Toll Free 1800.899.900

معماری

» » قیمت انواع نمای ساختمان

قیمت انواع نمای ساختمان

در مورد هزینه های نمای ساختمان بیشتر بدانیم

 واقعیت این است که مدیریت هزینه ها در هر پروژه ساختمانی از اهمیت بالایی بر خوردار است و یکی از بخش های مهم هزینه های ساخت مربوط به هزینه های نمای ساختمان است .

نمای ساختمان بخش مهمی است و نمی توان برای ان کم گذاشت چرا که تنها بخشی که همه آنرا می بینند و در ارزش گذاری ساختمان نقش مهمی دارد.

اما واقعا برای مدیریت هزینه های نما چه کاری باید انجام داد ؟

بهتر است اطلاعات خود را در مورد انواع نما و هزینه های آن همچنین دستمزد های اجرا بالا ببرید تا بتوانید طرح مناسب ی را انتخاب کنید .طرحی که

هم شیک و برازنده ساختمان باشد و هم بتوان با بودجه مناسب انجام داد .

دراین مقاله سعی  شده تا اطلاعات کاملی درمورد هزینه ها ارائه شود .

در انتهای این مطلب لیست قیمت طراحی نما ارائه شده است.

قیمت انواع نمای ساختمان:

نمای یک ساختمان بخش مهم از معماری یک بنا می باشد . ناظرین قبل از آنکه اطلاعاتی در مورد معماری یک بنا بدانندو یا اطلاعاتی از آن داشته باشند ذهنیت اولیه در مورد یک ساختمان را چه مثبت و چه منفی به کمک نمای ساختمان بدست می آورند.
نما می تواند کاربری  ساختمان را تعریف و معرفی کند و حتی ارزش یک ساختمان را از نظر اقتصادی افزایش دهد .در بخش معماری طراحی نما و اجرای نما بخش مجزا و تعریف شده ای می باشد که در این قسمت به جزییات بیشتر نمای ساختمان پرداخته می شود .قیمت انواع نمای ساختمان شامل دو بخش اصلی می باشد :

بخش اول: هزینه ی  طراحی  و اخذ تاییدیه ی نما از شهرداری می باشد.
بخش دوم: پس از تایید طراحی  به نسبت اینکه نمای ساختمان در چه سبکی طراحی شده برآورد هزینه  انجام می شود .

دریافت مشاوره رایگان برای طراحی نما:

برای دریافت دقیق هزینه طراحی نما ی ساختمان مورد نظر با کارشناسان زانا تماس بگیرید و بصورت رایگان مشاوره طراحی نما دریافت نمایید .

 02126711689-091250819681

 

قیمت نمای ساختمان

نکات مهم در مورد مراحل انجام طراحی نما :

در مراجعه به آرشیتکت ها و یا شرکت های  معماری جهت انجام طراحی نما لازم است مدارک و طراحی های معماری ارائه شود و خواسته های کارفرما و بودجه بندی و همچنین قوانین  منطقه ای ساختمان  در مورد طراحی نما بررسی شود .

طراحی نما گام مهم در برآورد هزینه های نمام می باشد 

گاها در ،در خواستهای ارسالی به شرکت تخصصی زانا دو نوع موضوع در مورد هزینه های نما مطرح می شود ؟هزینه نمای بناهایی که حالت بازسازی و نوسازی دارند . هزینه نمای ساختمانهایی که به تازگی ساخته می شوند و کاملا نو ساز هستند .در مورد نمای ساختمانهایی که نما بازسازی می شود چند مورد باید بررسی شود :
متریال و نوع مصالحی که  در نمای ساختمان اجرا شده چسیت ؟
آیا نمای جدید امکان اجرا برروی متریال قبلی را دارد ؟
میزان تخریب و مراحل آن در نما بررسی شود؟
قدمت ساختمان جهت تعریف بار متریال و مصالح جدید بر روی نمای ساختمان بررسی شود (از جهت اضافه شدن بار مرده با ساختمان)

 

 

قیمت طراحی نمای کلاسیک

در مورد انواع نمای ساختمان و تاثیر آن بر قیمت بیشتر بدانید 

قیمت انواع نمای ساختمان شامل دو بخش اصلی می باشد :

نوع نما و طراحی آن که توسط ان مصالح و متریالها تهیه می شوند 
دستمزد اجرای نما ی ساختمان  که با پیچیدگیی و پرکار بودن نما و چند مترال بودن افزایش می یابد 

