Toll Free 1800.899.900

ویلاسازی

طراحی ویلای کلاسیک

بهترین سبک برای طراحی ویلا کدام سبک است ؟

 

 

واقعا بهترین پاسخ به این سئوال چیست ؟ چه سبکی برای ویلای ما مناسبتر است ؟پاسخ به این سئوال برای هر پروژه ویلایی متفاوت است و پاسخ دقیق آنرا بررسی موارد زیر مشخص می کند:
اقلیم ویلا 
مساحت ویلا 
زیبایی شناسی کارفرما 
هزینه در نظر گرفته شده برای ساخت ویلا 

اولین قدم در طراحی و ساخت ویلای کلاسیک

ویلا می تواند یک فضای اقامتی دائمی باشد ویا یک فضای موقت برای گذران اوقات فراغت در محیطی بدور از شهر های بزرگ و آلوده.
طراحی ویلای کلاسیک و ساخت ویلا از این جهت مهم است که بیشتر مردم انتظار دارند تا در محیط ویلا و ساختمان ،محیطی متفاوت از خانه های شهری را تجربه کنند .برنامه فیزیکی در ویلا سازی، متفاوت با خانه های آپارتمانی می باشد .در صورت داشتن مساحت مناسب و بودجه کافی فضاهای تفریحی-ورزشی و فضاها داخلی با کیفیت بالای اقامتی می توان در این نوع محیط ها تعریف کرد.
قبل از ساخت ویلا باید مهمترین قدم یعنی طراحی ویلا برداشت. با داشتن یک طرح خوب و پیش زمینه عالی می توانیم یک ویلای خوب و زیبا داشته باشیم.

 


 در ادامه سعی خواهیم کرد تا به سئوالات زیر در مورد ویلاهای کلاسیک پاسخ گوییم :

چگونه میتوان یک ویلای کلاسیک و نئو کلاسیک داشت ؟

بهترین طراحی ویلای کلاسیک چیست ؟


ویلای کلاسیک برای چه شرایطی مناسب هستند ؟


بهتر است برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین شرکت زانا تماس بگیرید :

021-26711689   09125081981

طراحی ویلا مدرن یا کلاسیک ،کدامیک بهتر است ؟

در طراحی ویلا، سبک طراحی اهمیت بسیار زیادی دارد.گاها پتانسیل ها و بازخورد محلی و موقعیتی ویلا ایجاب میکند تا طراحی ویلا به سبک مدرن صورت گیرد ولی در خواست کارفرما سبک کلاسیک است .
  بهتر است طراحی داخلی ویلا ،طراحی نما ویلا و...همگی در یک سبک طراحی شوند ولی در طراحی سبک ویلای کلاسیک این امکان وجود دارد که معماری داخلی سبک کلاسیک نباشد .مثلا در ویلاهای دوبلکس معمولا طبقه بالا که محل قرار گیری اتاق خوابها و نشیمن خصوصی است معماری داخلی ویلا در سبک غیر از کلاسیک طراحی و اجرا می شود .
    

طراحی ویلا مدرن

آیا سبک کلاسیک ویلا ،تاثیری در طراحی ویلا و باغ دارد ؟

همان طور که در بخش طراحی ویلای کلاسیک توضیح داده شد بهتر است تمامی بخشها از یک سبک طراحی تبعیت کنند مثلا اگر ویلا در سبک کلاسیک طراحی شده است محوطه نیز طراحی کلاسیک داشته باشد .
  در طراحی محوطه ویلا به سبک کلاسیک، استفاده از آلاچیق های کلاسیک ،سبک های انگلیسی و رومی هم چنین آبنماهای کلاسیک ،استفاده از گونه های گیاهی مختلف و چیدمان متنوع بافت گیاهی در محوطه ،استفاده از نور پردازی در این سبک مناسبتر خواهد بود.
 

 

طراحی و ساخت ویلا در شمال


طراحی و ساخت ویلا در شمال به سبک کلاسیک

برای داشتن خانه ویلایی شیک چه سبکی مناسب است ؟
سلیقه و زیبایی شناسی در انتخاب نوع و سبک دخالت دارد اینکه خانه ویلایی یک طراحی ویلا مدرن را داشته باشد یا یک طراحی کلاسیک یک امر سلیقه ای است و نمی توان برتری به هیچ کدام داد
سبک طراحی به اقلیم و منطقه نیز بستگی دارد بسیاری معتقد هستند در شمال ایران و قسمتهایی که طبعیت خودنمایی بیشتری میکند بخصوص بخشهایی که بافت روستایی دارد سبک کلاسیک در ویلاسازی مناسب نیست و بهتر است به سبک بومی و یا مدرن ویلاسازی انجام شود .
در بافتهای شمال ایران در بخش هایی که بافت شهری تر دارد سبک ویلاسازی کلاسیک مناسبتر خواهد بود .
 

