نمای خانه های ویلایی بدورم

46 ویلا با نمای چوبی از سنگ مرمر و تکنوود در بدروم ساخته شده است. هدف این پروژه ایجاد مجموعه ای بود که در آن خانواده ها می توانند در تمام طول سال به راحتی زندگی کنند و تمام نیازهای آنها به طور یکپارچه برآورده شود. جایی که بزرگسالان و کودکان می توانند زمان خود را به صورت جداگانه یا با هم بگذرانند. به همین منظور ، یک مطالعه دقیق در مورد تخصیص مناطق اجتماعی و عمومی انجام شد.

نمای ویلای چوبی


 متراژ آپارتمانها ی ویلایی

متراژ آپارتمان ها از 165 تا 470 متر مربع متغیر است. زمین در منطقه Gökçebel دارای ساختار شیب دار و رو به خلیج است. این پروژه شامل امکانات عمومی مانند باشگاه ساحلی ، رستوران ، استخر روباز ، منطقه ورزشی ، پارکینگ سرپوشیده و واحدهای فروش است.
موقعیت مکانی Yalıkavak ، بدروم ، موگلا
Architects AS Architects ، معماران Gökhan Aksoy
دستیار معماران کریمه وورال ، اوزگه کاراکاش
مشتری M2 ساخت و ساز
مدیر پروژه نوری ایناندام
تاریخ 2015 - 2016
مساحت ساختمان 30.000 متر مربع

نمای ساختمانی

نمای ساختمان


زمین شیب دار ایجاد یک دید ابدی

مزیت زمین شیب دار بدین معناست که طبقه همکف هر آپارتمان در سطح پشت بام آخرین ساختمان قرار گرفته است ، بنابراین ساکنان می توانند از باغ ها و تراس ها به صورت خصوصی با چشم اندازهای پانورامای بی وقفه دریا لذت ببرند. آب و هوای گرم به این معنی بود که پارکینگ ماشین در زیر زمین در تونل های سرپناهی فراهم شده است که این امر همچنین باعث می شود این پروژه برای عابران پیاده مناسب باشد

 

نمای ویلا

هدف اصلی پروژه یک پروژه طبیعت گرا

هدف اصلی پروژه ایجاد یک پروژه مسکونی بود که با احترام به محیط اطراف خود ادغام شود . به جای استفاده از رنگ سفید ، رنگهای خاکی و چوبی ترجیح داده شد و توجه به بیان طبیعت مورد توجه قرار گرفته است. بنابراین ، نمای ساختمان از جنس چوب طبیعی است که روی صفحات مرمر و آلومینیوم نصب شده است. بافت مرمر و گرمای چوب به نمای ،نما شخصیت ویژه می بخشد.
 

انتخاب مواد و مصالح
 

چوب جامد در ساخت و ساز شیک شده است ، اما با گذشت زمان و عوامل محیطی باعث تغییر شکل می شود. محصولات Technowood با استفاده از روکش های چوبی روی مواد با دوام ساخته می شوند. این رویکرد از خمیدگی و تغییر شکل غیرقابل پیش بینی جلوگیری می کند. استفاده از روکش ها مصرف چوب را تا 98 درصد کاهش می دهد و طول عمر آن را بیش از 5 برابر افزایش می دهد.

نمای ترمو وود


 
Technowood را می توان در مواردی که محصولات چوبی سنتی می توانند مورد استفاده قرار گیرند ، استفاده کرد ، اما در مواردی که جزئیات و اندازه گیری های خاص استفاده از سایر محصولات چوبی را دشوار می کند. مونتاژ آنها آسان است و طبق مشخصات تولید می شوند.
 

پروفایل های بادوام

پروفیل ها می توانند آلومینیومی یا GRP (پلاستیک تقویت شده با شیشه) باشند ، این مواد سبک وزن ، استحکام بالا و کار با آنها آسان است. دوام مقاومت در برابر آب و هوا با استفاده از چوب طبیعی از روکش های چوبی به پروفیل ها اضافه می شد

جزییات اجرای نما


اعتبارنامه های زیست محیطی

 
در صنعت ساختمان سازی ، چوب اغلب از درختان برداشت می شود که تقریباً 100 سال طول می کشد تا درختی بالغ شود ، اما جنگلداری پایدار در حال حاضر به طور گسترده ای انجام می شود ، اما پیش بینی ناپذیری سطح مصرف چوب را در 100 سال آینده در نظر نمی گیرد. به همین دلیل است که Technowood شیوه های جنگلداری پایدار را مطابق با دستورالعمل های FSC با روش انقلابی خود در بکارگیری روکش چوب طبیعی روی مصالح بادوام تمرکزکرده است. بنابراین به مسئله مصرف زیاد نیز پرداخته می شود.

اشتراک گذاری
مشاهده تمامی پروژه ها