Toll Free 1800.899.900

دکوراسیون داخلی

» » با بهترین و معروفترین شرکت های دکوراسیون داخلی ایران آشنا شوید

با بهترین و معروفترین شرکت های دکوراسیون داخلی ایران آشنا شوید

 فعالیت های یک شرکت معماری چیست؟

شرکت معماری چیست و چه فعالیتی را انجام می دهد. شرکت های معماری شرکت هایی هستند که در عرصه طراحی و اجرای
ساختمان فعالیت می کنند .و گاها بصورت تخصصی و مشاور فعالیت خود را گسترده تر میکنند شرکت های تخصصی معماری و مشاور ساخت بیمارستان ،فرودگاه ،فروشگاه و... معمولا عنوان تخصصی گرایش های شرکت های معماری می باشند .از جمله فعالیت های شرکت های معماری طراحی داخلی ،دکوراسیون داخلی و بازسازی و احیای بناهای قدیمی و مرمت می باشد .البته در بررسی شرکت های معماری بهتر است به تاییده های قانونی توجه شود .در ایران به مهندسین معمار و تمامی مهندسین مربوط به صنعت ساختمان (مهندسین معمار-مهندسین عمران-مهندسین برق و مکانیک -مهندسین ترافیک و شهرسازی)بعداز فارغ التحصیلی و ارائه چندین سال سابقه کار و امتحانات مربوطه پروانه های از وزارت راه و شهر سازی از طرق سازمان نظام مهندسی اعطا می شود که با توجه به میزان مهارت و سابقه کار پایه 3 -پایه 2-پایه یک و ارشد تقسیم بندی می شود .شرکت های معتبر با اعضای با تجربه این پروانه های صادر شده از سازمان نظام مهندسی را دارا می باشند که به شما کمک میکنند تا در شناسایی شرکت های معتبر و افراد شاغل در آنها مطمعن تر تصمیم گیری بفرمایید .


چند نکته طلایی برای یافتن و شناسایی شرکت های معتبر معماری

و معماری داخلی (دکوراسیون داخلی )

1-بررسی سایت و بروز بودن سایت شرکت 
2- بررسی نمایید آیا در سایت شرکت رزومه افراد اصلی و کارشناسان اصلی به نمایش گذاشته شده  هویت مشخص دارند 
3-بررسی قدمت و سابقه افراد و مهندسین اصلی 
4-بررسی نحوه فعالیت های مجازی (آیا فقط حضور اینستگرامی دارند یا سایت مشخص و فعال دارند ؟آیا در سایت های معتبر دیگر رد پای آنها دیده می شود)
5- بررسی تاییده های معتبر شرکت و اعضای آن(متاسفانه بسیاری از افراد و یا شرکت هایی که در معماری و معماری داخلی فعالیت میکنند هیچ تاییده قانونی ندارند و حتی تحصیلات آکادمیک مرتبط ندارند .یکی از معتبرترین تاییده ها مربوط به سازمان نظام مهندسی شهر تهران هست که به مهندسین دارای صلاحیت حرفه ای پروانه فعالیت اعطا می شود.
6- بررسی فیلم و عکس های آخرین پروژه های انجام شده توسط تیم و یا شرکت 

 
معروف ترین شرکت های طراحی دکوراسیون داخلی در ایران

معروف ترین شرکت های صنعت ساختمان که اختصاصا در معماری داخلی و دکوراسیون داخلی فعالت می کنند با عنوان های مختلفی فعالیت دارند و گاها تخصص آنها در زمینه معماری و یا رشته های دیگر می باشد .در تخصص هایی همچون طراحی صنعتی ،طراحی چوب، ساخت ، تولید و یا غیر مرتیط با دکوراسیون داخلی عضی از شرکت ها به طور تخصصی فقط در یک زمینه فعالیت دارند مثلا صرفا در دکوراسیون داخلی فضاهای درمانی مانند کلینیک دندانپزشکی ،دکوراسیون داخلی هتل ،دکوراسیون داخلی سالن های زیبایی .