 

طراحی ویلا معماری

تعرف دقیق ویلای کلاسیک چیست ؟

در طراحی ویلای کلاسیک از المانهای سنتی و رومی ،تخت جمشید و... استفاده می شود .این سبک معماری تجملی و فاخر و در عین حال پر هزینه می باشد .بسیاری طراحان و ارشیتکت ها در استفاده از المانهای سبک کلاسیک به طور خلاقانه عمل میکنند و گاها با استفاده از متریالهایی چون آجر سعی در خلق آثار جدید و تلفیقی هستند .استفاده از نور پردازی در ویلای کلاسیک در ارتقا زیبایی آن نقش مهمی دارد .

نقشه خانه ویلایی کلاسیک چگونه باید باشد ؟

نقشه معماری کلاسیک ،همانند پلان ویلای مدرن می باشد ولی در طراحی دکوراسیون داخلی متفاوت است .در دکوراسیون داخلی و معماری داخلی کلاسیک از طرح ها و المانهای سنتی و رومی استفاده می شود .گچبری ،آینه کاری و... نیز در ویلاهای کلاسیک انجام می شود .ولی بصورت سنتی نقشه خانه ویلایی در فرم کلی بصورت قرینه طراحی می شود و المانهای این سبک بصورت پوسته در جداره ها و نمای ویلا خودنمایی می کنند.

طراحی نمای کلاسیک رومی در ویلاهای کلاسیک

نمای کلاسیک اولین مشخصه یک ویلای کلاسیک است.نمایی پر کار و گاها پر هزینه .در نمای رومی از سنگ و یا سیمان بری استفاده می شود مهمترین مشخصه نمای رومی و یا همان نمای کلاسیک ستونها و سر ستونهاست برشهای ظریف و چند گانه ،پایه ستونهای متفاوت ،ستونهای گرد و یا مربعی ،سرستونهای ساده و یا پر کار با نق برجسته های انسان نما و یا گیاهی و یا نمادی از سر حیوانات اجرا می شود .طره ها و قاب بندی ها با ترکیب بندی مناسب کلیت یک نمای رومی را ایجاد می کنند .نماهای رومی به دلیل اینکه در تمامی معماری فرهنگ های گذشته در مدل های مختلف از بناهای رومی ،تخت جمشید ساختمانهای معروف اروپایی و...وجود دارد حس اصالت و تجمل را القا می کند و به همین دلیل طرفداران زیادی دارد .
 

 

نقشه ساخت ویلا


آیا هزینه های پروژه ساخت ، ویلای کلاسیک با ویلا های دیگر متفاوت است ؟

ویلای کلاسیک میتواند بعداز طراحی ویلای کلاسیک  با یک طراحی ساده با هزینه کم ساخته شود ولی در کل جز ویلاهای گران و پرهزینه می باشد .
متریالهانیز بخش مهمی از هرینه های ویلای کلاسیک می باشد .استفاده از سنگ بخصوص در بخش ساخت نمای کلاسیک بخش پرهزینه هم به لحاظ  نوع متریال و هم دستمزد ،پزهزینه می باشد .درصورت اجرای دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک نیز هزینه های ساخت ویلای کلاسیک افزایش می یابد .

بازسازی

بازسازی امری کاملا تخصصی در صنعت ساختمان محسوب می شود که باید توسط تیم حرفه ای صورت پذیرد .…

ادامه مطلب

طراحی ویلا و محوطه

شلوغی و آلودگی شهرهای بزرگ مارا به دامان طبعت سوق میدهد . در دامان طبعت نیاز به ویلاهایی است که در…

ادامه مطلب

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی ومعماری داخلی ترکیبی از هنر و فن است در راستای بهینه ساختن فضاهای ساختمان ها…

ادامه مطلب

طراحی نما

طراحی نما اولین بخش از معرفی ساختمان است که تاثیر زیادی در ارزش بنا و همینطور چهره شهری داشته…

ادامه مطلب


دکوراسیون داخلی، دکوراسیون منزل، دکوراسیون داخلی منزل، دکوراسیون آرایشگاه، دکوراسیون مطب، دکوراسیون کلینیک، دکوراسیون رستوران، شرکت زانا، شرکت zana، archzana

