Toll Free 1800.899.900

دکوراسیون داخلی اداری

دکوراسیون اداری و نکات مهم در طراحی دکوراسیون داخلی

در دکوراسیون داخلی اداری نوع کاربری ،برنامه فیزیکی فضا بسیار اهمیت دارد. نوع دکوراسیون داخلی اداری هم باید کاملا کاربردی باشد و هم در بیزینس و تجارت کمک کننده باشد.
در طراحی دکوراسیون داخلی فضای اداری موارد زیر صورت میگیرد:
 • بررسی نیاز های شرکت و یا اداره از فضای خود و طراحی مناسب معماری داخلی اداری
 • طراحی دکوراسیون داخلی متناسب با بیزینس شرکت و اداره مربوطه 
 • تعریف بودجه مناسب و هزینه دکوراسیون اداری
 • برنامه زمانبندی مناسب برای اجرای دکوراسیون داخلی اداری 

دکوراسیون اداری شیک


تعریف دکوراسیون اداری مدرن

دکوراسیون اداری متفاوت از دکوراسیون مسکونی و دکوراسیون تجاری می باشد .مهمترین مسئله در دکوراسیون و معماری داخلی اداری کاربردی بودن آن است .در دکوراسیون سبک مدرن تجملات و عناصر بیهوده وجود ندارد مبلمان اداری ساده ،شیک و کاملا کاربردی است فضاها بدور از تجملات و با استفاده از متریالهای مناسب فضای اداری طراحی و اجرا می شوند.

تفاوت دکوراسیون اداری مدرن با دکوراسیون اداری کلاسیک

همانطور که توضیح داده شد سادگی و کاربردی بودن از خصوصیات مهم دکوراسیون اداری مدرن است در حالی که در دکوراسیون اداری کلاسیک شیک بودن،تجملی و فاخر بودن در اصل قرار می گیرد .

دکوراسیون اداری مدرن برای چه فضاهایی مناسب است ؟

برای هر نوع فضای اداری سبک مدرن در صورتی که طراحی دکوراسیون مناسب صورت بگیرد ،سبک مدرن مناسب خواهد بود .با سبک مدرن میتوان دکوراسیون اداری شیک داشت ودکوراسیون اداری و دفتر کار مناسب در خور نوع بیزینس و فعالیت یک شرکت ایجاد کرد .اجرای دکوراسیون اداری در سبک مدرن سهلتر از سبکهای دیگر می باشد.شرکت طراح دکوراسیون اداری با تجربه در هر متراژ و مساحتی میتواند یک مجموعه اداری مناسب طراحی و اجرا نماید .

دیزاین اداری مدرن

در دیزاین فضای اداری مدرن نیز باید به اص.ل معماری مدرن که همان سادگی و پرهیز از تجملات است پرهیز کرد علاوه بر معماری داخلی کلی نوع مبلمانها و چیدمان نیز باید بصورت مدرن ساده و شیک صورت گیرد .

دکوراسیون شیک اداری


دکوراسیون اتاق کار اداری

در دکوراسیون اتاق کار اداری به موارد زیر توسط طراحان دکوراسیون داخلی و شرکت های دکوراسیون داخلی اداری توجه می شود :
 • توجه به مساحت و متراژ اتاق های اداری و دفاتر اداری
 • توجه به نور پردازی رنگ و فرم های متناسب با نوع بیزینس شرکت
 • توجه به مبلمان و چیدمانهای متناسب برای فضای اداری
 • نور پردازی فضای اداری

دکوراسیون اداری اتاق مدیریت

 دکوراسیون داخلی اتاق و دفتر مدیریت نیز بخش بسیار مهمی در طراحی داخلی محسوب می شود که در زیر به نکات کلیدی در طراحی دکوراسیون داخلی آن می پردازیم :


اجرای دکوراسیون اداری 

در اجرای دکوراسیون های اداری شیک طراحی دکوراسیون اداری وطراحی داخلی دفتر اداری با استفاده از متریالهای لاکچری و جدید ،مدیریت خوب اجرای دکوراسیون اداری اهمیت بالایی دارد.همین طور در اجرای دکوراسیون اداری مدرن،ظاهرا طراحی های دکوراسوین داخلی ساده است اما اجرای فنی و صحیح ودقیق آن یک دکوراسیون شیک و امروزی را خلق کرد .اجرای دکوراسیون اداری مدرن برای دکوراسیون اداری و دفتر کاربدون یک تیم حرفه ای اجرای دکوراسیون امکان پذیر نیست .
 دکوراسیون اتاق کار اداری
در دکوراسیون اتاق کار اداری به موارد زیر توسط طراحان دکوراسیون داخلی و شرکت های دکوراسیون داخلی اداری توجه می شود :

 • توجه به مساحت و متراژ اتاق های اداری و دفاتر اداری
 • توجه به نور پردازی رنگ و فرم های متناسب با نوع بیزینس شرکت
 • توجه به مبلمان و چیدمانهای متناسب برای فضای اداری
 • نور پردازی فضای اداری

دکوراسیون اتاق اداری


هزینه دکوراسیون اداری 

هزینه دکوراسیون اداری در دو بخش تعریف می شود :
 • هزینه طراحی دکوراسیون اداری
 • هزینه اجرا ی دکوراسیون اداری 

هزینه طراحی دکوراسیون داخلی اداری و شرکت ها 

هزینه طراحی بنابر متراژ و سبک طراحی تعیین می شود با تماس به بخش دکوراسیون اداری می تواندی مشاوره رایگان دریافت کرده و هزینه دقیق طراحی با توجه به خواسته هایتان از فضای اداری را مشخص کنید 

هزینه اجرای دکوراسیون اداری 

بعداز مشخص شدن طراحی به کمک آرشیتکت و کارشناس طراحی متره برآورد دقیق صورت گرفته و می توان براورد درستی از میزان هزینه اجرای دکوراسیون اداری و مدت زمان اجرای پروژه بدست آورد به طرو معمول کمترین زمان اجرای یک پروژه اداری 25 روز کاری می باشد .

اجرای دکوراسیون اداری شیک و لاکچری 

در اجرای دکوراسیون های اداری شیک طراحی دکوراسیون اداری وطراحی داخلی دفتر اداری استفاده از متریالهای لاکچری و جدید ،مدیریت خوب اجرای دکوراسیون اداری اهمیت بالایی دارد.

اجرای دکوراسیون اداری مدرن

در طراحی دکوراسیون اداری مدرن ظاهرا طراحی های دکوراسوین داخلی ساده است اما اجرای فنی و صحیح ودقیق آن یک دکوراسیون شیک و امروزی را خلق کرد .اجرای دکوراسیون اداری مدرن برای دکوراسیون اداری و دفتر کار بدون یک تیم حرفه ای اجرای دکوراسیون امکان پذیر نیست .

مبلمان اتاق اداری و چیدمان فضای اداری

در تهیه مبلمان اداری توجه به مساحت ،نیازهای یک فضای اداری و نوع هزینه مورد نظر اهمیت زیادی دارد .هر مبلمان اداری مناسب فضای اداری نیست .رنگ ،فرم و میزان کارایی مبایست مورد بررسی قرارگیرد .

دکوراسیون اداری 2020

بهترین دکوراسیون های اداری در سال 2020

رویکردها در دکوراسیون داخلی در دنیا دستخوش تغییر و تحول بسیاری شده است .محسوس ترین تغییرات مربوط به چیدمان و مبلمان های اداری است .در مدل های جدید دکوراسیون اداری 2020با مبلمانهای اداری با طراحی خاص مواجه می شویم که چند عملکردی هستند و با تغییرات در فرم شان از یک فضای اداری در چند شکل متفاوت میتوان استفاده کرد.

رنگ و فرم های متفاوت در دکوراسیون های اداری 2020

دکوراسیون اداری خلاقانه در 2020 بیشتر مشاهده شده دکوراسیون اداری شیک با سبک دکوراسیون اداری مدرنبا ترکیب رنگهایی که قبلا مرسوم نبوده مثل رنگ زرد و استفاده از بتن و متریال های خاص که تا بحال استفاده از آنها در طراحی داخلی اداری و دکوراسیون اداری مرسوم نبوده .

دکوراسیون داخلی شیک


اجرای دکوراسیون اداری در تهران

تهران شهر بزرگی است که هزینه ها نیز به وسعت تهران چشمگیر و نسبت به شهر های دیگر بسیار زیاد می باشند.هزینه های ملک های اداری و ملک هایی با کاربری اداری بیشتر از ملک های مسکونی می باشد  پی بهرت است با توجه به هزینه های بالا در دکوراسیون های اداری در شهر تهران دقت بیشتری داشت .
 • بهتر است قبل از هر اقدامی طراحی دکوراسیون داخلی اداری صورت بگیرد .
 • در طراحی دکوراسیون اداری رویکرد دکوراسیون اداری مدرن داشته باشد .
 • تمامی تدابیر و خلاقیت های طراحی منجر به دکوراسیون اداری شیک شود .
 • بر اساس طراحی دکوراسیون اداری هزینه اجرای دکوراسیون اداری مشخص شود .

دکوراسیون داخلی شرکتشرکت های مجری دکوراسیون اداری در تهران 

شرکت های با تجربه در زمینه اجرای دکوراسیون اداری تخصص لازم در دکوراسیون اداری و دفتر کار،طراحی داخلی دفتر اداری،طراحی دکوراسیون اداری و اجرا،دکوراسیون داخلی ساختمان اداری ،دکوراسیون دفتر کار کوچک ،اجرای دکوراسیون دفاتر اداری ،اجرا وطراحی داخلی دفتر اداری ،اجرای دکوراسیون دفتر کار کوچک دارند .

چه شرکتها و دفاتری دکوراسیون داخلی برای آنها مهمتر است ؟

     این سئوال مهمی است تا بدانیم که دکوراسیون داخلی برای چه دفاتر اداری و شرکتهایی مهم است به نسبت اهمیت کار و خدمت ارائه شده و همچنین میزان حضور ارباب رجوع و طبقه اجتماعی ارباب رجوعان دکوراسوین داخلی فضای اداری نیز مهم خواهد بود در ادامه به بعشی از انها اشاره خواهد شد .

1-دکوراسیون داخلی شرکت های هولدینگ

شرکت های بزرگ که اصطلاحا به آنها هولدینگ می گوییم اهمیت زیادی دارد چراکه از نظر عام مردم شرکتهایی هستند که توانایی مالی بالایی دارند و این سرمایه باید به گونه ای در دکوراسوین داخلی و ظاهر دفاتر اداری هلدینگ ها مشخص باشد و از نظر طراحی دکوراسیون جز طراحی های لاکچری اداری قرار می گیرند .

2-دکوراسیون داخلی شرکت های بین المللی 

 شرکت های بین المللی به دلیل نوع فعالیت و خدمات بین المللی از نظر وجه و اعتبار شرکت نیاز به دکوراسوین های اداری شیک دارند و غفلت از این مسئله آسیب زیادی به اعتبار آنها وارد می کند .در صورتی که شرکت بین المللی نمایندیگی از یک کشور دیگر باشد در طراحی دکوراسوین داخلی آن باید به الگوهای طراحی شرکت اصلی توجه شود .

3-دکوراسیون داخلی کلینیک های خدماتی و مشاوره روانشناسی

دکوراسیون دفاترمشاوره و کلینیک های در مانی روانشناسی به دلیل نوع خدمتی که ارائه می دهند باید توجه ویژه ای به نوع و سبک دکوراسوین خود داشته باشند .از نظر رنگ فرم و چیدمان جز دکوراسیون های اداری تخصصی و حساس می باشند .

دکوراسیون اداری شیک و ارزان


4-دکوراسیون اداری دفاتر رسمی و قانونی 

 دکوراسیون فضاهایی همچون دفاتر اسناد رسمی ،دفاتر حقوق دانها و وکلا و موسسات حقوقی و داوری در این دسته بندی قرار میگیرند که بهتر است در طراحی دکوراسیون داخلی دقت زیادی شود چرا که باید رسمیت و قانون مندی در دکوراسیون داخلی آنها نمود داشته باشد همنچنین فضا باید به مراجعه کنندگان حس اعتماد و امنیت را القا کند .

4-دکوراسیون داخلی شرکت های کوچک 

 دکوراسیون اداری برای شرکت های کوچک از چند نظر باید بررسی شود :

 1. فضای شرکت و معماری داخلی بگونه ای طراحی شود که فضا کاملا کاربردی باشد و از پرت فضایی پرهیز شود 
 2. دکوراسیون داخلی باید متنایب با خدمت شرکت و هزینه های مناسب در نظر گرفته شود 
 3. دکوراسیون قابلیت تغییر و جابجایی داشته باشد بدون صرف هزینه های زیاد .

دکوراسیون داخلی ادارات دولتی 

در طرحی دکوراسیون اداری دولتی و غیر خصوصی باید به موارد زیر توجه شود :
 • دکوراسیون داخلی با سیاست های دولتی و داخلی آن اداره هماهنگ باشد 
 • بخش هزینه اجرای پروزه با بودجه تعیین شده هماهنگ باشد .
 • از دکوراسیون های لاکچری و تجملی پرهیز شود .
 • با ضوابط و مقررات اجرایی بخش فنی ان اداره هماهنگی صورت گیرد .

دکوراسیون اداری لاکچری
دكوراسيون اداري شيك
دکوراسیون اداری کلاسیک
دکوراسیون اداری اتاق مدیریت

دکوراسیون اداری مدرن
طراحی داخلی واحد اداری
خرید دکوراسیون اداریهتل ها و مهمانسراها

اهمیت دکوراسیون داخلی هتل

هتل ها HOTEL معمولا در قلب شهرها و مناطق مهم توریستی قرار می گیرند. ارزش گذاری هتل ها در چند بخش مانند  فضاهای مناسب خدمات خاص و مناسب و یک بخش مهم دکوراسیون داخلی هتل ها می باشد. درمشتریان یک هتل در بدو ورود به یک هتل جذاب،  بلافاصله باید احساس کنند در یک فضای خاص و ویژه قرار گرفته اند و حس کنند که هر یک از جزئیات انتخاب شده و دقیق هستند  و هر اتاق ارزش دیدن دارد. هتل بخشی از یک سفر و یک تجربه برا ی هرمسافر است که طراحی داخلی مناسب و دکوراسیون ویژه می تواند بخشی ار این تجربه و جذابیت باشد.
 