بهترین شرکت معماری داخلی


بهترین طراحان داخلی ایران چه کسانی هستند؟

بهترین طراحان داخلی ایران نیز معمولا در شرکت های معتبر و یا دکوراسیون داخلی فعالیت دارند .با مراجعه به مجلات و سایتهای معتبر دکوراسیون و معماری می توان اطلاعات بیشتری در زمینه بهترین طراحان داخلی دکوراسیون داخلی  و همینطور اسامی دفاتر معتبر معماری تهران را بدست آورد .بهترین شرکت های معماری و دکوراسیون شرکت هایی هستند که طراحی و اجرای دکوراسیون را انجام میدهند را همچنین با بررسی سوابق کاری و سایت های معتبر شرکت ها و همچنین تاییده های معتبر از سارمان نظام مهندسی کشور می توان یافت و بررسی کرد .
    

دکوراسیون داخلی مدرن

موفقیت بهترین شرکت های دکوراسیون داخلی حاصل تجربه مهندسین است

شرکت معماری و دکوراسیون داخلی با مدیریت مهندس زهرا رستمی در یک دهه اخیر سعی کرده است با پذیرش پروژه های مختلف با کاربری های متفاوت خدمات قبل توجه در تخصص خود ارائه دهد یکی از مهمترین مسائل در مجموعه زانا حضور افراد با تجربه هم در دپارتمان طراحی و هم در دپارتمان اجرا می باشد .تمامی بخش ها بصورت کاملا تخصصی انجام می شود .مدیریت مجموعه مهندس زهرا رستمی که خود فارغ التحصیل رشته معماری است سالها در کنار کار انجام پروژها در بخش آموزش و اکادمیک و تربیت معماران جوان فعال بوده یکی از بخش های درخشان ایشان در آموزش در دوره کرونا و دوری هنر جویان و دانش جویان از فضای حضوری کلاس های درس بود که ایشان اجرای حدود 35 قسمت آموزش تخصصی معماری و معماری داخلی را در شبکه 4 سیما -شبکه امید -شبکه آموزش را به عهده گرفتند .ازجمله مهندسین شناخته شده دیگر در مجموعه زانا مهندس طاهر رشیدی -مهندس مرضیه حیدری و مهندس امیر ماستیانی می باشند همچنین مهندسین بخش اجرا مهندس حسین رجب پور -مهندس مسعود بخشی پور -کیا صمدی و... که در بخش اجرای موفق پروژه های شرکت زانا نقش مهمی را بر عهده دارند .

دختران کناف کار ایران


حضور پر رنگ زنان و دختران جوان معمار در اجرای پروژه های دکوراسیون داخلی 

با توجه به اینکه اعضای اصلی و گروه مهندسین مجموعه زانا از مدرسین شناخته شده در عرصه معماری و معماری داخلی می باشند سعی کردند در سالهای اخیر با اموزش دختران هنر جو و زنان علاقه مند حضور آنها را در اجرای پروژه های دکوراسیون هموار سزد از جمله اقدامات مهم اموزش و راه اندازی اولین گروه دختر کناف کار ایران می باشد که همگی آن زیر نظر مهندس زهرا رستمی آموزش دیده و سپس در اجرای پروژه های دکوراسیون داخلی و بازسازی حضور پیدا کردند .علاوه بر این مجموعه زانا با ایجا کارگاه های آموزشی تجهیزات چوبی در راستای ارتقای سطح دانش اجرایی زنان و بانوان ایران زمین قدم های مهمی برداشته است .

زنان در دکوراسیون داخلی


 

تجهیزات چوبی

با بهترین شرکتهای طراحی داخلی آشنا شوید .

