Toll Free 1800.899.900

ویلاسازی

» » نمای ویلای دوبلکس در شمال ایران

نمای ویلای دوبلکس در شمال ایران

چگونه نمای مناسب برای ویلای خود انتخاب کنیم ؟

 نمای ویلا در واقع بخش هویت بخش ویلاست اینکه چه نمایی برای ویلا مناسب است به مسائل مختلفی بستگی دارد:

  • نمای ویلا مناسب با اقلیم باشد 
  • نمای ویلا مناسب با بودجه بندی و هزینه در نظر گرفته شده برای ساخت باشد
  • نمای ویلا با زیبایی شناسی ما همسان باشد .
  • نما مناسب با مساحت و وسعت ویلا باشد 

بهترین طراحی ویلا در شمال


نمای کلاسیک یکی از پر طرفدار ترین نماها برای ویلا می باشد .اگر به تجملات و تشریفات علاقه دارید نمای کلاسیک برای شما مناسبتر است همچنین اگر قصد سرمایه گذاری و اهداف اقتصادی دارید نمای کلاسیک کمک می کند تا بهتر و با قیمت مناسبتر ویلای خود را بفروش رسانید .

نمای یک ویلا اولین دلبری یک ویلاblushblushblush


این یک واقعیت است نمای یک ویلا در یک نگاه می تواند شما را مجذوب خود کند آنقدر که دلتان بخواهید مالک آن باشید و یا بهترین لحظات را در آن سپری کنید .ویلا باید بگونه ای طراحی شود که همانند یک انسان صادق باشد ظاهر و باطن یکسان داشته باشد .هم از درون آن (معماری داخلی ،دکوراسیون داخلی )لذت برد هم از ظاهر آن که همان نمای ویلا می باشد .

 

ویلا در شمال


نمای ویلا نشان دهنده زیبایی شناسی شماست


نمای ساختمان شما و یا ویلای شما و سبکی که برای آن انتخاب می کنید و طرحی که تایید می کنید همگی نشان دهنده گرایش های اجتماعی شما و زیبایی شناسی شماست .اینکه شما مدرن دوست دارید یا کلاسیک ،رنگهای مورد علاقه و فرم های مورد قبول همگی نمایان گر بخشی از گرایشات و خصوصیات منحصر به فرد شماست .

 موارد مهم نمای ویلا دوبلکس

نمای ساختمان همیشه بحث مورد توجه کارفرمایان با معماران می باشد ،جذاب و جالب و سرشار از چالش های مختلف .
نمای خارجی:مهم است چرا که اولین معرفی از یک ساختمان و ویلانمای آن می باشد . زندگی های پر آشوب و شلوغ در شهرهای بزرگ بسیاری را به سمت مناطق خوش آب هوا همچون شمال تهران کشانده است ویلاهای دوبلکس انتخاب پر مخاطبی است نمای ویلای دوبلکس  بخش مهمی از معماری  ویلا و طراحی ویلا می باشد  که باید در طراحی آنها به موارد ویزه از جمله مساحت ویلا ،سبک ویلا ،تعداد طبقات و نیاز ها و گرایشات زیبایی شناسی کارفرما باید توجه شود .
 

نمای ویلاهای شمال،نمایی متناسب با اقلیم 

حرفه ای ترین و اصولی ترین طراحی معماری اینست که بنا را جزیی از محیط خود بدانیم .هماهنگی ساختمان ویلا با محیط اطراف و طبیعت محیطی بخش مهمی از طراحی ویلا و نمای ویلا می باشد .شمال ایران طبعتی منحصر به فرد و با اقلیمی خاص دارد و متریالهای خاصی در این اقلیم از گذشته در بناها کاربرد داشته است .در ویلاهای شمال بهتر است در طراحی نما به متریالهای بومی مثل چوب توجه شود استفاده از طرح ها و فرم های ویلا ی بومی شمال می تواند به شکل ماهرانه و مدرن در نمای ویلاهای دوبلکس و ویلاهای کوچک و ویلاهای بزرگ نمای ویلای یک طبقه استفاده شود .و این خود نیاز به تخصص و مهارت ویژه دارد.