 

دکوراسوین داخلی هتل


 

 


دکوراسیون داخلی یک هتل و طراحی داخلی هتل علاوه بر رعایت استانداردهای فضایی می تواند بیانگر فرهنگ و ارزش های منطقه و کشور خود باشد و مسافرین با اقامت کوتاه خود میتوانند به کمک دکوراسیون و معماری داخلی هتل تجربه ای ویژه را کسب کنند. هتل ها با طراحی معماری و معماری داخلی مناسب بخشی از ارزشهای گردشگری هر منطقه محسوب می شوند.

دکوراسیون هتل


معماری هتل 

طراحی پلان هتل

طراحی پلان هتل جز موضوعات مهم. و کاربردی در طراحی معماری و طراحی داخلی هتل  می باشد .درطراحی هتل باید ضوابط و استانداردهای طراحی هتل بخوبی مطالعه و بررسی شود.ابعاد و اندازه استاندارد فضاهای هتل  را میتوان از آیین نامه های سازمان نظام مهندسی کشور همچنین کتابهای  استاندارد  جهانی مانند نويفرت  و یا کتاب طراحی هتل استخراج کرد.
معمار و آرشیتکت مسئول طراحی هتل باید آشنایی کامل با جدیدترین ضوابط طراحی معماری هتل داشته در واقع ضوابط هتل بخشی از طراحی معماری هتل می باشد ولی ذوق و خلاقیت معمار نقش مهمتری در نتیجه طراحی معماری خواهد داشت .

دکوراسیون داخلی هتل


 


اهمیت فضاهای هتل در طراحی دکوراسیون هتل

مراحل طراحی دکوراسیون هتل

در طراحی دکوراسیون داخلي هتل بعداز مطالعه و بررسی استانداردهای هر فضا به طراحی دو بعدی و سه بعدی دکوراسیون ،ديزاين هر فضا می پردازیم .
هر فضای هتل برای خود جایگاه و اهمیت خاصی دارد ،آنهارو به ترتیب اولویت و تاثیر در مسافرین بررسی می کنیم .

دکوراسیون لابی هتل


اولویتهای فضایی در طراحی دکوراسیون هتل

اولویتها ی دکوراسیون داخلی هتل به ترتیب زیر میباشد:

طراحی داخلی لابی هتل :

لابی هتل اولین بخش بعداز نمای هتل میباشد که توریست ها و مسافرین با آن مواجه مي شوند،طراحی لاکچري لابی هتل ،مبلمان و چیدمان لابی هتل ،نورپردازی لابی هتل همگی از عناصر مهم و جذب کننده در فضلي لابی هتل میباشند.

دکوراسیون داخلی لابی هتل


دکوراسیون داخلی رستوران هتل:

طراحی داخلی رستوران هتل و طراحی دکوراسیون کافی شاپ. هتل بعداز لابی فضاهای مهم در دکوراسیون هتل مي باشد.

بخش های تفریحی و ورزشی هتل :

طراحی ورزشگاه ،استخر و سونای هتل بخش های مهم دیگر و در اولویت سوم قرار دارند .

اتاق های هتل:

طراحی داخلی اتاق هتل که در بخش طراحی پلان هتل قبلا جانمایی و استاندارد ها برای آن بررسی شده است بخش مهمی از طراحی دکوراسیون هتل می باشد،در طراحی داخلی اتاق های هتل چیدمان ،لوکس بودن ،ديزاين مناسب همینطور طراحی کم جا اهمیت بسیاری دارد .

دکوراسیون هتل
ضوابط طراحی هتل

ضوابط هتل ها براساس گرید و ستاره آنها متفاوت میباشد .ضوابط طراحی هتل 5 ستاره  با ضوابط و استانداردهای طراحی هتل 3 ستاره متفاوت میباشد.همچنيين بررسی جداگانه فضاهای هتل و طراحی بخش بخش در طراحی معماری هتل اهمیت بالایی دارد.در کل طراحی هتل باید بگونه ای باشد که با ارتقا سطح هتل معماری و دکوراسوین ان نیز قابلیت ارتقا و بروز رسانی داشته باشد .

دکوراسیون داخلی هتل و فضاهای مهم در هتل 

 بعضی از قسمت های هتل مدر طراحی دکوراسوین داخلی مهمتر از بخش های دیگر می باشند یکی از مهمترین بخش ها لابی و ورودی هتل می باشد که در اولین نگاه مسافرین معرف ارزش هتل خواهد بود همینطور بخش هایی که در لابی طراحی می شوند ماندد قسمت پذیرش ،قسمت نشیمن مسافرین و... نیز از نظر دکوراسیون داخلی اهمیت بالایی دارند.

دکوراسیون داخلی بخش های مهم هتل


دکوراسیون داخلی شیک و لاکچری هتل 

در دکوراسیون های شیک و لاکچری هتل تجملات و تشریفات بخش مهمی از طراحی دکوراسیون هتل محسوب میشود .استفاده از طراحی خاص و خلاقانه ،استفاده از متریالهای خاص و لاکچری ،انجام نور پردازی ویژه و هوشمند از عناصر مهم در طراحی می باشد .این امر در چند سبک طراحی و اجرا می شود :

 • طراحی و اجرای دکوراسیون هتل های مدرن 
 • طراحی و اجرای دکوراسیون هتل های لاکچری و کلاسیک 
 • طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی هتل ها و مهمانسرهای سنتی با پیشنیه تاریخی بنا 

طراحی داخلی هتل سنتی

هتل های سنتی در چند بخش طراحی و معرفی شده اند :
هتل هایی که در خانه ها یا بناهای قدیمی و تاریخی طرراحی داخلی شده اند ،اینگونه هتل ها به دلیل داشتن ارزهای غنی معماری و تاریخی سختی مشکلات زیادی را در دکوراسیون داخلی هماره دارند ازجمله رعایت ضوابط مربوط به سازمان میراث فرهنگی ،طرح و دکوراسیون داخلی نباید لطمه ای به ساختار اصلی بنا ایجاد کند همچنین نکات مرمتی و فنی در اینگونه هتل ها بسیرا مهم هستند .
دسته دیگر از هتل های سنتی ،در واقع فقط یک رویکرد طراحی در آنها لحاظ شده است و بنا از قدمت و پیشینه خاصی برخوردار نیست .

دکوراسیون داخلی اتاق های هتل


 


طراحی اتاق هتل 

طراحی اتاق هتل شامل موارد زیر می باشد :

همانطور که در قسمتهای فوق توضیح داده شد بعضی از فضاهای هتل اهمیت زیادی در طراحی معماری داخلی و دکوارسیون داخلی هتل دارند از جمله آنها لابی هتل می باشد که طراحی آن شامل موارد زیر می باشد.

 • تعیین برنامه فیزیکی لابی هتل و ریز فضاهای لابی هتل 
 • طرحی پلان لابی هتل 
 • طراحی مبلمان لابی هتل 
 • طراحی تاسیسات لابی 

قیمت طراحی داخلی هتل 

هزینه طراحی داخلی هتل بستگی به مساحت و برنامه فیزیکی آن و همینطور سبک طراحی خواهد داشت .هر چقدر فضاها و مساحت هتل و طبقات آن بیشتر باشد و همینوطر تنوع فضایی اتاق ها و سوئیت ها هزینه طراحی بیشتر خواهد بود .
جهت تعیین هزینه دقیق طراحی هتل با بخش مشاوره شرکت زانا تماس گرفته و به کمک متخصصین براورد اولیه را از طراحی معماری ،معماری داخلی و دکوراسیون هتل در یافت نمایید.

تغییر دکوراسیون داخلی هتل و بازسازی آن 

هتل های قدیمی بخصوص در شهر های بزرگ چون تهران کم کم دچار فرسودگی شده اند و نیازمند این هستند که انجام بازسازی های اساسی و ساختاری و تغییر دکوراسیون داخلی خود از همکاران و رقیبان خود پیشی بگیرند .
در انجام بازسازی میتوان دید تغییر دکوراسیون را داشت و یا برعکس در تغییرات دکوراسوین عیوب ساختامان را نیز رفع کرد و یک بازسازی هم انجام داد .این امر بخصوص برای هتل های نامی بسیار ضروری است .

دکوراسیون هتل پنج ستاره


 

دکوراسیون هتل پنج ستاره و چهار ستاره 

ستاره های یک هتل هم نقش مهمی در بازسازی و تغییر دکوراسیون دارند از یک هتل پنج ستاره انتظار یک طراحی و دکوراسیون پنج ستاره هم میتوان داشت پس اگر شما یک هتل نامی قدیمی پنج ستاره هستید دست بجنبانید و در حد ستاره های هتلتان را ارتقا دهید .

دکوراسیون هتل


هتل های لوکس و دکوراسیون های لوکس دنیا 

در آخر این جمع بندی را خواهیم داشت که دکوراسوین داخلی برای یک هتل بخش مهمی از هویت و اصالت یک هتل است و حتی بهترین خدمات را هم ارئه دهید ولی با یک معماری داخلی نامناسب و دکوراسیون نا مناسب نمی توانید با همکاران خود رقابت کنید و بزرودی فراموش شدن در انتظار هتلتان خواهد بود .

دکوراسیون هتل چهار ستاره


شرکت معتبر معماری و دکوراسیون هتل 

دپارتمان تخصصی شرکت زانا با بکار گیری افراد با تجربه و زبده در امر معماری و طراحی دکوراسیون داخلی خدمات زیر را ارائه می دهد :

 • طراحی تخصصی معماری هتل 
 • طراحی دکوراسیون های شیک و لاکچری هتل 
 • مدیریت پروژه اجرای هتل 
 • اجرای بازسازی هتل های سه ستاره چهار ستاره و پنج ستاره 
 • اجرای دکوراسیون داخلی هتل های ستاره دار 
 • اجرای دکوراسیون داخلی هتل آپارتمانها و هتل های خاص  
مسکونی

دکوراسیون داخلی فضاهای مسکونی

در این سالها دپارتمان معماری داخلی شرکت زانا در عرصه طراحی و اجرای فضاهای مسکونی بسیار موفق عمل کرده است خدمات شرکت زانا در این زمینه شامل موارد ذیل میباشد.
1-بررسی و بازدید از محل پروژه
2-گفتگوی دقیق با کارفرما و بررسی نیاز ها و خواسته های آن در مورد پروژه
3-طراحی تمامی فضاها به صورت دو بعدی و سه بعدی
4-ارائه آلترناتیو های مختلف برای طراحی
5-تهیه نقشه های اجرایی طراحی تصویب شده توسط کارفرما
6-برآورد هزینه و متره و برآورد
7-اجرای پروژه طراحی شده توسط تیم اجرایی
 

دکوراسیون منزل


دکوراسیون منزل برترینها

برای اطلاع از اجرای دکوراسیون های برتر شرکت زانا می توانید تماس بگیرید و از طریق ایمیل و پیام رسان های مجازی تصاویر و توضیحات دکوراسیون های منزل را دریافت کنید.
 

بهترین دکوراسیون منزل

واقعا بهترین دکوراسیون منزل برای خانه شما چیست؟
بهترین را برای شما شرایط تعیین می کند .اولین و مهمترین مسله زیبایی شناسی و سلیقه شماست دومین مسله برنامه فیزیکی خانه شما و معماری داخلی و مهمتر از همه شرایط اقتصادی و بودجه تعیین شده برای تغییرات دکوراسیون منزل می باشد. یک آرشیتکت و کارشناس دکوراسیون داخلی با در نظر گرفتن این سه مسله باید راهنمایی لازم را در راستای خواسته و سلیقه شما انجام دهد و در نهایت بهترین دکوراسیون منزل برای شما خلق شود.
 

چیدمان منزل


دکوراسیون منزل شیک

دکوراسیون منزل های شیک لزوما دکوراسیون های پر خرج و پر زرق و برق نیستند .سبک های مدرن دکوراسیون امروزه بسیار ساده هستند اما در پشت سادگی آنها دقت و درایت آرشیتکت و کارشناسان خبره نهفته است .پس بکار بردن تکنیک های تخصصی و مدرن می تواند یک دکوراسیون منزل شیک را ایجاد کند شاید گاهی با کمترین تغییرات و کمترین هزینه ها .

دکوراسیون منزل کوچک

امروزه هزینه تهیه خانه ، خرید و اجاره بسیار گران شده است و به راحتی نمی توان در خانه های برگ زندگی کرد .بیشتر مردم در خانه هایی با متراژ کمتراز 80 متر زندگی می کنند همین مسله باعث شده تا در طراحی مبلمانها و تجهیزات منزل تحول بزرگی رخ بدهد و طراحی های دکوراسیون داخلی به سمتی سوق پیدا کرده تا تمامی امکانات لازم در دکوراسیون منزل های کوچک ایجاد شود.

هزینه دکوراسیون منزل


هزینه مشاوره دکوراسیون داخلی

شرکت زانا سالهاست بخشی را تعرف کرده به نام مشاوره دکوراسیون داخلی و متقاضیان از سراسر کشور به راحتی با برقراری ارتباط با کارشناسان می توانند مشاوره های رایگان دکوراسیون منزل را دریافت کنند.

طراحی آنلاین دکوراسیون داخلی

برای خدمات دهی بهتر و سراسری امکانات مجازی ویژه ای در شرکت زانا ایجاد شده تا بصورت آنلاین پروژه های مربوط به دکوراسیون داخلی صورت گیرد .برای در یافت اطلاعات بیشتر با شرکت تماس بگیرید و با آسوده خاطری بهترین خدمات را دریافت کنید .

چیدمان آنلاین دکوراسیون


چیدمان آنلاین منزل

برای چیدمان منزل هم می توانید خدمات آنلاین دریافت کنید برای کارشناسان شرکت زانا می توانید عکس و فیلم های منزل خود را راسال کنید و بهترین چیدمان را با راهنمایی آرشیتکت های ماهر شرکت زانا انجام دهید .

درخواست طراحی دکوراسیون داخلی

برای انجام طراحی دکوراسیون داخلی منزل باید پلان منزل ، فیلم از همه بخش ها و عکس های واضح برای شرکت زانا ارسال شود و بصورت مجازی با ایمیل معتبر قرارداد طراحی ارسال شده پس از انجام مشاوره رایگان و مشخص شدن خواسته های شما از دکوراسیون منزل بهترنی طرح های دکوراسیون داخلی برای شما انجام می شود .

