Toll Free 1800.899.900

ویلاسازی

» » محوطه سازی باغ ویلا، حرکت هایی شگفت انگیز با بازی طبیعت

محوطه سازی باغ ویلا، حرکت هایی شگفت انگیز با بازی طبیعت

ساختمان ویلا مهم است یا محوطه آن

ویلاسازی یک امر متفاوت از ساختمان های معمولی است. در طراحی ویلا نباید زمینه آن را فراموش کرد.محوطه ویلا زمینه آن است و همان قدر که به طراحی ویلا اهمیت می دهیم باید به محوطه آن نیز پرداخته شود.محوطه ویلا جدا از آن نیست و باید در سبک طراحی معماری با ویلا همخوانی کامل داشته باشد.


محوطه سازی در مناطق مختلف 

محوطه سازی در مناطق اقلیمی مختلف متفاوت خواهد بود .یک بخش مهم محوطه طراحی گل و گیاه می باشد. که حتما طراحان باید در مورد گیاهان منطقه و لوکیشنی که برا ی آن طراحی می کنند اطلاعات کامل داشته باشند.همچنین در انتخاب مترایالهای محوطه ماندد سنگ فرش ها متریال آلاچیق ها به مسائل اقلیمی آن توجه ویژه داشه باشند.

محوطه ویلامحوطه سازی ویلا شمال

وقتی محوطه ویلا در منطقه خوش آب و هوایی است می بایست از پتانسیل های طبیعی محیط به نحو احسن استفاده کرد .در محوطه سازی باغ ویلا در شمال به دلیل رشد مناسب گیاهان و آب فراوان به راحتی میتوان محوطه ویلا را همگام با محیط ارطراف طراحی و اجرا کرد .

پلان محوطه سازی ویلا

در طراحی پلان محوطه سازی باغ ویلا و محوطه ویلا یا حیاط ویلا باید به موارد زیر توجه کرد تا بتوان محوطه سازی باغ ویلا، حرکت هایی شگفت انگیز با بازی طبیعت
را ایجاد کرد:
 

نورپزدازی در محوطه باغ ویلا

ایجاد سکانسهای جذاب

 
 سکانسبندی در محوطه باید بگو نه ای باشد که با حرکت رد باغ ویلا و محوطه ویلا با صحنه های مختلف از نظر گون های گیاهای و فرم های مختلف مواجه شویم 

بخش بندی مناسب و قرار دان گونه های گیاهی در کنار هم


در قرار دان گیاهان در کنار هم به همخوانی انها از نظر زیست محیط باید توجه شود مثلا یک گیاه کم آب را در کنار یک گیاه پر آب با مراقبت بالا قرار ندهیم .همچنین به ترکیب بندی بین گیاهان هم زیست توجه شود تا صحنه های زیبا خلق شود . 

ایجاد شگفتی با بخش های مختلف در محوطه ویلا

یکی از تکنیک های شگفتی سکانس های موفق است که رد بخش وفق توضیح داده شد . 

بازی با آب و طبیعت به گونه هنرمندانه

بازی با آب در هنر اصیل باغ سازی ایرانی و چهار باغ ها بخوبی انجام شده است و این امر اصیل ایرانی است .در بازی با آب ایجاد تراز های مختلف جهت ایجاد موسیقی آب از اصول باغ سازی ایرانی و بازی با آب است .


آب در محوطه

 


اجرای محوطه سازی

در اجرای محوطه سازی باید به زیرساختها توجه شود و اجرای صحیحی بخصوص در بخش آبنمادرطراحی محوطه باغو جوی های آب ،استخر و کاشت و نگه داری گیاهان انجام داد .( محوطه سازی باغ میوه) اینها بسادگی کمک خواهند کرد تا محوطه سازی باغ ویلا، حرکت هایی شگفت انگیز با بازی طبیعت ایجاد کرد .

هزینه محوطه سازی ویلا

هزینه محوطه سازی ویلا بر اساس طراحی و رویکردهای طراحی ویلا و ویلاسازی مشخص می شود .سبک طراحی محوطه ویلا ،سبک طراحی ویلا ،نوع گونه های گیاهی و فضا هایی که در محوطه ویلا وجود دارد. (استخر ،وزشگاه ،اصطبل اسب ،زمین تنیس،زمین بازی و...)
 اما سپردن ویلاسازی به یک تیم با تجربه کمک بزرگی در کنترل هزینه ها و اجرای مناسب خواهد داشت 

بازسازی

بازسازی امری کاملا تخصصی در صنعت ساختمان محسوب می شود که باید توسط تیم حرفه ای صورت پذیرد .…

ادامه مطلب

طراحی ویلا و محوطه

شلوغی و آلودگی شهرهای بزرگ مارا به دامان طبعت سوق میدهد . در دامان طبعت نیاز به ویلاهایی است که در…

ادامه مطلب

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی ومعماری داخلی ترکیبی از هنر و فن است در راستای بهینه ساختن فضاهای ساختمان ها…

ادامه مطلب

طراحی نما

طراحی نما اولین بخش از معرفی ساختمان است که تاثیر زیادی در ارزش بنا و همینطور چهره شهری داشته…

ادامه مطلب


دکوراسیون داخلی، دکوراسیون منزل، دکوراسیون داخلی منزل، دکوراسیون آرایشگاه، دکوراسیون مطب، دکوراسیون کلینیک، دکوراسیون رستوران، شرکت زانا، شرکت zana، archzana

حیطه فعالیت شرکت زانا در زمینه معماری سبز

افزایش قیمت زمین و ملاحضات اقتصادی باعث به وجود آمدن رویکردهای جدید در صنعت ساختمان شده ،هدف امروزه استفاده بهینه و حداکثری از پتانسیل های ساختمان است یکی از این پتانسیل ها و فضاهایی که در گذشته کاربردی نبوده پشت بام ها و محوطه ساختمانها و حتی دیوارهای عمودی ساختمانها می باشد که میتوانند با رویکرد معماری سبز طراحی شوند .روف گاردن یک فضای بسار مهم در ساختمانهای امروزی است که با طراحی معماری سبز میتواند یک فضای کاملا کاربردی و مفرح برای ساختمان باشد ،محوطه با طراحی محوطه سبز و معماری سبز مناسب می تواند در افزایش کیفیت محیطی نقش مهمی بازی می کند .دیوارهای سبز با طراحی معماری سبز میتواند نتنها به عنوان عضو جداکننده عمل کند میتواند به عنوان یک دیوار سبز به ارزشهای معماری فضا افزوده و کیفیات زیست محیطی ساختمان را افزایش دهد .

مطالب مشابه

پروژه های انجام شده شرکت زانا

0

پروژه های در حال اجرا

0

پروژه های ویلا و مسکونی

0

محوطه سازی و معماری

0

پروژه های رستوران و کافه