برای مثال قیمت اجرای نمای رومی  با قیمت اجرای نمای مدرن متفاوت است و قیمت نمای رومی با سنگ با قیمت نمای رومی با سیمانبری متفاوت است  هزینه اجرای نمای ساختمان بستگی به نوع متریالهای مصرفی در نما دارد مثلا نمای چوبی با چوب ترمو با چوب روسی متفاوت است همینطور نورپردازی نماو تجهیزات نورپردازی تاثیر مهمی در هزینه های نمای ساختمان دارد. با افزایش چراغها و قرار دادن آنها در قسمتهای مختلف نما هزینه مربوط به تجهیزات نورپردازی و دستمزد برقکاری افزایش می یابد.با یک طراحی هوشمند و شکیل میتوان  هزینه این بخش را به راحتی کنترل و کاهش داد .
با تجزیه  و تحلیل درست و اصولی طراحی نمای صورت گرفته و نقشه های اجرایی (فاز2)میتوان به کمک کارشناسان قیمت دقیق  اجرای نما را بدرستی انجام داد .

 

 

قیمت طراحی نما با تایید شهر داری

ارزانترین نمای ساختمان چه نمایی است ؟

در پروژه هایی که هزینه و بودجه بندی اجرای نما از کیفیت و پرکار بودن آن اهمیت دارد درخواستها به سمت نماهای ارازن قیمت می رود .و پرسش مطرح می شود که با چه نوع طراحی و چه نوع متریالهایی می توان نمای ارزان قیمت اجرا کرد.ارزانترین نماهای ساختمانی نماهایی هستند که زیاد فرمال نیستند و برا ی اجرای آنها نیازی به ایجاد پوسته دوم نیست .معمولا نماهایی که اجرای  آنها بسادگی و با متریالهای معمولی صورت میگرد در گروه نماهای ارزان هستند .مثلا نمی توان گفت که تمامی نماهای آجری ارزان هستند .
اگردر اجرای یک نما گره چینی ها و روشهای مختلف اجرای آجر در طراحی لحاظ شده باشد هزینه دستمزد اجرای آن نما بیشتر خواهد بود و گاها یک نمای رومی ارزانتر از یک نمای آجری است .

تاثیر متراژ بر هزینه ی طراحی نما چگونه است ؟

طراحی نمای ساختمان بر اساس متراژ  مشخص می شود در شرکت معماری زانا هزینه ی طراحی نما از حداقل متری  ده هزار تومان و حداکثر  پانزده هزار تومان محاسبه می شود .در صورتی که متراژ نما کم باشد قیمت بصورت چکی درنظر گرفته می شود مثلا یک نمای 180 متر مربعی در قیمت حداقل دو میلیون تومان طراحی می شود که در قسمت قبل توضیح داده شد که که به نسبت نوع طراحی و خواسته های کارفرما و پروسه اخذ تاییده نما از شهرداری قیمتها متغیر خواهد بود .

 

 

هزینه طراحی نمای ساختمان


 
لیست قیمت هزینه طراحی نما در سال 1400

هزینه طراحی نمای ساختمان در شرکت زانا بر اساس شرایط ساختمان ،موقعیت مکانی ،و متراز نما و سبک نما مشخص می کند .نماهایی با متراژ کم به صورت تقریبی برآورد قیمت طراحی نما می شود و نماهای ساختمانی با متراز بالابه صورت متربع برآور می شوند .در لیست زیر سعی شده تا قیمت تقریبی ارائه شود :

قیمت طراحی نمای ساختمان  سبک مدرن بر اساس متراز:

1-نمای ساختمان با مساحت کمتر از 200 متر مربع  و یک وجه طراحی :حداقل قیمت 3/500/000 سه میلیون و پانصد هزار تومان 
2-نمای ساختمان با مساحت 300 تا 300 متر مربع و یک نمای اصلی :حداقل قیمت   4/500/000 چهار میلیون وپانصد هزار تومان 
3-نمای ساختمان با مساحت 300تا 500 متر مربع یک نمای اصلی :حداقل قیمت      5/500/000 پنج میلیون و پانصد هزار تومان 
4-نمای ساختمبا مساحت بیشتر از 600 متر مربع بر اساس متر مربع محاسبه می شود .پایه قیمت حداقل متری 10/000/000 ده هزار تومان می باشد 
4- هزینه طراحی ساختمان های با نمای خاص و خلاقانه بعداز بررسی نقشه های معماری و چزییات پروژه اعلام می گردد .