 
 
 

تجاری و فروشگاهی

دکوراسیون داخلی فضاهای تجاری 

دکوراسیون یک فروشگاه به دو بخش کلی تقسیم می شود :
دکوراسیون و معماری داخلی فروشگاه یا مغازه
طراحی ویترین مغازه و فروشگاه
 طراحی و چیدمان ویترین، اولین گام در راستای جلب توجه مشتری است و بعد از ورود مشتری به داخل مغازه، این دکور مغازه است که باعث شده علاوه بر زیبایی، مشتریان بتوانند به راحتی از محصولات دیدن و انتخاب کنند. دکوراسیون داخلی تجاری، فقط بدین معنا نیست که شما یک مغازه زیبا و لوکس داشته باشید، بلکه علاوه بر زیبایی, می بایست راحتی مشتریان نیز در نظر گرفته شده باشد . امروزه در طراحی دکوراسیون مغازه از راحتی مشتری نیز فراتر رفته و با تحلیل رفتارهای آنان سعی دارند که به گونه ای دکوراسیون فروشگاه را طراحی کنند تا بتوانند نیازهای آتی مشتریان را مرتفع سازند.

 

طراحی دکوراسیون فروشگاه


 


دکوراسیون داخلی فروشگاه عامل مهمی در جذب مشتری

دکوراسیون داخلی تجاری یک فروشگاه، جدا از کیفیت کالایی که عرضه می نماید، عامل بسیار مهمی جهت جذب مشتریان است، که می تواند تاثیر مثبت و یا حتی منفی بر بیننده داشته باشد. بنابراین دکوراسیون داخلی یک مکان تجاری از اولویت های صاحبان کالا ها مباشد.
فروشگاه (و به طور کلی هر فضای تجاری) بايد جذابيت موثر و كافي را در نگاه اول و هنگام عبور خريدار داشته باشد و اين امر با وجود طرحي كه طراح آن راآفریده است ، به دست مي آيد. نحوه طراحی دکوراسیون داخلی تجاری یک مکان، ارتباط مستقیمی با نوع محصولاتی که در آن ارائه می شود، دارد. 

دکورمغازهدکوراسیون داخلی تجاری یک فروشگاه، شامل چه آیتم هایی می باشد؟

از قبیل طراحی قفسه ها, طراحی سقف, نورپردازی داخلی (نور مخفی، نور موضعی، نور عریض و …), طراحی ویترین, انتخاب رنگها و … است. در طراحی دکوراسیون فروشگاه ها باید همواره توجهداشته باشیم که فضاهای تجاری، فضاهای بسیار گرانی هستند و استفاده حساب شده از آنها اهمیت دارد.یکی از مهمترین بخش های یک فروشگاه، ویترین آن است، که نقش مهمی در داد و ستد تجاری و سود اقتصادی  دارد. فروشگاه شما هر چه باشد، ارزش آن را دارد که برای افزایش جلوه محصولات خود و تزئین ویترین آن، وقت و هزینه صرف کنید چون این هزینه برا شما سود اوری خواهد داشت و در مدت زمان اندکی به شما باز خواهد گشت .
اگر یک ویترین به خوبی تزئین شده باشد، می تواند مشتری ها را جذب کند و فروش را بالا ببرد. یکی از نکاتی که در طراحی یک ویترین اهمیت دارد، خلوت کردن محیط اطراف کالاهای برگزیده است. قرار دادن انبوهی از اجناس بر روی یک استند یا درون یک ویترین، کمکی به خریدار و در نتیجه به فروشنده نخواهد کرد. 

رنگ و فرم در دکوراسیون فروشگاه و مغازه ها

رنگها و فرم ها نیز تاثیر جدی در حس مشتری دارند. به عنوان مثال طیف های ملایم و نیز رنگ های روشن برای ویترین فروشگاه کیف و کفش زنانه که اصولا با اجناس نسبتا براق مانند چرم سر و کار دارند، مناسب تر هستند. ضمن اینکه رنگ های خنثی همیشه گزینه خوب و امنی هستند که در مجاورت آنها می توان کالاهای رنگین را با اطمینان بیشتری به نمایش گذاشت.

دکورسیون لاکچری فروشگاه


عوامل مهم در طراحی دکوراسیون فروشگاه

نوع اجناس و خدمات ارائه شده
برند و رنگ سازمانی محصولات
هزینه و بودجه بندی
زمان بندی
برنامه ها و چشم اندازهای اقتصادی فروشگاه
گروه سنی و طبقه اجتماعی مخاطبین فروشگاه

 دکوراسیون داخلی پاساژ و مال 

موضوع فعالیت پاساژ ها و مال ها تاثیر مهمی در طراحی معماری داخلی و دکوراسیون فروشگاههای ان داشته است .بعضی از پاساژ ها بصورت موضوعی فعالیت دارند مثلا پاشاژ و مرکز خرید فرش و موکت ،پاساژ مبلمان ،اساژ لباس های اسلامی و سنتی ،که باید با توجه به موضوع دکوراسیون مغازه های پاساژ طراحی شوند .
اما در پاساژ های که خدمات کلی فروشگاهی و مغازه هایی با کاربری های مختلف وجود دارد با تغییر فعالیت هر مغازه دکوراسیون آن نیز تغییر می کند بنابراین در موقع ساخت پاساژ دکوراسیون های مغازه ها باید ساده باشند تا براحتی بتوان با تغییر فعالیت ها دکوراسیون را تغییر داد .

دکوراسوین فروشگاه کیف و کفش


هزینه دکوراسیون فروشگاه و مغازه

مرحله مشخص شدن هزینه دکوراسیون داخلی فروشگاه

هزینه دکوراسیون فروشگاه معمولا بعداز طراحی دکوراسیون داخلی و انجام متره و برآورد مشخص می شود .اگر طراحی دکوراسیون به شرکت حرفه ای طراحی دکوراسیون فروشگاه سپرده شود شرکتهای طراحی دکوراسیون با توجه به بودجه بندی هزینه ها را تعریف و کنترل می کنند .

عوامل تاثیر گذار در هزینه دکوراسیون فروشگاه

در کل هزینه تغییر دکوراسیون داخلی یک فروشگاه به عوامل زیر بستگی دارد :
مساحت فروشگاه ،نوع فعالیت ،حجم تغییرات تاسیسات و سیستم تهویه فروشگاه ،نوع متریالهای مصرفی در اجرای دکوراسیون داخلی فروشگاه .
هزینه دکوراسیون فروشگاه در مرحله بعداز تصویب طراحی دکوراسیون فروشگاه مشخص می شود .

دکوراسیون فروشگاه لباس


دکور و دیزاین مغازه

دکوراسیون مغازه از جمله ی دکوراسیون تجاری محسوب می شود .دکوراسیون مغازه و دکوراسیون فروشگاه بستگی به نوع فعالیت و کاربری فضای فروشگاه دارد.

موارد مورد بررسی قبل از انجام طراحی دکوراسیون مغازه

قبل از طراحی داخلی و طراحی دکوراسیون مغازه مسایل زیر بررسی می شود .متراژ و مساحت مغازه ویا فروشگاه جهت اندازه گذاری و مقیاس صحیح طراحی دکوراسیون مغازه ،کاربری و نوع فعالیت در مغازه ،برندینگ و اهداف تجاری و اقتصادی مغازه که در طراحی دکوراسیون مغازه مورد کاملا مهمی است .

برند سازی و دکوراسیون

در صورتی که یک مغازه و یا فروشگاه صاحب برند خاصی است و اهداف اقتصادی برای خود تعریف کرده اند و در آینده امکان توسعه دارند نوع دکوراسیون مغازه و طراحی داخلی فروشگاه می بایست با این اهداف همسو باشد .

دکورفروشگاه برند


تغییر دکوراسیون تجاری و فروشگاهی شامل چه کاربری های می شود؟

طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی ساختمان و فضاهای تجاری شامل طیف گسترده ای از تخصص ها می شود.

1-دکوراسیون داخلی و طراحی داخلی خرده فروشی:

شامل مراکز خرید و مراکز خرید، فروشگاه های تخصصی، فروشگاه های تجاری، تجارتی بصری و نمایشگاه ها می باشد قنادی ها  شیرینی فروشی ها ،آجبیل فروشی ها و....

2-دکوراسیون داخلی نام تجاری بصری و فضایی:

استفاده از فضا به عنوان یک رسانه برای بیان یک نام تجاری شرکتی(دکوراسوین داخلی فضاهای برند).

3-دکوراسیون داخلی شرکت:

طراحی دفتر برای هر نوع کسب و کار مانند بانک ها.

4-دکوراسیون داخلی فضاهای بهداشتی و درمان:

طراحی داخلی  بیمارستان ها، دکوراسیون داخلی مطب یا دفاتر پزشکی، دکوراسیون داخلی  دندانپزشکی(دکوراسوین داخلی کلینیک دندانپزشکی )، دکوراسیون داخلی کلینیکهای  روان پزشکی، دکوراسوین داخلی آزمایشگاه ها،دکوراسوین داهلی دفاترتجهیرات تخصصی پزشکی.

دکوراسیون داروخانه


5-دکوراسیون داخلی مهمان خانه ها و فضاهای تفریحی:

شامل دکوراسیون داخلی هتل ها، دکوراسیون متل ها، طراحی داخلی استراحتگاه ها، دکوراسیون داخلی کشتی های کروز،دکوراسیون کافه ها، کافه ها، دکوراسیون کازینو ها، دکوراسیون کلاب های شبانه، دکوراسیون و معماری داخلی تئاتر ها، دکوراسیون داخلی و طراحی داخلی سالن های موسیقی و کنسرت، دکوراسیون داخلی اپرا، دکوراسیون داخلی سالن های ورزشی، دکوراسیون داخلی رستوران ها، دکوراسیون داخلی سالن های ورزشی، دکوراسیون داخلی باشگاه های بهداشتی و اسپا و غیره

6-دکوراسیون داخلی و طراحی داخلی موسسات:

دفاتر دولتی، موسسات مالی (بانک ها و اتحادیه های اعتباری)، مدارس و دانشگاه ها، امکانات مذهبی و غیره

7-دکوراسیون داخلی خدمات  صنعتی:

تجیزات  تولید و آموزش و همچنین امکانات واردات و صادرات. 

8-دکوراسیون داخلی نمایشگاه:

شامل دکوراسیون داخلی موزه ها،طراحی داخلی  گالری، دکوراسیون سالن نمایشگاه، به ویژه طراحی برای نمایشگاه و گالری نمایشگاه.

9-دکوراسیون و معماری شهری :

شامل ایستگاه اتوبوس، ایستگاه مترو، فرودگاه، اسکله و غیره

10-ورزش:

شامل ورزشگاه ها، استادیوم ها، اتاق های شنا، سالن های بسکتبال و غیره شرکت معماری ،طراحی داخلی ، دکوراسیون و بازسازی زانا 

خدمات شرکت زانا در بخش دکوراسیون فروشگاهی و تجاری

بازدید از محل پروژه بصورت رایگان توسط کارشناسان دپارتمان دکوراسیون داخلی انجام می شود .بعداز کسب اطلاعات تجاری و اهداف کارفرما طراحی صورت گرفته و پس از تایید توسط کارفرما بودجه بندی بر اساس متره و برآورد صورت گرفته و در صورت تمایل کارفرما دپارتمان اجرا پروژه طراحی شده را طبق جدول زمانبندی تنظیم شده انجام میدهد.
جهت مشاهده پروژه های شرکت زانا در زمینه دکوراسیون فروشگاه بخش گالری رجوع شود.


کافه و رستوران

همه چیز در مورد طراحی و دکوراسیون رستوران و کافه را در این مقاله بخوانید  

چرا می خواهید در مورد دکوراسیون و معماری رستوارن و کافه بدایند ؟بتازگی تصمیم به تاسیس یک کافه و رستوارن گرفته اید ؟

آیا در مرحله ای هستید که می خواهید تصمیم بگیرید و بدانید در این تصمیم چه مسیری را باید طی کنید ؟
یا اینکه سالها مشغول به رستوران داری و کافه داری بوده اید و حالا نیاز به تغییرات را حس کرده اید ؟

در هر مقطعی که باشید در این مقاله سعی شده تا توضیحات کاملی در مورد دکوراسیون داخلی رستوران و کافه ارائه شود .

دانستنی های دکوراسیون داخلی کافه

کافه فضایی متفاوت از رستوران است ،فضایی دنج برای گذران اوقات برای دوستان و عشاق و...مخاطبین کافی شاپ ها را معمولا نوجوانان و جوانان تشکیل میدهند بنابراین در طراحی معماری داخلی آن باید به روانشناسی این مخاطبین توجه ویژه کرد .با توجه به کاربری این نوع فضاها بهتر است محیط گرم و صمیمی باشد با استفاده از فرم های ساده و استفاده ار متریالهای و رنگهای گرم مثل چوب و همینطور استفاده از نور لایت و نورپردازی هوشمندانه یک محیط ویژه ایجاد کرددر استفاده از رنگ و متریالها باید طراحی ویژه ای داشت.

دکوراسیون رستوران

دانستنی های دکوراسیون رستوران

رستوران فضایی متفاوت از کافه است که مخاطبین آن میتوانند علاوه بر جوانان خانواده ها هم باشند .نوع غذا و سرویس یک رستوران تعیین کننده نوع مخاطبین خواهد بود.
در طراحی دکوراسیون یک رستوران موارد زیل تاثیر گذار خواهند بود:
*محل و موقعیت رستوران
*مخاطبین رستوران
*منو رستوران (سنتی ،ملل،ایتالیایی)
*اهداف تجاری و برند سازی
*بودجه بندی و هزینه ها
*پیشینه و سوابق رستوران
*فرم ها و رنگ ها
*مفرح و لذت بخش بودن فضا
موارد فوق از جمله موارد مهم هستند که طراحان دکوراسیون و معماری داخلی باید به آنها توجه نمایند به طور مثال اگر شما در حال برنامه ریزی و راه اندازی یک رستوران فرانسوی هستید و یک منوی فرانسوی سرو خواهید کرد طراحی داخلی شما باید به گونه ای باید باشد که مخاطبین شما وقتی داخل رستوران غذای فرانسوی میل می کنند حس کنند در قسمتی از پاریس یا جنوب فرانسه هستند و در دکوراسیون داخلی شما با تصاویر،فرم ها و...گوشه هایی از فرهنگ فرانسه را هم ببینندو حس کنند.

