Toll Free 1800.899.900

ویلاسازی

طراحی و ساخت ویلا

اولین قدم ها در طراحی ویلا

طراحی اولین قدمی در یک پروژه ویلاسازی است اگر این مرحله با دقت و بدرستی توسط شرکت های معتبر معماری و ویلاسازی صورت بگیرد مرحله ساخت نیز مرحله سهلی خواهد بود .
طراحی شامل :طراحی محوطه ویلا ،طراحی ویلا و باغ ، طراحی حیاط ویلا ، طراحی پلان ویلا ،طراحی ویلای دوبلکس ،طراحی ویلا معماری ،طراحی ویلا مدرن

 چگونه طراح و شرکت مناسب برای ویلای خود بیابیم.؟


آیا با بودجه ای که داریم می توانیم ویلای دلخواهمان را بسازیم ؟


مراحل مهم  ساخت ویلا چیست ؟


به عنوان کارفرما چه اطلاعاتی را باید در پروژه ویلاسازی داشته باشیم؟


هزینه طراحی و ساخت ویلا چقدر است ؟


بهتر است برای پاسخ گویی به سئوالات فوق و در یافت مشاوره رایگان با متخصصین شرکت زانا تماس بگیرید :

09125081981     021-26711689

رعایت اصول طراحی و ساخت ویلا  

مطالعات طراحی ویلا بخش مهمی است که به کمک متخصصین و خواسته های کارفرما صورت میگیرد . استانداردهای طراحی خانه ویلایی و استاندارد طراحی ویلا نیز در مطالعات مشخص و در طراحی ویلا رعایت میشوند .
بعداز طراحی پلان ویلا و با رعایت ضوابط طراحی ویلا ودر نظر گرفتن ابعاد فضاهای ویلا ،مرحله بعد طراحی محوطه ویلا،طراحی نمای ویلا و دکوراسیون داخلی ویلا صورت میگیرد .


ویلاهای کوهستانیدر مورد طراحی و ساخت ویلا در شمال بیشتر بدانید 

بیشتر نقاط ایران و شهر های ایران دارای آب و هوای خشک است و در منطقه خشک واقه شده اند وشمال ایران همچون تکه ای بهشتی است در سرزمین ایران .در شمال ایران به دلیل تنوع بالای گونه های گیاهی و آب هوایی (شرجی و معتدل ،کوهستانی )طرفداران بسیاری از تمامی نقاط ایارن برای اقامت هر چند کوتاه وجود دارد .ویلاهای شمال شامل چند بخش می شوند :

ویلاهای کنار دریا :

این نوع ویلاها بیشتر جنبه تفریحی و اقامت کوتاه دارند و همینطور جنبه بیزینسی انها اهمیت بالایی دارد .
 در این نوع ویلاها اشرافیت به دریا و ساحل آن و لذت بردن ازمنظره دریا اهمیت بالایی دارد .در طراحی وساخت ویلا ی کنار دریا به جزرو مد ،حریم دریا ،و ایمنی ویلا اط طغیان و موجهای دریا ،توجه می شود .

ویلاهای شهری و روستایی :

این نوع ویلا ها در بافت داخلی شهر ها و روستاها قرار دارد و بشتر جهت اقامت طولانی مدت ساخته می شوند.

ویلاهای کوهستانی :

ویلاهای منطقه ییلاقی و کوهستانی شمال نیز بیشتر جنبه تفریحی دارند و برای لذت بردن از طبیعت کوهستان ساخته می شوند.


طراحی و ساخت ویلا


نمونه طراحی ویلا

برای مشاهده نمونه ویلاهای طراحی و اجرا شده می توانید به بخش گالری پروژه ها مراجعه کرده و نمونه های وطراحی و ساخت ویلا را مشاهده فرمایید .همچنین مقالات بخش ویلاسازی را بررسی نمایید . 