تفاوت بین نماهای مختلف در ویلاهاچیست ؟


نمای ساختمان ویلایی کوچک با توجه با ارزشهای نمای ساختمان ویلایی ایرانی می تواند طراحی شود .نمای خانه ویلایی ساده از خصوصیات ویلاهای شمال است و در همخوانی با طبیعت جذابیت ویژه خود را دارد .نمای خانه ویلایی در ایران بسیار متفاوت است و با ایده های مختلف طراحی و اجرا می شود .نمای ساختمان ویلایی یک طبقه دو طبقه و یا ویلای دوبلکس می تواند از طر ح ها و ایده های یکسان تبعیت کنند.
در واقع تفاوت بین نماهای مختلف در کل شامل موارد زیر می باشد :
  •  تفاوت در سبک طراحی معماری
  • تفاوت در وسعت نما
  • تفاوت در متریال و مصالح
  •  تفاوت در کیفیت ساخت
  •  تفاوت در منطقه قرار گیری شده ویلا

طراحی نمای ساختمان در شمال


 

مشاوره خوب در طراحی نمای ویلای کلاسیک


نمای کلاسیک در واقع یک نمای جذاب و تشریفاتی است اما طراحی آن همانقدر که می تواند جذاب باشد و به ارزش های ساختمان بیافزاید می تواند نتیجه عکس هم داشته باشد .با انتخاب نا مناسب فرم ها و عناصر کلاسیک ،شلوغ شدن بیش ا اندازه در نما و عدم رعایت تناسبات و همخوانی نداشتن پلان با نمای کلاسیک می تواند شما را ازانتخاب این سبک و یا اجرای آن برا ویلایتان پشیمان کند .پس قبل از هر اقدام و سفارشی یک مشاوره خوب و تخصصی در یافت کنید تا متخصصین در انتخاب دقیق و صحیح به شما کمک کنند .در شرکت زانا می تواندی بصورت مجازی و یا حضوری مشاوره تخصصی برای نما دریافت کنید

 
اشتباهات بزرگ در طراحی نماهای کلاسیک که باید از آنها پرهیز کرد grimacinggrimacing


این بخش را با توجه به تجربیات مختلف گروه طراح و مجری ویلا ی زانا می نویسم .حتما برا یتان پیش آمده عکسی از یک ویلای کلاسیک دیده اید و یا در اینستگرام یا شبکه های اجتماعی نظر شما را جلب کرده و به معمار پروژه تان می گویید عین همین نمارا برای ویلای خود می خواهم .این اولین اشتباه و بزرگترین است .هر نما و تصویری مناسب کار شما نیست و شاید یک نما در یک بنا بسیار مناسب باشد ولی با شرایط بنای شما همخوانی نداشته باشد.پس دست از کپی کاری و هدایت معمارتان به این سمت بردارید و با دست خود پروژه ویلایتان را به سمت خرابی و شکست هدایت نکنید .
 
دومین اشتباه اینست که نمیدانید چه می خواهید و بر اساس نظرات دیگران ویلا می سازید ویلایی که وقت و هزینه شما برای ان صرف خواهد شد و نتیجه ان چیزی می شود که دلخواهتان نیست پس سعی کنید برای اجتناب از این موضوع جلسات گفتگوی دقیقی با گروه طراح و سازنده خود داشته باشیدتا بهتر بدانید که چه میخواهید و معمارپروژه هم بدرستی بتواند پروزه را هدایت کند و مقصود شما نزدیکتر شود .
سومین اشتباه بودجه بندی است .صادق باشید و بدرستی به مسئول پروژه خود بازه بودجه و توان مالی خود را مطرح کنید .ته طراحی و اجرا متناسب با بودجه شما انجام شود .
 
شما می توانید طراحی ویلا خود را در هر نقطه ای از کشور قرار دارید در اختیار تیم مجرب زانا قرار دهید.
 


بازسازی

بازسازی امری کاملا تخصصی در صنعت ساختمان محسوب می شود که باید توسط تیم حرفه ای صورت پذیرد .…

ادامه مطلب

طراحی ویلا و محوطه

شلوغی و آلودگی شهرهای بزرگ مارا به دامان طبعت سوق میدهد . در دامان طبعت نیاز به ویلاهایی است که در…

ادامه مطلب

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی ومعماری داخلی ترکیبی از هنر و فن است در راستای بهینه ساختن فضاهای ساختمان ها…

ادامه مطلب

طراحی نما

طراحی نما اولین بخش از معرفی ساختمان است که تاثیر زیادی در ارزش بنا و همینطور چهره شهری داشته…

ادامه مطلب


دکوراسیون داخلی، دکوراسیون منزل، دکوراسیون داخلی منزل، دکوراسیون آرایشگاه، دکوراسیون مطب، دکوراسیون کلینیک، دکوراسیون رستوران، شرکت زانا، شرکت zana، archzana