 

کافه و رستورانکافه رستوران چیست ؟

فضاهایی که هم کافه هستند و هم رستوران در واقع سخترین طراحی های داخلی هستند .فضا هم باید دنج و گرم باشد و هم شاد و مفرح چراکه در جامعه امروزی ایران رستوران محلی برای صرف غذا نیست بلکه یک مکان تفریحی است .
طراحی اینگونه بسیار هوشمندانه و دقیق انجام شود بدلیل اینکه خدمات گوناگونی ارائه می شود و همچنین مخاطبین از گروهای سنی کاملا متفاوت به این نوع فضاها مراجعه خواهند کرد که همه آنها باید حس خوبی را تجربه کنند.


در مورد طراحی پلان رستورانها برای معماری داخلی بیشتر بدانید 

برنامه فیزیکی در طراحی پلان رستوران

در طراحی پلان رستورانها مساحت ،دسترسی ها ،میزان خدمات ،محل قرار گیری آشپزخانه باید مشخص شود .قبل از طراحی پلان رستوران باید برنامه فیزیکی یک رستوران تهیه شود و فضاهای مرتبط باهم مشخص شوند،به طور مثال سردخانه باید نزدیگی آماده سازی و آشپرخانه است قرار گیرند محل اقامت کارکنان آشپزخانه با رختکن و سرویس در کنار هم در اشرافیت در ورودی فرعی قرارگیرند .

فضاهای مجزا در پلان رستوران

فضاهای کثیف و تمیز باید در طراحی پلان رستوران مجزا از هم در پلان رستوران قرار گیرند .نوع دسترسی پرسنل و دسترسی مشتریان در معماری داخلی یک رستوران بسیار اهمت دارد.

 

کافه و رستوران


استاندارهای طراحی رستوران حرفه ای چیست ؟


استانداردهای فضایی در طراحی داخلی

در طراحی هر فضا با کاربری خاص باید استاندارهای فضایی راعایت شود در طراحی داخلی یک رستوران ابتدا موضوع رستوران ،نوع و تعداد خدمات ارائه شونده ،تعداد غذا ها و...باید مشخص شود .

استاندار دهای مهم در طراحی داخلی رستوران

استاندارهای مهم در طراحی یک رستوران :
 • استاندار ابعاد میزها و صندلی های رستوران
 • استاندارد فضای اشغالی در رستوران
 • استاندارد نورپردازی رستوران،استاندراد های مربوط به تجهیرات آشپزخانه رستوران
 • استانداردهای انبار و نگه داری مواد غذایی 
 • استاندارهای سرخانه های رستوران
یشتر این استانداردها را میتوان از کتاب نویفرت معماری استخراج کرد و طراحی رستوران را با دقت بیشتری انجام داددکوراسیون داخلی کافه و رستوران


دکوراسیون داخلی رستوران خاص

تخصص طراحی دکوراسیون داخلی رستوران

طراحی دکوراسیون رستوران بسیار تخصصی و با اهمیت است چراکه دکوراسیون رستوران بخش مهمی در بیزینس رستوران محسوب میشود . دکوراسیون رستوران باید با منو و نوع رستوران هماهنگ باشد مثلا  دکوراسیون رستوران ایتالیایی باید به نوعی بیانگر فرهنگ و هویت غذای ایتالیایی باشد و یا وقتی وارد یک رستوران فرانسوی می شوید باید دکوراسیون رستوران فرانسوی به شما کمک کند تا حس کنید در خود پاریس مشغول میل یک غذای فرانسوی هستید این حس و حال را یک طراحی خوب دکوراسیون رستوران به شما خواهد .

دکوراسیون داخلی کافه و رستورانعوامل مهم و مئوثر در دکوراسیون داخلی رستوران چیست ؟

در یک رستوران سنتی جدا از اینکه یک غذای سنتی میل می شود باید مشتریال آن حس کنند در یک بنای تاریخی یا در ایران قدیم و یا تهران قدیم و... به سر میبرند و دکوراسیون رستوران و فضا سازی مناسب رستوران حال و هوای مشتری های خود را عوض کند .
در طراحی دکوراسیون رستوران سبکهای مختلف طراحی اعمال می شود از جمله این سبکها سبک دکوراسیون رستوران لاکچری است .در طراحی و اجرای دکوراسیون رستوران باید به فضا سازی ها و چیدمان صحیح و برنامه فیزیکی توجه شود .

طراحی داخلی رستوارن مدرن در تهران

در تهران به عنوان یک کلانشهر رستوران برای ساکنین شهر تهران فقط فضایی برای صرف غذا نیست وبلکه یک فضای تفریحی مهم در کلانشهر تهران محسوب می شود .با توجه به اینکه زندگی و سلایق مدرنیته در شهر تهران بیشتر از شهر های دیگر در زندگی و تفکر مدرم نهادینه شده مردم برای انتخاب یک رستوارن در تهران به سراغ مدرنترین ها می روند .
دکوراسیون داخلی در رستوارنهای تهران حتی در مناطق نچندان لوکس تهران نیز اهمیت زیادی دارد پس صرف نظر از اینکه رستوارن شما در چه منطقه ای و با چه منویی فعالیت خواهد کرد به دکوراسیون آن توجه ویژه داشته باشید.

چیدمان در دکوراسیون داخلی رستوران


با انواع سبک دکوراسیون رستوران و کافی شاپ آشنا شوید:

موضوعات مختلف در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران
در طراحی و اجرای دکوراسیون موضوعات مختلفی در مورد طراحی رستوران وجود دارد :
 • طراحی داخلی رستوران مدرن
 • دکوراسیون رستوران سنتی ایرانی 
 • دکوراسیون رستورانهای عربی و مراکشی 
 • دکوراسیون رستوران ملل
 • دکوراسیون رستوران ایتالیایی
 • دکوراسیون رستوارن فرانسوی 
 • دکوراسیون رستوارن چینی 
 • دکوراسیون رستوارن هندی 

 

رستوارن سنتی

 

دکوراسیون داخلی رستوران هندی


1-دکوراسیون رستورانهای سنتی ایرانی(طراحی داخلی رستوران سنتی )

توجه به ارزش های معماری سنتی در رستوران سنتی ایرانی

ایده پردازی در دکوراسیون داخلی رستورانهای سنتی ایرانی و طراحی داخلی رستورانهای سنتی ایرانی توجه به ارزشهای معماری و المانهای سنتی معماری ایرانی می شود ..استفاده از سکو ،فضاهای طاق دار و قوس دار و استفاده از متریالها و مصالح سنتی پر کاربرد در معماری سنتی ایرانی که کمک به حس سنتی بودن فضای رستوران سنتی را افزایش دهد ماندند استفاده زا آجر قزاقی در دکوراسیون داخلی رستوران سنتی ،

استفاده از متریالهای سنتی در رستوران ایرانی

استفاده از کاشی با رنگهای پر کاربرد در معماری ایرانی برای متنوع کردن و رنگین کردن فضای رستوران سنتی ایرانی همینطور استفاده از شیشه های رنگی برای بازتاب نور به فضای داخلی رستوران میتواند مطلوبیت فضایی جالبی در دکوراسیون داخلی رستوران سنتی ایرانی و طراحی داخلی رستوران سنتی ایرانی داشته باشد.

مدل های مختلف رستوران ایرانی 

دکوراسیون داخلی یک رستوران ایرانی دو حالت دارد یکی رستوران ایرانی که میخواهد دکوراسیون داخلی آن حالت رستوران سنتی را داشته باشد و یا رستوران ایرانی که میتواند دکوراسیون داخلی رستوران به شکل مدرن ایجاد شود و درآن فقط غذاهای ایرانی سرو میشود اما بهتر است در هر نوع رستوران چه رستوران ایرانی ،رستوران ایتالیایی ،رستوران فرانسوی ورستوران چینی ،رستوران عربی و...

طراحی داخلی رستوران نمایش فرهنگ غذایی ایرانی 

دکوراسیون رستوارن ایرانی

طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی هم نمایشی از فرهنگ آن منطقه باشد و دکوراسیون داخلی رستوران ایرانی هم نمایش دهنده فرهنگ غذایی ایرانی و نشان دهنده هنر و معماری ایرانی باشد .شرکت دکوراسیون داخلی رستوران زانا.

رستوران عربی

2-دکوراسیون داخلی رستورانهای سنتی عربی و مراکشی 

این نوع از رستوارنها نیز جز رستوارنهای سنتی محسوب می شوند و در ابتدا باید توضیح داد که رویکرد ها در طراحی داخلی رستوران سنتی چیست ؟؟
در خلق یک دکوراسیون سنتی رستوران میتوان رویکردهای مختلف در طراحی داخلی رستوران سنتی داشت :
استفاده ازارزشهای معماری و معماری داخلی کشورهای عربی ،مراکشی و مصری میتواند نوع جدید و متفاوتی از رستورانهای سنتی را در ایران ایجاد کند .
در دکوراسیون داخلی رستوران سنتی غیر ایرانی میتوان از رنگهای پر کاربرد عربی و مراکشی و...استفاده از مجسمه ها و المانهای سنتی فرهنگهای کشورهای عربی ،مراکشی و مصری و...استفاده کرد .

دکوراسیون رستوارن عربی


نگرش طراحان حرفه ای در طراحی رستوران سنتی عربی

طراحان حرفه ای دکوراسیون داخلی رستوران قبل از اقدام به طراحی دکوراسیون داخلی و طراحی داخلی رستوران سنتی با توجه به درخواست کارفرما در مورد طراحی داخلی رستوران سنتی مطالعات و الگور برداری های مناسب از فرهنگ سنتی و دکوراسیون سنتی انجام می دهند تا بتوانند بهترین ایده ها را در خلق دکوراسیون سنتی رستوران داشته باشند .

 

رستوارن ملل

3-دکوراسیون داخلی رستورانهای ملل

دکوراسیون رستوران ملل بیانگر کاربری رستوران

رستوران ملل در واقع یک رستوران چند منظوره و سروغذاهای ایرانی و فرنگی است و بهترین نوع طراحی دکوراسیون داخلی طراحی داخلی و دکوراسیون به سبک مدرن است ولی ایجاد سکانسها و نقاط تاکید در دکوراسیون داخلی رستوران ملل مرتبط با فرهنگ های مختلف نیز میتوند مورد توجه قرار گیرد .

دکوراسیون رستوارن ملل


متریالها و نور پردازی در دکوراسیون رستوران ملل

نوع متریالها و نورپردازی و تشریفاتی بودن و لاکچری بودن با موضوعیت رستوران ملل همخوانی بیشتری دارد .دکوراسیون داخلی ملل میتواند جز جذابترین و پر مخاطبترین دکوراسیون های رستوران باشد.شرکت دکوراسیون رستوران

 

دکوراسیون رستوران ملل


 

4-دکوراسیون داخلی رستوران فرانسوی(طراحی داخلی رستوران فرانسوی)

رستوران فرانسوی ،دکوراسیون ویژه ،غذای ویژه

فرانسه مهد غذا در اروپا محسوب می شود غذاها و چاشنی ها معروف و دیزاینهای خاص در غذاها شهره هستند پس اگر قصد افتتاح یک رستوران فرانسوی دارید باید به دکوراسیون داخلی رستوران و معماری داخلی آن توجه ویژه داشته باشد .مشتریان یک رستوران فرانسوی باید احساس کنند که در قسمتی از جنوب فرانسه یا مرکز پاریس نشسته اند و غذای فرانسوی میل می کندد.

طراحی و ساخت دکوراسیون رستوران فرانسوی 

در طراحی و ساخت دکوراسیون داخلی رستوران فرانسوی میتوان از تصاویر معروف و شناخته شده از فرانسه ،تابلوهایی از تصاویر هنرمندان فرانسه ،ایجاد فضایی از هنر فرانسه مثل آرت دکو ایجاد کرد استفاده از معماری سنتی فرانسوی و تلفیق آن با عناصر دیگر دکوراتیو در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران فرانسوی میتواند جذاب باشد.

دکوراسیون رستوارن چینی

 5- دکوراسیون داخلی رستوارن چینی 

ان چیزی که در فضا و دکوراسوین داخلی رستوارن چینی حاکم است رنگ و فرهنگ غذایی چینی است .رنگ عنصر معرف و هویتی رستوارن محسوب می شود و همین طور نوع میلمان و سرو غذا .بنابراین یک طراح دکوراسیون داخلی می بایست با این مسائل آشنایی داشته تا هم یک طراحی دکوراسیون خلاقانه انجام دهد و همینطور عناصر هویتی در رستوارن چینی حفظ شود .

 

دکوراسیون رستوارن چینی

 

6-دکوراسیون داخلی رستوارن هندی 

تمامی توضیحاتی که در مورد رستوارن چینی داده شد در مورد رستوارن هندی نیز صدق می کند با این تفاوت که شلوغی در دکوراسیون داخلی رستوارن هندی و چند رنگی بیشتر از رستوارن چینی است و جز رستوارنهای پر زرق و برق محسوب می شود .

 

رستوارن هندی

 

کافه رستوارن هندی


دکوراسیون رستورانهای کوچک

طراحی دکوراسیون خاص برای رستورانهای کوچک

درطراحی دکوراسیون داخلی رستورانهای کوچک باید دقت بسیار کرد چراکه ابعاد و مساحت کم محدودیت بزرگی در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران محسوب می شوند .برای ایجاد یک طراحی خاص برای رستورانهای کوچک از فضای رستوران نهایت استفاده می شود و پرتی فضایی به حداقل خود میرسد .

مسائل مهم در طراحی داخلی رستوران کوچک

مسئله بسیار مهم در طراحی داخلی رستورانهای کوچک استفاده از مبلمان و چیدمانهای مناسب است .مبلمانها ،میزها و صندلی های کم جا و چند حالته بهترین گزینه در طراحی دکوراسیون داخلی رستورانهای کوچک می باشند .رنگ و نورپردازی مناسب در دکوراسیون داخلی و طراحی داخلی رستورانهای کوچک عامل مهمی در بزرگنمایی فضای رستوران کوچک دارند .

