Toll Free 1800.899.900

معماری

تعرفه قیمت طراحی نما

 

نمای ساختمان هویت ساختمان

وقتی عابرین و ناظرین از کنار ساختمان شما رد می شوند چه چیزی از ساختمان را درک می کنند ؟
چگونه درک می کنن که ساختمان چه کاربری دارد ؟
از نظر انها آیا ساختمان شما یک بنا ی معمولی و ارزان قیمت است یا یک ساختمان لاکچری و ارزشمند ؟

کدامیک ؟؟؟

پاسخ این سئوالها و ذهنیت ها را نمای ساختمان و نوع طراحی ان پاسخ می دهد .طراحی و اجرای مناسب نما به ناظرین می فهماند که ساختمان را چگونه درک  کنند چرا که قطعا همه آنها نمی توانند وارد بنا شوند و همه جوانب معماری و ساخت را بررسی کنند.
نمای ساختمان آنقدر باید حرفه ای صورت گیرد که کاربری خود را فریاد بزند .من یک بنای اداری هستم ، من مسکونی هستم
بله نمای ساختمان معرفی آن است .

 

طراحی نما

تاثیرات نما بر ارزش اقتصادی ساختمان

بله دقیقا نمای ساختمان میتواند در جذب مخاطب ماثر باشد و ارزش مادی و اقتصادی ان را افزایش یا کاهش دهد .بسیار از ساختمانها از نظر معماری داخلی خیلی اتفاق خاصی در آنها رخ نداده و لی نمای قابل توجهی دارند و این خود پوششی بوده در کم کاری نمای ساختمان .
همه موارد فوق جهت تاکید به این موضوع نگارش شده است که بدانید طراحی نما بسیار اهمیت دارد و نباید از آن غافل شد .
در ادامه به مبحث اصلی این مقاله یعنی هزینه نمای ساختمان بیشتر خواهیم پرداخت .

 

 عوامل کلیدی در طراحی نمای ساختمان


در طراحی نما عوامل مختلفی مورد بررسی قرار می گیرند :

موقعیت ساختمان

موقعیت مکانی ساختمان بسیار اهمیت دارد. موقعیت ساختمان در محله و شهر ، آیا ساختمان موقعیت مکانی خاصی دارد مثلا در مجاورت یک خیابان اصلی است و یا در انتهای یک کوچه بن بست ، همچنین موقعیت شهری ، در کدام محله و موقعیت شهری قرار دارد ،ارزش مکانی از این دو نظر باید بررسی شود .
مساحت نمای ساختمان (برساختمان در هر وجه در ارتفاع ضرب می شود ):مساحت و س.طح نما بسیار در طراحی آن مئوثر هستند .

نوع سبک طراحی نما درخواستی کارفرما جهت طراحی نما
سبک نما موردی است که باید به دقت توسط معماران بررسی شود .سبک مدرن ، پست مدرن کلاسیک ، نئو کلاسیک ، سنتی ، رستیک و...

آیا طراحان باید تاییده شهرداری را نیز برای طراحی نما اخذ کنند یا کارفرما این بخش را بر عهده می گیرد

در طراحی نما در شهر های بزرگ همجون تهران حتما باید مورد تایید شهر داری منطقه و ناحیه باشد .چرا که نما تاثیر گذار در سیمای شهری و محلی است و نباید هر کس بصورت سلیقه ای به آن بپردازد . لذا در این سالهای اخیر شهر داری ها توجه ویژه به نما های شهری داشته و ضوابط و مقررات خاص نگارش و توصیب کرده اند . که طراحان موظف به رعایت آنها می باشند .

هزینه طراحی نما


نوع کاربری ساختمان و جایگاه و موقعیت شهری و محلی یک ساختمان

کاربری ساختمان بخصوص در ساختمانهای غیر مسکونی مثل ساختمانهای اداری و تجاری باید مورد بررسی قرار گیرد .

آیا کارفرما مصالح خاصی را در طرا حی نما در خواست دارد.

در بسیاری از پروژه های طراحید قبل از اقدام به طراحی نما کارفرما در خواست داشته که متریال مورد نظر ان در طراحی در نظر گرفته شود گاها این درخواست به خاطر مسائل اقتصادی و زیبایی شناسی کار فرما صورت می گیرد .

نمای لاکچری

نماهای لاکچری در واقع نماهای تجملی هستند که ساختمانهای خاص با هزینه ساخت بالا را در بر می گیرد .

نمای لاکچری


 
 

عوامل موثر در تعرفه هزینه نما

بعداز بررسی عوامل فوق شرکت طراحی نما و یا معمار طراح نما میتواند قیمت دقیق طراحی نما را مشخص کند در کل برای ساختمانهای با متراژ پایین قیمت طراحی نما کلی محاسبه شده و براساس متراژ نمی باشد .

