Toll Free 1800.899.900

ویلاسازی

» » نکته های طلایی در مورد نمای ویلاهای شمال

نکته های طلایی در مورد نمای ویلاهای شمال

 در این مقاله سعی شده تا در مورد چند اصل در انتخاب و طراحی نماهای ویلاهادر شمال ایران ذکر شود پس با ما همراه باشید .

نمای ویلا دوبلکس در شمال

نما بخش بسیار مهمی در طراحی ویلا محسوب می شود و اولین نشانه های سبک معماری نما در ساختمان می باشد .در نماهای ویلای دوبلکس ارتفاع و نوع قرینگی و یا غیر قرینگی تاثیر زیادی در طراحی نما دارد.
مثلا در نمای ویلای دوبلکس قرینه به راحتی می توان سبک کلاسیک را اجرا کرد ولی در نمای غیر قرینه کمی این امر مشکل خواهد بود .نمای ساختمان های دوبلکس در هر اقلیم و شرایطی و در هرسبکب قابل طراحی و اجراس با این ملاحضات که باید متریال مصرفی در نمای ساختمان باید با اقلیم معتدل و مرطوب شمال ایرا ن همخوانی داشته باشد .

طراحی نمای ویلا در شمال


نمای خانه ویلایی ساده

خانه های ویلایی ساده در شمال ایران مورد توجه بسیار است ،نماهایی که در سبک های مدرن و پست مدرن طراحی می شوند در شمال ایران طرفداران زیادی دارد .سبک های مدرن که با متریالهایی چون چوب یا همان ترموو وود ها اجرا می شوند و استفاده از متریال های ساده که با طبیعت و اقلیم زیبای شمال هماهنگی داشته باشند بسیار مناسبتر هستند .

نمای ویلای کوچک در شمال

کوچکی ویا بزرگی ویلا یک آیتمی تاثیر گذار در نمای یک ویلا محسوب می شود .در طراحی نمای ویلاهای کوچک باید از تجملات زیاد و شلوغی و چند متریالی پرهیز کرد .چرا که متناسب با سطح و حجم کوچک ویلا ندارد و منجر به زیبایی و جذابیت ویلا نخواهد شد .

نمای ویلا رد شمال


آیا نمای ویلا مدرن در شمال مناسبتر است ؟

نمای ویلای مدرن در بخش های قبلی توضیح داده شد بسیار برای ویلاهای اقلیم شمال ایران مناسب هستند .در نماهای مدرن یک سادگی و شیکی خاصی نهفته است .و در اقلیم هایی که طبیعت سبزینگی و طراوت بالایی دارد بهتر است نمای ساختمانها ساده تر و مدرن باشند تا طبیعت محیطی بیشتر خود نمایی کند .

نمای ویلا در شمال


نمای ویلا رومی مناسب برای شمال ایران ؟

این یک سئوال است که بسیاری از ما می پرسند.نمای مدرن یا کلاسیک و رومی؟؟ نمی توان با قطعیت گفت کدامیک بهتر است کدامیک نه .این مسله به زیبایی شناسی آدمها بستگی دارد .اما بسیاری از نماهای رومی که اجرا می شوند با سیمانکاری اجرا می شوند .
که در اقلیم مرطوب شمال خیلی مناسب نیست و در گذشت زمان نیاز به ترمیم های مکرر دارد. اما مسله بعدی اینست که در شمال ایران ما طبعیت عالی مواجه هستیم ،دریا ،کوه ،جنگل و پوشش های گیاهی مختلف و شاید این یک نظر باشد که بهتر است بناهایی ساخته شوند که با محیط طبیعی همخوانی بیشتری داشته باشد و اجازه دهد تا زیبایی های طبیعی خودنمایی اصلی را داشته باشند.
 

بازسازی

بازسازی امری کاملا تخصصی در صنعت ساختمان محسوب می شود که باید توسط تیم حرفه ای صورت پذیرد .…

ادامه مطلب

طراحی ویلا و محوطه

شلوغی و آلودگی شهرهای بزرگ مارا به دامان طبعت سوق میدهد . در دامان طبعت نیاز به ویلاهایی است که در…

ادامه مطلب

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی ومعماری داخلی ترکیبی از هنر و فن است در راستای بهینه ساختن فضاهای ساختمان ها…

ادامه مطلب

طراحی نما

طراحی نما اولین بخش از معرفی ساختمان است که تاثیر زیادی در ارزش بنا و همینطور چهره شهری داشته…

