Toll Free 1800.899.900

طراحی دکوراسیون

تجاری و فروشگاهی

دکوراسیون داخلی فضاهای تجاری 

دکوراسیون یک فروشگاه به دو بخش کلی تقسیم می شود :
دکوراسیون و معماری داخلی فروشگاه یا مغازه
طراحی ویترین مغازه و فروشگاه
 طراحی و چیدمان ویترین، اولین گام در راستای جلب توجه مشتری است و بعد از ورود مشتری به داخل مغازه، این دکور مغازه است که باعث شده علاوه بر زیبایی، مشتریان بتوانند به راحتی از محصولات دیدن و انتخاب کنند. دکوراسیون داخلی تجاری، فقط بدین معنا نیست که شما یک مغازه زیبا و لوکس داشته باشید، بلکه علاوه بر زیبایی, می بایست راحتی مشتریان نیز در نظر گرفته شده باشد . امروزه در طراحی دکوراسیون مغازه از راحتی مشتری نیز فراتر رفته و با تحلیل رفتارهای آنان سعی دارند که به گونه ای دکوراسیون فروشگاه را طراحی کنند تا بتوانند نیازهای آتی مشتریان را مرتفع سازند.

 

طراحی دکوراسیون فروشگاه


 


دکوراسیون داخلی فروشگاه عامل مهمی در جذب مشتری

دکوراسیون داخلی تجاری یک فروشگاه، جدا از کیفیت کالایی که عرضه می نماید، عامل بسیار مهمی جهت جذب مشتریان است، که می تواند تاثیر مثبت و یا حتی منفی بر بیننده داشته باشد. بنابراین دکوراسیون داخلی یک مکان تجاری از اولویت های صاحبان کالا ها مباشد.
فروشگاه (و به طور کلی هر فضای تجاری) بايد جذابيت موثر و كافي را در نگاه اول و هنگام عبور خريدار داشته باشد و اين امر با وجود طرحي كه طراح آن راآفریده است ، به دست مي آيد. نحوه طراحی دکوراسیون داخلی تجاری یک مکان، ارتباط مستقیمی با نوع محصولاتی که در آن ارائه می شود، دارد. 

دکورمغازهدکوراسیون داخلی تجاری یک فروشگاه، شامل چه آیتم هایی می باشد؟

از قبیل طراحی قفسه ها, طراحی سقف, نورپردازی داخلی (نور مخفی، نور موضعی، نور عریض و …), طراحی ویترین, انتخاب رنگها و … است. در طراحی دکوراسیون فروشگاه ها باید همواره توجهداشته باشیم که فضاهای تجاری، فضاهای بسیار گرانی هستند و استفاده حساب شده از آنها اهمیت دارد.یکی از مهمترین بخش های یک فروشگاه، ویترین آن است، که نقش مهمی در داد و ستد تجاری و سود اقتصادی  دارد. فروشگاه شما هر چه باشد، ارزش آن را دارد که برای افزایش جلوه محصولات خود و تزئین ویترین آن، وقت و هزینه صرف کنید چون این هزینه برا شما سود اوری خواهد داشت و در مدت زمان اندکی به شما باز خواهد گشت .
اگر یک ویترین به خوبی تزئین شده باشد، می تواند مشتری ها را جذب کند و فروش را بالا ببرد. یکی از نکاتی که در طراحی یک ویترین اهمیت دارد، خلوت کردن محیط اطراف کالاهای برگزیده است. قرار دادن انبوهی از اجناس بر روی یک استند یا درون یک ویترین، کمکی به خریدار و در نتیجه به فروشنده نخواهد کرد. 

رنگ و فرم در دکوراسیون فروشگاه و مغازه ها

رنگها و فرم ها نیز تاثیر جدی در حس مشتری دارند. به عنوان مثال طیف های ملایم و نیز رنگ های روشن برای ویترین فروشگاه کیف و کفش زنانه که اصولا با اجناس نسبتا براق مانند چرم سر و کار دارند، مناسب تر هستند. ضمن اینکه رنگ های خنثی همیشه گزینه خوب و امنی هستند که در مجاورت آنها می توان کالاهای رنگین را با اطمینان بیشتری به نمایش گذاشت.

