Toll Free 1800.899.900

ویلاسازی

» » محوطه سازی ویلا در ایران

محوطه سازی ویلا در ایران

ریشه های محوطه سازی و باغسازی

باغ سازی و احترام به طبعیت جزیی جدانشدنی از فرهنگ غنی ایرانی است .اولین باغ های مهم که موجب الگو گیری باغ سازی در ایران بوده است ،باغ سازی مجموعه پاسارگاد بوده که بصورت چهار باغ طراحی شده بود .

محوطه سازی


عناصر مهم در باغسازی ایرانی

در باغ سازی و محوطه سازی ایرانی به موارد زیر توجه شده است :
 • توجه به گونه های گیاهای مناسب و متناسب با اقلیم
 • پرهیز از بیهودگی و استفاده از گونه های گیاهی مفید ماندد گیاهان دارویی
 • بازی با آب بگونه ای اصولی و فنی ،تا هم بتوانند باغ را به راحتی آبیاری کنند و هم از زیبایی و موسیقی آب استفاده مفید نمایند .
 • استفاده از کوشک در منهای الیه مسیر آب در محوطه باغ
 • استفاده از استخر و حوض آب

باغ سازی امروزی در ایران

محوطه سازی در ایران ریشه اصیلی در معماری منظر و باغسازی و محطه سازی دارد .امروزه محوطه سازی شمال اصول خاصی است که توسط متخصصینی که دارای تخصص و اطلاعات زیر باشند صورت میگیرد :
 • آشنایی با معماری منظر و طراحی محوطه (محوطه ویلا)
 • آشنایی با گونه های گیاهی
 • آشنایی با نحوه اجرای محوطه (اجرای محوطه سازی)
 • آشنایی با اصول طراحی باغ ویلاوطراحی حیاط ویلاومحوطه سازی باغچه

محوطه سازی ویلا در ایران


فضا سازی و محوطه سازی ویلا در شمال

در شمال ایران به دلیل بافت تفریحی و آب هوای مناسب میتوان محوطه های بسیار زیبایی با گونه های مختلف گیاهی طراحی و اجرا کرد .در طزاحی پلان محوطه سازی ویلا تمامی لکه های اصلی محوطه طراحی و مشخص می شوند .و متناسب با اصول محوطه سازی در معماری می باشد .
طراحی محوطه باغ و ویلا ایرانی
دربیشتر پروژه ها باغ سازی همراه با ویلاسازی است .اصولی ترین نوع طراحی در باغ سازی و ویلا محوطه سازی ویلا در ایران اینست که طراحی باغ و ویلا در یک سبک و بصورت کاملا هماهنگ طراحی شوند .

 

محوطه ویلا


توصیه های مهم درمورد محوطه سازی

بهتر است در پروه های محوطه سازی ویلا در ایران ،تمامی بخشش های زیر به یک مجموعه و شرکت سپرده شود چرا که باعت هماهنگی بیشتر خواهد شد و در مدیریت پروژه و مدیریت هزینه های محوطه سازی ویلا در ایران،مشکلات کمتری رخ می دهد .
 • طراحی پلان ویلا
 • طراحی نمای ویلا
 • طراحی محوطه ویلا
 • اجرای محوطه و باغ
 • اجرای ویلا
 • مدیریت پروژه
 • مدیریت هزینه های پروژه
  

ساخت و مدیریت پروژه

دپارتمان ساخت پروژه ها در عرصه های ذیل فعالیت می کند: اخذ جواز ساخت پروژه های ساختمانی در تهران…

ادامه مطلب

معماری و ویلاسازی

معماری حاصل هنر و فن است که کیفیت و ارزش را به فضاهای انسانی می بخشد و خدمات شرکت زانا در زمینه…

ادامه مطلب

دکوراسیون و بازسازی

دکوراسیون ومعماری داخلی هنر و فنی است که کیفیت فضاهای مسکونی ،اداری ،تجاری و.... را ایجاد میکند.…

ادامه مطلب

هوشمند سازی

هوشمندسازی در واقع ترکیبی از هنر،فن و خلاقیت می باشد.با افزایش ارزش و هزینه های انرژی هوشمند سازی…

ادامه مطلب


دکوراسیون داخلی، دکوراسیون منزل، دکوراسیون داخلی منزل، دکوراسیون آرایشگاه، دکوراسیون مطب، دکوراسیون کلینیک، دکوراسیون رستوران، شرکت زانا، شرکت zana، archzana

