Toll Free 1800.899.900

ویلاسازی

» » محوطه سازی ویلا های لاکچری(بخش دوم )

محوطه سازی ویلا های لاکچری(بخش دوم )

موارد مهم در ویلاسازی

وقتی به خانه های ویلایی می رویم تا اوقات فراغت خود را بگذرانیم انتطاراتی هم با خود به همراه داریم بخشی از این انتظارات مروبوط به ویلا و ساختمان آن است اما بخش مهم دیگر مر بوط به محوطه است .فضایی که ارتباط ما با طبعت را برقرار می کند .
محوطه سازی ویلا  دلچسب ترین بخش حضور ما در خانه های ویلایی است .محوطه ویلا  سبز با فضاهای تفریحی همچون استخر ،زمین های ورزشی ،فضای حیوانات خانگی ،آلاچیق و...

بخش مهم یک پروژه ویلا ،محوطه ویلا

محوطه سازی  ویلا بخش مهمی از پروژه طراحی و اجرای ویلا می باشد .محوطه ویلا باید بر اساس اصول زیر طراحی و اجرا شوند :
 • اصول معماری منظردر محوطه سازی ویلا
 • توجه  به اقلیم منطقه
 • مساحت زمین ویلا 
 • مسائل گیاه شناسی و گونه های مختلف
 • و اصول زیبایی شناسی منظر

 

محوطه ویلا


 

 


برنامه فیزیکی درمحوطه سازی ویلا

اینکه ما بتوانیم چه فضاهای و کاربری هایی در محوطه ویلا تعریف کنیم بستگی به مساحت محوطه دارد .اما در شرایط استاندارد فضاهای قرار گرفته در محوطه ویلا شامل :
 • بافت و گونه های گیاهای مختلف
 • فضای ورزشی و تفریحی
 • استخر و آبنما
 • فضای استراحت
 • آلاچیق های کوچ و آلاچیق های جمعی
 • فضاهای آماده سازی غذا
 • فضاهایی برای نگه داری حیوانات
بخش اول در پروژه محوطه ویلا طراحی ویلا می باشد سپس اجرای صحیح و اصولی محوطه و باغ ویلا اما بخش مهمتر نگه داری و حفاظت می باشد که لازم به بخش هوشمند سازی محوطه می باشد .

محوطه سازی ویلا


حفاظت و نگه داری محوطه ویلابا هوشمند سازی محوطه ویلا

حفاظت ویلا در دوبخش امنیت ویلا و نگه داری سایت ویلا مطرح می شود .راههای سنتی استفاده از سرایدار و دوربن های مدار بسته می باشد. اما در تکنولوژی جدید با هوشمند سازی و یکبار هزینه کم میتوان از راه دور و از هر نقطه ای حفاظت و نگه درای محوطه ویلا را براحتی انجام داد .

محوطه سازی باغ با کمترین هزینه

در صورت مشورت با مهندسین با تجربه می توان به هر بودجهو شرایط اقتصادی محوطه و باغ ویلای مناسبی را برای ویلا ی خود داشته باشید .یک طراحی محوطه ویلا را با چند روش و مصالح مختلف با قیمتهای متفاوت می توان اجرا کرد .این بخش مربوط به یک مدیریت مناسب در اجرای محوطه سازی ویلا می باشد .

 


محوطه سازی ویلا مدرن

در محوطه سازی سبک های مختلفی وجود دارد که یکی از پر طرفدار ترین سبک ها ،سبک محوطه سازی ویلا مدرن می باشد .در این سبک از تجملات و سبک های کلاسیک و رستیک خبری نیست .فضا سازی محوطه ویلا با هندسه های ساده اما شیک صورت میگیرد .
آیا سبک مدرن برای هر محوطه سازی ویلایی مناسب است ؟
انتخاب این سبک به زیبایی شناسی افراد بستگی دارد ولی  واقعیت اینست که در پاسخ به این سئوال  باید گفت که این سبک مناسب هر محوطه ویلایی نیست اما برای محوطه های کوچک بسیار گزینه مناسب است همینطور در پروژه هایی که رویکرد اقتصادی در پیش داریم ،سبک مدرن کمک می کند تا محوطه ارزانتری را اجرا کنیم .

 

محوطه سازی مدرن


 


پلان محوطه سازی ویلا

در این مقاله نمونه ای از طراحی های محوطه بصورت پلان نمایش داده شده است .البته در طراحی محوطه ویلا ،طراحی در دو بخش پلان محوطه سازی و تصاویر سه بعدی محوطه سازی تهیه می شود .
 

