Toll Free 1800.899.900

بازسازی

» » بازسازی خانه های کلنگی

بازسازی خانه های کلنگی

بازسازی خانه های کلنگی:

بازسازی خانه های کلنگی،دارای اصول فنی خاص خود می باشد که باید توسط متخصصین و شرکت های معتبر صورت گیرد.
بازسازی خانه های قدیمی و فرسوده،در شهرهایی همچون اصفهان و یزد که دارای بافت تاریخی ارزشمند هستند؛مرسوم تر است ..

مراحل بازسازی خانه های فرسوده:

مراحل بازسازی بستگی به قدمت بنا دارد.معمولا بناهای بین 25 تا 30 سال مراحل متفاوتی با بناهای بیش از 30 دارند.هرچه قدمت خانه بیشتر باشد؛مقاوم سازی و تغییر زیربنای ساختمان بخش مهم تری از بازسازی را فرا می گیرد.
بخشی از بازسازی مربوط به تعمیر  است؛بخش زیادی از این تعمیرات مربوط به تاسیسات آب وفاضلاب ساختمان و سیستم سرمایش و گرمایش می باشد.درصورت فرسودگی سیستم تاسیسات،نیاز به طراحی جدید و گاها تعویض کلیه سیستم تاسیسات ساختمان می باشد.
نوسازی و تغییر معماری داخلی نیز جزیی مهم از پروسه بازسازی است که بهتر است قبل از شروع پروژه توسط متخصصین طراحی صورت گیرد.

 

 

بازسازی


ایمنی و رعایت نکات فنی در بازسازی:

ایمنی نیز بخش مهمی از بازسازی است که باز هم در صورت قدمت بالای خانه کلنگی میزان حساسیت آن افزایش می یابد .بطور مثال در ساخت خانه های بالای 30 سال از سیستم سازه فلزی ترکیب با سازه بنایی استفاد می شود یعنی مقداری از بازسازی ساختمان توسط ستونهای فلزی و قسمتی توسط دیوار های ضخیم و جرزها تحمل می گردد؛که در هنگام تغییر معماری داخلی و تخریب ،نکات ایمنی خاصی باید رعایت شود و در صورت غفلت از موارد فنی و مهندسی،موجبات تخریب کامل ساختمان فراهم می شود .

بازسازی منزل


 نحوه بازسازی خانه های قدیمی و کلنگی:

 در بازسازی خانه های کلنگی و فرسوده هدف باید به سازی و نوسازی خانه قدیمی باشد .
 و تلاش شود تا ارزشهای معماری این نوع خانه ها حفظ گردد
.گاها میتوان تغییر کاربری مناسبی نیز برای آنها تعریف کرد .مثلا گالری یا رستوران .
در روش و نحوه بازسازی خانه های قدیمی ابتدا باید :
 •  سازه ساختمان خانه بررسی شود و در صورت بنایی بودن راهکاری فنی ارائه گردد.
 •  آسیبها و فرسودگی های  ساختمان یافت و ترمیم شود .
 •   طراحی معماری داخلی و دکوراسیون داخلی خانه طراحی شود و بر اساس زمانبندی مناسب بر اساس آنها بازسازی،صورت گیرد .
نوسازی خانه های قدیمی بسیار ارزشمند است چرا که بسیاری از خانه های قدیمی میراث کهن و فرهنگی هر شهر ی محسوب میشوند که برای حفظ آنها باید تلاش کرد .

 

 

بازسازی ویلا

 

 تاثیر بازسازی در فروش خانه:

بسیاری از خانه های کلنگی بخصوص آنهایی که قدمت کمتری دارند در صورت انجام یک بازسازی مناسب ارزشمندتر شده و اگر قصد اجاره و یا فروش را داشته باشید با قیمت بیشتری امکان فروش پیدا میکنید .دلیل این امر این است که بسیاری از خانه های کلنگی به دلایل زیر پر طرفدارند :
 •  معمولا متراژ بالایی دارند 
 •  حس نوستالژی بیشتری را ایجاد می کنند
 • موقیت محلی بهتری دارند و اصالت دارند 
 •   معمولا حیاط دار و دلباز هستند
 •  ساختمان خانه های کلنگی دردسر های همسایه ها و مشکلات مجتمع ها را ندارند 

بازسازی خانه های کلنگی ویلایی:

خانه های کلنگی ویلایی از پر طرفدار ترین خانه ها هستند چرا که هنوز بسیاری از مردم ترجیح میدهند در آپارتمان زندگی نکنند و به یاد گذشته در خانه های ویلایی خلوت روزگار بگذرانند.پس اگر مالک یک خانه ویلایی کلنگی هستید حتما به فکر یک بازسازی مناسب باشید و با شرایط بهتر به فروش و یا اجاره بسپارید .خانه های کلنگی ویلایی در صورتی که بتوان اضافه بنا برای آنها در نظر گرفت بسیار ارزشمندتر خواهد بود. مثلا اضافه کردن یک نیم طبقه و تبدیل آن به یک خانه ویلایی دوبلکس
 

