Toll Free 1800.899.900

ویلاسازی

بازسازی ویلا

 بازسازی ویلا

در بسیاری از نقاط جهان داشتن خانه دوم در محیطی به دور از شلوغی شهر های بزرگ مرسوم است و گاها مردم به مناطقی می روند که دارای طبیعتی خاص و آب و هوای متفاوت با اقلیم و منطقه زندگی آنها داشته باشد،
 هم چنین محیطی که بتوان درآنجا آرامش داشته و تجربه محیطی خاص را بدست آورد.در ایران نیز در بسیاری از نقاط ساخت و بازسازی خانه های ویلایی رونق بسیار دارد؛مثلا در اطراف تهران مناطقی چون کردان ،کرج،منطقه لواسانات،دماوند و...بیشترین خانه های ویلایی ساخته و یا نوسازی می شوند.
 خانه های ویلایی قدیمی معمولا همخوانی بیشتری با اقلیم منطقه و هم چنین معماری بومی تری دارند؛مثلا خانه های ویلایی شمال ،چوب و معماری برون گرای منطقه خود را دارند و درصورت یک بازسازی مناسب مکان مناسبی برای گذران اوقات خوب و خوش خواهد بود.

مراحل بازسازی ویلا:

بازسازی خانه ویلایی قدیمی در کدام قسمت ها صورت میگیرد؟!این امر معمولا در بخش های زیر انجام می شود :
1-تغییر و بازسازی نمای ویلا،که در ویلاهای بومی شامل ترمیم و یا تعویض بخش هایی از متریال نما می شوند.
2-طراحی و یا تغییر دکوراسیون داخلی ویلا ،تغییر معماری و احیای فضاهای داخلی جهت بهره برداری بیشتر.

 

بازسازی ویلا


 

عوامل تاثیر گذار در بازسازی ویلا فرسوده:

قدمت ویلا:

هرچه ویلا قدمت کمتری داشته باشد بازسازی آن راحت تر خواهد بود ولی با افزایش سن و قدمت ویلا بازسازی بیشتر و سخت تر خواهد شد؛ چرا که بنای ویلا در بسیاری از قسمت ها دچار فرسودگی شده است.
 

نوع ساخت ویلا (سازه و تاسیسات ویلا):

بهتر است این مورد را با یک مثال توضیح دهیم؛وقتی ویلا با یک سازه بنایی ساخته شده باشد،به راحتی نمی توان دیوار ها را تخریب و معماری داخلی را تغییر داد مگر به کمک شرکت های با تجربه و افراد فنی و متخصص در امر سازه ساختمان.

سبک معماری ویلا:

در بازسازی ویلا برای مثال،ویلای سبک مدرن را تبدیل به ویلای کلاسیک می کنیم و یا برعکس.در این پروسه باید مسائل زیبایی شناسی رعایت شود.

محوطه ویلا:

محوطه ویلا بخش مهمی از ویلاست که به اندازه خود بنا و ساختمان ویلا اهمیت دارد .محوطه،جدای از متراژ و مساحت کم یا زیاد،باید دارای اصول طراحی باشد چون در واقع بستر اصلی ویلاست که ویلا در آن قرار گرفته و باید با طراحی آن همخوانی داشته باشد .سبک بازسازی با محوطه ویلا نباید متفاوت باشند و از نظر زیبایی شناسی و دید بصری مکمل یکدیگر باشند.

      
مراحل بازسازی ویلا کلنگی:

بازسازی ویلا باید در یک سبک مشخص پیش رود؛بطور معمول در ابتد باید بازدید و کارشناسی تخصصی از ویلا صورت گرفته و سپس اقدامات اولیه جهت بازسازی ویلا صورت پذیرد؛باید به برنامه فیزیکی،کاربردی،خواسته های کارفرما و ارتقا کیفیت زیرساخت و هم چنین به امر زیباسازی  ویلا و هماهنگی آن با محوطه توجه کرد.