دکوراسیون داخلی بخشی از طراحی داخلی ساختمان است ،در کل برای هر ساختمانی معماری صورت میگیرد بخشی از این معماری مربوط به ضوابط و مقررات ملی ساختمان و شهرداری هاست اما به کمک مقررات نمیتوان فضاهای داخلی جالبی داشت .
هنر طراحان داخلی و آرشیتکتها و شرکت های تخصصی اینست که بتوانند در عین رعایت قوانین و استانداردها فضاهای داخلی باکیفیت بیشتری طراحی کنند و این یعنی طراحی داخلی
 

دکوراسیون داخلی

هنر طراحان داخلی در چیست ؟

در بسیار از پروژه های طراحی داخلی و  طراحی دکوراسیون داخلی با فضاهایی مواجه هستیم که کاربری جدیدی باید برای آن تعریف شود . یعنی قبلا یک نمایشگاه ماشین بوده و حالا شعبه ای از یک رستوران معروف شهر می شود ،قبلا یک خانه دو خوابه بوده حالا یک کلینیک دنداندپزشکی ،قبلا شرکت بوده حالا یک سالن زیبایی می شود .  طراحان داخلی دست بکار می شوند :
•  طراحان داخلی نیازهای جدید کار فرما را بررسی می کنند
•  برنامه فیزیکی را براساس مساحت بنا و فضای موجود ،و خواسته های کار فرما مشخص می کنند (در کاربری جدید چه فضاهایی نیاز داریم )
•  طراحی داخلی جدید بر اساس بررسی های فوق
•  تعمیم بخش زیبایی شناسی و دکوراسیون داخلی به طراحی داخلی 
 

بهترین شرکت معماری جهان

بهترین ها در عرصه معماری جهان بیشتر معمارانی هستند که بناهای مهم و اغلب در مسابقات جهانی موفق بوده اند . بهتر است برای یافتن بهترین شرکت ها در عرصه معماری میتوان با نام معماران معروف جستجو کرد چراکه اغلب مسئول شرکت و یا استو دیو معماری هستند.

  

شرکت دکوراسیون داخلی


معروفترین شرکت های طراحی داخلی

معروفترین ها و بهترین ها در امر طراحی داخلی در دنیا به صورت گروه و یا شرکت معماری فعالیت دارند چرا که طراحی دکوراسیون داخلی نیازمند یک تیم حرفه ای است که همواره با مشورت و همپوشانی تخصص یکدیگر پروژه را پیش برند تخصص هایی همچون :

  • معماری داخلی
  • طراحی صنعتی
  • تخصص فنی ساخت و تولید در چند بخش مهم (چوب ، کناف ،اتصالات ،برق و مکانیک و...)

  

دکوراسیون هتل


 

 

این تیم ها با رهبری یک نفر و یک شرکت کار خود را انجام داده و در قالب یک اسم و برند خود را معرفی می کنند.


نکات مهم در مورد شرکت های معماری داخلی در ایران

بسیاری از معماران داخلی بر عکس آنچه در دنیا مرسوم است کار می کنند .در ایران عده ای بدون داشتن تخصص لازم به صورت فردی طراحی انجام داده و با استفاده از نیروهای ارزان قیمت و نه چندان حرفه ای پروژه های خود را اجرا می کنند  و یا مثلا فقط با داشتن یک تخصص مثل ساخت تجهیزات چوبی ،مبلمان ،کناف و ... اعلام می دارند که پروژه های داخلی و دکوراسیون انجام می دهند و به کمک تبلیغات و فضای مجازی نام خود را مطرح و اصطلاحا برند می کنند و متاسفانه معروفترین طراحان و دکوراسیون کارهای داخلی در ایران بصورت فردی معرفی و فعالیت می کنند.
این برخلاف چیزی است که در دنیا مرسوم است نام یک شخص و تخصص یک نفر نمی تواند یک پروژه موفق را داشته باشد و یا داشتن چند مشتری برند مثل هنرپیشه ها و یا افراد سرشناس ،کمکی به اینکه در طراحی دکوراسیون بهترین باشند، نخواهد کرد. 