طراحی ویلا و باغ

طراحی باغ ویلا در پروژه های طراحی و ساخت ویلا جزیی مهم از پروژه می باشد که در طراحی ان موارد زیر رعایت می شود :
  • همخوانی طراحی باغ و محوطه با سبک طراحی ویلا
  • بررسی گونه های گیاهای موجود و استفاده از آنها در طراحی باغ و محوطه 
  • قرار گیری فضاهای تفریحی و کاربردی در میانه فضای باغ مانند استخر،آلاچیق و...
  • پیش بینی زیر ساختهای تاسیساتی در محوطه و باغ مانند سیستم هوشمند نور پردازی و آبیاری 

 

ویلای مدرن


طراحی باغ ویلا لاکچری

لاکچری بودن یعنی چه ؟

چگونه می توان یک باغ ویلای لاکچری داشت ؟

آیا باید در سبک خاصی طراحی کرد تا لاکچری بودن ایجاد شود ؟

لاکچری بودن را با هر سبکی می توان ایجاد کرد .یک طراحی خلاقانه با تکنولوژی روز و خلاقیت بالای یک معمار ایجاد می شود .تصور بر این است که ویلاهای سبک کلاسیک رومی و یونانی لاکچری هستند البته درست است اما ویلاهای مدرن هم می توانند باشند .بستگی به میزان بروز بودن و خاص بودن معماری یک ویلا همچنین اجرای عالی آن دارد .

الگ های نقشه ساخت ویلا باغ

الگوهای مختلفی در طراحی نقشه های ویلایی و باغ ویلا ها وجود دارد .الگوهای حیاط مرکزی ،لگوهای کوشکی که ریشه در معماری هخامنشی و معماری دوره صفویه دارد.
در طراحی های مدر امروزی هم می توان از ریشه ها و الگوهای سنتی و ارزشمند استفاده کرد .و متناسب با برنامه فیزیکی های خاص هر کار فرما نقشه مناسب را انتخاب نمود.

ویلای مدرن کوچک


طراحی ویلای مدرن کوچک

شاید شما هم جز افراد و خانواده هایی باشید که تمایل دارید به درو از شلوغی شهر ها و آلودگی های محیطی یک ویلای کوچ مدرن و زیبا در دل طبیعت داشته باشید و حداقل در اوغات فراغت و تعطیلات آخر هفته به آنجا رفته و استراحت کنید .

اما مهترین مشکلات و سئوالات ذهنی شما برای طراحی و ساخت ویلای مدرن چیست ؟

هزینه طراحی ویلای مدرن چقدر می شود ؟

هزینه ساخت ویلا چگونه محاسبه می شود و آیا در توان مالی شما خواهد بود ؟

آیا بود جه شما با ویلای دلخواهتان هماهنگی دارد ؟

چگونه یک گروه مهندسی خوب برای طراحی و ساخت ویلا بیابید ؟

آیا تیم مهندسی می توانند تمام موارد دلخواه شما را طراحی و اجرا کنند ؟

ساخت ویلای مدرن چه مدت زمان طول خواهد کشید ؟

پاسخ به این سئوالات برای هرفرد و خانواده ای اختصاصی خواهد بود پیشنهاد می شود برای در یافت پاسخ های صحیح ازمشاوره اختصاصی و رایگان طراحی و ساخت زانا استفاده کنید


 


 بازسازی

بازسازی امری کاملا تخصصی در صنعت ساختمان محسوب می شود که باید توسط تیم حرفه ای صورت پذیرد .…

ادامه مطلب

طراحی ویلا و محوطه

شلوغی و آلودگی شهرهای بزرگ مارا به دامان طبعت سوق میدهد . در دامان طبعت نیاز به ویلاهایی است که در…

ادامه مطلب

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی ومعماری داخلی ترکیبی از هنر و فن است در راستای بهینه ساختن فضاهای ساختمان ها…

ادامه مطلب

طراحی نما

طراحی نما اولین بخش از معرفی ساختمان است که تاثیر زیادی در ارزش بنا و همینطور چهره شهری داشته…

ادامه مطلب


دکوراسیون داخلی، دکوراسیون منزل، دکوراسیون داخلی منزل، دکوراسیون آرایشگاه، دکوراسیون مطب، دکوراسیون کلینیک، دکوراسیون رستوران، شرکت زانا، شرکت zana، archzana

