هزینه بازسازی ساختمان چقدر است ؟(7سوال رایج در مورد بازسازی)

نحوه بازسازی ساختمان

نحوه انجام بازسازی و تعمیرات ساختمان  و هزینه آن بستگی به عوامل مختلفی دارد .با بررسی شرکتهای فعال و موفق در زمینه بازسازی بر خلاف تصورعام کاملا اقتصادی و به صرفه خواهد بود که پروژه بازسازی خود را به یک شرکت معماری با تخصص اجرا بسپارید .
بهتر است قبل از شروع پروژه بازسازی تمامی امکانات و پتانسیل های  یک ساختمان بررسی شود مشکلات تاسیساتی مهمترین  بخشی است که باید بررسی تخصصی برای آن صورت گیرد .ب
عداز بررسی های صورت گرفته بهتر است از تیم متخصص معماری داخلی و طراحان دکوراسیون داخلی خواسته شود تا طراحی لازم بر اساس اهداف بازسازی و برنامه فیزیکی و خواسته های کارفرما انجام دهند مدت زمان طراحی بستگی به حجم و خواسته های کارفرما و میزان تغییرات لازمه دارد معمولا زمان 10 تا 30 روز زمان متوسطی برای انجام طراحی می باشد .در این مقاله به سئوالات رایج در مورد بازسازی داخلی پاسخ داده می شود :
 

1-بازسازی ساختمانهای قدیمی چه مدت و با چه هزینه ای انجام می شود ؟

مدت زمان و هزینه بستگی به عمر ساختمان و حجم بازسازی دارد مثلا بازسازی یک ساختمان با قدمت 50 ساله با یک ساختمان با قدمت 20 ساله هزینه بیشتر و زمان بیشتری نیاز دارد برای برآورد دقیق زمان و هزینه با مشورت یک شرکت بازسازی و معماری مشخص می شود .

2-چگونه شرکت بازسازی ساختمان مناسب برا ی انجام پروژه بازسازی و نوسازی بیابیم ؟

میتوانید از دوستانی و آشایانی که تجربه کاری با یک شرکت را داشته اند مشورت کنید یا با سرچ اینترنتی و مطالعه اولیه در مورد چند شرکت معماری و بازسازی و دعوت کارشناسان معماری جهت مشاوره بازسازی ،نظرات را بشنوید و بررسی کنید قطعا می توانید تصمیم درستی در مورد انتخاب شرکت معتبر بازسازی و معماری برای نوسازی ساختمان داشته باشید .
حداقل هزینه بازسازی آپارتمان  چقدر است ؟هزینه بازسازی میتواند از 10 میلیون تومان تا 200 میلیون تومان و یا بیشتر باشد هزینه بازسازی بستگی به نوع تغییرات و دکوراسیون داخلی دارد ولی با بازدید کارشناسان شرکت های معماری و دکوراسیون حدود هزینه را برای شما مشخص می کنند .

3-هزینه بازسازی ساختمان اداری چقدر است و چه مدت طول میکشد ؟

هزینه بازسازی اداری کمتر است باز سازی منزل است. معمولا قسمتهای پر هزینه مثل تغییر آشپزخانه و دکوراسیون آشپزخانه در پروژه های بازسازی اداری حذف می شود و در بازسازی اداری کاربردی شدن فضاها و دکوراسیون اداری اهمیت بیشتری دارد مدت زمان انجام پروژه های بازسازی اداری 1 ماه تا 4 ماه معمولا بطول می انجامد .

4-چه مجوزهایی برای انجام بازسازی از شهرداری لازم است و چه کسی مسئول اخذ مجوز است ؟

اطلاع به شهرداری و دریافت توافق نامه جهت انجام امور تعمیرات بر عهده کارفرما می باشد اما شرکت های معماری و بازسازی نیز میتواند با دریافت مبلغی و وکالت از طرف کارفرما مجوز های لازم را دریافت کنند .

5-راهنمایی برای نوع قرارداد بازسازی ؟

قرارداد بازسازی میتواند بصورت مدیرت پیمان و یا پیمانکاری منعقد شود قرارداد پیمانکاری بگونه است که شرکت بازسازی و نوسازی اعلام می دارد که کل خواسته ها و عملیات بازسازی را با مبلغ مشخص و در مدت مشخص به پایان میرساند تمامی موارد که باید در بازسازی انجام شود در قرارداد قید می شود  .مبلغ اعلامی شامل دستمزدها ،اجناس ،و سود پیمانکار می باشد و حق دخالت کارفرما در این نوع قرارد داد کمتر خواهد بود ،اما قرارداد مدیریت پیمان ،پیمانکار کل هزینه خالص را برآورد کرده و به اطلاع کارفرما رسانده و درصدی از هزینه مثلا 10 تا 25 درصد کل هزینه پروژه را به عنوان دستمزد در نظر میگیرد حق دخالت کارفرما در انتخاب اجناس و... در این نوع قرارداد بیشتر بوده چرا که دستمزد پیمانکار براساس هزینه کل و فاکتورهای خرید و دستمزد می باشد .

6-هزینه طراحی در پروژه  بازسازی چقدر است ؟

هزینه و تعرفه طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی با تعرفه طراحی نظام مهندس متفاوت بوده و معمولا بسته به نوع و حجم طراحی از 4 میلیون تومان شروع می شود .

7-مدت زمان طراحی داخلی و طراحی دکوراسیون داخلی چقدر است ؟

با توجه به حجم طراحی داخلی ساختمان ،معمولا از 10 روز کاری تا 30 روز کاری طراحی داخلی به طول می انجامد .
 

نگارش :مهندس زهرا رستمی 

اشتراک گذاری
مشاهده تمامی پروژه ها