Toll Free 1800.899.900

دکوراسیون داخلی

» » دکوراسیون داخلی منزل ،پذیرایی و نشیمن

دکوراسیون داخلی منزل ،پذیرایی و نشیمن

بخش های مهم دکوراسیون منزل

در طراحی دکوراسیون منزل و بازسازی مربوط به آن بعداز دکوراسیون آشپزخانه و باز سازی آن بخش مهم دیگر خانه سالن پذیرایی و نشیمن می باشد در خانه های بزرگ قسمت نهار خوری و قسمت نشیمن خصوصی نیز از اهمیت در درکوراسیون  منزل برخوردار است .در بازسازی و طراحی دکوراسیون منزل تغییرات نرمالی که برای نشیمن و پذیرایی انجام می شود شامل:

1-تخریب دیوارهای قدیمی که راهرو های پرت ایجاد کرده اند

2-تغییر رنگ و یا بافت دیوارهای سالن پذیرایی و یا کاغذ دیواری :

در کاغذ دیواری باید دقت شود در همه دیوارها ازکاغذ های طرح دار استفاده نشود از طراح دکوراسوین داخلی منزل بخواهید تا نقاط اصلی و تاکید فضایی خانه را برای شما بیابد و برای آنها رنگ خاص یا کاغذ دیواری طرح دار و یا طراحی فرمال خاص درنظر بگیرد.نقاز تاکید از مسائل مهم در طراحی دکوراسیون میباشد .

3-بخش شومینه

(میتوان شومینه های فرم قدیم را تخریب کرد و از شومینه های برقی ویا طرح دار مدرن استفاده کرد .شومینه های مردن میتوانند نقاط اصلی و خاص در فضا ایجاد کنند در طزاحی دکوراسیون و بخش شومینه متراژ و مساحت سالن مهم است .

دکوراسیون سالن پذیرایی


4-تغییر کف

:اگر خانه با کف سرامیک های قدیمی و یا سنگ پوشیده شده در صورتی که کف لرزشی ندارد و پستی بلندی مشاهده نمیشود از گزینه های مناسب برای تغییر کف کف پوش های لمینت و پارکت میباشد اگر کف بسایر فرسوده شده اصلاحا در بخشهایی نشست پیدا کرده قبل از انجام پارکت و لمینت حتما باید زیر سازی مناسب انجام شود .

5-پرده ها:

واقعیت مهم در مورد دکوراسیون منزل و بخش نشیمن و پذیرایی اینست که نوع پارچه ورنگ آن و همخوانی پرده با قسمتهای دیگر دکوراسیون منزل بسیار مهم و تاثیر گذار در کلیت دکوراسیون خانه خواهد داشت.

6-نور پردازی :

استفاده از رنگهای مناسب نوری و چراغ های دکوراتیو تاثیرمهمی در تغییرات دکوراسیون منزل دارد.برای گرمتر شدن محیط میتوان از رنگهای نوری آفتابی استفاده کرد و برای بزرگتر نشان داه شدن خانه از رنگهای یخی و مهتابی استفاده کرد .درطراحی نور پردازی باید به نوع و سبک دکوراسیون داخلی منزل توجه شود .

دکوراسیون نشیمن


7-بخش نمایش 

همان قسمتی که تلویزیون قرار میگیرد باید در دکوراسوین منزل و دکوراسیون نشیمن و پذیرایی تعریف درستی داشته باشد و برای پشت و زمینه آن طراحی دکوراسوین مناسب انجام داد چراکه هیچ قسمتی در منزل هماندد این قسمت مورد توجه روزانه قرار نمی گیرد.

8-مبلمان و چیدمان:

اگر تمامی گزینه های طراحی  دکوراسوین منزل  و اجرای آن بدرستی و اصولی انجام شود ولی مبلمان مناسبی انتخاب ،و چیدمان درستی در دکوراسیون داخلی انجام نشود تغییرات و هزینه ها به هدر رفته است. حتما قبل از خرید مبلمان و تجهیزات و حتی عناصر دکوراتیو مثل تابلو ،مجسمه،فرش و...با مشاور دکوراسیون منزل مشورت کنید و یا از آنها بخواهید تا در طراحی دکوراسوین خانه به این موضوع توجه ویژه نمایند در این بخش علایق و خواسته های شما باید در اولویت طراحی دکوراسوین منزل قرار بگیرد .
 

شرکت معماری و دکوراسیون زانا
مهندس زهرا رستمی

مطالب مشابه

بازسازی

بازسازی امری کاملا تخصصی در صنعت ساختمان محسوب می شود که باید توسط تیم حرفه ای صورت پذیرد .…

ادامه مطلب

طراحی ویلا و محوطه

شلوغی و آلودگی شهرهای بزرگ مارا به دامان طبعت سوق میدهد . در دامان طبعت نیاز به ویلاهایی است که در…

ادامه مطلب

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی ومعماری داخلی ترکیبی از هنر و فن است در راستای بهینه ساختن فضاهای ساختمان ها…

ادامه مطلب

طراحی نما

طراحی نما اولین بخش از معرفی ساختمان است که تاثیر زیادی در ارزش بنا و همینطور چهره شهری داشته…

ادامه مطلب