Toll Free 1800.899.900

ویلاسازی

» » طراحی خانه های ویلایی دوست داشتنی

طراحی خانه های ویلایی دوست داشتنی

طراحی ویلا-چرا خانه های ویلایی دوست داشتنی هستند 

اکثر مردم امروزه در شهرهای بزرگ و خانه های آپارتمانی زندگی می کنند؛با مشغله های بسیار زیاد. این  امر به خودی خود دلیلی شده بر اینکه مردم بخواهند در هر موقعیتی که می توانند به خارج از شهر رفته تا مدتی را در خانه های ویلایی در فضایی آرام و به دور از سروصدای شهر،اوقات خوشی را سپری کنند.
بسیاری از مردم برای دوری از دردسرهای ساخت و نداشتن زمان کافی ،به سمت خرید ویلاهای آماده می روند؛که گاها کیفیت خوبی از نظر معماری، دکوراسیون داخلی ، طراحی محوطه  و... ندارند.
پس بهتر است کمی حوصله به خرج داده و با همکاری شرکت های معتبر و متخصصین امر ویلاسازی صاحب ویلایی شوید که با خواسته هایتان هماهنگی بیشتری داشته باشد.
 

 

طراحی ویلا و باغ


بخش های مختلف طراحی ویلا و باغ:

پروژه های طراحی ویلا از طرف کارفرما عموما شامل بخش های زیر می باشد.

1-طراحی ویلا و باغ:

معمولا این مورد در زمین هایی با متراژ بالا صورت می گیرد که باید سبک طراحی محوطه در یک راستا باشند چون هر دو به یک میزان اهمیت دارند.

2-طراحی ویلا دوبلکس:

به دلیل استفاده بیشتر از محوطه یا متفاوت بودن معماری ویلا با خانه های آپارتمانی شهری  متقاضی ویلای دوبلکس زیاد است.ویلای دوبلکس یک مزیتی که نسبت به انواع دیگر دارد ای است که کمک میکند تا فضاها در دو طبقه تقسیم شده و مساحت کمتری از محوطه اشغال شود.

مساحت مناسب برای ویلای دوبلکس:

حداقل متراژ مناسب برای ویلاهای دوبلکس 75 تا 80 متر مربع است ،بیشترین متراژ در ویلاهای متوسط 100 متر مربع در دو طبقه می باشد که مساحت کل 200 متر مربع می باشد. 

3-طراحی پلان ویلا:

طراحی پلان بخش مهمی از پروژه ویلاست که در متراژها و برنامه فیزیکی مختلف طبق خواست کارفرما طراحی می شود. 

4-طراحی داخلی ویلا:

طراحی داخلی وشامل پلان معماری،چیدمان و پرداختن به طراحی ویلا با جزئیات بیشتر و اندیشیدن و برنامه ریزی برای دکوراسیون در سبک های مختلف ،نیز می باشد .

5-طراحی نمای ویلا:

طراحی نمای ویلا بخصوص در مواردی که با رویکرد اقتصادی ساخته می شوند یا دید زیادی  توسط   عابرین  دارد بسیار مهم است.نمای هر بنایی هویت و ارزش آن را به دیگران معرفی می کند.نمای یک ویلا قبل از ورود، اولین اطلاعات را به ناظرین می دهد.طراحی و اجرای نما بخصوص برای کارفرمایانی که در بیزینس ساخت و فروش هستند اهمیت بالاتری دارد. 
  

اصول طراحی ویلا


 

6-اصول طراحی محوطه ویلا:

در بسیار از مواقع ویلا ساخته شده و ساکنین نیازمند یک محوطه برای رفع نیازهای تفریحی خود هستند و یا اینکه محوطه نیاز به ساماندهی دارد.همین طور در بازسازی ویلاها،محوطه نیاز به طراحی و بازنگری دوباره دارد.طراحان و متخصصین در این بخش باید تخصص های زیر را دارا باشند تا بتوانند یک محوطه زیبا و کاربردی را طراحی کنند:

  • آشنایی با اقلیم 
  • آشنایی با شرایط خاک و گونه های گیاهی مناسب
  • داشتن علم  کشاورزی و ساماندهی گیاهان ارزشمند موجود
  • آشنایی با طراحی منظره و معماری منظر 
  • آشنایی با اکولوژی و تکنولوژ ی های مرتبط با محوطه و لند اسکیپ
  • آشنایی با توپوگرافی زمین و بهره مندی از آن در طراحی 

 

طراحی ویلا کلاسیک


 

مسائل اقلیمی و محیطی در طراحی ویلا:

بررسی مسائل اقلیمی منطقه ای که ویلا در آن بنا خواهد شد امر مهمی در طراحی مناسب و بهینه می باشد .نمونه طراحی ویلا در اشرافیت ساحل دریا اقلیم کاملا متفاوتی با یک ویلا در منطقه ییلاقی شمال دارد ،پس این تفاوت ها در طراحی های  آنها باید در نظر گرفته شود. 

سبک طراحی ویلا دوبلکس و خواسته های کار فرما:

در اصول طراحی ویلا باید سبک و رویکرد معماری مشخص شود .برنامه فیزیکی و فضاهای مورد نیاز کارفرما مشخص شده و بر اساس آن اتودهای اولیه ترسیم شوند. بعداز تایید کار فرما بر اساس سبک معماری (طراحی  مدرن، پست مدرن ، کلاسیک ) انجام می شود .
 

معماری داخلی و دکوراسیون داخلی ویلا:

معماری و دکوراسیون هم چنین طراحی نمای ویلا به همراه نور پردازی آن بهتر است همگی بر اساس یک سبک معماری صورت گیرد .همچنین به اصول طراحی در شیب نیز در روند انجام کار توجه شود . 

 

 

طراحی خانه های ویلایی


 


شرکت های موفق در ویلاسازی:

شرکت ها و گروه های مختلفی در امر ویلاسازی فعال هستند.موفق ترین و بهترین آنها ،به صورت تیمی فعالیت دارند و در طراحی  هر متخصصی  از تخصص خود بهره می برد .در یک شرکت موفق در امر طراحی ویلا مهندس سازه ،مهندس معمار ،مهندس معماری منظر،مهندس کشاورزی ،مهندس هوشمند سازی ،مهندس تاسیسات ،و کارشناسان  دکوراسیون داخلی باید حضور داشته باشند.
شرکت زانا با بهره مندی از یک تیم کامل و متخصص توانسته پروژه های موفقی را در این زمینه به انجام رساند و در راستای کسب موفقیت بیشتر گام های بزرگتری را برداشته تا رضایت بیشتری را جلب نماید .

بازسازی

بازسازی امری کاملا تخصصی در صنعت ساختمان محسوب می شود که باید توسط تیم حرفه ای صورت پذیرد .…

ادامه مطلب

طراحی ویلا و محوطه

شلوغی و آلودگی شهرهای بزرگ مارا به دامان طبعت سوق میدهد . در دامان طبعت نیاز به ویلاهایی است که در…

ادامه مطلب

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی ومعماری داخلی ترکیبی از هنر و فن است در راستای بهینه ساختن فضاهای ساختمان ها…

ادامه مطلب

طراحی نما

طراحی نما اولین بخش از معرفی ساختمان است که تاثیر زیادی در ارزش بنا و همینطور چهره شهری داشته…

ادامه مطلب


دکوراسیون داخلی، دکوراسیون منزل، دکوراسیون داخلی منزل، دکوراسیون آرایشگاه، دکوراسیون مطب، دکوراسیون کلینیک، دکوراسیون رستوران، شرکت زانا، شرکت zana، archzana

