هزینه بازسازی خانه (بخش اول )

بازسازی خانه

سئو الهای رایج درمورد هزینه بازسازی خانه

کارشناسان معماری ومعماری داخلی در طراحی و اجرا این بار تصمیم گرفتند تا به این سوال در قالب مقاله ای کوتاه در مورد هزینه های بازسازی پاسخ دهند :سوالهای رایجی چون :
  • تعرفه بازسازی خانه؟
  • هزینه تعمیرات خانه؟
  • هزینه بازسازی جزیی خانه ؟
  • هزینه بازسازیخانه های قدمی ؟هزینه بازسازی آپارتمان وهزینه بازسازی ساختمان؟.بازسازی خانه های کلنگی?هزینه تعمیرات آپارتمان؟....
این سوالی است که بسیاری در هفته طی تماسها ی تلفنی و یا جلسات حضوری از شرکت زانا میپرسند چرا که هزینه و بودجه بندی یک پروژه برای هر خانواده ای با هر سطح اقتصادی مهم است .

پاسخ به سئوالهای بازسازی خانه

به این سوالها نمی توان یک جواب واحد داد چرا که مسئله مهم این است که هدف از بازسازی و تغییر دکوراسیون داخلی چیست ؟قدمت و امکانات بنا چگونه است ؟به طور مثال اگرشما صاحب یک خانه قدیمی با قدمت 30یا 40 ساله هستید مطمعنا پاسخ به این سوالها مهم است .اما به طور معمول در خانه ها و ساختمانهایی با قدمت 30 تا 40 ساله با متراژ بین 100 تا 150 متر مربع معمولا هزینه های بازسازی شامل موارد زیر میباشد :

الف :هزینه تعمیرات و یا تعویض تاسیسات ساختمان (لوله کشی آب):

به دلیل فرسودگی و یا تغییرات معماری داخلی ،تاسیسات تغییر میکند مثلا اضافه کردن حمام به اتاق خواب والدین و یا با تغییر چیدمان کابینت آشپزخانه نیاز به تغییر و ایجاد مسیر آب و فاضلاب می باشد .

ب:هزینه تغییرات سیستم تهویه :

بخش مهمی از هزینه ها مربوط به تغییرات سیستم سرمایش و گرمایش و تهویه مطبوع در بازسازی ساختمان می باشد .مثلا با اضافه کردن گرمایش از کف و یا استفاده از اسپیلت به جای کولر آبی و یا ایجاد یک سیستم به روز تر مثل داکت اسپیلت هزینه های بازسازی آپارتمان و بازسازی ساختمان را افزایش میدهد .

ج:هزینه تغییرات سیستم روشنایی و برق ساختمان  :

با تغییرات در سیستم کابینت و تغییر معماری داخلی و استفاده از یک سیستم نور پردازی معمولی و یا هوشمند ،هزینه ای در بخش تاسیسات برق اضافه می شود مثلا با اضافه کردن یک اتاق خواب جدید و یا تغییر سیستم سرمایش مثل اسپیلت کابلهای ساختمان و یا آپارتمان باید تغییر کنند و این بخش بخصوص در بازسازی خانه های کلنگی و بازسازی خانه های قدیمی و بازسازی و تغییر کاربری ساختمانها جزیی از هزینه های مهم است .
 

هزینه بازسازی خانه (بخش اول )

 

هزینه بازسازی خانه (بخش اول )

 

د:هزینه های تخریب و حمل نخاله :

اگر معماری داخلی ساختمان در بازسازی تغییر کند معمولا بخش تخریب خواهیم داشت در حد جزیی و یا کلی در حد جزیی مثلا تخریب اپن قدیمی آشپزخانه ،که بخش کم هزینه ای خواهد بود ولی در بخش کلی تخریب دیوارها برای تغییر فضاها ،تخریب کف برای یک سیستم گرمایش از کف ،تخریب سقف کاذب قبلی و... که بخش مهمی که به غیر از هزینه بازسازی موجب سروصدا و گاها حضور شهرداری و کسب مجوز از شهرداری می باشد .
در بخش دوم توضیحات بیشتری در مورد بازسازی آپارتمان داده خواهد شد .در کل بهتر است برای دقیقتر بودن محاسبات هزینه های بازسازی از یک کارشناش و یا شرکت بازسازی ساختمان خواسته شود تا متره و برآورد هزینه بازسازی و تغییر معماری داخلی را بررسی و اعلام نماید .

هزینه بازسازی خانه (بخش اول )

 

هزینه بازسازی خانه (بخش اول )

 

هزینه بازسازی خانه (بخش اول )

 

 

 
 

اشتراک گذاری
مشاهده تمامی پروژه ها