Toll Free 1800.899.900

معماری

» » روف گادرن یا بام سبز،تاثیرات زیست محیطی

روف گادرن یا بام سبز،تاثیرات زیست محیطی

نمونه موردی :استخر بی نهایت در Sands Sky Park، Marina Bay Sands Hotel، سنگاپور

باغ های سقف اغلب در محیط های شهری ایجاد می شوند. گیاهان توانایی کاهش جذب کلی ساختمان را دارند که پس از آن باعث کاهش مصرف انرژی می شود. "علت اصلی ایجاد گرما در شهرها، جذب تابش خورشیدی از طریق جاده ها و ساختمان های شهر و ذخیره سازی این گرما در مصالح ساختمانی و پساب مجدد آن است. اما سطوح کارخانه ای به عنوان یک نتیجه از ترشح، بیش از 4-5 درجه سانتیگراد بالاتر از محیط نیست و بعضی اوقات سردتر می شود. »این امر پس از آن به خنک سازی محیط بین 3.6 تا 11.3 درجه سانتیگراد (6.5 و 20.3 درجه فارنهایت)و بستگی به منطقه و اقلیم دارد(در مناطق گرمتر، دمای محیطی بیشتر سرد می شود). این مطالعه توسط دانشگاه کاردیف انجام شد ه است .
مطالعات
یک مطالعه در شورای تحقیقات ملی کانادا نشان داد ه است که تفاوت بین سقف با باغ (روف گادرن و بام سبز )و سقف بدون باغ (بدون روف گادرن )در برابر درجه حرارت. این مطالعه اثرات دما را بر لایه های مختلف هر سقف در روزهای مختلف نشان می دهد. روف گادرن ها به طور چشمگیری در کاهش اثرات دما در برابر سقف ها بدون باغ ها بسیار سودمند هستند. "اگر به طور گسترده ای از طرف مردم پذیرفته شودکه باغ های پشت بام و یا همان روف گادرن ها می تواند جزیره گرمایی شهری را کاهش دهند، و به گسترش روف گادرن ها بپردازند ،روف گادرن ها می توانند قسمت های آلودگی هوا، مشکلات مربوط به استرس گرما و مصرف انرژی کمتری را کاهش دهد"
مزایای روف گاردن
علاوه بر باغ های پشت بام و مقاومت در برابر تابش حرارتی، باغ های پشت بام نیز در کاهش بارندگی ها مفید هستند. "با رشد شهرها، زیربناهای نفوذپذیر با ساختارهای نامناسب مانند ساختمان ها و جاده های آسفالته جایگزین می شوند. در حال حاضر بسیاری از شهرهای آمریکای شمالی در حال نابودی طوفان آب و تلفیق تلفات فاضلاب هستند. یک راه حل کلیدی برای کاهش جریان پیک با تأخیر (به عنوان مثال، کنترل تخلیه جریان در سقف) یا حفظ دور (مانند حوضچه های بازداشت باران) است. باغ های پشت بام و روف گادرن می توانند جریان پیک را به تاخیر انداخته و پسماند گیاه را از پس استفاده برسانند. »
شرکت معماری زانا-دپارتمان محوطه سازی و بام سبز

-->

خدمات شرکت زانا

معماری |  بازسازی

بازسازی

بازسازی امری کاملا تخصصی در صنعت ساختمان محسوب می شود که باید توسط تیم حرفه ای صورت پذیرد .…

ادامه مطلب

طراحی ویلا و محوطه

شلوغی و آلودگی شهرهای بزرگ مارا به دامان طبعت سوق میدهد . در دامان طبعت نیاز به ویلاهایی است که در…

ادامه مطلب

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی ومعماری داخلی ترکیبی از هنر و فن است در راستای بهینه ساختن فضاهای ساختمان ها…

ادامه مطلب

طراحی نما

طراحی نما اولین بخش از معرفی ساختمان است که تاثیر زیادی در ارزش بنا و همینطور چهره شهری داشته…

ادامه مطلب


پروژه های معماری

طراحی معماری ساختمانهای معمولی

این نوع ساختمان ها معمول ترین سفارشات طراحی معماری به شرکت زانا می باشد که با کسب دستور نقشه از شهرداری و درخواست کسب جوازمعماری و طراحی معماری منطبق بر قوانین ساختمان انجام می شود.

معماری ساختمانهای ویژه

این نوع طراحی معماری ها معمولا از طریق مسابقات معماری و یا در خواست کتبی طراحی معماری انجام می شود.طراحی معماری این نوع ساختمانها کاملا با کانسپ های ویژه معماری و خلاقیت بالای گروه مهندسین معمار انجام می شود.

طراحی معماری ویلا

از جمله طراحی های ویژه معماری ،طراحی ویلا می باشد که توسط تیم تخصصی معماری زانا طراحی می شود .سفارش طراحی معماری مربوط به ویلاهای لواسانات ،ویلای دماوند و یلاهای شمال و...می باشد .طراحی معما ی ویلا همراه با خلاقیت و کانسپتهای معماری همینطور ضوابط ملی ساختمان انجام می شود .

مطالب مشابه