دکورسیون لاکچری فروشگاه


عوامل مهم در طراحی دکوراسیون فروشگاه

نوع اجناس و خدمات ارائه شده
برند و رنگ سازمانی محصولات
هزینه و بودجه بندی
زمان بندی
برنامه ها و چشم اندازهای اقتصادی فروشگاه
گروه سنی و طبقه اجتماعی مخاطبین فروشگاه

 دکوراسیون داخلی پاساژ و مال 

موضوع فعالیت پاساژ ها و مال ها تاثیر مهمی در طراحی معماری داخلی و دکوراسیون فروشگاههای ان داشته است .بعضی از پاساژ ها بصورت موضوعی فعالیت دارند مثلا پاشاژ و مرکز خرید فرش و موکت ،پاساژ مبلمان ،اساژ لباس های اسلامی و سنتی ،که باید با توجه به موضوع دکوراسیون مغازه های پاساژ طراحی شوند .
اما در پاساژ های که خدمات کلی فروشگاهی و مغازه هایی با کاربری های مختلف وجود دارد با تغییر فعالیت هر مغازه دکوراسیون آن نیز تغییر می کند بنابراین در موقع ساخت پاساژ دکوراسیون های مغازه ها باید ساده باشند تا براحتی بتوان با تغییر فعالیت ها دکوراسیون را تغییر داد .

دکوراسوین فروشگاه کیف و کفش


هزینه دکوراسیون فروشگاه و مغازه

مرحله مشخص شدن هزینه دکوراسیون داخلی فروشگاه

هزینه دکوراسیون فروشگاه معمولا بعداز طراحی دکوراسیون داخلی و انجام متره و برآورد مشخص می شود .اگر طراحی دکوراسیون به شرکت حرفه ای طراحی دکوراسیون فروشگاه سپرده شود شرکتهای طراحی دکوراسیون با توجه به بودجه بندی هزینه ها را تعریف و کنترل می کنند .

عوامل تاثیر گذار در هزینه دکوراسیون فروشگاه

در کل هزینه تغییر دکوراسیون داخلی یک فروشگاه به عوامل زیر بستگی دارد :
مساحت فروشگاه ،نوع فعالیت ،حجم تغییرات تاسیسات و سیستم تهویه فروشگاه ،نوع متریالهای مصرفی در اجرای دکوراسیون داخلی فروشگاه .
هزینه دکوراسیون فروشگاه در مرحله بعداز تصویب طراحی دکوراسیون فروشگاه مشخص می شود .

دکوراسیون فروشگاه لباس


دکور و دیزاین مغازه

دکوراسیون مغازه از جمله ی دکوراسیون تجاری محسوب می شود .دکوراسیون مغازه و دکوراسیون فروشگاه بستگی به نوع فعالیت و کاربری فضای فروشگاه دارد.

موارد مورد بررسی قبل از انجام طراحی دکوراسیون مغازه

قبل از طراحی داخلی و طراحی دکوراسیون مغازه مسایل زیر بررسی می شود .متراژ و مساحت مغازه ویا فروشگاه جهت اندازه گذاری و مقیاس صحیح طراحی دکوراسیون مغازه ،کاربری و نوع فعالیت در مغازه ،برندینگ و اهداف تجاری و اقتصادی مغازه که در طراحی دکوراسیون مغازه مورد کاملا مهمی است .

برند سازی و دکوراسیون

در صورتی که یک مغازه و یا فروشگاه صاحب برند خاصی است و اهداف اقتصادی برای خود تعریف کرده اند و در آینده امکان توسعه دارند نوع دکوراسیون مغازه و طراحی داخلی فروشگاه می بایست با این اهداف همسو باشد .

دکورفروشگاه برند


تغییر دکوراسیون تجاری و فروشگاهی شامل چه کاربری های می شود؟

طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی ساختمان و فضاهای تجاری شامل طیف گسترده ای از تخصص ها می شود.