بازسازی خانه کلنگی

هزینه نوسازی ساختمان فرسوده:

هزینه های بازسازی بستگی به موارد زیر دارد :

 • قدمت ساختمان
 •  میزان فرسودگی ساختمان 
 •  میزان و حجم تغییرات بنا
اما در کل میتوان از بیس متری 700000 (هفتصدهزار) تومان برآورد هزینه را تخمین زد.
در صورت نیاز به اطلاعات مربوط به هزینه می توانید با کارشناسان شرکت زانا تماس بگیرید و جزئیات بازسازی خود رابیان کنید و یا بعداز بازدید،کارشناسان با تجربه میتوانند برآورد دقیق تری ارائه دهند.

 

 

بازسازی خانه


بهترین راه برای برآورد هزینه بازسازی:

بهتر است قبل از اقدام به بازسازی و برآوردهای خیالی و غیر تخصصی از یک شرکت و یا گروه با تجربه که هم بتوانند طراحی داخلی انجام دهند و هم بازسازی را اجرا نمایند دعوت کنید تا از پروژه شما بازدید کنند.
 بعداز بازدید هدف خود از بازسازی را مشخص کرده و حد توان مالی خود را نیز با آنها در میان بگذارید.
  بعداز انجام طراحی و بررسی تمامی موارد مربوط به پروسه،بازسازی متره و برآورد دقیق و تخصصی هزینه ها و موارد فنی توسط متخصصین ، امر بازسازی و معماری شروع می شود.

پروسه بازسازی خانه های فرسوده:

1.        یافتن یک شرکت معتبر و با تجربه
2.        بازدید از پروژه توسط متخصصین و بررسی تمامی مشکلات و موارد فنی و تخصصی
3.       برگزاری جلسه و مشخص کردن خواسته های کار فرما
4.       انجام طراحی و ارائه طرح
5.       تایید طراحی توسط کار فرما
6.       تعیین فاز های اجرای بازسازی و اولویت بندی
7.       تعیین هزینه و زمان بندی صحیح
8.       نظارت درست بر انجام پروسه طراح
 

در بازسازی ها دست از سنتی کاری بردارید

به طور سنتی عادت داریم در یک پروسه ساخت اگراز مصالح سنتی مثل آجر و بلوک استفاده نکنیم بنظرمان کار درست پیش نرفته است .در حالی که در بسیار از شرایط ها در بازسازی بهتر است از روشهای جدید استفاده کنیم مثلا برای ساخت دیوارهای جدید از کناف استفاده کنیم و بین آن  از عایق صوت مناسب استفاده کنیم اگر دیوار جدید یه لایه بیرونی دارد می توان از ورق های سمنت برد استفاده کرد.

دیوار کناف

بازسازی تخریب همه چیز نیست

متاسفانه بیشتر بازسازی ها غیر اصولی انجام می شود و تفکر اکثریت اینگونه است که باید همه چیز تخریب شود و از نو ساخته شود بخصوص در کف ها و سقف در حالی که می توان فقط برای تاسیسات های جدید و مسیر لوله های جدید تخریب محدود انجام داد و کف های جدید مثل سرامیک ها و سنگ ها جدید را روی کف های قدیمی نصب کرد .
البته برای نصب متریال هایی مثل کف پوش و لمینت حتما سطح زیر کار باید تراز و یکدست شود که می توان با سیمانکاری های ساده این کار را انجام داد.

کف در بازسازی

لمینت در بازسازی


در بازسازی از تکنولوژ های جدید استفاده کنیم

در کاری به علم خاص خود نیاز دارد بازسازی هم باید  کاملا علمی و اصولی انجام شود .حتما در مورد متریال های جدید و تکنولوژی های جدید در کارهای خود استفاده کنید بطور مثال بجای استفاده از رادیاتور های مرسوم که فضای زیادی اشغال می کنند از رادیاتور های قرنیزی استفاده شود ویا برای پوشش سقف از کاذب های مناسب و جدید مثل کناف سقف های کشسان استفاده شود.

بازسازی

بازسازی خانه کلنگی


  بازسازی در کنار تزیینات خانه جدید خلق می کند

بازسازی را شاید بتوان به دو بخش اصلی تقسیم کرد :بازسازی و احیای زیر ساخت های بنا -زیبا سازی بنا 
در بخش نخست که بسیار مهم است و در واقع مهمترین و تخصصی ترین بخش بازسازی می باسد بنا از نظر سازه -تاسیسات و متریال های فرسوده مورد ارزیابی قرار میگیرد و احیا می شود .اما بخش دوم می تواند بنا را بروز رسانی کند از نظر سبک و زیبایی و تاثیر بصری زیادی را ایجاد خواهد کرد از جمله کارهایی که می توان در این بخش انجام داد :بروز رسانی تجهیزات چوبی مثل کابینت و کمد ها -پارکت و کاغذ دیواری -گچبری های سنتی و آینه کاری -استفاده از متریالهای چوبی در تزیینات دکوارتیو و...
 