 

نمای کلاسیکقیمت طراحی نمای ساختمان در سبک کلاسیک و نئو کلاسیک

1-نمای ساختمان با مساحت کمتر از 200 متر مربع  و یک وجه طراحی :حداقل قیمت 4/500/000 سه میلیون و پانصد هزار تومان 
2-نمای ساختمان با مساحت 300 تا 300 متر مربع و یک نمای اصلی :حداقل قیمت   5/500/000 چهار میلیون وپانصد هزار تومان 
3-نمای ساختمان با مسحات 300تا 500 متر مربع یک نمای اصلی :حداقل قیمت      6/500/000 پنج میلیون و پانصد هزار تومان 
4-نمای ساختمبا مساحت بیشتر از 600 متر مربع بر اساس متر مربع محاسبه می شود .پایه قیمت حداقل متری 12/000/000 دوازده هزار تومان می باشد 
با نمای شیشه ای ساختمان بیشتر آشنا شوید
 

  در مورد نماهای شیشه ای بیشتر بدانید 

اگر 60 درصد متریال بکار رفته در نما شیشه باشد ساختمان را با نمای شیشه ای معرفی کرده ایم  
نمای شیشه‌ای امروزه یک نمای  مدرن محسوب میشود که نسبت به متریال های دیگر پرتی کمتری در اجرا داردنمای شیشه ای بیشتر در ساختمان‌های اداری و تجاری کاربرد داشته و کمتر برای نماهای مسکونی به کار گرفته می‌شود و در صورت استفاده از آنها در نمای مسکونی با نمای سنگ یا ترموود ترکیب می‌شود تا در کنار زیبایی که به همراه دارد
نماهای شیشه‌ای مدرن کمک می‌کند تا ایمنی ساختمان بالاتر رفته و بنا عایق صدا نیز داشته باشد. تنوع در رنگ و جلوگیری از عبور اشعه ماوراء بنفش خورشید و استفاده از انرژی خورشید نیز از دیگر مزایای نماهای شیشه‌ای مدرن است.

انواع نمای شیشه ای

فریم لس

طراحی نمای شیشه‌ای ساختمان از نوع فریم لس به این صورت است که در نمای شیشه‌ای فریم لس سطح نما به وسیله پروفیل‌های فلزی شبکه بندی شده و بعد از آن فریم نما در داخل این شبکه‌ها قرار می‌گیرد. در نمای شیشه‌ای فریم لس، فریم‌ها دارای لاستیک‌های مخفی برای هوا بندی و آب بندی هستند که شیشه هم به راحتی بر روی آنها نصب می‌شود. طراحی نمای شیشه‌ای ساختمان از این سیستم بیشترین سطح شیشه بر روی نما را به همراه خواهد داشت و نما به صورت یکپارچه‌تری دیده خواهد شد.
 
همچنین این نوع نما برای ساخت ویلا ها بسیار مناسب است. از جمله مزایای نمای شیشه‌ای فریم لس، به ظرافت دید فریم نگهدارنده شیشه از خارج، امکان بهره گیری از بازشو مخفی در نما، نصب آسان شیشه و آسان بودن تعویض شیشه، عدم انتقال تنش‌های سازه اصلی بنا بر شیشه، عملکرد مستقل هر یک از فریم‌ها در برابر زلزله و امکان استفاده از رنگ‌های متفاوت در نما می‌توان اشاره کرد.
 

نمای شیشه ای


کرتین وال

نمای کرتین وال یکی از نماهای مدرن با ترکیبی از پروفیل آلومینیومی به عنوان سازه و لاستیک‌های آب بندی و هوابندی و اتصالات نصب است. طراحی نمای شیشه‌ای ساختمان از نوع کرتین وال به این صورت است که در نمای کرتین وال شیشه‌ای انواع ضخامت های شیشه دوجداره از ۱۸ تا ۴۰ میلیمتر قابل نصب است.
در نمای کرتین وال قابلیت محاسبه فشار باد و فشار بار مرده بر روی نمای ساختمان به کمک نرم افزارهای اختصاصی صورت میگیرد که ایمنی این نوع نمای شیشه‌ای را در برابر خطرات جوی و  طبیعی بسیار بالا می‌برد..
در این نوع نماهای شیشه‌ای مدرن ابتدا پروفیل‌های عمودی آلومینیومی معروف به مولیون، توسط براکت‌های مخصوص و رولبولت یا جوش به سازه ساختمان متصل شده و پس از آن پروفیل‌های عمودی که با نام "ترنزوم” نیز شناخته شده هستند، توسط لقمه‌های مخصوص بر روی پروفیل‌های عمودی قرار گرفته  و نصب می‌شوند. از نمای کرتین وال در نمای شیشه‌ای ویلا نیز استفاده می‌شود.
 
