Toll Free 1800.899.900

معماری سبز

تعریف معماری سبز

معماری سبز تعریف گسترده دارد و امروزه در جهان یک عنوان پر معنا و پرطرفدار است معماری سبز شامل :

  • بازیافت در معماری
  • اکولوژی در معماری 
  • استفاده از سبزینگی در معماری
  • توجه به معماری طبیعت گرا  

آنچه ما در این سایت به عنوان معماری سبز معرفی می کنیم و مربوط به حیطه فعالیت گروه معماری سبز زانا می باشد شامل موارد ذیل می باشد:

  • روف گاردن(بام سبز)
  • دیوار سبز  
  • محوطه سازی و حیاط

محوطه سازی


چرا بام سبز یا روف گاردن

افزایش قیمت زمین و ملاحضات اقتصادی باعت به وجود آمدن رویکردهای جدید در صنعت ساختمان شده ،هدف امروزه استفاده بهینه و حداکثری از پتانسیل های ساختمان است یکی از این پتانسیل ها و فضاهایی که در گذشته کاربردی نبوده پشت بام است .
پشت بام ها بصورت بالقوه می توانند تبدیل به محیطی برای صرف اوقات فراغت شود.
صرف هزینه ای مناسب نسبت به هزینه ساخت کل ساختمان برای ایجاد بام سبز (روف گاردن) باعث احیای فضای بلا استفاده پشت بام خواهد شد که خود از جهات مختلف ارزش افزوه بسیاری برای مجموعه مسکونی به ارمغان خواهد آورد.
توسعه فضای سبز دیگر امری لوکس به حساب نمی آید بلکه پاسخ به نیازی اساسی است.با احیا و تعریف کاربری مناسب برای بام به بسیاری از نیازهای ساکنین یک ساختمان و همین طور کمک بزرگی به محیط زیست شهر خود کرده ایم .

 

 

محوطه ویلا

 

محوطه سازی و حیاط

یک معماری خوب ،معماری ایست که در آن ساختمان و زمینه (محوطه)با هم هماهنگ بوده وبه در ستی در هم آمیخته شده باشند .
طراحی محوطه به اندازه خود معماری ساختمان دارای اهمیت میباشد.معماری سبز هنر و تخصصی است که امروزه دارای اهمیت و جایگاه ویژه ای در سراسر جهان دارد . گیاهان متعارف در حیاط، اضافه کردن رنگ ها، بافت و حتی عطر گل تا حد زیادی میتواند کیفیت محیطی را افزایش دهد .
نگاه حرفه ای به محوطه سازی باعث ایجاد جذابیت محیط می گردد. همچنین ارزش افزوده قابل توجهی برای ملک بوجود می آورد. محوطه یک ویلا یا هر مجموعه دیگر بیشترین فضا را به خود اختصاص می دهد، از این رو دیدگاه های تخصصی به محوطه سازی لازمه ایجاد فضایی متفاوت است.

دیوارسبز

دیوار سبز

دیوار سبز با یک تکنولوزی جدید (آمریکایی)انجام میشو که تمامی موارد نگه داری و حفظ گیاهان به صورت هوشمند صورت می گیرد ،دیوار سبز درواقع یک نو کشت عمودی است و یک روش بسیار جذاب در زیباسازی محیط محسوب میشود.استفاده از دیوار سبز برای فضایی چون :لابی هتل ها،اتاق های جلسات،فضاهای درمانی و کلینیک ها و... مناسب میباشد.

طراحی محوطهجواز ساخت ،  محوطه سازی ، محوطه سازی باغ ، محوطه سازی ویلا ، روف گاردن ، طراحی روف گاردن ، روف گاردن ، هزینه طراحی
مشاهده تمامی پروژه ها