حیطه فعالیت شرکت زانا در زمینه معماری سبز

افزایش قیمت زمین و ملاحضات اقتصادی باعث به وجود آمدن رویکردهای جدید در صنعت ساختمان شده ،هدف امروزه استفاده بهینه و حداکثری از پتانسیل های ساختمان است یکی از این پتانسیل ها و فضاهایی که در گذشته کاربردی نبوده پشت بام ها و محوطه ساختمانها و حتی دیوارهای عمودی ساختمانها می باشد که میتوانند با رویکرد معماری سبز طراحی شوند .روف گاردن یک فضای بسار مهم در ساختمانهای امروزی است که با طراحی معماری سبز میتواند یک فضای کاملا کاربردی و مفرح برای ساختمان باشد ،محوطه با طراحی محوطه سبز و معماری سبز مناسب می تواند در افزایش کیفیت محیطی نقش مهمی بازی می کند .دیوارهای سبز با طراحی معماری سبز میتواند نتنها به عنوان عضو جداکننده عمل کند میتواند به عنوان یک دیوار سبز به ارزشهای معماری فضا افزوده و کیفیات زیست محیطی ساختمان را افزایش دهد .

مطالب مشابه

ویلاسازی

محوطه ویلا

محوطه سازی ویلا بخش مهمی از پروژه طراحی و اجرای ویلا می باشد. محوطه ویلا باید بر اساس اصول معماری منظر و با توجه به اقلیم منطقه ،مساحت زمین ویلا ،مسائل گیاه شناسی و اصول زیبایی شناسی منظر صورت بگیرد. فضاهای قرار گرفته در محوطه ویلا شامل: بافت و گونه های گیاهای مختلف ،فضاهای ورزشی ،استخر و آبنما ،فضای استراحت و آلاچیق و...می باشد .بخش اول در پروژه محوطه ویلا ،طراحی ویلا می باشد سپس اجرای صحیح و اصولی محوطه و باغ ویلا. اما بخش مهمتر نگه داری و حفاظت می باشد که لازم به بخش هوشمند سازی محوطه ویلا می باشد.

محوطه سازی، محوطه سازی فضای سبز، ساخت فضای سبز، محوطه سازی ویلا

هوشمند سازی ویلا

بیشتر ویلاها در خارج از شهر و یا روستا ها قرار دارند و صاحبان ویلاها در آخر هفته ها و یا تعطیلات به ویلاهای خود سر میزنند. از جمله مشکلات ویلاداران : سرایداری ،حفاظت از ویلا ،آبیاری و نگه داری محوطه ،آماده سازی ویلا از نظر گرمایش و سرمایش قبل از حضور در ویلا ، هوشمند سازی مخصوص ویلا واضافه کردن گزینه های، های تکنولوژی در ساخت ویلا میتواند تمامی این مشکلات و دردسر ها را حل کند .به طور مثال با هوشمند سازی ویلا میتوانیم قبل از حضور در ویلا سیستم گرمایش را روشن کنیم .یا اینکه هر ورز در یک ساعت مشخص از راه دور باغ ویلای خود را آبیاری کنید.

 محوطه سازی فضای سبز، ساخت فضای سبز، محوطه سازی ویلا، محوطه سازی حیاط، محوطه سازی باغ، ساخت و ساز ساختمانی، شرکت ساختمانی، شرکت زانا، شرکت zana، archzana

دکوراسیون داخلی ویلا

دکوراسیون داخلی ویلا در دوبخش ویلا هایی با اقامت دائمی و ویلا با اقامت موقت تقسیم می شوند. در ویلاهای دائمی طراحی دکوراسیون داخلی اهمیت بیشتری دارد و فضاهای داخلی ویلا عملکرد کاملتری خواهند داشت. در نوع سبک دکوراسیون داخلی، سبک کلی طراحی معماری ویلا اهمیت بالایی دارد. در ویلاهایی که به سبک کلاسیک طراحی شده اند در صورت دوبلکس بودن بهتر است طبقه همکف نیز کلاسیک باشد و طبقات دیگر در سبک مدرن چیدمان فضایی ،نور پردازی ،مبلمان از عناصر قابل توجه دردکوراسیون داخلی ویلا می باشند.

دکوراسیون داخلی، دکوراسیون منزل، دکوراسیون داخلی منزل، دکوراسیون آرایشگاه، دکوراسیون مطب، شرکت زانا ، شرکت zana، archzana