طراحی نمای رستوران

طراحی نمای رستوران چگونه باید باشد ؟

نمای یک رستوران اولین دید را مشتریان و عابرین می دهد ،نمای بیرونی رستوران هویت ،ارزش و کلاس یک رستوران را در نگاه اول مشخص می کند .پس همانقدر که به دکوراسیون داخلی رستوران و معماری داخلی رستوران خود اهمیت می دهید به اصول طراحی نمای بیرونی رستوران  نیز اهمیت دهید ،گاها تمامی تمرکز، هنر  و خلاقیت در طراحی داخلی رستوران مصرف می شود و باعث غفلت از بخش اصلی می شود .
.چند مسئله در مورد ساختمان رستوارن و کافه مهم است :
 •  نمای خوب و شکیل بودن رستوران،کافی شاپ و کافه تریا و...
 •  ایجاد دعوت شوندگی وایجاد کشش در مشتریان رستوران و کافی شاپ .
 • تمامی این موارد بستگی به طراحی نمای رستوران  دارد
 •   منحصر به فرد بودن نمای رستوران .  

متریال و مصالح در نمای رستوران

استفاده از متریالهای شفاف مانند شیشه در سطوح بزرگ ، باعث ایجاد دید مناسب از بیرون به سمت رستوران و کافه می شود .متریالها باید با توجه به موضوع رستوران ،موقعیت قرار گیری آن انتخاب شوند .
نوع طراحی گرافیکی و علایم و نوشته ها نیز بسیار مهم است به عنوان مثال طراحی نمای رستوارن می تواند به گونه ای باشد که مثل یک نشان شهری یا محلی در ذهن مشتریان و عابرین حک شود .

نمای رستوارن در رستوارنهای زنجیره ای و خاص 

معمولا در رستورانهای زنجیره ای لوگو و علامت تجاری رستوران در سردر مشخص است و بسیار ی از مشتریان با دیدن لوگو آرم و رنگ مخصوص نمایندگی های دیگر را سریع شناسایی می کنند .ویا در رستورانهای خاص مثل رستوران های چینی و هندی نوع خطاطی ،رنگ و نور منجر به معرفی سریع رستوران می شود .

دکوراسیون رستوارن و کافه


همین طور سر در رستوران جزیی مهم و با اهمیت در طراحی نمای رستوران است . 
در طراحی نمای رستورانهای برند و زنجیره ای توضیحی در قسمتهای قبل داده شد .موارد مهم در طراحی نمای این نوع رستورانها وجود دارد همچون:
 • اهداف تجاری و اقتصادی رستوران 
 • لوگو و آرم تجاری و شناسه تصویری 
 •  رنگ سازمانی و هماهنگی نما با طراحی های گرافیکی که برای آنها برنامه ریزی شده است 
 •  موقعیت و لوکیشن قرار گیری رستوران 
 • مودولار بودن طراحی تا قابلیت اجرا در هر ابعاد و اندازه ی مختلف، همینطور انعطاف بالایی  در اجرا داشته باشد .
 • طراحی به صورت یک نشان قوی و تصویر مهم در ذهن مشتریان حک شود .
 • سادگی اما پختگی بالا و خلاقیت و منحصر به فرد بودن طراحی نما اهمیت بالایی دارد .

نور پردازی در نمای خارجی رستوران

وقتی صحبت در مورد نمای بیرونی رستوران می کنیم صرفا منظور جداره ورودی رستوران نیست.سردر ،دیواره ها وهمه عناصری که در بیرون از رستوران نمایان است ، بخشی از نما می باشند.بنابر این وقتی در مورد نور پردازی نمای رستوران بحث می شود منظور عناصر نوری وچراغ هایی که در جداره قرار دارند،
نور پردازی داخلی که به واسطه پنجره ها و جداره های شفاف ازبیرون مشخص است و هم نورپردازی که در کف قرار میگیرد است .
در مجموع نور پردازی مهمترین مسئله در دید شب یک رستوران است که باز هم با توجه به موضوع رستوران و هویت آن طراحی و اجرا می شود .
در طراحی نور پردازی گاها اشتباهات بزرگی صورت میگیرد یا آنقدر کم نور و بی اهمیت به این مسئله پرداخته شده که نور پردازی هیچ نقشی در معرفی و دید شب رستوران ندارد و یا آنقدر افراطی و بدون منطق این کار صورت گرفته که در نگاه مشتریان زننده است . 

دکوراسیون رستوارن


طراحی نمای بیرونی کافی شاپ

کافی شاپ جز فضاهای تفریحی که امروزه در شهر های بزرگ جز فضاهای مهم بخصوص برای جوانها محسوب می شود و محلی برای گپ های دوستانه ،قرار های کاری و دیدارهای مهم است.در طراحی کافی شاپ موقعیت و محلیت و همین طور مخاطبین آن بسیار اهمیت دارد .
مثلا در طراحی یک کافی شاپ که در نزدیکی دانشگاه هنر تهران قرار دارد رویکرد طراحی با یک کافی شاپ که درکنار یک موزه  است،بسیار متفاوت می باشد.بعضی از کافه ها فقط مخاطبین جوان دارن و بعضی مخاطبین روشنفکر و یا از یک طبقه اجتماعی خاص  .
رویکرد طراحی در کافی شاپ را مخاطبینش مشخص می کنند در طراحی نما و دکوراسیون داخلی یک کافی شاپ که مخاطبین رسمی دارد استفاده از رنگ های تیره ،محیط آرام و ایجاد یک محیط رسمی مهم است ولی در کافی شاپ ی که در اشرافیت دانشگاه است به راحتی می توان از رنگهای شاد و خلاقیتهای ویژه در طراحی ها بهره برد..نمای یک کافی شاپ مخاطبین خود را پیدا کرده و به داخل می کشاند. 

 نقاط قوت در طراحی سردر رستوران

سردر نقطه قوت طراحی یک نماست .حتی اگر هیچ فرم واتفاق خاصی در معماری یک نما رخ نداده با الحاق و تفکرو خلاقیت در مورد سردر گام مهمی در معرفی و هویت یک رستوران و مشتریانش برداشته اید .فرم سردر ،تابلو سردر و نور پردازی از یک انسجام و پیویستگی می بایست بهره مند شوند .

چیدمان و نمای رستوران

بهتر است میزهای دو نفره یا لوکیشنهای جذاب در رستوران نزدید به دید نمای اصلی رستوران و کافه تریا و کافی شاپ ها قرار گیرند .لوکیشن های جذاب در اشرافیت نمای رستوران خود عامل مهمی در جذب مشتریان و ترقیب انها برای ورود به رستوران میباشند .

 

رستوارن لاکچری

دکوراسیون رستوران خلاق و لاکچری برای بهترینها

دکوراسیون رستوران ،خلاقیت و نوآوری

دکوراسیون رستوران خلاق ،همانطور که هنر آشپزی پر از خلاقیت و نو آروی است و همیشه با استقبال مواجه می شود در رستورانهای موفق با اهداف و چشم اندازه های بلند مدت نیز دکوراسیون داخلی خلاق میتواند مکمل منو و غذاها و خدمات ارائه شده به مشتریان رستوران باشد .

دکوراسیون چه رستورانی خلاقانه است ؟

در درکوراسیون رستوران خلاق نو آوری و تفاوت کاربردی در مبلمان رستوران ،نور پردازی رستوران و چیدمان رستوران بخوبی دیده می شود .

دکوراسیون رستوارن ایتالیایی


گام های مهم در شهرت یک رستوران با طراحی داخلی مناسب 

دکوراسیون داخلی یک رستوران می بایست با موارد زیر همخوانی داشته باشد :
 • موضوع رستوران
 (دکوراسیون رستوران سنتی،طراحی داخلی رستوران مدرن،رستوران ایتالیایی ،رستوران چینی و...)
 • اهداف تجاری و بلند مدت رستوران 
در طراحی دکوراسیون داخلی و معماری داخلی رستورانهایی که اهداف برندینگ را پیش رو دارند طراحی باید به صورتی باشد که در نمایندگی های مختلف رستوران قابل اجرا باشد و رنگ سازمانی ،نماد ها و ...در دکوراسیون داخلی رستوران مشهود باشد که لازمه آن یک طراحی خلاقانه رستوران می باشد .
 • همخوانی همه عناصر معماری رستوران 
در هر متراژی (دکوراسیون رستوران کوچک،دکوراسیون رستوران مدرن و..) نمای داخلی رستوران ونمای بیرونی رستوران وطراحی پلان رستوران همگی باید از یک سبک و روش طراحی و اجرا تبعیت داشته باشند
 

کافه و رستوارن


رویکرد های دکوراسیون رستوارن و کافی شاپ مدل 2020 


مدل های دکوراسیون داخلی رستوران 

در مدل های جدید دکوراسیون رستوران در موضوعات مختلف همچون :دکوراسیون رستوران کوچک ،دکوراسیون رستوران سنتی ،دکوراسیون رستوران مدرن مدل های مختلف وجود دارد .دلیل برتری یک طراحی دکوراسیون داخلی رستوران و یا معماری داخلی رستوران رویکرد خاص در طراحی و اجرای رستوران می باشد .

دکوراسیون داخلی رستوارن مدرن


رویکردهای مختلف در طراحی دکوراسیون رستوران در سال 2020

مثلا در طراحی نمای داخلی رستوران از متریالهای بازیافتی استفاده شده است .و یا در طراحی داخلی رستوران مدرن از گیاهانی که برای محیط زیست مفیدترن استفاده شده ویا کشت گیاهانی که مصرف خوراکی در همان رستوران دارند دیزاین شده است ،و یا در طراحی نمای رستوران یک متریال خاص با اجرای خاص انجام شده است . طراحی و اجرای دکوراسیون رستوران در دنیا رویکردهای متفاوت دارد که در سال 2020 مدل های خاص بسیاری در سایتهای معتبری همچون دیزان بوم معرفی شده اند .

 طراحی و اجرای دکوراسوین رستوران 
در هر اجرای موفقی بهتر است در ابتدا یک طراحی موفق صورت گیرد و تمای جوانب سنجیده شود و سپس توسط یک تیم اجرایی و با تجربه برنامه ریزی برای اجرا صورت گیرد تیم اجرا باید به موارد زیر توجه کند :
 • مدت زمان اجرای دکوراسیون رستوران 
 • متریالهای مورد نیاز اجرای دکوراسیون 
 • برنامه شروع و پایا ن پروژه 

هزینه دکوراسیون رستوارن و کافی شاپ شامل چه مواردی است ؟

دبعداز انجام طراحی می توان هزینه های کلی دکوراسیون رستوارن را محاسبه کرد در کل هزینه های اجرای دکوراسیون رستوارن شامل موارد زیر می شود .
 • هزینه های مربوط به متریال و دستمز های اجرای دکوراسیون 
 • هزینه های مربوط ّه تجهیز آشپزخانه رستوران با توجه به منوی آن 
 • هزینه مربوط به مبلمان رستوارن 
 • هزینه های آموزش و راه اندازی رستوارن  

 

رنگ در دکوراسیون داخلی

 


 دکوراسیون رستوارن بیرون بر 

طراحی رستوارن بیرون بر کمی ساده تر از رستوارنهای دیگر می باشد چراکه بخش مشتریان که بخش مهمی در طراحی دکوراسیون داخلی است حذف شده است موارد مهم در طراحی این گونه از رستوارنها موارد زیر می باشد :
 • توجه به بخش آشپزخانه و تجهیز مناسب آن
 • توجه به بخش آماده سازی و بسته بندی غذا 
 • توجه به بخش کارگران و فضاهای جانبی رستوارن 
 •  توجه به نوع مصالح و متریالهای مصرفی در دکوراسوین داخلی 

دکوراسیون داخلی رستوارن


خدمات شرکت زانا در زمینه معماری داخلی کافه و رستوران


*بازدیدرایگان از محل پروژه
*بررسی و ارائه راهکارهای طراحی
*عقد قرارداد طراحی
*ارائه نقشه های دوبعدی کل فضا و ارتباطات فضایی
*متره و برآورد هزینه اجرای پروژه
*ارائه جدول زمان بندی مدت انجام پروژه


تالاروسالنها

تالار ها 
تالارهای داخل شهر معمولا شامل سالن هایی جهت برگزاری مراسم و جشن ها می باشد در طراحی دکوراسیون آنها نمایش تجمل و ایجاد یک فضای تشریفاتی بسار اهمیت دارد.نما ،محوطه سازی ،ورودی ها و نورپردازی از جمله موارد مهم در طراحی هستند.
سالن های تشریفاتی
سالن های تشریفاتی معمولا شامل سالن هایی با محوطه های باغ و بسیار بزرگ هستند که طراحی محوطه انها جهت ایجاد سکانسهایی خاص برای عکاسی و نمایش تشریفات بسیار اهمیت داشته .توحه به نما و نور پردازی روز و شب ،ایجاد فضاهای جانبی خدماتی ،دکوراسیون داخلی سالن ،طراحی نور و صوت و موارد مهم در طراحی این پروژه ها می باشد.
خدمات شرکت زانا در زمینه معماری داخلی تالار ها و سالن های تشریفاتی
*بازدیدرایگان از محل پروژه
*بررسی و ارائه راهکارهای طراحی
*عقد قرارداد طراحی
*ارائه نقشه های دوبعدی کل فضا و ارتباطات فضایی
*طراحی محوطه
*طراحی نور شب و روز
*طراحی نما تشریفاتی 
*متره و برآورد هزینه اجرای پروژه
*ارائه جدول زمان بندی مدت انجام پروژه 

مهندس رستمی

دکوراسیون فضاهای درمانی و بهداشتی

اهمیت معماری داخلی و دکوراسیون در طراحی فضاهای درمانی

برنامه فیزیکی در طراحی یک کلینیک یا بیمارستان ،با توجه به اوضاع اقلیمی و نیاز های بهداشتی و منطقه ای طرح تا حدودی متفاوت است ولی استاندارد های ثابتی وجود دارد که منشاء اقتصادی و عملکردی دارند و روابط فضاها تحت یک نظام کلی در بیمارستان و کلینیک قرارمی گیرند.