هزینه بازسازی ویلا ایرانی:

هزینه بازسازی ویلا بستگی به حجم تغییرات دارد.مثلا اگر پروژه فقط در حد تغییر نماست و یا زیر ساخت ها و تاسیسات ساختمان به دلیل فرسودگی یا کارکرد قدیمی و مصرف بالای انرژی ،تغییر و تعمیر لازم دارد؟ولی یک بازسازی کلی برای یک ویلای 200 متری حداقل 40 میلیون تومان هزینه لازم دارد.
بهترین راه براورد هزینه بازسازی ویلا ؟
اگر حجم تغییرات کم است مثلا بازسازی شامل تغییر کوچک فضاهای داخلی و یا تغییر قسمتی از متریال نما می باشد؛بعداز بازدید،کارشناسان با دریافت توضیحات کامل کار فرما می توانند هزینه عملیات بازسازی را مشخص کنند.
اما اگر حجم بازسازی و میزان تغییرات زیاد است بهترین راه این است که در ابتدای امر طراحی داخلی ،طراحی نما،طراحی تاسیسات صورت بگیرد سپس بعداز تایید کار فرما و هماهنگ شدن طراحی با بودجه کار فرما ،متره و برآورد آن صورت گیرد این تنها و بهترین راه برای برآورد هزینه بازسازی ویلاست و می توان براساس آن مدیریت هزینه را به خوبی انجام داد.
 

 

بازسازی ویلای قدیمی


 

قبل و بعد از بازسازی خانه:

برای  رای انتخاب یک گروه و شرکت مناسب جهت بازسازی میتوان تصاویر و فیلم های قبل و بعد  پروژه های مختلف را که توسط آنها طراحی و اجرا شده است را بررسی و مشاهده کرد .

بهترین ها برای بازسازی خانه کلنگی:

بهترین شرکت ها و گروه های بازسازی آن هایی هستند که هم در طراحی تخصص دارند هم آشنا با متریال ها هستند، هم چنین به مهندسی ساختمان بصورت علمی و تجربی مسلط هستند و در امر بازسازی تجربه کافی دارند .
شرکت هایی که فقط در امر طراحی تخصص دارندنمی توانند بخش اجرا را بخوبی انجام دهند .پس بهتر است در بررسی بهترین ها در امر بازسازی ویلا به این امر توجه داشته باشید تا بهترین نتیجه را دریافت کنید .
 
 

بازسازی

بازسازی امری کاملا تخصصی در صنعت ساختمان محسوب می شود که باید توسط تیم حرفه ای صورت پذیرد .…

ادامه مطلب

طراحی ویلا و محوطه

شلوغی و آلودگی شهرهای بزرگ مارا به دامان طبعت سوق میدهد . در دامان طبعت نیاز به ویلاهایی است که در…

ادامه مطلب

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی ومعماری داخلی ترکیبی از هنر و فن است در راستای بهینه ساختن فضاهای ساختمان ها…

ادامه مطلب

طراحی نما

طراحی نما اولین بخش از معرفی ساختمان است که تاثیر زیادی در ارزش بنا و همینطور چهره شهری داشته…

ادامه مطلب


دکوراسیون داخلی، دکوراسیون منزل، دکوراسیون داخلی منزل، دکوراسیون آرایشگاه، دکوراسیون مطب، دکوراسیون کلینیک، دکوراسیون رستوران، شرکت زانا، شرکت zana، archzana

