Toll Free 1800.899.900

دکوراسیون داخلی

طراحی نمای رستوران

طراحی نمای رستوران

نمای یک رستوران اولین دید را مشتریان و عابرین می دهد ،نمای بیرونی رستوران هویت ،ارزش و کلاس یک رستوران را در نگاه اول مشخص می کند .پس همانقدر که به دکوراسیون داخلی رستوران و معماری داخلی رستوران خود اهمیت می دهید به اصول طراحی نمای بیرونی رستوران  نیز اهمیت دهید ،گاها تمامی تمرکز، هنر  و خلاقیت در طراحی داخلی رستوران مصرف می شود و باعث غفلت از بخش اصلی می شود .
.چند مسئله در مورد ساختمان رستوارن و کافه مهم است :
·         نمای خوب و شکیل بودن رستوران،کافی شاپ و کافه تریا و...
·         ایجاد دعوت شوندگی وایجاد کشش در مشتریان رستوران و کافی شاپ .
·         تمامی این موارد بستگی به طراحی نمای رستوران  دارد
·         منحصر به فرد بودن نمای رستوران . 

 

طراحی نمای رستوران


 

 

نمای بیرونی رستوران

 


متریال و مصالح در نمای رستوران

استفاده از متریالهای شفاف مانند شیشه در سطوح بزرگ ، باعث ایجاد دید مناسب از بیرون به سمت رستوران و کافه می شود .متریالها باید با توجه به موضوع رستوران ،موقعیت قرار گیری آن انتخاب شوند .
نوع طراحی گرافیکی و علایم و نوشته ها نیز بسیار مهم است به عنوان مثال طراحی نمای رستوارن می تواند به گونه ای باشد که مثل یک نشان شهری یا محلی در ذهن مشتریان و عابرین حک شود .معمولا در رستورانهای زنجیره ای لوگو و علامت تجاری رستوران در سردر مشخص است و بسیار ی از مشتریان با دیدن لوگو آرم و رنگ مخصوص نمایندگی های دیگر را سریع شناسایی می کنند .ویا در رستورانهای خاص مثل رستوران های چینی و هندی نوع خطاطی ،رنگ و نور منجر به معرفی سریع رستوران می شود .
همین طور سر در رستوران جزیی مهم و با اهمیت در طراحی نمای رستوران است .

 


 

 

 

دکوراسیون رستوران کوچک


 

نور پردازی در نمای خارجی رستوران

وقتی صحبت در مورد نمای بیرونی رستوران می کنیم صرفا منظور جداره ورودی رستوران نیست.سردر ،دیواره ها وهمه عناصری که در بیرون از رستوران نمایان است ، بخشی از نما می باشند.بنابر این وقتی در مورد نور پردازی نمای رستوران بحث می شود منظور عناصر نوری وچراغ هایی که در جداره قرار دارند،نور پردازی داخلی که به واسطه پنجره ها و جداره های شفاف ازبیرون مشخص است و هم نورپردازی که در کف قرار میگیرد است .
در مجموع نور پردازی مهمترین مسئله در دید شب یک رستوران است که باز هم با توجه به موضوع رستوران و هویت آن طراحی و اجرا می شود .در طراحی نور پردازی گاها اشتباهات بزرگی صورت میگیرد یا آنقدر کم نور و بی اهمیت به این مسئله پرداخته شده که نور پردازی هیچ نقشی در معرفی و دید شب رستوران ندارد و یا آنقدر افراطی و بدون منطق این کار صورت گرفته که در نگاه مشتریان زننده است .

 

طراحی داخل رستوران مدرن


 

 طراحی نمای بیرونی کافی شاپ

کافی شاپ جز فضاهای تفریحی که امروزه در شهر های بزرگ جز فضاهای مهم بخصوص برای جوانها محسوب می شود و محلی برای گپ های دوستانه ،قرار های کاری و دیدارهای مهم است.در طراحی کافی شاپ موقعیت و محلیت و همین طور مخاطبین آن بسیار اهمیت دارد .
مثلا در طراحی یک کافی شاپ که در نزدیکی دانشگاه هنر تهران قرار دارد رویکرد طراحی با یک کافی شاپ که درکنار یک موزه  است،بسیار متفاوت می باشد.بعضی از کافه ها فقط مخاطبین جوان دارن و بعضی مخاطبین روشنفکر و یا از یک طبقه اجتماعی خاص  .
رویکرد طراحی در کافی شاپ را مخاطبینش مشخص می کنند در طراحی نما و دکوراسیون داخلی یک کافی شاپ که مخاطبین رسمی دارد استفاده از رنگ های تیره ،محیط آرام و ایجاد یک محیط رسمی مهم است ولی در کافی شاپ ی که در اشرافیت دانشگاه است به راحتی می توان از رنگهای شاد و خلاقیتهای ویژه در طراحی ها بهره برد..نمای یک کافی شاپ مخاطبین خود را پیدا کرده و به داخل می کشاند.

 

اصول طراحی داخلی رستوران


 

 


 نقاط قوت در طراحی سردر رستوران

سردر نقطه قوت طراحی یک نماست .حتی اگر هیچ فرم واتفاق خاصی در معماری یک نما رخ نداده با الحاق و تفکرو خلاقیت در مورد سردر گام مهمی در معرفی و هویت یک رستوران و مشتریانش برداشته اید .فرم سردر ،تابلو سردر و نور پردازی از یک انسجام و پیویستگی می بایست بهره مند شوند .
طراحی نمای رستورانهای برند و زنجیره ای
در طراحی نمای رستورانهای برند و زنجیره ای توضیحی در قسمتهای قبل داده شد .موارد مهم در طراحی نمای این نوع رستورانها وجود دارد همچون:
·         اهداف تجاری و اقتصادی رستوران
·         لوگو و آرم تجاری و شناسه تصویری
·         رنگ سازمانی و هماهنگی نما با طراحی های گرافیکی که برای آنها برنامه ریزی شده است
·         موقعیت و لوکیشن قرار گیری رستوران
·         مودولار بودن طراحی تا قابلیت اجرا در هر ابعاد و اندازه ی مختلف، همینطور انعطاف بالایی  در اجرا داشته باشد .
·         طراحی به صورت یک نشان قوی و تصویر مهم در ذهن مشتریان حک شود .
·         سادگی اما پختگی بالا و خلاقیت و منحصر به فرد بودن طراحی نما اهمیت بالایی دارد .
·         نور پردازی مناسب و دقیق و خلاقانه در نما.

 

دکوراسیون داخلی رستوران ایرانی


 

 


مطالب مشابه

بازسازی

بازسازی امری کاملا تخصصی در صنعت ساختمان محسوب می شود که باید توسط تیم حرفه ای صورت پذیرد .…

ادامه مطلب

طراحی ویلا و محوطه

شلوغی و آلودگی شهرهای بزرگ مارا به دامان طبعت سوق میدهد . در دامان طبعت نیاز به ویلاهایی است که در…

ادامه مطلب

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی ومعماری داخلی ترکیبی از هنر و فن است در راستای بهینه ساختن فضاهای ساختمان ها…

ادامه مطلب

طراحی نما

طراحی نما اولین بخش از معرفی ساختمان است که تاثیر زیادی در ارزش بنا و همینطور چهره شهری داشته…

ادامه مطلب