در مورد محوطه سازی ویلا بیشتر بدانیمبازسازی

بازسازی امری کاملا تخصصی در صنعت ساختمان محسوب می شود که باید توسط تیم حرفه ای صورت پذیرد .…

ادامه مطلب

طراحی ویلا و محوطه

شلوغی و آلودگی شهرهای بزرگ مارا به دامان طبعت سوق میدهد . در دامان طبعت نیاز به ویلاهایی است که در…

ادامه مطلب

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی ومعماری داخلی ترکیبی از هنر و فن است در راستای بهینه ساختن فضاهای ساختمان ها…

ادامه مطلب

طراحی نما

طراحی نما اولین بخش از معرفی ساختمان است که تاثیر زیادی در ارزش بنا و همینطور چهره شهری داشته…

ادامه مطلب


دکوراسیون داخلی، دکوراسیون منزل، دکوراسیون داخلی منزل، دکوراسیون آرایشگاه، دکوراسیون مطب، دکوراسیون کلینیک، دکوراسیون رستوران، شرکت زانا، شرکت zana، archzana

حیطه فعالیت شرکت زانا در زمینه معماری سبز

افزایش قیمت زمین و ملاحضات اقتصادی باعث به وجود آمدن رویکردهای جدید در صنعت ساختمان شده ،هدف امروزه استفاده بهینه و حداکثری از پتانسیل های ساختمان است یکی از این پتانسیل ها و فضاهایی که در گذشته کاربردی نبوده پشت بام ها و محوطه ساختمانها و حتی دیوارهای عمودی ساختمانها می باشد که میتوانند با رویکرد معماری سبز طراحی شوند .روف گاردن یک فضای بسار مهم در ساختمانهای امروزی است که با طراحی معماری سبز میتواند یک فضای کاملا کاربردی و مفرح برای ساختمان باشد ،محوطه با طراحی محوطه سبز و معماری سبز مناسب می تواند در افزایش کیفیت محیطی نقش مهمی بازی می کند .دیوارهای سبز با طراحی معماری سبز میتواند نتنها به عنوان عضو جداکننده عمل کند میتواند به عنوان یک دیوار سبز به ارزشهای معماری فضا افزوده و کیفیات زیست محیطی ساختمان را افزایش دهد .

مطالب مشابه

ویلاسازی

محوطه ویلا

محوطه سازی ویلا بخش مهمی از پروژه طراحی و اجرای ویلا می باشد. محوطه ویلا باید بر اساس اصول معماری منظر و با توجه به اقلیم منطقه ،مساحت زمین ویلا ،مسائل گیاه شناسی و اصول زیبایی شناسی منظر صورت بگیرد. فضاهای قرار گرفته در محوطه ویلا شامل: بافت و گونه های گیاهای مختلف ،فضاهای ورزشی ،استخر و آبنما ،فضای استراحت و آلاچیق و...می باشد .بخش اول در پروژه محوطه ویلا ،طراحی ویلا می باشد سپس اجرای صحیح و اصولی محوطه و باغ ویلا. اما بخش مهمتر نگه داری و حفاظت می باشد که لازم به بخش هوشمند سازی محوطه ویلا می باشد.

محوطه سازی، محوطه سازی فضای سبز، ساخت فضای سبز، محوطه سازی ویلا

هوشمند سازی ویلا

بیشتر ویلاها در خارج از شهر و یا روستا ها قرار دارند و صاحبان ویلاها در آخر هفته ها و یا تعطیلات به ویلاهای خود سر میزنند. از جمله مشکلات ویلاداران : سرایداری ،حفاظت از ویلا ،آبیاری و نگه داری محوطه ،آماده سازی ویلا از نظر گرمایش و سرمایش قبل از حضور در ویلا ، هوشمند سازی مخصوص ویلا واضافه کردن گزینه های، های تکنولوژی در ساخت ویلا میتواند تمامی این مشکلات و دردسر ها را حل کند .به طور مثال با هوشمند سازی ویلا میتوانیم قبل از حضور در ویلا سیستم گرمایش را روشن کنیم .یا اینکه هر ورز در یک ساعت مشخص از راه دور باغ ویلای خود را آبیاری کنید.

 محوطه سازی فضای سبز، ساخت فضای سبز، محوطه سازی ویلا، محوطه سازی حیاط، محوطه سازی باغ، ساخت و ساز ساختمانی، شرکت ساختمانی، شرکت زانا، شرکت zana، archzana

دکوراسیون داخلی ویلا

دکوراسیون داخلی ویلا در دوبخش ویلا هایی با اقامت دائمی و ویلا با اقامت موقت تقسیم می شوند. در ویلاهای دائمی طراحی دکوراسیون داخلی اهمیت بیشتری دارد و فضاهای داخلی ویلا عملکرد کاملتری خواهند داشت. در نوع سبک دکوراسیون داخلی، سبک کلی طراحی معماری ویلا اهمیت بالایی دارد. در ویلاهایی که به سبک کلاسیک طراحی شده اند در صورت دوبلکس بودن بهتر است طبقه همکف نیز کلاسیک باشد و طبقات دیگر در سبک مدرن چیدمان فضایی ،نور پردازی ،مبلمان از عناصر قابل توجه دردکوراسیون داخلی ویلا می باشند.

دکوراسیون داخلی، دکوراسیون منزل، دکوراسیون داخلی منزل، دکوراسیون آرایشگاه، دکوراسیون مطب، شرکت زانا ، شرکت zana، archzana