Toll Free 1800.899.900

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون مطب خلاق

طراحی دکوراسیون  مطب پزشک

در طراحی دکوراسیون داخلی مطب  یک پزشک خلاقیت و هوشیاری بالایی لازم است .هر طراحی برای هر نوع فضایی با توجه به نوع کاربری آن فضا دارای پروسه خاصی خواهد بود .در هر بخشی از یک طراحی داخلی خلاقیت های خاصی لازم است .

دکوراسیون داخلی مطب


خلاقیت در طراحی داخلی یک مطب

در هر مطب و هرفضای درمانی  پزشک . کادر درمانی وی دارای نیازهایی می باشد .مثلا نیاز های فیزیکی فضا یی مطب باری یک متخصص ارتوپدی :
قسمت پذیرش و منشی
  • فضای انتظار مطب
  • اتاق پزشک و اتاق معاینه
  • اتاق گچ گیری و در مانی 
  • اتاق استراحت و آبدارخانه
  • سرویس بهداشتی متناسب معلولین 
یک طراح دکوراسیون داخلی برنامه فیزیکی را از پزشک در یافت میکند ولی دقدقه بعدی وی این خواهد بود که با توجه به مساحت مطب آیا می تواند تمامی فضا ها را بدرستی و با کیفیت جا گذاری و طراحی کند ؟
بحث بعدی رعایت استانداردها ست  در دکوراسیون داخلی مطب خلاق ،یک طراح با توجه به مساحت ،نیازهای پزشک ،حالا باید بتواند این دو مورد را با استانداردها تطبیق دهد و بهترین نتیجه را ایجاد کند .

دکوراسیون مطب خلاق


خلاقیت در دکوراسیون داخلی  مطب

در مرحله بعدی  بعداز بررسی برنامع فیزیک ی ،استانداردها و مساحت طراحان داخلی با چالش جدید مواجه می شونو و آنهم اینکه بار یتمامی نیاز ها مساحت و متراژ لازم وجود ندارد و دقیقا در همین مرحله است که خلاقیت و تخصص یک ارشیتکت به یاری آن آمده و به ان کمک خواهد کرد تا چاره اندیشی کند  مثلا با طراحی چند عملکردی فضاها می تواند بسیاری از مشکلات فضایی را حل کند .این مسایل و چالش ها بخصوص در شهر های بزرگ همچون تهران  بدلیل افزایش هزینه های ملک و محدودیت مساحت در کلینیک ها و مطب ها بیشتر هستند .

دکوراسیون خلاق مطب با شرکت های دکوراسیون داخلی

دکوراسیون مطب خلاق توسط شرکتهای دکوراسیون حرفه ای با تیم و طراحان دکوراسیون خاص و حرفه ای انجام می شود .در دکوراسیون مطب خلاق طراحان با بررسی برنامه فیزیکی مطب جهت طراحی معماری داخلی به راهکارها و ایده های خلاقانه جهت افزایش کارایی بهتر مطب می پردازند .
دکوراسیون خلاقانه مطب چه نوع دکوراسیونی است ؟
دردکوراسیون مطب خلاق علاوه بر معماری داخلی مناسب عناصر دکوراتیو و مجموعه دکوراسیون داخلی مطب دارای تفکر نوآورانه در دکوراسوین داخلی مطب و معماری داخلی مطب می باشند .

دکوراسیون داخلی کلینیک

تکنولوژی و طراحی دکوراسیون داخلی

آشنایی با تکنولوژی های ساختمان و معماری داخلی نیز به طراحان کمک خواهد کرد تا فضاهای با کیفیت تر طراحی و اجرا کنند .
مثلا آشنایی طراحان داخلی با تکنولوژی ساخت تجهیزات چوبی وآشنایی یا تکنولوژی نورپردازی  همگی کمک خواهد کرد تا  فضاهای با کیفیتی خلق شوند .
نقش رنگها در ایجاد یک  دکوراسیون خلاقانه برای مطب
  • چه رنگی برای مطب مناسب است ؟
  • چه نوع رنگهایی بهتر هستند ؟
  • ترکیب رنگها با یکدیگرچگونه باید باشد ؟

    دکوراسینون داخلی درمانگاه

در این قسمت یک بخش مهمی مربوط به کیفیت رنگهاست که باید از رنگهایی استفاده شود که بهداشتی باشند و قابل شستشو باشند .در بخش بعدی رنگ است که بهتر است از رنگهایی که نماد پاکیزگی هستند استفاده کنیم .بیشترین رنگ مورد استفاده در فضای مطب ها و کلینیک در مانی رنگ سبز و آبی می باشد .
اما میتواند از رنگهایی که تن ملایم داردند نیز استفاده کنیم رنگهایی همچون :کرم ،نخودی ،لیمیویی ،فسفری  و از رنگهای تند و گرم بصورت درصدی کم در ترکیب در نگهای ملایم و سرد استفاده کنیم .

دکوراسیون داخلی کلینیک و مطب

مهندس زهرا رستمی
 

مطالب مشابه

بازسازی

بازسازی امری کاملا تخصصی در صنعت ساختمان محسوب می شود که باید توسط تیم حرفه ای صورت پذیرد .…

ادامه مطلب

طراحی ویلا و محوطه

شلوغی و آلودگی شهرهای بزرگ مارا به دامان طبعت سوق میدهد . در دامان طبعت نیاز به ویلاهایی است که در…

ادامه مطلب

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی ومعماری داخلی ترکیبی از هنر و فن است در راستای بهینه ساختن فضاهای ساختمان ها…

ادامه مطلب

طراحی نما

طراحی نما اولین بخش از معرفی ساختمان است که تاثیر زیادی در ارزش بنا و همینطور چهره شهری داشته…

ادامه مطلب