Toll Free 1800.899.900

طراحی دکوراسیون

هتل ها و مهمانسراها

اهمیت دکوراسیون داخلی هتل

هتل ها HOTEL معمولا در قلب شهرها و مناطق مهم توریستی قرار می گیرند. ارزش گذاری هتل ها در چند بخش مانند  فضاهای مناسب خدمات خاص و مناسب و یک بخش مهم دکوراسیون داخلی هتل ها می باشد. درمشتریان یک هتل در بدو ورود به یک هتل جذاب،  بلافاصله باید احساس کنند در یک فضای خاص و ویژه قرار گرفته اند و حس کنند که هر یک از جزئیات انتخاب شده و دقیق هستند  و هر اتاق ارزش دیدن دارد. هتل بخشی از یک سفر و یک تجربه برا ی هرمسافر است که طراحی داخلی مناسب و دکوراسیون ویژه می تواند بخشی ار این تجربه و جذابیت باشد.
 

 

دکوراسوین داخلی هتل


 


دکوراسیون داخلی یک هتل و طراحی داخلی هتل علاوه بر رعایت استانداردهای فضایی می تواند بیانگر فرهنگ و ارزش های منطقه و کشور خود باشد و مسافرین با اقامت کوتاه خود میتوانند به کمک دکوراسیون و معماری داخلی هتل تجربه ای ویژه را کسب کنند. هتل ها با طراحی معماری و معماری داخلی مناسب بخشی از ارزشهای گردشگری هر منطقه محسوب می شوند.

معماری هتل 

طراحی پلان هتل

طراحی پلان هتل جز موضوعات مهم. و کاربردی در طراحی معماری و طراحی داخلی هتل  می باشد .درطراحی هتل باید ضوابط و استانداردهای طراحی هتل بخوبی مطالعه و بررسی شود.ابعاد و اندازه استاندارد فضاهای هتل  را میتوان از آیین نامه های سازمان نظام مهندسی کشور همچنین کتابهای  استاندارد  جهانی مانند نويفرت  و یا کتاب طراحی هتل استخراج کرد.
معمار و آرشیتکت مسئول طراحی هتل باید آشنایی کامل با جدیدترین ضوابط طراحی معماری هتل داشته در واقع ضوابط هتل بخشی از طراحی معماری هتل می باشد ولی ذوق و خلاقیت معمار نقش مهمتری در نتیجه طراحی معماری خواهد داشت .

دکوراسیون داخلی هتلاهمیت فضاهای هتل در طراحی دکوراسیون هتل

مراحل طراحی دکوراسیون هتل

در طراحی دکوراسیون داخلي هتل بعداز مطالعه و بررسی استانداردهای هر فضا به طراحی دو بعدی و سه بعدی دکوراسیون ،ديزاين هر فضا می پردازیم .
هر فضای هتل برای خود جایگاه و اهمیت خاصی دارد ،آنهارو به ترتیب اولویت و تاثیر در مسافرین بررسی می کنیم .

اولویتهای فضایی در طراحی دکوراسیون هتل

اولویتها ی دکوراسیون داخلی هتل به ترتیب زیر میباشد:

طراحی داخلی لابی هتل :

لابی هتل اولین بخش بعداز نمای هتل میباشد که توریست ها و مسافرین با آن مواجه مي شوند،طراحی لاکچري لابی هتل ،مبلمان و چیدمان لابی هتل ،نورپردازی لابی هتل همگی از عناصر مهم و جذب کننده در فضلي لابی هتل میباشند.

دکوراسیون داخلی لابی هتل


دکوراسیون داخلی رستوران هتل:

طراحی داخلی رستوران هتل و طراحی دکوراسیون کافی شاپ. هتل بعداز لابی فضاهای مهم در دکوراسیون هتل مي باشد.

بخش های تفریحی و ورزشی هتل :

طراحی ورزشگاه ،استخر و سونای هتل بخش های مهم دیگر و در اولویت سوم قرار دارند .

اتاق های هتل:

طراحی داخلی اتاق هتل که در بخش طراحی پلان هتل قبلا جانمایی و استاندارد ها برای آن بررسی شده است بخش مهمی از طراحی دکوراسیون هتل می باشد،در طراحی داخلی اتاق های هتل چیدمان ،لوکس بودن ،ديزاين مناسب همینطور طراحی کم جا اهمیت بسیاری دارد .

ضوابط طراحی هتل

ضوابط هتل ها براساس گرید و ستاره آنها متفاوت میباشد .ضوابط طراحی هتل 5 ستاره  با ضوابط و استانداردهای طراحی هتل 3 ستاره متفاوت میباشد.همچنيين بررسی جداگانه فضاهای هتل و طراحی بخش بخش در طراحی معماری هتل اهمیت بالایی دارد.در کل طراحی هتل باید بگونه ای باشد که با ارتقا سطح هتل معماری و دکوراسوین ان نیز قابلیت ارتقا و بروز رسانی داشته باشد .

دکوراسیون داخلی هتل و فضاهای مهم در هتل 

 بعضی از قسمت های هتل مدر طراحی دکوراسوین داخلی مهمتر از بخش های دیگر می باشند یکی از مهمترین بخش ها لابی و ورودی هتل می باشد که در اولین نگاه مسافرین معرف ارزش هتل خواهد بود همینطور بخش هایی که در لابی طراحی می شوند ماندد قسمت پذیرش ،قسمت نشیمن مسافرین و... نیز از نظر دکوراسیون داخلی اهمیت بالایی دارند.