حیطه فعالیت شرکت زانا در زمینه معماری سبز

افزایش قیمت زمین و ملاحضات اقتصادی باعث به وجود آمدن رویکردهای جدید در صنعت ساختمان شده ،هدف امروزه استفاده بهینه و حداکثری از پتانسیل های ساختمان است یکی از این پتانسیل ها و فضاهایی که در گذشته کاربردی نبوده پشت بام ها و محوطه ساختمانها و حتی دیوارهای عمودی ساختمانها می باشد که میتوانند با رویکرد معماری سبز طراحی شوند .روف گاردن یک فضای بسار مهم در ساختمانهای امروزی است که با طراحی معماری سبز میتواند یک فضای کاملا کاربردی و مفرح برای ساختمان باشد ،محوطه با طراحی محوطه سبز و معماری سبز مناسب می تواند در افزایش کیفیت محیطی نقش مهمی بازی می کند .دیوارهای سبز با طراحی معماری سبز میتواند نتنها به عنوان عضو جداکننده عمل کند میتواند به عنوان یک دیوار سبز به ارزشهای معماری فضا افزوده و کیفیات زیست محیطی ساختمان را افزایش دهد .

مطالب مشابه

ویلاسازی

محوطه ویلا

محوطه سازی ویلا بخش مهمی از پروژه طراحی و اجرای ویلا می باشد. محوطه ویلا باید بر اساس اصول معماری منظر و با توجه به اقلیم منطقه ،مساحت زمین ویلا ،مسائل گیاه شناسی و اصول زیبایی شناسی منظر صورت بگیرد. فضاهای قرار گرفته در محوطه ویلا شامل: بافت و گونه های گیاهای مختلف ،فضاهای ورزشی ،استخر و آبنما ،فضای استراحت و آلاچیق و...می باشد .بخش اول در پروژه محوطه ویلا ،طراحی ویلا می باشد سپس اجرای صحیح و اصولی محوطه و باغ ویلا. اما بخش مهمتر نگه داری و حفاظت می باشد که لازم به بخش هوشمند سازی محوطه ویلا می باشد.

محوطه سازی، محوطه سازی فضای سبز، ساخت فضای سبز، محوطه سازی ویلا

هوشمند سازی ویلا

بیشتر ویلاها در خارج از شهر و یا روستا ها قرار دارند و صاحبان ویلاها در آخر هفته ها و یا تعطیلات به ویلاهای خود سر میزنند. از جمله مشکلات ویلاداران : سرایداری ،حفاظت از ویلا ،آبیاری و نگه داری محوطه ،آماده سازی ویلا از نظر گرمایش و سرمایش قبل از حضور در ویلا ، هوشمند سازی مخصوص ویلا واضافه کردن گزینه های، های تکنولوژی در ساخت ویلا میتواند تمامی این مشکلات و دردسر ها را حل کند .به طور مثال با هوشمند سازی ویلا میتوانیم قبل از حضور در ویلا سیستم گرمایش را روشن کنیم .یا اینکه هر ورز در یک ساعت مشخص از راه دور باغ ویلای خود را آبیاری کنید.

 محوطه سازی فضای سبز، ساخت فضای سبز، محوطه سازی ویلا، محوطه سازی حیاط، محوطه سازی باغ، ساخت و ساز ساختمانی، شرکت ساختمانی، شرکت زانا، شرکت zana، archzana

دکوراسیون داخلی ویلا

دکوراسیون داخلی ویلا در دوبخش ویلا هایی با اقامت دائمی و ویلا با اقامت موقت تقسیم می شوند. در ویلاهای دائمی طراحی دکوراسیون داخلی اهمیت بیشتری دارد و فضاهای داخلی ویلا عملکرد کاملتری خواهند داشت. در نوع سبک دکوراسیون داخلی، سبک کلی طراحی معماری ویلا اهمیت بالایی دارد. در ویلاهایی که به سبک کلاسیک طراحی شده اند در صورت دوبلکس بودن بهتر است طبقه همکف نیز کلاسیک باشد و طبقات دیگر در سبک مدرن چیدمان فضایی ،نور پردازی ،مبلمان از عناصر قابل توجه دردکوراسیون داخلی ویلا می باشند.

دکوراسیون داخلی، دکوراسیون منزل، دکوراسیون داخلی منزل، دکوراسیون آرایشگاه، دکوراسیون مطب، شرکت زانا ، شرکت zana، archzana