 

 

دکوراسیون اداری

چگونه بهترین های معماری داخلی و دکوراسیون داخلی را بیابیم.

1- در بررسی و یافتن بهترین ها حتما به گروها و شرکتهای معتبر رجوع کنید و در گیر اسم ها و برند های فردی به همان دلایلی که توضیح داده شد نشوید .
2- به بررسی رزومه شرکتها و گروههایی بپردازید که پروژه های موفقی را انجام داده اند و از آنها بخواهید تا با کارفرمایانان قبلی شان صحبت کرده و کسب اطلاعات کنید .
3- چالش های مختلف را مطرح کنید و از آنها بخواهید چالش های شما را حل کنند و بهترین گزینه ها را پیشنهاد کنند.
 مثلا برای یک بخش طراحی چند روش ساخت پیشنهاد دهند ،حرفه ای های دکوراسیون داخلی حتما می توانند بهترین راه حل ها و گزینه هارا پیشنهاد دهند ،اینگونه می توانید به تخصص و تجربه آنها پی ببرید .
حتما گزینه هایی را انتخاب کنید که توانایی طراحی خوب و اجرای طرح های خود را داشته باشند .بسیاری از طرح های دلربا و جذاب به شدت مشکل اجرایی دارند . 

 

 

دکوراسیون منزل

 و اما بهترین ها در طراحی داخلی در ایران

گروه طراحی شیفت

نوع فعالیت: طراحی معماری
اعضای اصلی : نشید نبیان، رامبد ایلخانی

دفتر معماری دیگر

نوع فعالیت: شرکت طراحی معماری
عضو اصلی : علیرضا تغابنی

دفتر معماری هوبا دیزاین

نوع فعالیت: طراحی معماری
عضو اصلی: هومن بالا زاده

 

دکوراسیون داخلی منزل

 

 شرکت ری را استودیو

نوع فعالیت: طراحی معماری بنا
اعضای اصلی شرکت: عباس ریاحی، فریناز رضوی نیکو

شرکت شاخه تجربی کلان شهر

نوع فعالیت: پژوهش در زمینه معماری، طراحی معماری
عضو اصلی: آرش مظفری

شرکت زانا

نوع فعالیت :معماری طراحی و اجرا ،ویلاسازی ،دکوراسیون داخلی و بازسازی

عضو اصلی :زهرا رستمی -ابوالفضل ستوده نیا -مرضیه حیدری-امیر ماستیانی 

 

 

دکوراسیون داخلی ایرانی


 

مهندس زهرا رستمی


 موفقیت مهندس زهرا رستمی در طراحی و اجرای سالن زیبایی فردوس ،چاپ پروژه به عنوان یک پروژه برتر در مجله ساختمان بهمن سال 98

 

 مرکز دکوراسیون داخلی در تهران

در شهر تهران در بخش های مختلف مراکز مختلفی وجود دارد مثلا در بخش کاشی و سرامیک و تزیینات مربوطه در بخش سرویس بهداشتی و حمام خیابان بنی هاشم و خیابان شیراز دو مرکز مهم محسوب می شوند البته در خیابان بنی هاشم خرید بهتری می تواندی انجام دهید.

 

همچنین در غرب تهران خیابان آیت الله کاشانی در بخش کاغذ دیواری و کابینت سهروردی شمالی جز بورس های مهم و در بخش پرده ها سهروردی ،خیابان مولوی در بازار تهران و عبدل آباد ،خیابان زرتشت از مراکز مهم محسوب می شوند همچنین در بخش چوبی مانند تجهیزات دکوراتیو چوبی ،پارچه های مبلی پرده ،لمیت ،قرنیز و تایل هایدکوراتیو زیر پل چوبی از مراکز اصلی محسوب می شوند 

