Toll Free 1800.899.900

ویلاها

 معماری ویلا 

تفاوت معماری ویلا با معماری ساختمان معمولی چیست؟

معماری ویلا با معماری ساختمانهای معمولی بسیار متفاوت است.معماری ویلا باید با طبیعت اطراف ویلا هماهنگ باشد .زیبایی فضاها و لذت از یک محیط متفاوت از خانه های معمولی بسیار اهمیت دارد .
بیشتر ویلاها در حومه شهر های بزرگ به دلایلی چون :
 • ارزانی زمین
 • طبیعت بکر،
 • آرامش محیطی 
 • فرار از شلوغی و آلودگی هوای شهر

طراحی ویلا


ساخته می شوند .اگر زمین و باغ بزرگی داشته باشیم بهتراست از معماری ویلا آن سطح کمتری از باغ و یا محوطه سبز و زیبا را اشغال کند .
ویلاها ساختمانهای ویژه در پروژه های طراحی معماری محسوب می شوند .معمولا در طراحی معماری آنها آزادتر عمل می  شود و معماران سعی در ایجاد خلاقیت و فضاهای داخلی مناسبتر و متفاوتر ازآپارتمانها هستند .بیشتر پروژه های طراحی معماری ویلاها و محوطه سازی ویلاها مربوط به حومه شهر های بزرگ هستند در طراحی ویلاها موارد ذیل قابل تامل و با اهمیت هستند :
1- مساحت و موقعیت زمین ویلاها
2-برنامه فیزیکی ویلا و خواسته های کارفرما
3-اقامت دائمی و یا موقتی در ویلا
4- دکوراسیون و معمار ی داخلی ویلا
5-ضوابط و مقررات معماری
شرکت زانا با دپارتمان تخصصی در طراحی ویلا سعی در طراحی و ساخت ویلاهای خاص با ایده های متفاوت در تهران و حومه آن میباشد .
فعالیت در زمینه ویلاها توسط دپارتمان تخصصی شامل:
 • طراحی معماری ویلا
 • معماری داخلی ویلاهای جدید
 • تغییر معماری داخلی ویلاهای قدیمی
 • بازایزی و مرمت ویلاهای قدیمی
 • طراحی محوطه
 • طراحی و اجرای باغ ویلا
 • طراحی نما ویلا 

ویلای مدرن


مشاهده فیلم طراحی ویلا

 قسمت 1 بهترین طراحی ویلا چگونه  صورت می گیرد مهندس رستمی -اینجا کلیک کنید .

قسمت 2 در مورد طراحی ویلا توسط کارشناسان شرکت زانا اینجا کلیک کنید 


قسمت 3 -توضیحات فضاهای مناسب در ویلا -مهندس رستمی اینجا کلیک کنید 

نکات مهم طراحی ویلا

معماری ویلا و طراحی ویلا مبتنی بر خواسته های کارفرما ،محیط و باغ ویلا و بودجه ساخت ویلا دارد .در معماری ویلا معمار طراح معماری ویلا میتواند بسیار خلاقانه عمل کند .برنامه فیزیکی  ویلا بستگی به متراژ ویلا ،محوطه باغ ویلا و آب و هوای محیط ویلا دارد.به طور مثال در ویلاهای لواسان با معماری ویلا با ویلاهای شمال متفاوت است ،تاثیر آب و هوا و خصوصیات اقلیمی در معماری بنا بسیار تاثیر گذار است و نیاز است معمار و تیم مهندسی مطالعات علمی و تخصصی در طراحی معماری ویلا داشته باشند.

طراحی ویلای دوبلکس

یک ویلای دوست داشتنی داشته باشید

 از شلوغی شهر ها برای گذراندن لحظاتی خوش به دامان طبیعت پناه میبرید .داشتن یک مکانی زیبا و دلشین که تمامی نیاز های شما را در دامان طبیعت بر طرف کند ،حضور در طبیعت را لذت بخش تر خواهد کرد.
یک ویلای کوچک که مساحت کمی از باغ و محوطه را اشغال کرده باشد و در عین حال تمامی آنچه که یک ویلای جذاب باید داشته باشد را داراست .ویلاهای دوبلکس این امکان را برای شما ایجاد می کنند.با طراحی ویلای دوبلکس کوچک هم در دامان طبیعت هستید و هم محوطه بزرگی خواهید داشت و هم یک ویلای کامل و جذاب .

ویلای کلاسیک لاکچری


ویلای دوبلکس کوچک

طراحی ویلای دوبلکس همان اصول طراحی ویلا را خواهد داشت .طراحی ویلا در برنامه فیزیکی و طراحی پلان ویلای دوبلکس توجه ویژه می شود .تقسیم فضاها در دو طبقه به صورت عمومی و خصوصی از خصوصیات طراحی ویلاهای دوبلکس می باشد .

نمای داخلی ویلا دوبلکس

بخش مهمی از طراحی ویلا طراحی نمای داخلی ویلای دوبلکس  ویا همان معماری داخلی ویلا و دکوراسیون داخلی ویلا می باشد.در این بخش به سبک کلی ویلا و عموامل زیبایی شناسی ،فرم و رنگ نیز توجه می شود .