حیطه فعالیت شرکت زانا در زمینه معماری سبز

افزایش قیمت زمین و ملاحضات اقتصادی باعث به وجود آمدن رویکردهای جدید در صنعت ساختمان شده ،هدف امروزه استفاده بهینه و حداکثری از پتانسیل های ساختمان است یکی از این پتانسیل ها و فضاهایی که در گذشته کاربردی نبوده پشت بام ها و محوطه ساختمانها و حتی دیوارهای عمودی ساختمانها می باشد که میتوانند با رویکرد معماری سبز طراحی شوند .روف گاردن یک فضای بسار مهم در ساختمانهای امروزی است که با طراحی معماری سبز میتواند یک فضای کاملا کاربردی و مفرح برای ساختمان باشد ،محوطه با طراحی محوطه سبز و معماری سبز مناسب می تواند در افزایش کیفیت محیطی نقش مهمی بازی می کند .دیوارهای سبز با طراحی معماری سبز میتواند نتنها به عنوان عضو جداکننده عمل کند میتواند به عنوان یک دیوار سبز به ارزشهای معماری فضا افزوده و کیفیات زیست محیطی ساختمان را افزایش دهد .

مطالب مشابه

ویلاسازی

محوطه ویلا

محوطه سازی ویلا بخش مهمی از پروژه طراحی و اجرای ویلا می باشد. محوطه ویلا باید بر اساس اصول معماری منظر و با توجه به اقلیم منطقه ،مساحت زمین ویلا ،مسائل گیاه شناسی و اصول زیبایی شناسی منظر صورت بگیرد. فضاهای قرار گرفته در محوطه ویلا شامل: بافت و گونه های گیاهای مختلف ،فضاهای ورزشی ،استخر و آبنما ،فضای استراحت و آلاچیق و...می باشد .بخش اول در پروژه محوطه ویلا ،طراحی ویلا می باشد سپس اجرای صحیح و اصولی محوطه و باغ ویلا. اما بخش مهمتر نگه داری و حفاظت می باشد که لازم به بخش هوشمند سازی محوطه ویلا می باشد.

محوطه سازی، محوطه سازی فضای سبز، ساخت فضای سبز، محوطه سازی ویلا

هوشمند سازی ویلا

بیشتر ویلاها در خارج از شهر و یا روستا ها قرار دارند و صاحبان ویلاها در آخر هفته ها و یا تعطیلات به ویلاهای خود سر میزنند. از جمله مشکلات ویلاداران : سرایداری ،حفاظت از ویلا ،آبیاری و نگه داری محوطه ،آماده سازی ویلا از نظر گرمایش و سرمایش قبل از حضور در ویلا ، هوشمند سازی مخصوص ویلا واضافه کردن گزینه های، های تکنولوژی در ساخت ویلا میتواند تمامی این مشکلات و دردسر ها را حل کند .به طور مثال با هوشمند سازی ویلا میتوانیم قبل از حضور در ویلا سیستم گرمایش را روشن کنیم .یا اینکه هر ورز در یک ساعت مشخص از راه دور باغ ویلای خود را آبیاری کنید.

 محوطه سازی فضای سبز، ساخت فضای سبز، محوطه سازی ویلا، محوطه سازی حیاط، محوطه سازی باغ، ساخت و ساز ساختمانی، شرکت ساختمانی، شرکت زانا، شرکت zana، archzana

دکوراسیون داخلی ویلا

دکوراسیون داخلی ویلا در دوبخش ویلا هایی با اقامت دائمی و ویلا با اقامت موقت تقسیم می شوند. در ویلاهای دائمی طراحی دکوراسیون داخلی اهمیت بیشتری دارد و فضاهای داخلی ویلا عملکرد کاملتری خواهند داشت. در نوع سبک دکوراسیون داخلی، سبک کلی طراحی معماری ویلا اهمیت بالایی دارد. در ویلاهایی که به سبک کلاسیک طراحی شده اند در صورت دوبلکس بودن بهتر است طبقه همکف نیز کلاسیک باشد و طبقات دیگر در سبک مدرن چیدمان فضایی ،نور پردازی ،مبلمان از عناصر قابل توجه دردکوراسیون داخلی ویلا می باشند.

دکوراسیون داخلی، دکوراسیون منزل، دکوراسیون داخلی منزل، دکوراسیون آرایشگاه، دکوراسیون مطب، شرکت زانا ، شرکت zana، archzana