1-دکوراسیون داخلی و طراحی داخلی خرده فروشی:

شامل مراکز خرید و مراکز خرید، فروشگاه های تخصصی، فروشگاه های تجاری، تجارتی بصری و نمایشگاه ها می باشد قنادی ها  شیرینی فروشی ها ،آجبیل فروشی ها و....

2-دکوراسیون داخلی نام تجاری بصری و فضایی:

استفاده از فضا به عنوان یک رسانه برای بیان یک نام تجاری شرکتی(دکوراسوین داخلی فضاهای برند).

3-دکوراسیون داخلی شرکت:

طراحی دفتر برای هر نوع کسب و کار مانند بانک ها.

4-دکوراسیون داخلی فضاهای بهداشتی و درمان:

طراحی داخلی  بیمارستان ها، دکوراسیون داخلی مطب یا دفاتر پزشکی، دکوراسیون داخلی  دندانپزشکی(دکوراسوین داخلی کلینیک دندانپزشکی )، دکوراسیون داخلی کلینیکهای  روان پزشکی، دکوراسوین داخلی آزمایشگاه ها،دکوراسوین داهلی دفاترتجهیرات تخصصی پزشکی.

دکوراسیون داروخانه


5-دکوراسیون داخلی مهمان خانه ها و فضاهای تفریحی:

شامل دکوراسیون داخلی هتل ها، دکوراسیون متل ها، طراحی داخلی استراحتگاه ها، دکوراسیون داخلی کشتی های کروز،دکوراسیون کافه ها، کافه ها، دکوراسیون کازینو ها، دکوراسیون کلاب های شبانه، دکوراسیون و معماری داخلی تئاتر ها، دکوراسیون داخلی و طراحی داخلی سالن های موسیقی و کنسرت، دکوراسیون داخلی اپرا، دکوراسیون داخلی سالن های ورزشی، دکوراسیون داخلی رستوران ها، دکوراسیون داخلی سالن های ورزشی، دکوراسیون داخلی باشگاه های بهداشتی و اسپا و غیره

6-دکوراسیون داخلی و طراحی داخلی موسسات:

دفاتر دولتی، موسسات مالی (بانک ها و اتحادیه های اعتباری)، مدارس و دانشگاه ها، امکانات مذهبی و غیره

7-دکوراسیون داخلی خدمات  صنعتی:

تجیزات  تولید و آموزش و همچنین امکانات واردات و صادرات. 

8-دکوراسیون داخلی نمایشگاه:

شامل دکوراسیون داخلی موزه ها،طراحی داخلی  گالری، دکوراسیون سالن نمایشگاه، به ویژه طراحی برای نمایشگاه و گالری نمایشگاه.

9-دکوراسیون و معماری شهری :

شامل ایستگاه اتوبوس، ایستگاه مترو، فرودگاه، اسکله و غیره

10-ورزش:

شامل ورزشگاه ها، استادیوم ها، اتاق های شنا، سالن های بسکتبال و غیره شرکت معماری ،طراحی داخلی ، دکوراسیون و بازسازی زانا 

خدمات شرکت زانا در بخش دکوراسیون فروشگاهی و تجاری

بازدید از محل پروژه بصورت رایگان توسط کارشناسان دپارتمان دکوراسیون داخلی انجام می شود .بعداز کسب اطلاعات تجاری و اهداف کارفرما طراحی صورت گرفته و پس از تایید توسط کارفرما بودجه بندی بر اساس متره و برآورد صورت گرفته و در صورت تمایل کارفرما دپارتمان اجرا پروژه طراحی شده را طبق جدول زمانبندی تنظیم شده انجام میدهد.
جهت مشاهده پروژه های شرکت زانا در زمینه دکوراسیون فروشگاه بخش گالری رجوع شود.


جواز ساخت ،  محوطه سازی ، محوطه سازی باغ ، محوطه سازی ویلا ، روف گاردن ، طراحی روف گاردن ، روف گاردن ، هزینه طراحی
مشاهده تمامی پروژه ها