با پر طرفدار ترین دکوراسیون های داخلی آشنا شوید 

دکوراسیون داخلی منزل

بله رتبه یک مربوط به دکوراسیون داخلی منزل می باشد چون در واقع خانه بالاترین کاربری را دربین ساختمان ها دارد اما یک مسئله مهم باعث شده تا همیشه دکوراسیون داخلی منزل در صدر جدول باشد و انهم افزایش قیمت مسکل و افزایش ریسک خرید و فروش ملک مسکونی میباشد مردم مثل گذشته نمی توانند به راحتی خانه های خود را عوض کنند و به خانه های جدید بروند از طرفی بودن در یک مکان به مدت طولانی بسیار خسته کننده می باشد .این مشکل را تغییر معماری داخلی و دکوراسیون داخلی و گاها یک بازسازی ساده حل میکند .

دکوراسیون هتل


دکوراسیون داخلی فضاهای اداری و شرکت ها

دومین رتبه مربوط به تغییر دکوراسیون شرکت ها و دفاتر داری بعداز فضاهای مسکونی میباشد .با تغییر نوع فعالیت های واحد های اداری تغییر معماری داخلی و دکوراسیون داخلی ضروری می باشد.  

دکوراسیون داخلی کلینیک های زیبایی

در فضاهای درمانی بیشترین و مهمترین دکوراسیون های داخلی مربوط به مطب پزشکان زیبایی و کلینیک های زیبایی می باشد چراکه بیش از فضاهای درمانی زیبایی محیطی آن اهمیت دارد و در واقع لازم است که فضای کلینیک با ذات فعالیت آن همخوانی داشته باشد .
 

دکوراسیون داخلی هتل


دکوراسیون داخلی هتل ها و مهمان سراها

دکوراسیون داخلی هتل ها بخش مهمی از هتل داریست و معمولا هتل ها بسته به ستاره هایشان هراز گاهی دست به طراحی و تغییر دکوراسیون داخلی میزنند.هتل فضایی است که جزیی از یک سفر خاطره انگیز محسوب می شود .پس دکوراسیون داخلی آن بسیار مهم است .
دکوراسیون داخلی کافه و رستوران
معمولا فضاهای کافه و رستوران هم جز فضاهای پر طرفدار در دکوراسیون داخلی محسوب می شوند.دکوراسیون داخلی کافه و رستوران بیش از 50 درصد موفقیت و رونق آنها محسوب می شوند.
   

دکوراسیون داخلی کافه و رستوران

معمولا فضاهای کافه و رستوران هم جز فضاهای پر طرفدار در دکوراسیون داخلی محسوب می شوند.دکوراسیون داخلی کافه و رستوران بیش از 50 درصد موفقیت و رونق آنها محسوب می شوند.

مرکز دکوراسیون داخلی در تهران

از گذشته مرسوم بوده در شهر های بزرگ ایران راسته بازار ها فعال باشند یعنی مشاغل هم صنف در یک مرکز متمرکز باشند با رشد شهر ها بخصوص شهر های بزرگ همچون تهران قرار گیری همه اصناف در یک محل امکان پذیر نیست اما در شهر تهران خیابان ها و مراکزی برای هم صنف ها فعال می باشد .از جمله در صنف دکوراسیون داخلی در چند نقشه تهران در زمینه های مختلف فعال می باشد .در زمینه دکوراسیون داخلی مربوط به کاشی و سرامیک ،شیر آلات و تزیینات سنگی و سرامیکی دو مرکز یکی خیابان بنی هاشم مشرف به سید خندان و دیگری خیابان شیراز مشرف به ونک و ملاصدرا و تا حدودی بلوار آیت الله کاشانی درغرب تهران .البته بیشتر نمایندگی های برند های کاشی و سرامیک و... در بنی هاشم و خیابان شیراز مستقر می باشند .
در زمینه تجهیزات چوبی و تزیینی پل چوب ی نزدیک میدان امام حسین یکی از اصلی ترین و قدیمی ترین های این صنف می باشد .

