Toll Free 1800.899.900

طراحی معماری مسکونی

 

طراحی معماری مسکونی و ویلا 

 طراحی معماری مسکونی  مهمترین بخش از پروسه یک پروژه ساختمانی است .مواردی که بسیار مهم است در یک طراحی  معماری مسکونی ویلا:

 • یک برنامه فیزیکی کامل
 • ارتباط فضایی مناسب

که منجر به آسایش ما در فضا شود .اگر تمامیا ین موارد توسط معماران و طراحان معماری مسکونی ویلا بخوبی رعایت شود ولی اصول فنی و ضوابط مقررات ملی ساختمان
 
رعایت نشود با مشکلات زیادی مواجه می شویم .

معماری ساختمان


مهارت گروه معماری در طراحی معماری 

بنا بر توضیح بخش فوق یک معمار زبده ویا یک گروه معماری کارآمد علاوه بر داشتن دانش هنری معماری باید به اصول فنی ساختمان و ضوابط مسلط باشند.

دپارتمان تخصصی معماری شرکت زانا با داشتن کادری متخصص از مهندسین عضو سازمان نظام مهندسی شهر تهران توانسته خدمات ارزشمند و مفیدی در زمینه های ذیل
 
داشته باشد :

 • طراحی معماری معماری مسکونی 
 • اخذ جواز پروژه های ساختمانی
 • ،طراحی تخصصی معماری ویلا
 • طراحی معماری داخلی

بدلیل وجود دپارتمانهای تخصصی دیگر در کنار هم (سازه ،دکوراسیون داخلی و...)تمانی مراحل یک پروژه در شرکت زانا اطراحی  و انجام می شود و کارفرمایان در مراحل بعداز
 
طراحی معماری نیاز به یک شرک و یا گروه تخصصی دیگر نخواهند داشت.

 

هزینه طراحی معماری


 

هزینه های طراحی معماری ساختمان

هزینه طراحی معماری برای ساختمانهای غیر ویلایی بستگی به موار د ذیل داشته است:

 • شهر و منطقه پروژه
 • متراژ
 • تعداد واحد ها

حداقل هزینه در طراحی معماری براساس متراژ متری محاسبه می گردد .در تماس با شرکت زانا و دادن  توضیحات شفاهی به کارشناسان معماری و یا ارسال دستور نقشه خود
 
هزینه دقیق طراحی معماری،سازه،مکانیک،اخذ جواز و ساخت مدیریت پیمان ،دکوراسیون داخلی ،محوطه سازی ،روف گاردن ،هوشمند سازی محاسبه و برای شما از طریق
 
فکس،ایمیل،تلگرام ارسال میگردد.

 

سبک معماری خانه


هزینه طراحی معماری خانه ویلایی

هزینه های مربوط ویلاها بستگی به موارد ذیل دارد:
 • موقعیت و منطقه
 • متراژ بنا و زمین 
 • خواسته های کارفرما
 • ضوابط مقررات ملی ساختمان 
معمولا در پروژه های ویلایی علاوه برطراحی معماری مسکونی و (سازه ،مکانیک و...)طراحی محوطه و دکوراسیون داخلی هم از طرف کارفرمایان درخواست می شود و پس از
 
دریافت اطلاعات اولیه که در بالا ذکر شد (متراژ ،موقعیت و خواسته ها )هزینه دقیق آن محاسبه و به کارفرمایان ارائه می شود. 


طراحی خانه های ویلایی
طراحی نما

طراحی نمای ساختمان ،بخش مهم از طراحی معماری ساختمان

طراحی نما قسمتی از طراحی ساختمان محسوب می شود ،آنچه امروزه رایج بوده ،اینست که طراحی معماری اولیه جهت کسب جواز و تاییده های اولیه شهرداری انجام می شود و سپس بعداز اتمام مرحله سفت کاری و یا نیمی از فاز اجرایی ساختمان کارفرمایان و سازندگان تصمیم به طراحی نما می گیرند.
این امر گاها ناهماهنگی بین مراحل ساخت و اجرای نما ایجاد می کند و معمولا موجب تخریب و ... در ساختمان تازه اجرا شده می شود . نما جزیی از طراحی معماری بوده و کاملا باید با پلانها و سازه ساختمان هماهنگ طراحی و اجرا شود .