دکوراسیون درمانگاه


یک طرح خوب برای فضای در مانی

یک شعار در معماری مدرن مطرح است ،فرم تابع عملکرد است شاید بتوان این شعار را برای فضای درمانی اینگونه تعبییر کرد که در تمامی فرم ها ،تغییرات معماری داخلی و دکوراسیوون داخلی باید به عملکرد فضا توجه کرد . یک طرح خوب باید بهترین شکل تقسیم بندی و سازماندهی را داشته باشد.قبل از شروع طراحی باید یک برنامه معماری وعملکردی داشت که در آن فضاها و مساحت های آنها مشخص شده است.در برنامه های کاملتر مشخصات تجهیزات داخل و میزان دما و فشار هوا و روشنایی وجنس مصالح وغیره نیز ذکر شده است.معمار داخلی می تواند تحقیقات لازم را انجام دهد و در این مرحله در شرح معیارهای خاص هر فضا وتهیه چیدمان داخل آنها با ابعاد واندازه های دقیق همکاری کند.

پلان کلینیک درمانی


طراحی پلان و طراحی اولیه برای فضاهای درمانی

طراحی پلان طراحی پلان شماتیک با توجه به برنامه فیزیکی شروع می شود. معمولا برای هر بخش یک بلوک در نظر گرفته می شود و اشکال مختلف ترکیب آنها بررسی می شوند.به طور مثال ترکیب بخشهای مختلف پرستاری از جنبه های مدیریتی واقتصادی (اقتصاد سرویس دهی پزشکی) بسیار اهمیت دارد. در تمام مسیرهای افقی و عمودی یک عملکرد منطقی چه از نظر بهداشتی وچه از نظر سرویس دهی پزشکی و تدارکاتی وپرسنلی باید وجود داشته باشد، مانند تمایز مسیرها (کثیف وتمیز)، مسیر بیمار سرپایی ،بستری و ملاقات کنندگان بیمار اورژانس وغیره.به نظر میرسد این مراحل کاری فقط مختص فضاهای بزرگ درمانی در واقع در فضاهایی که ما با مساحت کمتری مواجه هستیم طراحی پلان و طراحی داخلی اهمیت بیشتری پیدا میکند چرا که طراح با محدودیت مواجه هست و از تمامی فضای درمانی بادی به نحو احسن استفاده کند .

طراحی پلان درمانگاهمراحل بعداز مطالعات فضاهای درمانی کلینیک ها و مطب ها 

پس ازمطالعه کلی وآنالیز پلان های شماتیک، روی یک پلان معین کار ادامه می یابد. پلان مقدماتی، بسط وگسترش پلان شماتیک خواهد بود که با مقیاس ترسیم می شود. تهیه پلان مقدماتی کار مشترک تیم خواهد بود. یک معمار داخلی با توجه به تمام آنچه گفته شد و با توجه به اطلاعات و تحقیق هایی که در شروع کارش انجام داده، آلترناتیو هایی را برای قسمت های مختلف پیشنهاد می کند. با انتخاب و ترکیب مناسب آنها، طرح مقدماتی شکل می گیرد. ممکن است که درارتباطات کلی پلان های شماتیک هم نظراتی داشته باشد. گاه ممکن است جزئیات داخلی در ارتباط با سازه بنا قرار گیرند. که هماهنگی آن یک کار برتر است. در چنین روشی، جزء به جزء فضا درک می شود وهنگامی که کلیه فعالیت های درون آنها کاملاً روشن باشد، طراحی با خلاقیت بیشتری صورت می گیرد
.پلان مقدماتی تجهیزات ثابت را نشان می دهد.
 

دکوراسیون مطب

این خیلی مهم است که بدانیم تجهیزات متحرک در درون اتاق ها جای می گیرد و با ابعاد فضاها مطابقت می کند یا نه. آگاهی ازتجهیزات وعملکردهای داخل بیمارستان ،کلینیک ،مطب و فعالیت هایی که داخل فضاها انجام می گیرد، به معمار داخلی امکان می دهد که شکل جدید فضاهای درون بخش ها را طراحی کند. تمام قسمت های طراحی شده جزء به جزء ترسیم می شوند که در این ترسیمات نیز معمار داخلی با آگاهی از تجهیزات و عملکردهای داخل فضای درمانی ،با آرشیتکت همراهی می کند.
 

دکوراسیون قشنگ مطب

نظر کارفرما و مشاوران در طراحی مطب ،کلینیک و درمانگاه

سپس، مشاوران و مدیران و کمیته ساختمانی آلترناتیوها را مرور می کنند.و هم پایان. پلان، پیش بینی علمی و هنری کار است. چون همه پلانهای خوب ارگانیک اند واین پلان، ریتم ها، حجم ها و اجزاء یک دکوراسیون خوب را هم در خود خواهد داشت ." "با توجه به افزایش روز افزون کاربرد دستگاههای پزشکی در مراحل مختلف درمان، همکاری مهندس پزشکی و یا مشاورانی از تیم پزشکی باآگاهی که از تجهیزات و فعالیت هایی که داخل فضاها انجام می گیرددارد بسیار مفید می باشد."

دکوراسیون اتاق پزشک


طراحی داخلی مطب دکتر

هر بار که یک پروژه در مانی را شروع می کنم به سختی کار درمان بیشتر پی میبرم میحط درمانی به لحاظ حضور بیماران و درد رنج آنها همیشه یک انرژی منفی به همراه دارد .و موضوع مهمتر اینکه خود اعضای کادر درمان ساعات زیادی را در محیط درمانی می گذرانند و هیچ چیز به اندازه فضا سازی و معماری داخلی نمی تواند کمک کننده به کاهش انرژی منفی این فضا ها کند در واقع هر فضای بی روحی با یک طراحی  داخلی هوشمندانه و خلاقانه  توسط طراحان و آرشیتکت ها  می تواند به فضاهای  زنده ای تبدیل شود .
فضاهای در مانی مانند مطب و کلینیک بخاطر حضور افراد  بیمار و نالان  در صورت بی توجهی به دکوراسیون داخلی و معماری داخلی ممکن است فضاهای جالب و در طولانی مدت قابل تحمل نباشند  .بنا بر ،این نوع کاربری فضاهای درمانی و بهداشتی بهتر است  دقت زیادی در دکوراسیون داخلی آنها صورت گیرد .رنگ ها فرم ها نو رپردازی تاثیر بالایی در ارتقا کیفیت فضاهای درمانی دارد.

طراحی داخلی مطب


دکوراسیون داخلی خلاقانه برای مطب پزشک

در مرحله بعدی  بعداز بررسی برنامع فیزیک ی ،استانداردها و مساحت طراحان داخلی با چالش جدید مواجه می شونو و آنهم اینکه بار یتمامی نیاز ها مساحت و متراژ لازم وجود ندارد و دقیقا در همین مرحله است که خلاقیت و تخصص یک ارشیتکت به یاری آن آمده و به ان کمک خواهد کرد تا چاره اندیشی کند  مثلا با طراحی چند عملکردی فضاها می تواند بسیاری از مشکلات فضایی را حل کند .این مسایل و چالش ها بخصوص در شهر های بزرگ همچون تهران  بدلیل افزایش هزینه های ملک و محدودیت مساحت در کلینیک ها و مطب ها بیشتر هستند .

دکوراسیون شیک برای اتاق پزشک


دکوراسیون مطب پزشکی

قبل از پرداختن به نوع دکوراسیون داخلی مطب پزشک باید به موارد و سئوالات  زیر توجه شود :
 • تخصص پزشک چیست ؟
 • چه نوع خدمات درمانی در مطب پزشک به بیماران ارائه می شود ؟
 • مساحت و موقعیت مطب چگونه است ؟
 • پزشک دارای چه مدارک  معتبر علمی می باشد ؟
 • چه نوع بیمارانی به مطب مراجعه می کنند؟
 • علایق پزشک چیت ؟
بررسی و پاسخ گویی به موارد فوق خط مشی طراحان داخلی و آرشیتکت ها را مشخص می کند .

دکوراسیون داخلی مطب پزشکتخصص پزشک تاثیر گذار در دکوراسیون داخلی مطب

تخصص پزشک مهمترین بخش دکوراسوین داخلی محسوب  می شود .مطب یک متخصص زیبایی با مطب یک متخصص ارتوپدی متفاوت باید باشد .در واقع هر محیطی باید باینگر هویت کاربری خود بوده و دکوراسیون داخلی بگونه ای طراحی شود و عناصری را درخود جای داده باشد که باینگر تخصص و خدمات ی که پزشک ارائه می دهد باشند .اینکه به عنوان یک معمار داخلی معتقد هستم هویت شغلی و کاربری فضا باید در معماری داخلی مشهود باشد .یعنی من با ورد به مطب زیبایی نوع دکوراسیون آن فرم ها و رنگها حس بودن در مطب زیبایی را به من بدهد .همین طور در فضاهای در مانی دیگر نوع دکوراسیون داخلی معرف هویت فضا باید باشد .

برنامه فیزیکی مطب  پزشک

برنامه فیزیکی یعنی فضاها و تجهیزاتی که پزشک در مطب خود احتیاج دارد .طراحان داخلی دکوراسیون این بخش را با دقت بالایی بررسی می کنند  .
بهترین راهنمایی توسط خود پزشک و کادر درمانی وی به طراحان ارائه می شود .این بخش متاثر از بخش نوع خدمات  پزشک می باشد و درواقع پزشک با توجه به خدماتی که در مطب برای بیماران خود دارد نیازمند فضاهای جانبی و تجهیزات می باشد .
مثلا در مطب یک متخصص زیبایی بخشهای مانند لیزر ،مراقبتهای پوستی ،بخش کاشت مو ،بخش جراحی های ساده و...  مورد نیاز است .

دکوراسون مطب


توجه به استانداردها در طراحی مطب پزشک

بعداز تدوین برنامه فیزیکی به کمک پزشک و کادر درمانی طراحان داخلی استانداردها را بررسی می کنند .استانداردها بر اساس استانداردهای ملی ساختمان و همینطور استانداردهای فضاهای درمانی  که توسط وزارت بهداشت و درمان تدوین شده است استخراج می شود .

تاثیر مساحت در دکوراسیون مطب

بخش بعدی بررسی مساحت است .بعداز استخراج برنامه فیزیکی و استانداردهای فضایی باید بررسی شود .
آیا مساحت موجود اجازه طراحی مناسب  را خواهد داد یا نه این بخش ،قسمت مهمی است که هنر و خلاقیت معماران و طراحان دکوراسیون داخلی به کمک آنها آمده تا بهترین  فضاها را متناسب با استانداردها و،وضع موجود طراحی و اجرا کنند .

دکوراسیون لابی مطب


مدارک علمی و تخصصی پزشک تاثیر گزار در دکوراسیون مطب 

بعداز طراحی های کلی و مشخص شدن بخش های مختلف مطب  طراحی دکوراسیون داخلی با جزییات بیشتر آغاز می شود وبهتر است در طراحی دکوراسیون داخلی مطب پزشک بخشی را برای نمایش مدارک علمی مستند به صورت مدارک رسمی و تصاویر حضور در مراکز علمی ،سمینارها ،دانشگاهها که پزشک در آنها حضور دارد ،اختصاص داد .این بخش کمک می کند تا بیماران آشنایی بیشتری با پزشکی به آن مراجعه کرده اند پیدا کنند و حس اعتماد در آنها ایجاد شود .

فضاهای مهم در دکوراسیون مطب و کلینیک

فضاهای مانند  سرویس بهداشتی ،فضای منشی ،فضای انتظار و اتاق پزشک از بخش های مهم یک مطب هستند که باید مورد توجه ویژه در طراحی داخلی صورت گیرد .

دکوراسیون فضای انتظار مطب


دکوراسیون اتاق انتظار مطب

اتاق انتظار بخشی است که معمولا مساحت مناسب دارد و با توجه به اینکه ممکن است بیماران ساعتهای زیادی را در انتظار ویزیت دکتر در این فضا نشسته باشند طراحی آن مورد توجه طراحان است . موارد ذیل در طراحی فضای انتظار مطب مورد توجه  است :
 • قرار دادن مبلمان مناسب و راحت در فضای انتظار 
 • استفاده از رنگهای آرامش بخش 
 • قرار دادن  عناصری چون آکورایوم و یا آبنمای دیواری جهت ایجاد فضای سرزنده 
 • قرار دادن تابلوهای تخصصی مرتبط با تخصص پزشک در دید مستقیم بیماران
 • نورپردازی مناسب و استفاده از چراغهای دکوراتیو 
 • مشرف بودن کانتر منشی یه این فضا 
 • کتابخانه ای از کتابهای تخصص پزشک در اشرافیت این فضا 

دکوراسیون اتاق دکتر

 

دکوراسیون شیک برای اتاق پزشک 

همانطور که در بخض فوقانی ذکر شد بهتر است توجه زیادی به دکوراسیون داخلی اتاق پزشک داشته باشیم .در طراحی دکوراسیون داخلی اتاق پزشک به عوامل مختلفی بستگی دارد:
 • نوع تخصص پزشک
نوع تخصص پزشک بهتر است در فضای کار یوی مشهود باشد .تقدیر نامه ها ،مدارک و تاییده های تخصص وی ،کتابخانه و کتابهای تخصصی وی حتی رنگها ی مورد علاقه پزشک بهتر است در دکوراسیون داخلی اتاقش مشخص باشد و در طراحی ساماندهی شوند .
 • فضا و مساحت اتاق پزشک
  مساحت در دکوراسیون داخلی بسیار مهم است اینکه محیط و مساحت چقدر قابلیت این را داشته باشند که بتوان بخشهای مورد نیاز را با توجه به استانداردها تعبیه کرد .
 • نیازها و تجهیزات اتاق پزشک
نیاز و تجهیزات با توجه به تخصص پزشکان در درکوراسیون داخلی مورد بررسی قرار می گیرد .مطب یک دندانپزشک ،متخصص زنان ،متخصص جارحی عمومی ،متفاوت خواهد بود با توجه به خدمات درمانی که ارائه می دهند .

موارد مورد نیاز در اتاق پزشک


موارد مورد نیاز در اتاق پزشک

به طور معمول در دکوراسیون داخلی اتاق پزشک یک کتابخانه کوچک ،میز کار مناسب ،مبل راحتی ویا صندلی برای نشستن و ویزیت بیماران ،نورپردازی های مناسب و آرامش بخش در دکوراسیون اتاق پزشک لازم است ،استفاده از فرم و رنگهای آرامش بخش و مناسب برای پزشک و بیماران در دکوراسیون داخلی اتاق پزشک لازم است تدبیر شود .