 

اسپایدر

در طراحی نمای شیشه‌ای ساختمان از نوع اسپایدر شیشه لمینت شده‌ای وجود دارد که شامل دو لایه شیشه سکوریت ۶ میلیمتر فلوت استاندارد درجه یک است و در لایه طلقی ۱/۵۲ میلیمتر و در بین دو شیشه سکوریت قرار می‌گیرد.
نمای شیشه‌ای اسپایدر در فروشگاه‌ها و در نماهای تجاری کاربرد بسیار زیادی دارد که با رشد نماهای شیشه‌ای مدرن در ساختمان سازی، نمای شیشه‌ای اسپایدر توانسته کمترین میزان استفاده از فریم و فلزات و بالاترین میزان ایمنی  را فراهم کند.
 

نمای شیشه ای بالکن

در طراحی نمای شیشه‌ای ساختمان در بالکن از یک دیواره شفاف و مجموع چند پنل شیشه‌ای استفاده می‌شود که به صورت ریلی باز و بسته می‌شود. نمای شیشه‌ای بالکن باید از نوع شیشه مقاوم باشد تا بتواند در برابر شرایط جوی متفاوت در طول شب و روز تغییرات را تحمل کند. همچنین نمای شیشه‌ای بالکن باید در برابر برخورد اجسام و تغییر ناگهانی دمای هوا نیز مقاوم باشد به همین دلیل نیز در این نوع نماهای  شیشه‌ای مدرن از شیشه سکوریت آکات استفاده می‌شود.
 

 نمونه کار از طراحی نما و هزینه ی آن توسط شرکت زانا:


ساختمان اداری بهشهر،سبک:مدرن،طراحی شده در سال:90،

ساختمان اداری و تجاری ملاصدرا،سبک:مدرن،طراحی شده در سال:92،
 
ساختمان مسکونی صدرا،سبک:کلاسیک،طراحی شده در سال:95،
 
ساختمان مسکونی نیاوران،سبک:مدرن،طراحی شده در سال:95،

مشاهده بیشتر پروژه ها 

 شما می توانید طراحی ویلا و ساخت ویلای خود را به تیم مجرب زانا بسپارید و فقط به طرح

نهایی و ایده آل خود فکر کنید.


-->

خدمات شرکت زانا

معماری |  بازسازی

بازسازی

بازسازی امری کاملا تخصصی در صنعت ساختمان محسوب می شود که باید توسط تیم حرفه ای صورت پذیرد .…

ادامه مطلب

طراحی ویلا و محوطه

شلوغی و آلودگی شهرهای بزرگ مارا به دامان طبعت سوق میدهد . در دامان طبعت نیاز به ویلاهایی است که در…

ادامه مطلب

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی ومعماری داخلی ترکیبی از هنر و فن است در راستای بهینه ساختن فضاهای ساختمان ها…

ادامه مطلب

طراحی نما

طراحی نما اولین بخش از معرفی ساختمان است که تاثیر زیادی در ارزش بنا و همینطور چهره شهری داشته…

ادامه مطلب


پروژه های معماری

طراحی معماری ساختمانهای معمولی

این نوع ساختمان ها معمول ترین سفارشات طراحی معماری به شرکت زانا می باشد که با کسب دستور نقشه از شهرداری و درخواست کسب جوازمعماری و طراحی معماری منطبق بر قوانین ساختمان انجام می شود.

معماری ساختمانهای ویژه

این نوع طراحی معماری ها معمولا از طریق مسابقات معماری و یا در خواست کتبی طراحی معماری انجام می شود.طراحی معماری این نوع ساختمانها کاملا با کانسپ های ویژه معماری و خلاقیت بالای گروه مهندسین معمار انجام می شود.

طراحی معماری ویلا

از جمله طراحی های ویژه معماری ،طراحی ویلا می باشد که توسط تیم تخصصی معماری زانا طراحی می شود .سفارش طراحی معماری مربوط به ویلاهای لواسانات ،ویلای دماوند و یلاهای شمال و...می باشد .طراحی معما ی ویلا همراه با خلاقیت و کانسپتهای معماری همینطور ضوابط ملی ساختمان انجام می شود .

مطالب مشابه