طراحی نمای تجاری


نمای ساختمان جزیی از سیمای شهری 

علاوه بر این مسائل ،سیاست ها وقوانین و مقررات ملی ساختمان و قوانین شهرداری نسبت به نمای ساختمانها بسیار سختگیرانه می باشد . چراکه متوجه این امر شده اند که نمای یک ساختمان جزئی از منظر شهری محسوب شده و نمیتوان در طراحی آن  فردی و سلیقه ای عمل کرد.

 نمای تاییده شهرداریاما طراحی نمای ساختمان مناسب چرا اهمیت دارد؟

 • *طراحی نما اولین قسمت از ساختمان محسوب می شود که در معرض دید همگان است.
 • *شاید هرگز کسی نداند طراحی داخلیساختمان ما چگونه است ولی در مورد طراحی نما همه قضاوت خواهند کرد.
 • *نما در فروش و مسایل اقتصادی اقتصادی سازندگان نقش مهمی دارد.
 •  *اگر به عنوان یک سازنده در یک منطقه یا شهر مشغول به فعالیت هستید تنوع و طراحی ویژه نما در برند سازی به یاری شما می آید.
 •  *طراحی مناسب در بودجه بندی و هزینه های اجرا نقش مهمی دارد.
 •  *با توجه به محل قرار گیری ساختمان و لوکیشن آن در یک محل یا منطقه ،طراحی نما میتواند در تبدیل شدن آن به یک نشان شهری یا منطقه ای اهمیت داشته باشد. 

طراحی نمای رومی


 

خدمات شرکت زانا در زمینه طراحی نمای ساختمان و معماری:

 • طراحی در سبکهای مختلف مدرن و کلاسیک
 • دریافت تاییده شهرداری نمای ساختمان
 • طراحی دو بعدی نما
 • طراحی سه بعدی نما
 • طراحی نور پردازی نما
 • تصاویر شب نما
 • ارائه دتایلهای اجرایی نما
 • معرفی متریالها و متره و برآورد آنها 
 • برآورد هزینه نما

 

طراحی نمای ساختمان


هزینه های طراحی نما و اجرا

هزینه های طراحی نما براسا سمتراژ مشخص می شود در مورد متراژ های پایین قیمت بصورت کلی محاسبه می شود .
در متراژهای بالا قیمت بصورت متر مربع محاسبه می شود.با ارسال پلانهای معماری کارشناسان دپارتمان معماری محاسبات هزینه را انجام خواهند داد.


نمای ساختمان مدرنمسابقات معماری

مسابقات شرکت معماری و معماری داخلی زانا

دپارتمان معماری شرکت زانا در بسیاری از مسابقات داخلی و خارجی معماری شرکت کرده و توانایی های خود را در عرصه های حرفه ای به نمایش گذاشته است از جمله این مسابقات :

مسابقه یادمان

مسابقه تونل نیایش

مسابقه بامیان


معماری سبز

تعریف معماری سبز

معماری سبز تعریف گسترده دارد و امروزه در جهان یک عنوان پر معنا و پرطرفدار است معماری سبز شامل :

 • بازیافت در معماری
 • اکولوژی در معماری 
 • استفاده از سبزینگی در معماری
 • توجه به معماری طبیعت گرا  

آنچه ما در این سایت به عنوان معماری سبز معرفی می کنیم و مربوط به حیطه فعالیت گروه معماری سبز زانا می باشد شامل موارد ذیل می باشد:

 • روف گاردن(بام سبز)
 • دیوار سبز  
 • محوطه سازی و حیاط

محوطه سازی


چرا بام سبز یا روف گاردن

افزایش قیمت زمین و ملاحضات اقتصادی باعت به وجود آمدن رویکردهای جدید در صنعت ساختمان شده ،هدف امروزه استفاده بهینه و حداکثری از پتانسیل های ساختمان است یکی از این پتانسیل ها و فضاهایی که در گذشته کاربردی نبوده پشت بام است .
پشت بام ها بصورت بالقوه می توانند تبدیل به محیطی برای صرف اوقات فراغت شود.
صرف هزینه ای مناسب نسبت به هزینه ساخت کل ساختمان برای ایجاد بام سبز (روف گاردن) باعث احیای فضای بلا استفاده پشت بام خواهد شد که خود از جهات مختلف ارزش افزوه بسیاری برای مجموعه مسکونی به ارمغان خواهد آورد.
توسعه فضای سبز دیگر امری لوکس به حساب نمی آید بلکه پاسخ به نیازی اساسی است.با احیا و تعریف کاربری مناسب برای بام به بسیاری از نیازهای ساکنین یک ساختمان و همین طور کمک بزرگی به محیط زیست شهر خود کرده ایم .

 

 

محوطه ویلا

 

محوطه سازی و حیاط

یک معماری خوب ،معماری ایست که در آن ساختمان و زمینه (محوطه)با هم هماهنگ بوده وبه در ستی در هم آمیخته شده باشند .
طراحی محوطه به اندازه خود معماری ساختمان دارای اهمیت میباشد.معماری سبز هنر و تخصصی است که امروزه دارای اهمیت و جایگاه ویژه ای در سراسر جهان دارد . گیاهان متعارف در حیاط، اضافه کردن رنگ ها، بافت و حتی عطر گل تا حد زیادی میتواند کیفیت محیطی را افزایش دهد .
نگاه حرفه ای به محوطه سازی باعث ایجاد جذابیت محیط می گردد. همچنین ارزش افزوده قابل توجهی برای ملک بوجود می آورد. محوطه یک ویلا یا هر مجموعه دیگر بیشترین فضا را به خود اختصاص می دهد، از این رو دیدگاه های تخصصی به محوطه سازی لازمه ایجاد فضایی متفاوت است.

دیوارسبز

دیوار سبز

دیوار سبز با یک تکنولوزی جدید (آمریکایی)انجام میشو که تمامی موارد نگه داری و حفظ گیاهان به صورت هوشمند صورت می گیرد ،دیوار سبز درواقع یک نو کشت عمودی است و یک روش بسیار جذاب در زیباسازی محیط محسوب میشود.استفاده از دیوار سبز برای فضایی چون :لابی هتل ها،اتاق های جلسات،فضاهای درمانی و کلینیک ها و... مناسب میباشد.

