Toll Free 1800.899.900

معماری

» » نمای ساختمان ترکیب سنگ و آجر

نمای ساختمان ترکیب سنگ و آجر

طراحی نمای ساختمان

بخش مهمی از طراحی معماری ساختمان ،طراحی نما می باشد. نما هویت و ارزش یک ساختمان را معرفی می کند .با خلاقیت و استفاده درست از متریالهای مناسب میتوان نمایی مناسب برای ساختمانهای مختلف طراحی کرد.

انتخاب متریالها با توجه به خواست کارفرماها و پیمانکاران ساختمان صورت میگرد که البته قوانین و مقررات شهرداری ها بخصوص شهرداری تهران نیز در نظر گرفته می شود .آجر و سنگ از انتخاب های رایج در طراحی می باشد.

 

نمای ساختمان آجر


دلیل استقبال از نمای ترکیبی سنگ و آجر ساختمان چیست ؟

در ایران نما ساختمان سنگی به تنهایی و آجری به تنهایی متریالهای پر مصرف در اجرای نمای بیرونی ساختمان های مسکونی اداری تجاری و ...می باشند ،که با طراحی مناسب منجر به نمای آجری زیبا و نمای سنگ زیبا می شوند .اما دلیل این استقبال ریشه تاریخی دارد .از دیرباز آجر جزیی مهم از مصالح بومی ایرانی بوده و آثار بدیعی در معماری ایرانی به کمک آجر و گره چینی  خلق شده است.

همینطور به دلیل وجود معادن ارزشمند سنگ در نقاط مختلف ایران زمین این متریال نیز جز مصالح پر مصرف در طراحی و اجرای نمای ساختمانی است .ترکیب این دو نیز آثار ارزشمندی در معماری مدرن امروزی خلق کرده است.

سنگ و آجر مناسب در نمای ساختمان


اما چه سنگی برای نما مناسب است ؟ و چه آجری برای اجرای نمای ساختمان بهتر است ؟

 آجرنما ساختمان وهم چنین سنگ‌ نما برای ماندگاری در برابر عوامل جوی مقاومت استانداردی باید داشته باشد همینطور مقاومت لازم در برابر:رطوبت، سرما و اشعه UV خورشید ،نمای آجر و سنگ تراورتن ، گرانیت، چینی و سنداستون از لحاظ فنی و استاندارد مصالح نما  به ترتیب مناسبترین نوع سنگ برای نمای بیرونی ساختمان های مسکونی،نمای اجری ویلا ویلایی،نمای اجر و سنگ ساختمان های چند طبقه،مدرن و... می باشند.
نمای ساختمان ترکیب سنگ و آجر ترکیب مناسبی است که طراحان حرفه ای  ،طرح های خلاقانه ای را میتوانند با آنها خلق کنند .


همین حالا با ما تماس بگیرید

 

جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات ، تعرفه ها و قیمت های زانا همین حالا با ما تماس بگیرید

021 - 26711689


نمای آجری

نمای فقط آجری میتواند به صورت نمای آجری مدرن با گره چینی های جذاب و آجرکاری سنتی با نمای آجر نسوز و آجر سنتی دستی اجرا شود و نمای زیبایی را خلق کند.

نمای سنگی

نمای سنگ هم میتواند به صورت تک متریالی درنمای ساختمان یک طبقه و دوطبقه، مسکونی، مدرن و نمای ساختمان رومی و ...استفاده شود.

نمای آجری مدرن

نماهای آجری مدرن در واقع از یک طراحی مدرن تبعیت میکنند. در این نوع از نماها کاربردهای جدیدی از اجرای آجر ارائه می شود.مثلا به صورت مارپیچ با پروفیل گذاری داخل آجر و یا نوع ماشینی و نسوز در اجرای نما استفاده میشود .امروزه نمونه های بسیاری در جهان از نمونه های موفق نمای آجری ارائه شده است که با الگو گیری از گره چینی و آجر چینی های سنتی به شکلی مدرن با استفاده از تکنولوژی های جدید در نما اجرا میشود و شیوه ای مدرن در ترکیب با مصالحی چون سنگ قرار میگیرد.

نمای ساختمان سنگی


نمای ساختمان آجر و سنگ برای چه نوع بناهایی مناسب است ؟

برای هر بنایی این نوع نما مناسب است اما برای ساختمان هایی با کاربری مسکونی مناسبترین گزینه است چراکه به کمک آجر و سنگ نماهایی میتوان طراحی کرد که راحتر و سهل تر تاییده و مجوز از شهرداری اخذ کرد .نماهای آجری و سنگی در بازسازی نما ساختمان ها نیز گزینه مناسبی است .

انتخاب مناسب آجر و سنگ در طراحی نما

اگر طراحی نما رویکرد سنتی دارد معمولا از آجر های ماشینی مانند آجرقزاقی در اجرای نما استفاده می شود .ولی اگر رویکردی مدرن دارد ،از نوع نسوز استفاده میشود .
 در انتخاب رنگ آجر و سنگ بهتر است رنگهای آنها نزدیک به هم نباشند تا با ترکیب آنها کنتراس بهتری در نما ایجاد شود .سنگهایی با رگه های محو و رنگهای روشن در ترکیب با آجر جلوه بهتری دارند .آجر با رنگهای سنتی (اخرایی ) در ذهن مردم جذابتر است .

قیمت آجر نمای ساختمان آجری و سنگی

قیمت نماهای آجر و سنگی بستگی به نوع طراحی دارد و میزان استفاده از آنها ،اینکه چه نوع آجر و سنگی استفاده می شود و نحوه اجرا و چیدمان  چگونه است.
 دستمزد اجرای نما را معین میکند .بعد از مشخص شدن نوع آجر مصرفی و همین طور سنگ و جزییات اجرای نما میتوان برآورد درستی از اجرای نما داشت .اما بطور معمول نمای سنگی و آجری از پایه متری 700000 هفتصد هزار تومان اجرا می شود .

نور پردازی در نمای آجری مدرن

نور پردازی در این نوع نماها به دلیل ایجاد کنتراس بین آجر و سنگ اهمیت بالایی دارد. از آنجا که بیشتر نماهای از این دست طراحی ساده ای دارند نور پردازی میتواند جلوه بهتری بخصوص در شب به آنها ببخشد .مثلا در یک نما که آجر ها به رنگ اخرایی است و با سنگ سفید اجرا شده است نور پردازی آفتابی در شب میتواند آجر ها را روشن تر و قسمت روشن را با تیره هماهنگ تر کند .-->

خدمات شرکت زانا

معماری |  بازسازی

بازسازی

بازسازی امری کاملا تخصصی در صنعت ساختمان محسوب می شود که باید توسط تیم حرفه ای صورت پذیرد .…

ادامه مطلب

طراحی ویلا و محوطه

شلوغی و آلودگی شهرهای بزرگ مارا به دامان طبعت سوق میدهد . در دامان طبعت نیاز به ویلاهایی است که در…

ادامه مطلب

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی ومعماری داخلی ترکیبی از هنر و فن است در راستای بهینه ساختن فضاهای ساختمان ها…

ادامه مطلب

طراحی نما

طراحی نما اولین بخش از معرفی ساختمان است که تاثیر زیادی در ارزش بنا و همینطور چهره شهری داشته…

ادامه مطلب


مطالب مشابه