چگونه قیمت طراحی نما پروژه را بدست آوریم

با تماس تلفنی با شرکت زانا و پرسش و پاسخ تلفنی و گاها ارسال نقشه های معماری ساختمان ،کارشناسان شرکت قیمت طراحی نما را مشخص میکندند ولی در بهترین حالت اینست که در جلسه ای حضوری خواسته های کارفرما مشخص شود و با تبادل نظر با معماران به یک جکع بندی در مورد طراحی نما برسند در این پروسه قیمت و هزینه های طراحی نما و هزینه اجرای نما دقیقتر مشخص می شود .

با کارشناسان تماس بگیرید
02126711689

 

هزینه نمای سیمانی

نمای سیمان سفید

نمای سیمان سفید نمای تقریبا ارزان قیمتی است و لی همیشه دلنگرانی دارد که زود کثیف شده و ترک بر می دارد . در ارداه به راه حل ان خواهیم پرداخت و توضیحات جامعی ارائه می شود .

با کثیفی نمای سیمان سفید چه کنیم ؟

در بخش قبلی در مورد اجرای نمای رومی با سیمان سفید توضیحی داده شد اما شاید نگران کثیف شدن و ترک برداشتن نمای ساختمان اجرا شده با سیمان سفید باشید .نگران نباشید اگر مواد نانو به ملات سیمان کاری اضافه کنید و یا بعداز اتمام مراحل سیمانکاری همانند رنگ  کاری نمای ساختمان با نانو پوشش داده می شود .و برای جلوگیری از ایجاد ترکها به مواد سیمانکاری الیافهای مخصوص جهت مصلح کردن سیمان سفید وجود دارد که با استفاده از آنها نگرانی بعدی شما نیز برطرف  می شود .

هزینه نمای رومی


 

قیمت نمای رومی با سنگ

 
هزینه طراحی نمای رومی یا نئو کلاسیک  پر هزینه ترین نما می باشد . در صورت اجرای نمای رو می هزینه زیادی بابت سنگبری و دستمزد پرداخت می شود . در صورت اجرای نمای رومی با سیمان سفید هزینه کمتری متحمل می شوید .

هزینه نمای آجری و سنگی

نمای آجری و سنگی نمای پر طرفداری است و همین طور می تواند در کنترل هزینه های اجرا کمک کند در صورتی که آجر کاری ساده باشد و فاقد گره چینی باشد تقریبا هزینه متوسطی را اجرای این نما خواهد داشت .هزینه این نوع نما بستگی به نوع و قیمت سنگ ،طراحی نما و فرمال بودن ، نوع آجر (آجر دستی ،قزاقی ، آجر نسوز و...)و طرح آجر کاری دارد .طراحی این نوع نما و سختی های و چالش های اجرای نما دستمزد استاد کار ها را مشخص می کند .همچنین طبقات و کاردر ارتفاع نیز در هزینه دستمزد بی تاثیر نیست .


نمای سنگی و آجری

خدمات شرکت زانا

معماری |  بازسازی

بازسازی

بازسازی امری کاملا تخصصی در صنعت ساختمان محسوب می شود که باید توسط تیم حرفه ای صورت پذیرد .…

ادامه مطلب

طراحی ویلا و محوطه

شلوغی و آلودگی شهرهای بزرگ مارا به دامان طبعت سوق میدهد . در دامان طبعت نیاز به ویلاهایی است که در…

ادامه مطلب

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی ومعماری داخلی ترکیبی از هنر و فن است در راستای بهینه ساختن فضاهای ساختمان ها…

ادامه مطلب

طراحی نما

طراحی نما اولین بخش از معرفی ساختمان است که تاثیر زیادی در ارزش بنا و همینطور چهره شهری داشته…

ادامه مطلب


پروژه های معماری

طراحی معماری ساختمانهای معمولی

این نوع ساختمان ها معمول ترین سفارشات طراحی معماری به شرکت زانا می باشد که با کسب دستور نقشه از شهرداری و درخواست کسب جوازمعماری و طراحی معماری منطبق بر قوانین ساختمان انجام می شود.

معماری ساختمانهای ویژه

این نوع طراحی معماری ها معمولا از طریق مسابقات معماری و یا در خواست کتبی طراحی معماری انجام می شود.طراحی معماری این نوع ساختمانها کاملا با کانسپ های ویژه معماری و خلاقیت بالای گروه مهندسین معمار انجام می شود.

طراحی معماری ویلا

از جمله طراحی های ویژه معماری ،طراحی ویلا می باشد که توسط تیم تخصصی معماری زانا طراحی می شود .سفارش طراحی معماری مربوط به ویلاهای لواسانات ،ویلای دماوند و یلاهای شمال و...می باشد .طراحی معما ی ویلا همراه با خلاقیت و کانسپتهای معماری همینطور ضوابط ملی ساختمان انجام می شود .

مطالب مشابه