طراحی محوطههوشمند سازی ساختمان

هوشنمد سازی یک ساختمان با توجه به کاربری آن (مسکونی ،تجاری ،خدماتی و...)و با خواسته های ساکنین آن صورت میگیرد .و امکان کنترل آن برای کاربران بسیار ساده و قابل دسترس است .به طور مثال شما مدیر یک شرکت هستید که در بسیار از ساعت ها کارمندان شما در پشت میز کاری خود و یا اتاق خود نیستند و لی سیستم تهویه و سیستم روشنایی فعال است به کمک سناریو نویسی ،هوشمند سازی میشود که وقتی حرکتی در زیر چراغها توسط سنسورها در یافت نشود سیستم روشنایی خاموش شده و سیسیتم سرمایش و یا گرمایش کاهش یابد .و یا اینکه شما صاحب ویلاو باغی در خارج از شهر هستید که گاها چندین ماه امکان سفر و حضور در ویلای خود را ندارید با هوشمند سازی ویلای خود میتوانید هر روز آبیاری آنرا از راه دور به کمک اپلیکیشن موبایل خود و یا تبلت انجام دهید و بازدیدی از ویلا را روزانه انجام دهید و یا قبل از رسیدن به ویلای خود سیستم گرمایش و سرمایش خود را فعال کنید و فضا را برای حضور خود و خانواده آماده کنید .
مثال دیگر اینکه شما صاحب یک رستوران و یا کافه هستید تلاش کرده اید دکوراسیون جذاب و پر هزینه ای برای مشتری های خود فراهم کنید اما بعداز مدتی مشتریان ثابت شما جذابیت دکوراسیون را به دلیل تکراری بودن آن درک نمیکنن و لی شما میتوانید با هوشمند سازی تنوع فضایی ایجاد کنید مثلا چند نوع نورپردازی مختلف داشته باشد و ماهانه ویا هفتگی آنرا به کمک سنسورهای ساده تغییر دهید.
هزینه های هوشمند سازی
سوالی که برای بسیاری از کاربران پیش میاید هزینه هوشنمند سازی است هزینه هوشند سازی به تعداد آبتم های آن بستگی دارد متلا شما سیستم روشنایی و تهویه ساختمان خود را انتخاب کرده اید یعنی فقط دو آیتم ولی اگر سیستم حفاظت از حریق و امنیتی را هم اضافه کنید هزینه شما افزایش می یابد و همچنین بستگی به تعداد سناریو های درخواستی داشته .واقعیت اینست که در هوشند سازی هیچ سقف و انتهایی وجود ندارد و شما به عنوان کار فرما و ساکن یک بنا بی نهایت میتوانید خواسته از سیستم هوشمند سازی داشته باشید ولی این مسله موجب افزایش هزینه شما خواهد بود .چون به تعداد سنسورهای مصرفی اضافه میشود .
مسله مهم دیگر برند اجناس و تجهیزات لازم در هوشمند سازی است که معروفترین آنها مربوط به کشور آلمان میباشد و لی قطعات مختلف با قیمتهای مختلف در بازار موجود است که خود تاثیر بسیار مهمی در هزینه هوشمند سازی داشته . مسله بعدی متراژ فضا و تعداد طبقا ت میباشد که با افزایش متراژ و طبقات هزینه هوشمند سازی افزایش میباید . ولی در کل اگر یک واحد 100 متری را در نظر بگیریم با آبتم های اصلی و یک برند متوسط حداقل هزینه هوشمند سازی 4 میلیون تومان میباشد .که همانطور که نخست توضیح داده شد با افزایش خواسته ها ،آیتم ها ،این هزینه افزایش می یابد .
نتیجه هزینه هوشمند سازی در طولانی مدت برای شما محسوس خواهد بود چون کمک بسیاری درآسایش محیطی شما کاهش هزینه های انرژ ی خواهد داشت . دپارتمان هوشمند سازی زانا این امکان را فراهم کرده تا با بازدید رایگان از فضاو ساختمانها ،برآورد و پیشنهادات اولیه برای هوشمند سازی را به مشتریان ارائه نماید.

اجرای پروژه ساختمانی

اجرای پروژه ها ی ساختمانی و معماری در شرکت زانا در سه فاز متفاوت اجرا می شود:

1-اجرای پروژه های ساختمانی به صورت مدیریت پیمان صفر تا صد

2-مشاوره در اجرای پروژه های ساختمانی برای سازندگان

3-اجرای پروژه های معماری داخلی و دکوراسیون

4-بازسازی و تغییر کاربری ساختمان

هزینه های پروژه ساختمانی

هزینه ها ی معماری و ساختمان سازی در این بخش شامل موارد ذیل می باشند: 

 • 1-هزینه های مربوط به جواز و...
 • 2- هزینه های نقشه های طراحی معماری و برگه های تاییده که معمولا به صورت متری محاسبه می شوند.3
 • 3-هزینه های طراحی محوطه،روف گاردن ،معماری داخلی 
 • 4-هزینه متره و برآورد پروژه 
 • -هزینه های ساخت و اجرای ساختمان 

 

خدمات شرکت آرچ زانا