حیطه فعالیت شرکت زانا در زمینه معماری سبز

افزایش قیمت زمین و ملاحضات اقتصادی باعث به وجود آمدن رویکردهای جدید در صنعت ساختمان شده ،هدف امروزه استفاده بهینه و حداکثری از پتانسیل های ساختمان است یکی از این پتانسیل ها و فضاهایی که در گذشته کاربردی نبوده پشت بام ها و محوطه ساختمانها و حتی دیوارهای عمودی ساختمانها می باشد که میتوانند با رویکرد معماری سبز طراحی شوند .روف گاردن یک فضای بسار مهم در ساختمانهای امروزی است که با طراحی معماری سبز میتواند یک فضای کاملا کاربردی و مفرح برای ساختمان باشد ،محوطه با طراحی محوطه سبز و معماری سبز مناسب می تواند در افزایش کیفیت محیطی نقش مهمی بازی می کند .دیوارهای سبز با طراحی معماری سبز میتواند نتنها به عنوان عضو جداکننده عمل کند میتواند به عنوان یک دیوار سبز به ارزشهای معماری فضا افزوده و کیفیات زیست محیطی ساختمان را افزایش دهد .

مطالب مشابه

ویلاسازی

محوطه ویلا

محوطه سازی ویلا بخش مهمی از پروژه طراحی و اجرای ویلا می باشد. محوطه ویلا باید بر اساس اصول معماری منظر و با توجه به اقلیم منطقه ،مساحت زمین ویلا ،مسائل گیاه شناسی و اصول زیبایی شناسی منظر صورت بگیرد. فضاهای قرار گرفته در محوطه ویلا شامل: بافت و گونه های گیاهای مختلف ،فضاهای ورزشی ،استخر و آبنما ،فضای استراحت و آلاچیق و...می باشد .بخش اول در پروژه محوطه ویلا ،طراحی ویلا می باشد سپس اجرای صحیح و اصولی محوطه و باغ ویلا. اما بخش مهمتر نگه داری و حفاظت می باشد که لازم به بخش هوشمند سازی محوطه ویلا می باشد.

محوطه سازی، محوطه سازی فضای سبز، ساخت فضای سبز، محوطه سازی ویلا

هوشمند سازی ویلا

بیشتر ویلاها در خارج از شهر و یا روستا ها قرار دارند و صاحبان ویلاها در آخر هفته ها و یا تعطیلات به ویلاهای خود سر میزنند. از جمله مشکلات ویلاداران : سرایداری ،حفاظت از ویلا ،آبیاری و نگه داری محوطه ،آماده سازی ویلا از نظر گرمایش و سرمایش قبل از حضور در ویلا ، هوشمند سازی مخصوص ویلا واضافه کردن گزینه های، های تکنولوژی در ساخت ویلا میتواند تمامی این مشکلات و دردسر ها را حل کند .به طور مثال با هوشمند سازی ویلا میتوانیم قبل از حضور در ویلا سیستم گرمایش را روشن کنیم .یا اینکه هر ورز در یک ساعت مشخص از راه دور باغ ویلای خود را آبیاری کنید.

 محوطه سازی فضای سبز، ساخت فضای سبز، محوطه سازی ویلا، محوطه سازی حیاط، محوطه سازی باغ، ساخت و ساز ساختمانی، شرکت ساختمانی، شرکت زانا، شرکت zana، archzana

دکوراسیون داخلی ویلا

دکوراسیون داخلی ویلا در دوبخش ویلا هایی با اقامت دائمی و ویلا با اقامت موقت تقسیم می شوند. در ویلاهای دائمی طراحی دکوراسیون داخلی اهمیت بیشتری دارد و فضاهای داخلی ویلا عملکرد کاملتری خواهند داشت. در نوع سبک دکوراسیون داخلی، سبک کلی طراحی معماری ویلا اهمیت بالایی دارد. در ویلاهایی که به سبک کلاسیک طراحی شده اند در صورت دوبلکس بودن بهتر است طبقه همکف نیز کلاسیک باشد و طبقات دیگر در سبک مدرن چیدمان فضایی ،نور پردازی ،مبلمان از عناصر قابل توجه دردکوراسیون داخلی ویلا می باشند.

دکوراسیون داخلی، دکوراسیون منزل، دکوراسیون داخلی منزل، دکوراسیون آرایشگاه، دکوراسیون مطب، شرکت زانا ، شرکت zana، archzana