حیطه فعالیت شرکت زانا در زمینه معماری سبز

افزایش قیمت زمین و ملاحضات اقتصادی باعث به وجود آمدن رویکردهای جدید در صنعت ساختمان شده ،هدف امروزه استفاده بهینه و حداکثری از پتانسیل های ساختمان است یکی از این پتانسیل ها و فضاهایی که در گذشته کاربردی نبوده پشت بام ها و محوطه ساختمانها و حتی دیوارهای عمودی ساختمانها می باشد که میتوانند با رویکرد معماری سبز طراحی شوند .روف گاردن یک فضای بسار مهم در ساختمانهای امروزی است که با طراحی معماری سبز میتواند یک فضای کاملا کاربردی و مفرح برای ساختمان باشد ،محوطه با طراحی محوطه سبز و معماری سبز مناسب می تواند در افزایش کیفیت محیطی نقش مهمی بازی می کند .دیوارهای سبز با طراحی معماری سبز میتواند نتنها به عنوان عضو جداکننده عمل کند میتواند به عنوان یک دیوار سبز به ارزشهای معماری فضا افزوده و کیفیات زیست محیطی ساختمان را افزایش دهد .

مطالب مشابه

ویلاسازی

محوطه ویلا

محوطه سازی ویلا بخش مهمی از پروژه طراحی و اجرای ویلا می باشد. محوطه ویلا باید بر اساس اصول معماری منظر و با توجه به اقلیم منطقه ،مساحت زمین ویلا ،مسائل گیاه شناسی و اصول زیبایی شناسی منظر صورت بگیرد. فضاهای قرار گرفته در محوطه ویلا شامل: بافت و گونه های گیاهای مختلف ،فضاهای ورزشی ،استخر و آبنما ،فضای استراحت و آلاچیق و...می باشد .بخش اول در پروژه محوطه ویلا ،طراحی ویلا می باشد سپس اجرای صحیح و اصولی محوطه و باغ ویلا. اما بخش مهمتر نگه داری و حفاظت می باشد که لازم به بخش هوشمند سازی محوطه ویلا می باشد.

محوطه سازی، محوطه سازی فضای سبز، ساخت فضای سبز، محوطه سازی ویلا

هوشمند سازی ویلا

بیشتر ویلاها در خارج از شهر و یا روستا ها قرار دارند و صاحبان ویلاها در آخر هفته ها و یا تعطیلات به ویلاهای خود سر میزنند. از جمله مشکلات ویلاداران : سرایداری ،حفاظت از ویلا ،آبیاری و نگه داری محوطه ،آماده سازی ویلا از نظر گرمایش و سرمایش قبل از حضور در ویلا ، هوشمند سازی مخصوص ویلا واضافه کردن گزینه های، های تکنولوژی در ساخت ویلا میتواند تمامی این مشکلات و دردسر ها را حل کند .به طور مثال با هوشمند سازی ویلا میتوانیم قبل از حضور در ویلا سیستم گرمایش را روشن کنیم .یا اینکه هر ورز در یک ساعت مشخص از راه دور باغ ویلای خود را آبیاری کنید.

 محوطه سازی فضای سبز، ساخت فضای سبز، محوطه سازی ویلا، محوطه سازی حیاط، محوطه سازی باغ، ساخت و ساز ساختمانی، شرکت ساختمانی، شرکت زانا، شرکت zana، archzana

دکوراسیون داخلی ویلا

دکوراسیون داخلی ویلا در دوبخش ویلا هایی با اقامت دائمی و ویلا با اقامت موقت تقسیم می شوند. در ویلاهای دائمی طراحی دکوراسیون داخلی اهمیت بیشتری دارد و فضاهای داخلی ویلا عملکرد کاملتری خواهند داشت. در نوع سبک دکوراسیون داخلی، سبک کلی طراحی معماری ویلا اهمیت بالایی دارد. در ویلاهایی که به سبک کلاسیک طراحی شده اند در صورت دوبلکس بودن بهتر است طبقه همکف نیز کلاسیک باشد و طبقات دیگر در سبک مدرن چیدمان فضایی ،نور پردازی ،مبلمان از عناصر قابل توجه دردکوراسیون داخلی ویلا می باشند.

دکوراسیون داخلی، دکوراسیون منزل، دکوراسیون داخلی منزل، دکوراسیون آرایشگاه، دکوراسیون مطب، شرکت زانا ، شرکت zana، archzana