خدمات ما در شرکت معماری و دکوراسیون زانا

با بهترین کیفیت

با زیباترین طرح ها

با تنوع بسیار

-->

بازسازی

بازسازی امری کاملا تخصصی در صنعت ساختمان محسوب می شود که باید توسط تیم حرفه ای صورت پذیرد .…

ادامه مطلب

طراحی ویلا و محوطه

شلوغی و آلودگی شهرهای بزرگ مارا به دامان طبعت سوق میدهد . در دامان طبعت نیاز به ویلاهایی است که در…

ادامه مطلب

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی ومعماری داخلی ترکیبی از هنر و فن است در راستای بهینه ساختن فضاهای ساختمان ها…

ادامه مطلب

طراحی نما

طراحی نما اولین بخش از معرفی ساختمان است که تاثیر زیادی در ارزش بنا و همینطور چهره شهری داشته…

ادامه مطلب


دکوراسیون داخلی، دکوراسیون منزل، دکوراسیون داخلی منزل، دکوراسیون آرایشگاه، دکوراسیون مطب، دکوراسیون کلینیک، دکوراسیون رستوران، شرکت زانا، شرکت zana، archzana

بازسازی

یک تفاوت مهم شرکت معماری و دکوراسیون زانا دپارتمان اجراست .فعالیت دپارتمان اجرابه دلیل هماهنگی کامل با طراحی دکوراسیون و طراحی معماری کاملا اصولی انجام می شود ،سابقه بازسازی شرکت زانا در پروژه های : بازسازی منزل و تغییر دکوراسیون داخلی منزل، بازسازی ویلا (لواسانات ،شمال و..)، بازسازی رستوران و تغییر دکوراسیون رستوران، بازسازی سالن های زیبایی، بازسازی هتل ها و مهمانسراها، باز سازی تجاری و باز سازی فروشگاهی بازسازی اصولی باید با بررسی اولیه منازل و پروژه های ساختمانی صورت بگیرد ،شناسایی پتانسیل های مهم فضا و تاثیر گزار در بازسازی ،کنترل هزینه بازسازی ،برنامه ریزی صحیح جهت اجرای پروژه بازسازی منزل،توجه به تاسیسات وزیرساخت های ساختمان که بسیار باید در امر بازسازی به آنها توجه کرد.

بیشترین بازسازی ها

بازسازی فضاهای خدماتی

دومین رتبه بازسازی مروبط به فضاهای خدماتی است به ترتیب در خواست کارفرماها عبارتند از :بازسازی رستوران ، بازسازی رستوران سنتی ، بازسازی تالار ، بازسازی کافی شاپ ، بازسازی سالن زیبایی وآرایشی ،بازسازی مطب ، بازسازی کلینیک ، بازسازی کلینیک دندانپزشکی

طراحی ویلا، طراحی باغ ویلا، طراحی حیاط ویلا، طراحی نمای ساختمان، بازسازی آپارتمان، بازسازی ساختمان، شرکت زانا ، شرکت zana، archzana

بازسازی اداری

به دلیل محدودیت ادارجات و شرکتها در تهیه فضای بزرگی برای ساماندهی و تفکیک فضایی اداری پرسنل خود ،بازسازی فضاهای اداری هم جز پرطرفدارترینهاست ،با نقل مکان از یک ساختمان به ساختمان دیگر ادارجات و شرکتها نیاز به بازسازی پیدا می کنند همچنین قرار گیری بسیاری از دفاتر اداری درساختمانهای فرسوده نیاز به بازسازی آفیسها و ادارجات و بازسازی دفاتر اداری ،مثل بازسازی دفتر وکلا ، بازسازی فضاهای آموزشی و اداری ، بازسازی اتاق مدیریت ، بازسازی اتاق جلسات و...

بازسازی منزل، بازسازی ویلا ، محوطه سازی، محوطه سازی فضای سبز، ساخت فضای سبز، محوطه سازی ویلا، محوطه سازی حیاط، شرکت زانا ، شرکت zana، archzana

بازسازی منزل

بازسازی منزل جز پرطرف دارترین بازسازی هاست .با افزایش قیمت مسکن و کاهش ریسک خرید فروش ساختمانها و جهت ایجاد تنوع و زندگی در فضاهایی با دکوراسیون ویژه بازسازی منزل بهترین انتخاب با طراحی دکوراسیون داخلی و تغییر معماری داخلی است.

دکوراسیون کلینیک، دکوراسیون رستوران، معماری ساختمان، معماری ویلا، معماری محوطه، شرکت زانا ، شرکت zana، archzana

مطالب مشابه