حیطه فعالیت شرکت زانا در زمینه معماری سبز

افزایش قیمت زمین و ملاحضات اقتصادی باعث به وجود آمدن رویکردهای جدید در صنعت ساختمان شده ،هدف امروزه استفاده بهینه و حداکثری از پتانسیل های ساختمان است یکی از این پتانسیل ها و فضاهایی که در گذشته کاربردی نبوده پشت بام ها و محوطه ساختمانها و حتی دیوارهای عمودی ساختمانها می باشد که میتوانند با رویکرد معماری سبز طراحی شوند .روف گاردن یک فضای بسار مهم در ساختمانهای امروزی است که با طراحی معماری سبز میتواند یک فضای کاملا کاربردی و مفرح برای ساختمان باشد ،محوطه با طراحی محوطه سبز و معماری سبز مناسب می تواند در افزایش کیفیت محیطی نقش مهمی بازی می کند .دیوارهای سبز با طراحی معماری سبز میتواند نتنها به عنوان عضو جداکننده عمل کند میتواند به عنوان یک دیوار سبز به ارزشهای معماری فضا افزوده و کیفیات زیست محیطی ساختمان را افزایش دهد .

مطالب مشابه

ویلاسازی

محوطه ویلا

محوطه سازی ویلا بخش مهمی از پروژه طراحی و اجرای ویلا می باشد. محوطه ویلا باید بر اساس اصول معماری منظر و با توجه به اقلیم منطقه ،مساحت زمین ویلا ،مسائل گیاه شناسی و اصول زیبایی شناسی منظر صورت بگیرد. فضاهای قرار گرفته در محوطه ویلا شامل: بافت و گونه های گیاهای مختلف ،فضاهای ورزشی ،استخر و آبنما ،فضای استراحت و آلاچیق و...می باشد .بخش اول در پروژه محوطه ویلا ،طراحی ویلا می باشد سپس اجرای صحیح و اصولی محوطه و باغ ویلا. اما بخش مهمتر نگه داری و حفاظت می باشد که لازم به بخش هوشمند سازی محوطه ویلا می باشد.

محوطه سازی، محوطه سازی فضای سبز، ساخت فضای سبز، محوطه سازی ویلا

هوشمند سازی ویلا

بیشتر ویلاها در خارج از شهر و یا روستا ها قرار دارند و صاحبان ویلاها در آخر هفته ها و یا تعطیلات به ویلاهای خود سر میزنند. از جمله مشکلات ویلاداران : سرایداری ،حفاظت از ویلا ،آبیاری و نگه داری محوطه ،آماده سازی ویلا از نظر گرمایش و سرمایش قبل از حضور در ویلا ، هوشمند سازی مخصوص ویلا واضافه کردن گزینه های، های تکنولوژی در ساخت ویلا میتواند تمامی این مشکلات و دردسر ها را حل کند .به طور مثال با هوشمند سازی ویلا میتوانیم قبل از حضور در ویلا سیستم گرمایش را روشن کنیم .یا اینکه هر ورز در یک ساعت مشخص از راه دور باغ ویلای خود را آبیاری کنید.

 محوطه سازی فضای سبز، ساخت فضای سبز، محوطه سازی ویلا، محوطه سازی حیاط، محوطه سازی باغ، ساخت و ساز ساختمانی، شرکت ساختمانی، شرکت زانا، شرکت zana، archzana

دکوراسیون داخلی ویلا

دکوراسیون داخلی ویلا در دوبخش ویلا هایی با اقامت دائمی و ویلا با اقامت موقت تقسیم می شوند. در ویلاهای دائمی طراحی دکوراسیون داخلی اهمیت بیشتری دارد و فضاهای داخلی ویلا عملکرد کاملتری خواهند داشت. در نوع سبک دکوراسیون داخلی، سبک کلی طراحی معماری ویلا اهمیت بالایی دارد. در ویلاهایی که به سبک کلاسیک طراحی شده اند در صورت دوبلکس بودن بهتر است طبقه همکف نیز کلاسیک باشد و طبقات دیگر در سبک مدرن چیدمان فضایی ،نور پردازی ،مبلمان از عناصر قابل توجه دردکوراسیون داخلی ویلا می باشند.

دکوراسیون داخلی، دکوراسیون منزل، دکوراسیون داخلی منزل، دکوراسیون آرایشگاه، دکوراسیون مطب، شرکت زانا ، شرکت zana، archzana