ادامه مطلب


دکوراسیون داخلی، دکوراسیون منزل، دکوراسیون داخلی منزل، دکوراسیون آرایشگاه، دکوراسیون مطب، دکوراسیون کلینیک، دکوراسیون رستوران، شرکت زانا، شرکت zana، archzana

حیطه فعالیت شرکت زانا در زمینه معماری سبز

افزایش قیمت زمین و ملاحضات اقتصادی باعث به وجود آمدن رویکردهای جدید در صنعت ساختمان شده ،هدف امروزه استفاده بهینه و حداکثری از پتانسیل های ساختمان است یکی از این پتانسیل ها و فضاهایی که در گذشته کاربردی نبوده پشت بام ها و محوطه ساختمانها و حتی دیوارهای عمودی ساختمانها می باشد که میتوانند با رویکرد معماری سبز طراحی شوند .روف گاردن یک فضای بسار مهم در ساختمانهای امروزی است که با طراحی معماری سبز میتواند یک فضای کاملا کاربردی و مفرح برای ساختمان باشد ،محوطه با طراحی محوطه سبز و معماری سبز مناسب می تواند در افزایش کیفیت محیطی نقش مهمی بازی می کند .دیوارهای سبز با طراحی معماری سبز میتواند نتنها به عنوان عضو جداکننده عمل کند میتواند به عنوان یک دیوار سبز به ارزشهای معماری فضا افزوده و کیفیات زیست محیطی ساختمان را افزایش دهد .

مطالب مشابه

ویلاسازی

محوطه ویلا

محوطه سازی ویلا بخش مهمی از پروژه طراحی و اجرای ویلا می باشد. محوطه ویلا باید بر اساس اصول معماری منظر و با توجه به اقلیم منطقه ،مساحت زمین ویلا ،مسائل گیاه شناسی و اصول زیبایی شناسی منظر صورت بگیرد. فضاهای قرار گرفته در محوطه ویلا شامل: بافت و گونه های گیاهای مختلف ،فضاهای ورزشی ،استخر و آبنما ،فضای استراحت و آلاچیق و...می باشد .بخش اول در پروژه محوطه ویلا ،طراحی ویلا می باشد سپس اجرای صحیح و اصولی محوطه و باغ ویلا. اما بخش مهمتر نگه داری و حفاظت می باشد که لازم به بخش هوشمند سازی محوطه ویلا می باشد.

محوطه سازی، محوطه سازی فضای سبز، ساخت فضای سبز، محوطه سازی ویلا

هوشمند سازی ویلا

بیشتر ویلاها در خارج از شهر و یا روستا ها قرار دارند و صاحبان ویلاها در آخر هفته ها و یا تعطیلات به ویلاهای خود سر میزنند. از جمله مشکلات ویلاداران : سرایداری ،حفاظت از ویلا ،آبیاری و نگه داری محوطه ،آماده سازی ویلا از نظر گرمایش و سرمایش قبل از حضور در ویلا ، هوشمند سازی مخصوص ویلا واضافه کردن گزینه های، های تکنولوژی در ساخت ویلا میتواند تمامی این مشکلات و دردسر ها را حل کند .به طور مثال با هوشمند سازی ویلا میتوانیم قبل از حضور در ویلا سیستم گرمایش را روشن کنیم .یا اینکه هر ورز در یک ساعت مشخص از راه دور باغ ویلای خود را آبیاری کنید.

 محوطه سازی فضای سبز، ساخت فضای سبز، محوطه سازی ویلا، محوطه سازی حیاط، محوطه سازی باغ، ساخت و ساز ساختمانی، شرکت ساختمانی، شرکت زانا، شرکت zana، archzana

دکوراسیون داخلی ویلا

دکوراسیون داخلی ویلا در دوبخش ویلا هایی با اقامت دائمی و ویلا با اقامت موقت تقسیم می شوند. در ویلاهای دائمی طراحی دکوراسیون داخلی اهمیت بیشتری دارد و فضاهای داخلی ویلا عملکرد کاملتری خواهند داشت. در نوع سبک دکوراسیون داخلی، سبک کلی طراحی معماری ویلا اهمیت بالایی دارد. در ویلاهایی که به سبک کلاسیک طراحی شده اند در صورت دوبلکس بودن بهتر است طبقه همکف نیز کلاسیک باشد و طبقات دیگر در سبک مدرن چیدمان فضایی ،نور پردازی ،مبلمان از عناصر قابل توجه دردکوراسیون داخلی ویلا می باشند.

دکوراسیون داخلی، دکوراسیون منزل، دکوراسیون داخلی منزل، دکوراسیون آرایشگاه، دکوراسیون مطب، شرکت زانا ، شرکت zana، archzana