رنگ مناسب برای مطب دکتر

چه رنگی برای مطب مناسب است ؟
چه نوع رنگهایی بهتر هستند ؟
ترکیب رنگها با یکدیگرچگونه باید باشد ؟
رنگ و فرم دو بخش مهم در طراحی دکوراسیون داخلی هستند .رنگهای  متناسب باری فضاهای بهداشتی رنگ های آب ی و سبز هستند که در ترکیب با رنگ سفید می توان از آنها استفاده کرد .رنگهایی مانند یاسی ،لیمویی نیز برای فضاهای در مانی مناسب هستند .
در صورتی که مطب برای یک متخصص زیبایی و یا یک متخصص اطفال طراحی می شوند از ترکیب رنگهای  گرم ماندد زرد ،قرمز ،نارنجی نیز میتوان بهره مند شد .در هر صورت در استفاده از رنگها باید توجه کرد که حس فضای بهداشی را ایجاد کنند برای همین از تن رنگهای ملایمتر مانند  لیمیویی ،سبز کم رنگ  ،یاسی وکرم .. بیشتر استفاده می شود .رنگ های تند و خیلی گرم مناسب فضاهای درمانی نیستند .

رنگ های اتاق پزشک


کاغذ دیواری مناسب برای مطب 

کاغذ دیوارهای مناسب  از دو نظر باید بررس  ی شوند:
1-کاغذ دیواری قابل شستشو ومناسب فضای بهداشتی و در مانی باشد 
2-رنگ کاغذ دیواری مناسب فضای مطب باشد
رنگهای انتخابی بهتر است از رنگهای ملایم همانگونه که در بهش رنگها توضیح داده شد باشد و کاغذ ها در دو بخش ساده و طرح دار بصورت ترکیبی می تواند در دکوراسیون مطب باشد.
 

تکنولوژی و طراحی دکوراسیون داخلی

آشنایی با تکنولوژی های ساختمان و معماری داخلی نیز به طراحان کمک خواهد کرد تا فضاهای با کیفیت تر طراحی و اجرا کنند .
مثلا آشنایی طراحان داخلی با تکنولوژی ساخت تجهیزات چوبی وآشنایی یا تکنولوژی نورپردازی  همگی کمک خواهد کرد تا  فضاهای با کیفیتی خلق شوند .

کلینیک دندانپزشکیهزینه دکوراسیون مطب

دکوراسیون مطب زیبا و کاربردی 

دکوراسیون یک مطب پزشک باید ویژگی های خاص خود را داشته باشد بهتر از قبل از انجام یک پروژه دکوراسیون داخلی مطب پزشک به موارد مهم توجه شود : 
 
1-بیشترین مخاطبین و مراجعه کنندگان مطب چه کسانی هستند ،کودکان ،زنان ،سالمندان ،بیماران عفونی و...
مثلا اگر مراجعه کنندگان مطب بیشتر خانمها هستند بهتر است دکوراسیون داخلی شاد و سرگرم کننده باشد رنگها و فرم های انتخابی با روانشناسی ویژه صورت گیرند .

2-دکوراسیون داخلی بیانگر روحیات و تخصص پزشک باشند .استفاده از تابلوهای هنری ،رنگ های آرامش بخش ،نمایش تقدیر نامه ها و مدارک پزشکی تاثیر زیادی در روح روان بیماران داشته و حس اطمینان را در آنها ایجاد می کند .

کلینیک3-فضاهای مهم مطب ،با توجه به متراژ مطب باید توسط ططراحان دسته بندی شوند و بهترین موقعیت را ایجاد کنند به فضاهایی چون سرویس بهداشتی ،بخش پذیرش و کانتر منشی ،فضای انتظار بیماران توجه ویژه شود و بهترین ایده های دکوراتیو در این قسمتها صورت گیرد .

4-توجه به روحیات پزشک ،شاید کمترین توجه در پروژه های دکوراسیون مطب به اتاق پزشکان شود .
در حالی که یکی از بخش های مهم می باشد چراکه پزشکان ساعتهای کاری طولانی دارند و کیفیت فضایی مناسب در حفظ روحیه ،دقت نظر و روحیات پزشکان مئوثر خواهد بود

دکوراسیون لاکچری مطبعوامل موثر در هزینه دکوراسیون مطب

در هر پروژه ای بخش هزینه و بودجه بندی بسیار اهمیت دارد بهتر است پزشکان به طراحان دکوراسیون داخلی خود اعتماد کنند و بودجه مناسب خود را تعیین کنند تا شرکتهای دکوراسیون داخلی و طراحان با توجه به بودجه درخواستی پروژه دکواسیون مطب را طراحی و اجرا کنند .
اما عوامل تاثیر گذار در هزینه های یک پروژه :
عوامل بسیاری در هزینه های یک تغییر دکوراسیون داخلی و احیای معماری داخلی موثر است که در موارد زیر بطور اختصار توضیح داده می شود.

1-قیمت دکوراسیون را هرگز قبل از انجام طراحی داخلی پیشبینی نکنید.

بسیار از کارشناسان بر اساس حدسیات در لحظه بازدید از یک مطب قیمت را برآورد میکنند امابهتر است پزشکان به عنوان کار فرما کمی صبور باشند و در خواست طراحی داشته باشند .
قیمت طراحی و قیمت اجرای دکوراسیون داخلی مطب بعداز طراحی دقیقتر قابل تخمین و پیشبینی خواهد بود تغییرات و نظرات در طراحی دکوراسیون داخلی مشخص می شود حسن انجام طراحی قبل از اجرا اینست که علاوه بر تخمین دقیتر هزینه ها تمامی نظرات و تغییرات می تواند در این مرحله صورت پذیرد و پرتی هزینه ها هدر رفت جلوگیری شود 

 2-مدیرت زمان و مدیریت هزینه دو بخش موازی و مهم در پروسه اجرای یک پروژه می باشد .

بهتر است اجرای دکوراسیون داخلی ، پروژه اجرای دکوراسیون داخلی مطب رابه تیم های حرفه ای و با تجربه دکوراسیون داخلی بسپارید تا آنها کمک کنند هزینه ها هدر نرود و با مدیریت صحصیح کار انجام شود .

3- طراحی و اجرای دکوراسیون مطب را به تیم حرفه ای بسپارید 

سعی کنید طراحی داخلی مطب و اجرای بازسازی مطب و یا تغییر دکوراسیون مطب را با یک تیم و یک شرکت دکوراسیون داخلی انجام دهید تا هماهنگی صحیحی بین طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی صورت گیرد.

دکواسیون داخلی کلینیک درمانی


هزینه های یک پروژه دکوراسیون مطب

میزان و مقدار هرینه بستگی به نوع طراحی و حجم تغییرات می باشد .اگر تغییرات جزیی باشد و فقط در حد زیباسازی محیط باشد هزینه های کمی برای انجام پروژه لازم است .ولی اگر حجم تغییرات بالا باشد مثل تغییرات اتاق ها ،تغییرات تاسیساتی و تهویه ،تغییر معماری داخلی ،تغییر متریالهای محیطی همه اینها هزینه ها را افزایش می دهد .
هر چقدر ملک مطب قدیمی تر باشد هزینه های پروژه افزایش می یابد و هر چه قدر نو ساز تر باشد ،بخصوص اگر فضای مطب در مجتمع های ساختمان پزشکان باشد این هزینه ها کمتر خواهد بود.چون بسیاری از زیر ساختها و نیاز ها در ابتدای ساخت ساختمان پیش بینی شده و فقط پزشکان باید فضاهای داخلی را با توجه به نیاز های خود بهینه کنند .

راهکار های مدیریت هزینه در اجرای پروژه دکوراسیون مطب

متخصصین و افراد با تجربه می توانند از دانش و تجربه خود در انتخاب گزینه های متناسب ب بودجه و هزینه پزشکان تصمیمات درست بگیرند .
مثلا در ایجاد یک فضای دکوراتیو می توانند یک سنگ گران قیمت انتخاب کنند و یا یک کاغذ دیواری و یا یک پوستر چاپی و سفارش ولی هر سه گزینه به یک کیفیت زیبایی را در فضا ایجاد کنند و تفاوت در قیمت ها خواهد بود .
این هنر و تخصص مجریان و طراحان است که بتوانند گزینه های مناسب را با توجه به بودجه و در نظر گرفتن مسائل اقتصادی مدیریت کنند .

 مطب هاو کلینیک هایی که دکوراسیون داخلی برای انها اهمیت زیادی دارد :
 • دکوراسیون مطب و کلینیک های زیبایی 
 • دکوراسیون مطب متخصص زنان و زایمان 
 • دکوراسیون مطب اطفال
 • دکوراسیون مطب متخصص زنان
 • دکوراسوین مطب مامایی 
 • دکوراسیون مطب و کلینیک دندانپزشکی
 

دکوراسیون لاکچری مطب دکتر

 دکوراسیون مطب شیک

 لزوما شیک بودن موازی با گران بودن نیست

مدیریت صحیح یک طراحی دکوراسیون کمک خواهد کرد تا یک دکوراسیون داخلی شیک داشته باشید بدون آنکه هزینه زیادی را صرف کرده باشید .طراحی هوشمندانه توسط افرادی که با معماری داخلی مطب و دکوراسیون داخلی آشنایی لازم را دارند همچنین با تکنولوژی های جدید در دکوراسیون داخلی و متریالهای جدید اشنایی دارند براحتی می توانند یک مطب شیک و مدرن را خلق کنند .

دکوراسیون کلینیک زیباییدکوراسیون داخلی مطب متخصص زیبایی (پوست ومو)

 دکوراسیون داخلی کلینیک های زیبایی

هدف از طراحی معماری و دکوراسیون  داخلی فضاهایی چون کلینیک های زیبایی ،کلینیک های پوست و مو و یا دکوراسیون های مطب متخصصین زیبایی افزایش کیفیت فضایی و مناسب سازی آن برای کاربری فضایی  است .در کلینیک های زیبایی به دلیل ارائه خدمات های متفاوت در زمینه زیبایی و مراقبتهای  پوست و مو و...ایجاد فضاهای مناسب برای پزشکان و کادر درمانی بسیار اهمیت دارد . 
کلینیک زیبایی یک فضای بسار مهم در مانی محسوب می شود و هم یک فضای خدمات زیبایی و آرایشی .درطراحی دکوراسیون کلینیک زیبایی هم باید به تکنیک های دکوراسیون فضای درمانی و هم به دکوراسیون فضاهای خدمات بهداشتی و آرایشی توجه کرد .فضای مناسب و استاندارد می تواند تاثیرات متبت روانی داشته که نتیجه آن افزایش کارایی پزشکان و کادر درمانی خواهد بود 
در واقع ما انسانها بیشترین زمان عمر خود را در داخل ساختمانها و بناهای مختلف  می گذرانیم .چگونگی فضاها و کیفیات آنها تاثیرات زیادی در روحیات ،عملکرد  عواطف انسانی دارد .اما جدا از این مسائل که بخش مهم ی است گاها کیفیات فضایی تاثیرات دیگری نیز دارد .مثلا کیفیت فضایی یک مطب ،یک کلینیک تخصصی و...میتواند تاثیرات مثبتی در اعتماد مراجعه کنندگان و پیشرفت های بیزینسی یک کلینیک  یا مطب داشته باشد .دکوراسیون مطب می بایست با توجه به موارد زیر طراحی دکوراسیون واجرا شود :
 • تخصص یک پزشک 
 • میزان مراجعه کنندگان 
 •  خدمات ارائه شده در مطب 

دکوراسیون مطب متخصص زیبایی

 
 موارد فوق باید در طراحی کلینیک ها و مطب های تخصصی بیشتر نمود داشته باشد همینطور در کلینیک پوست و مو ویا مطب متخصص پوست و مو .
معمولا در کلینیک ها و مطب های پوست و مو خدمات متنوعی ارائه می شود :
 • لیزر درمانی 
 • لیزر مو 
 • تزریقات پوستی 
 • مراقبتهای پوستی 
 • درمان بیماری های پوستی 
 • کاشت مو 
 • مشاوره های پوست و مو
 • جراحی های ساده 
با توجه به خدمات فوق در مطب های متخصص پوست و مو کادر پزشک ی نیاز به فضاهایی چون:اتاق انتظار بیماران،اتاق خدمات پوست مانند لیزر،بوتاکس و...اتاق معاینه و اتاق تشخیص های اولیه ،بخش آماده سازی بیمار و...دارد.

سبک و تکنیک دکوراسیون داخلی کلینیک زیبایی 

اما سئوال خیلی مهم سبک طراحی معماری داخلی برای خلق دکوراسیون کلینیک زیبایی  است .در تعیین نوع و تکنیک و سبک دکوراسیون کلینیک زیبایی به نوع خدمات و سطح کاری فعالیت کلینیک زیبایی بستگی دارد.
 همچنین مساحت ساختمان و یا بنایی که در آن باید دکوراسیون کلینیک زیبایی طراحی شود هم در نوع طراحی تاثیر گذار است. دپارتمان طراحی و اجرای دکوراسیون شرکت زانا در ابتدای طراحی همه موارد را بخوبی بررسی کرده تا بتواند خدمات دکوراسیون کلینیک زیبایی مطلوبی را به کارفرمایان انتقال دهد.در طراحی دکوراسیون کلینیک زیبایی، میتوان از طراحی دکوراسیون لاکچری استفاده کرد چراکه اینگونه فضاها قابلیت طراحی در سبک لاکچری را دارند .

دکوراسیون کلینیک زیباییوظایف طراحان دکوراسیون داخلی برای مطب های پوست و مو

وظایف طراح دکوراسیون داخلی به دو بخش مراحل طراحی ومرحله اجرای دکوراسیون مطب متخصص پوست و موتقسیم می شود . طراحان حرفه ای در بخش طراحی مراحل ذیل را در نظر می گیرند :صحبت با پزشک متخصص و کادر درمانی و استخراج نیازها ی آنها از فضای کاری خود .برنامه فیزیکی ،در طراحی داخلی مطب و معماری داخلی مطب و یا کلینیک برنامه فیزیکی با توجه به مساحت باید. به درستی شکل بگیرد.
همخوانی برنامه فیزیکی با خواسته های پزشک و مساحت فضا ، طراح داخلی و یا متخصص دکوراسیون داخلی در حین طراحی نظرات پزشک را دریافت و در موازات خواسته های وی طراحی داخلی مطب را انجام می دهد .
رعایت استانداردها ،هر تخصص و خدماتی که در کلینیک ها و فضاهای درمانی ص.رت میگیرد دارای استانداردها و ضوابطی است که توسط وزارت بهداشت و درمان تدوین شده است و لازم است که طراحان در این بخش تسلط و مطالعه داشته باشند .