دکوراسیون داخلی بخش های مهم هتل


دکوراسیون داخلی شیک و لاکچری هتل 

در دکوراسیون های شیک و لاکچری هتل تجملات و تشریفات بخش مهمی از طراحی دکوراسیون هتل محسوب میشود .استفاده از طراحی خاص و خلاقانه ،استفاده از متریالهای خاص و لاکچری ،انجام نور پردازی ویژه و هوشمند از عناصر مهم در طراحی می باشد .این امر در چند سبک طراحی و اجرا می شود :

 • طراحی و اجرای دکوراسیون هتل های مدرن 
 • طراحی و اجرای دکوراسیون هتل های لاکچری و کلاسیک 
 • طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی هتل ها و مهمانسرهای سنتی با پیشنیه تاریخی بنا 

طراحی داخلی هتل سنتی

هتل های سنتی در چند بخش طراحی و معرفی شده اند :
هتل هایی که در خانه ها یا بناهای قدیمی و تاریخی طرراحی داخلی شده اند ،اینگونه هتل ها به دلیل داشتن ارزهای غنی معماری و تاریخی سختی مشکلات زیادی را در دکوراسیون داخلی هماره دارند ازجمله رعایت ضوابط مربوط به سازمان میراث فرهنگی ،طرح و دکوراسیون داخلی نباید لطمه ای به ساختار اصلی بنا ایجاد کند همچنین نکات مرمتی و فنی در اینگونه هتل ها بسیرا مهم هستند .
دسته دیگر از هتل های سنتی ،در واقع فقط یک رویکرد طراحی در آنها لحاظ شده است و بنا از قدمت و پیشینه خاصی برخوردار نیست .

دکوراسیون داخلی اتاق های هتلطراحی اتاق هتل 

طراحی اتاق هتل شامل موارد زیر می باشد :

همانطور که در قسمتهای فوق توضیح داده شد بعضی از فضاهای هتل اهمیت زیادی در طراحی معماری داخلی و دکوارسیون داخلی هتل دارند از جمله آنها لابی هتل می باشد که طراحی آن شامل موارد زیر می باشد.

 • تعیین برنامه فیزیکی لابی هتل و ریز فضاهای لابی هتل 
 • طرحی پلان لابی هتل 
 • طراحی مبلمان لابی هتل 
 • طراحی تاسیسات لابی 

قیمت طراحی داخلی هتل 

هزینه طراحی داخلی هتل بستگی به مساحت و برنامه فیزیکی آن و همینطور سبک طراحی خواهد داشت .هر چقدر فضاها و مساحت هتل و طبقات آن بیشتر باشد و همینوطر تنوع فضایی اتاق ها و سوئیت ها هزینه طراحی بیشتر خواهد بود .
جهت تعیین هزینه دقیق طراحی هتل با بخش مشاوره شرکت زانا تماس گرفته و به کمک متخصصین براورد اولیه را از طراحی معماری ،معماری داخلی و دکوراسیون هتل در یافت نمایید.

تغییر دکوراسیون داخلی هتل و بازسازی آن 

هتل های قدیمی بخصوص در شهر های بزرگ چون تهران کم کم دچار فرسودگی شده اند و نیازمند این هستند که انجام بازسازی های اساسی و ساختاری و تغییر دکوراسیون داخلی خود از همکاران و رقیبان خود پیشی بگیرند .
در انجام بازسازی میتوان دید تغییر دکوراسیون را داشت و یا برعکس در تغییرات دکوراسوین عیوب ساختامان را نیز رفع کرد و یک بازسازی هم انجام داد .این امر بخصوص برای هتل های نامی بسیار ضروری است .

دکوراسیون هتل پنج ستاره


 

دکوراسیون هتل پنج ستاره و چهار ستاره 

ستاره های یک هتل هم نقش مهمی در بازسازی و تغییر دکوراسیون دارند از یک هتل پنج ستاره انتظار یک طراحی و دکوراسیون پنج ستاره هم میتوان داشت پس اگر شما یک هتل نامی قدیمی پنج ستاره هستید دست بجنبانید و در حد ستاره های هتلتان را ارتقا دهید .

هتل های لوکس و دکوراسیون های لوکس دنیا 

در آخر این جمع بندی را خواهیم داشت که دکوراسوین داخلی برای یک هتل بخش مهمی از هویت و اصالت یک هتل است و حتی بهترین خدمات را هم ارئه دهید ولی با یک معماری داخلی نامناسب و دکوراسیون نا مناسب نمی توانید با همکاران خود رقابت کنید و بزرودی فراموش شدن در انتظار هتلتان خواهد بود .

دکوراسیون هتل چهار ستاره


شرکت معتبر معماری و دکوراسیون هتل 

دپارتمان تخصصی شرکت زانا با بکار گیری افراد با تجربه و زبده در امر معماری و طراحی دکوراسیون داخلی خدمات زیر را ارائه می دهد :

 • طراحی تخصصی معماری هتل 
 • طراحی دکوراسیون های شیک و لاکچری هتل 
 • مدیریت پروژه اجرای هتل 
 • اجرای بازسازی هتل های سه ستاره چهار ستاره و پنج ستاره 
 • اجرای دکوراسیون داخلی هتل های ستاره دار 
 • اجرای دکوراسیون داخلی هتل آپارتمانها و هتل های خاص  
جواز ساخت ، محوطه سازی ، محوطه سازی باغ ، محوطه سازی ویلا ، روف گاردن ، طراحی روف گاردن ، روف گاردن ، هزینه طراحی
مشاهده تمامی پروژه ها