دکوراسیون منزل


اما در ادامه توضیحات بیشتری در مورد اصناف مربوط به دکوراسیون داخلی و مراکز فعالتر آنها در تهران ارائه می شود :

مبلمان و تخت ،کمد و ...در یافت آباد وچهار دانگه  قسمتی در جاده جاجرود و و فروشگاها خاص در خیابان شریعتی و میر داماد
پرده و پارچه ها :در خیابان شریعتی -خیابان زرتشت و عبدل آباد و سهروردی و خیابان مولوی که ا زقدیمی ترین مراکز می باشد.
اکسسوری های تزیین که در سطح شهر در فروشگاهها مختلف یافت می شود.
کاغذ دیواری ،پوستر،پرده ،لمینت ،قرنیز ،کابینت یکی از بهترین مراکز سهروردی و پل چوبی می باشدبا یک گشت و گزار ساده با جدیدترین طرح ها و بروز های بازار آشنا می شوید.

تیم طراحی دکوراسیون داخلی انتخاب کنیم یا شرکت دکوراسیون داخلی ؟

امروزه هزینه های بالا و کاهش کیفیت کالا و خدمات تبدیل به یک معضل بزرگ در تمامی زمینه ها شده است .در زمینه دکوراسیون داخلی نیز مشکلاتی مثل قرارداد ها با دستمزد بالای شرکت ها ،کاهش کیفیت خدمات ،گرانی حصولات دکوراسیون داخلی مثل رنگ ،کاغذ دیواری های مرغوب ،گچبری ها ،تجهیزات چوبی و...همگی باعث شده است تا به راحتی نتوانیم تغییرات درست و دلچسبی برای خانه خود ایجاد کنیم .

راه حل چیست ؟

گاهی میتوان با یک تیم خوب و حرفه ای در زمینه دکوراسیون داخلی دعوت به همکاری کرد و این امر به ما کمک خواهد کرد هم به کمک تجربه آنها بتوانیم انتخاب های درستی انجام دهیم و از آسیب های پرت زمان و هزینه در امان باشیم و هم به نتیجه مطلوبتری در تغییرات دکوراسیون داخلی برسیم.

دکوراسیون منزل


استفاده از شرکت تزئینات ساختمانی برای کدام تغییرات دکوراسیون داخلی مناسبترند؟

بسیاری از شرکت ها و فروشگاه های تزیینات داخلی در سطح شهر فعالیت دارند که بیشتر در قالب فروشگاه و دفاتر کوچک فعالیت دارند .اما در کدام سطح از دکوراسیون داخلی می توان از خدمات اینگونه شرکت ها استفاده کرد .
اگر در تغییرات دکوراسیون داخلی ما در یک یا دو بخش و نهایت سه بخش باشد ،همین طور قطعا میدانیم تغییرات دکوراسیون ما چه خواهد بود می توان از خدمات جزیی و بخشی دفاتر و یا شرکت های تزیینات داخلی استفاده کرد نمونه ای از این تغییرات شامل :
  • آینه کاری بخش از دیوار و یا سقف اتاق
  • تغییر کاغذ دیواری با داشتن دانش کافی درنحوه انتخاب
  • انتخاب کاشی کاری های تزیینی و یا بین کابینتی
  • نصب پوستر
  • تغییرات مربوط به پرده ها
  • و...

مطالب مشابه

بازسازی

بازسازی امری کاملا تخصصی در صنعت ساختمان محسوب می شود که باید توسط تیم حرفه ای صورت پذیرد .…

ادامه مطلب

طراحی ویلا و محوطه

شلوغی و آلودگی شهرهای بزرگ مارا به دامان طبعت سوق میدهد . در دامان طبعت نیاز به ویلاهایی است که در…

ادامه مطلب

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی ومعماری داخلی ترکیبی از هنر و فن است در راستای بهینه ساختن فضاهای ساختمان ها…

ادامه مطلب

طراحی نما

طراحی نما اولین بخش از معرفی ساختمان است که تاثیر زیادی در ارزش بنا و همینطور چهره شهری داشته…

ادامه مطلب