ویژگی های  مهم دکوراسیون مطب پوست و مو

در موارد فوق توضیحاتی کلی داده شد .در این قسمت توضیحاتی در مورد مراجعه کنندگان و بیماران خواهیم داشت .دکوراسیون یک مطب متخصص پوست و مو چه خصوصیاتی باید داشته باشد ؟
 بسیاری از مراجعه کنندگان با هدف زیبا تر شدن  به مطب و یا کلینیک های پوست و مو مراجعه می کنند ،بنابر این دکوراسیون یک مطب متخصص زیبایی باید خود دارای آیتم های زیبای باشد .پس بهتر است دکوراسیون مطب پوست و مو زیبا و کمی لوکس باشد .
بخش دیگر مراجعه کنندگان دارای عیوب ظاهری و مشکلات پوستی هستند که برای درمان آمده اند .درمانهای پوست و مو چون جز ظواهر و فیزیکی مهم هر فردی است بنابراین بیماران ترجیح می دهند مطمعنترین و متخصصترین پزشک را انتخاب کنند .
پس بهتر است در کوراسیون داخلی یک متخصص پوست و مو و متخصص زیبایی بخشهایی وجود داشته باشد که بخشهای زیر نمایش داده شود :
تابلوهایی از بیماران قبل و بعداز درمان
تصاویری از سمینارها و همایشهای که پزشک درآن حضور داشته باشد .
کتابخانه کوچک که کتابهای تخصصی را نمایش دهد

دکوراسیون کلینیک زیبایی


هزینه دکوراسیون داخلی کلینیک های زیبایی

هزینه در پروژه های معماری و معماری داخلی بخش مهمی برای کارفرمایان است که مواردی در میزان هزینه دکوراسیون داخلی تاثیر گزار هستند :
 • نوع طراحی و سبک طراحی داخلی 
 • مساحت فضای کلینیک
 • میزان تغییرات در فضاهای داخلی
 • سن ساختمان نوساز و یا قدیم ساخت بودن 
 • بخش ها و خدمات های مختلف کلینیک

برای اینکه بتوانید برآورد دقیقی از پروژه دکوراسیون داخلی خود داشته باشید بهتر است ابتدا طراحی صورت بگیرد و سپس از شرکت طراح و یا آرشیتکت خود بخواهید تا بر اساس طرح ارائه شده متره و برآورد دقیتری از هزینه و مدت زمان اجرای پروژه به شما ارائه دهند .

   دکوراسیون مطب اطفال 

در طراحی دکوراسیون داخلی مطب اطفال بهتر است به رنگها و فرم ها توجه ویژه شود .کودکان در حالت بیماری بیقرار  هستند و حشت زیادی از محیط درمانی دارند .در صورت آشنایی طراح دکوراسیون داخلی مطب اطفال از روانشناسی اطفال و کودکان میتوان میحیطی دوست داشتنی برای کودکان حتی در لحظات بیماری و بیقراری ایجاد کرد .
ایجاد سکانسهایی با رنگها  فرم های خاص و استفاده از مبلمانهای ایمن و جذاب میتوان با راهکارهای ساده و کم هزینه مطب جذابی ایجاد کرد .

دکوراسیون داخلی مطب مامایی 

دکوراسیون داخلی مطب مامایی ویژه گی های خاص خود را باید داشته باشد مراجعه کنندگان مطب مامایی بیشتر مادرانی هستند درانتظار فرزند .طراحی دکوراسیون داخلی مطب مامایی توسط شرکتهای معتبر و طراحان دکوراسیون داخلی ماهر میتواند با توجه به مراجعه کنندگان خاص این مطبها طراحی ویژه صورت گیرد .


موارد مورد توجه دردکوراسیون داخلی مطب مامایی

در طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی مطب مامایی باید به رنگها توجه ویژه کرد .میتوان در طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی مطب مامایی از تابلو ها و تصاویر ویژه که در ارتقا روحیه و شادمانی مادران کمک کند استفاده کرد.شرکتهای معتبر دکوراسیون داخلی با توجه به کاربری فضاها ی درمانی و نوع و روحیات کلی مراجعه کنندگان به ان فضای درمانی طراحی دکوراسیون داخلی مطب را انجام میدهند 

دکوراسیون مطب زنان و ماماییدکوراسیون داخلی مطب و کلینیک زنان و زایمان 

دکوراسیون فضاهای درمانی همچون کلینیک های زنان ،مطب متخصص زنان و زایمان و در پروسه دکوراسیون داخلی مطب زنان توسط تیم های حرفه ای
باید موارد زیر در طراحی لحاظ شوند باشد :
 • در طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی از متریالهای بهداشتی استفاده شود
 • فرم های ساده و آرامش بخش در طراحی لحاظ شود 
 • قرار دادن تابلوها ی زیبا و جذاب از کودکان و زنان 
 •  معرفی تخصص پزشک در دکوراسیون داخلی با نمایش مدارک تخصصی و کتابخانه پزشک
 •  توجه به فضاهایی چون فضای انتظار مطب

فضای داخلی مطب زنان متناسب با روحیات مراجعه کنندگان

متخصصین زنان و زایمان باید فضای درمانی مناسبی داشته باشند .بسیاری از بیماران مراجعه کننده به مطب زنان مادران در انتظار فرزند هستند و گاها زنانی با بیماری های مختلف و با اضطراب و نگرانی های خاص زنان .
دکوراسیون داخلی مطب زنان توسط تیم های حرفه ای ،دکوراسیون داخلی مطب متخصصین زنان و زایمان باید طوری طراحی شود که در کاهش اضطرابهای زنانه تاثیر گذار باشند به طور مثال استفاده از دکوراسیونهای آبی مثل آبنما و یا آکواریوم و استفاده از گیاهان و سبزینگی در دکوراسیون داخلی مطب زنان و زایمان که در کاهش اضطراب ماثر هستند و دکوراسیون مطب زنان را شاداب خواهد کرد .
.

دکوراسیون مطب دندانپزشکی

 دکوراسیون کلینیک دندانپزشکی


طراحی دکوراسیون کلینیک دندانپزشکی جز دکوراسیون های ویژه می باشد .طراح دکوراسیون کلینیک دندانپزشکی باید علم و آگاهی از تجهیزات دندانپزشکی و استاندارد های نور پردازی دندانپزشکی داشته باشد .چیدمان مبلمان و تجهیزات جز مراحل اصلی دکوراسیون کلینیک دندانپزشکی است که طراحان دکوراسیون داخلی در طرح های خود به این بخش نیز می پردازند.

کلینیک دندانپزشکی


برنامه فیزیکی کلینیک دندانپزشکی

فضاهای مورد توجه دیگر در طراحی و اجرای دکوراسیون کلینیک دندانپزشکی عبارتند از : 

1-پذیرش وتشکیل پرونده کلینیک دندانپزشکی

اولین بخش مراجعه بیماران در کلینیک دندانپزشکی

2-اتاق معاینه و مشاوره :

در کلینیک های بزرگ بخشی برای مشاوره رایگان در نظر گرفته می شود .

3-اتاق کار پزشکان

اتاق کار یا همان بخش درمانی پزشک

4-بخش دندانپزشکی کودکان:

در کلینیک ها و یا مطب های بزرگ بخشی رای فقط برای کودکان در نظر می گیرند .

سالن های زیبایی

دکوراسیون و معماری داخلی سالن های زیبایی

به احتمال زیاد برایتان پیش آمده بعداز یک هفته اقامت در یک هتل لوکس و شیک ، احساس خستگی یا بی حوصلگی می کنید .هیچ تعلق خاطری به آن فضا ندارید چراکه هیچ نشانه ای از شما در آن نیست ، هیچ نشان یا امضای شخصی .((آدمهای متفاوت ، با نگرش های متفاوت ، فضاهای متفاوت را می طلبند پر از تفاوت و متنوع بودن .مثل طبیعت که سر شار از تنوع است. )) جمله بالا یک شعار نیست یک واقعیت است شما یک زن هنرمند هستید که یک سالن زیبایی دارید .

دکوراسیون داخلی آرایشگاه


فضای کاری شما باید یک حس تعلق ایجاد کند .معماری داخلی سالن شما باید امضایی از شما و هنر و سلیقه شما را نمایش دهد .مشتریان شما همانگونه که به هنر شما اعتماد کرده و وارد سال شما می شوند و سالیان سال وفا دار به شما می مانند باید لحظات و احساسات خاصی را هم در سالن شما تجربه کنند.معماری ودکوراسیون شما باید خاص شما باشد .نباید تقلید ی و کپی باشد .مشتری شما باید حس فضایی خاص سالن شما را تجربه کند.

دکوراسیون سالن زیبایی لوکس

افتخارات شرکت زانا در زمینه طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی سالن های زیبایی

زهرا رستمی در مجله ساختمان


در بهمن سال 98 پروژه سالن زیبایی بانو آرایی در بلوار فردوس تهران به عنوان یک دکوراسیون موفق در مجله ساختمان به چاپ رسید . نقاط قوت این پروژه مربوط به تضاد های زیبا و نورپردازی خاص و هوشمند سازی این سالن بود .طرح و مجری پروژه زهرا رستمی به همراه همکارانی چون مهندس حسین رجب پور ،مسعود بخشی پور و... خالق این پروژه موفق بودند.

سالن زیبایی


خدمات شرکت زانا در زمینه معماری داخلی سالن های زیبایی
*بازدیدرایگان از محل پروژه
*بررسی و ارائه راهکارهای طراحی
*عقد قرارداد طراحی
*ارائه نقشه های دوبعدی کل فضا و ارتباطات فضایی
*طراحی نور پردازی
*متره و برآورد هزینه اجرای پروژه
*ارائه جدول زمان بندی مدت انجام پروژه
مهندس رستمی

هوشمند سازی

هوشمند سازی ساختمان بر چه اساسی شکل میگیرد ؟
هوشنمد سازی یک ساختمان با توجه به کاربری آن (مسکونی ،تجاری ،خدماتی و...)و با خواسته های ساکنین آن صورت میگیرد .و امکان کنترل آن برای کاربران بسیار ساده و قابل دسترس است .به طور مثال شما مدیر یک شرکت هستید که در بسیار از ساعت ها کارمندان شما در پشت میز کاری خود و یا اتاق خود نیستند و لی سیستم تهویه و سیستم روشنایی فعال است به کمک سناریو نویسی ،هوشمند سازی میشود که وقتی حرکتی در زیر چراغها توسط سنسورها در یافت نشود سیستم روشنایی خاموش شده و سیسیتم سرمایش و یا گرمایش کاهش یابد .
و یا اینکه شما صاحب ویلاو باغی در خارج از شهر هستید که گاها چندین ماه امکان سفر و حضور در ویلای خود را ندارید با هوشمند سازی ویلای خود میتوانید هر روز آبیاری آنرا از راه دور به کمک اپلیکیشن موبایل خود و یا تبلت انجام دهید و بازدیدی از ویلا را روزانه انجام دهید و یا قبل از رسیدن به ویلای خود سیستم گرمایش و سرمایش خود را فعال کنید و فضا را برای حضور خود و خانواده آماده کنید .
مثال دیگر اینکه شما صاحب یک رستوران و یا کافه هستید تلاش کرده اید دکوراسیون جذاب و پر هزینه ای برای مشتری های خود فراهم کنید اما بعداز مدتی مشتریان ثابت شما جذابیت دکوراسیون را به دلیل تکراری بودن آن درک نمیکنن و لی شما میتوانید با هوشمند سازی تنوع فضایی ایجاد کنید مثلا چند نوع نورپردازی مختلف داشته باشد و ماهانه ویا هفتگی آنرا به کمک سنسورهای ساده تغییر دهید. 
هزینه های هوشمند سازی ساختمان
سوالی که برای بسیاری از کاربران پیش میاید هزینه هوشنمند سازی است هزینه هوشند سازی به تعداد آبتم های آن بستگی دارد متلا شما سیستم روشنایی و تهویه ساختمان خود را انتخاب کرده اید یعنی فقط دو آیتم ولی اگر سیستم حفاظت از حریق و امنیتی را هم اضافه کنید هزینه شما افزایش می یابد و همچنین بستگی به تعداد سناریو های درخواستی داشته .واقعیت اینست که در هوشند سازی هیچ سقف و انتهایی وجود ندارد و شما به عنوان کار فرما و ساکن یک بنا بی نهایت میتوانید خواسته از سیستم هوشمند سازی داشته باشید ولی این مسله موجب افزایش هزینه شما خواهد بود .چون به تعداد سنسورهای مصرفی اضافه میشود .
مسله مهم دیگر برند اجناس و تجهیزات لازم در هوشمند سازی است که معروفترین آنها مربوط به کشور آلمان میباشد و لی قطعات مختلف با قیمتهای مختلف در بازار موجود است که خود تاثیر بسیار مهمی در هزینه هوشمند سازی داشته . مسله بعدی متراژ فضا و تعداد طبقا ت میباشد که با افزایش متراژ و طبقات هزینه هوشمند سازی افزایش میباید . ولی در کل اگر یک واحد 100 متری را در نظر بگیریم با آبتم های اصلی و یک برند متوسط حداقل هزینه هوشمند سازی 4 میلیون تومان میباشد .که همانطور که نخست توضیح داده شد با افزایش خواسته ها ،آیتم ها ،این هزینه افزایش می یابد .نتیجه هزینه هوشمند سازی در طولانی مدت برای شما محسوس خواهد بود چون کمک بسیاری درآسایش محیطی شما کاهش هزینه های انرژ ی خواهد داشت . دپارتمان هوشمند سازی زانا این امکان را فراهم کرده تا با بازدید رایگان از فضاو ساختمانها ،برآورد و پیشنهادات اولیه برای هوشمند سازی را به مشتریان ارائه نماید.

اجرای پروژه ها

اجرای پروژه ها ی دکوراسوین در شرکت زانا در سه فاز متفاوت اجرا میشود:
1-اجرای پروژه های دکوراسیون به صورت مدیریت پیمان
2-مشاوره در اجرای پروژه های دکوراسیون داخلی 
3-تغییر کاربری و بازسازی 
4-طراحی و اجرای مبلمان داخلی
5-خرید و تهیده تجهیزات داخلی