ویلای دوبلکس شیک

در طراحی ویلای میتوان طراحی را بسیار لوکس و ویلای دوبلکس شیک طراحی و اجرا کرد .اگر معماری داخلی ،طراحی نمای ویلا ،طراحی محوطه ویلا به صورت هماهنگ با هم طراحی شوند نتیجه آن بسیار لوکس و لاکچری خواهد بود .

پلان ویلایی دوبلکس 200 متری

در بیشتر پروژه ها ی طراحی ویلای دوبلکس ،مساحت 200 متر برای ویلای دوبلکس حداقل مناسبی در مساحت ویلا می باشد .دو طبقه تقریبا 100 متری که در طراحی پلان ویلا وطراحی داخلی ویلابه صورت مناسب طراحی پلان و توده بندی می شود .

دکوراسیون داخلی لاکچری


سبک طراحی ویلا 

ویلاها در چند سبک ویلای مدرن ،پست مدرن ،ویلای کلاسیک و یا رومی ،و ویلاهای سنتی طراحی می شوند که در زیر به تشریح چند سبک می پردازیم .

زندگی مدرن ویلای مدرن

در طراحی ویلا باید به نکات مهمی توجه کرد :
سبک ویلا خط مش معماری ویلا را مشخص میکند ،در طراحی ویلای مدرن ،پلان ویلای مدرن باید با دقت طراحی شود ،در سبک ویلای مدرن از بیهودگی پرهیز می شود و فضاهای ویلا  کاملا بهینه و یا چند عملکردی خواهد بود .در طراحی ویلای مدرن دکوراسیون داخلی ویلا نیز باید از سبک مدرن تبعیت کند اصل سبک مدرن در سادگی است .

متریال و مصالح در ویلای مدرن

بسیاری از متریالهای متناسب برای دکوراسیون داخلی ویلا و معماری داخلی ویلا در ظاهر ساده ولی بسیار شکیل می باشند وطراحی محوطه ویلا نیز باید از سبک مدرن تبعیت کند با مشاهدهویلاهای مدرن جهان وویلا های معروف جهان و همینطور ویلاهای معماران معروف ایرانکه سالها ویلای مدرن در ایران طراحی کرده اند سادگی و منحصر به فرد بودن ویلاها را حس می کنیم.نور پردازی ،استفاده از متریالهای
 • چوب های ترمو (برای مشاهده نمونه چوب اینجا کلیک کنید )
 • سنگ های ساده
 • آجر های نسوز(برای مشاهده برند معتبر آجر نسوز اینجا کلیک کنید )
 • نورپردازی مناسب
در طراحی ویلای مدرن مهم هستند .

 

ویلای مدرن

 

سبک ویلای کلاسیک یا رومی 

طراحی و ساخت ویلای کلاسیک

ویلا می تواند یک فضای اقامتی دائمی باشد ویا یک فضای موقت برای گذران اوقات فراغت در محیطی بدور از شهر های بزرگ و آلوده.طراحی ویلای کلاسیک و ساخت ویلا از این جهت مهم است که بیشتر مردم انتظار دارند تا در محیط ویلا و ساختمان ،محیطی متفاوت از خانه های شهری را تجربه کنند .برنامه فیزیکی در ویلا سازی، متفاوت با خانه های آپارتمانی می باشد .در صورت داشتن مساحت مناسب و بودجه کافی فضاهای تفریحی-ورزشی و فضاها داخلی با کیفیت بالای اقامتی می توان در این نوع محیط ها تعریف کرد.
 
 چگونه میتوان یک ویلای کلاسیک و نئو کلاسیک داشت 
بهترین طراحی ویلای کلاسیک چیست ؟
ویلای کلاسیک برای چه شرایطی مناسب هستند ؟

طراحی ویلا مدرن یا کلاسیک

در طراحی ویلا، سبک طراحی اهمیت بسیار زیادی دارد.گاها پتانسیل ها و بازخورد محلی و موقعیتی ویلا ایجاب میکند تا طراحی ویلا به سبک مدرن صورت گیرد ولی در خواست کارفرما سبک کلاسیک است .
  بهتر است طراحی داخلی ویلا ،طراحی نما ویلا و...همگی در یک سبک طراحی شوند ولی در طراحی سبک ویلای کلاسیک این امکان وجود دارد که معماری داخلی سبک کلاسیک نباشد .مثلا در ویلاهای دوبلکس معمولا طبقه بالا که محل قرار گیری اتاق خوابها و نشیمن خصوصی است معماری داخلی ویلا در سبک غیر از کلاسیک طراحی و اجرا می شود .
 

ویلای کلاسیک

  

طراحی ویلا و باغ در سبک کلاسیک

همان طور که در بخش طراحی ویلای کلاسیک توضیح داده شد بهتر است تمامی بخشها از یک سبک طراحی تبعیت کنند مثلا اگر ویلا در سبک کلاسیک طراحی شده است محوطه نیز طراحی کلاسیک داشته باشد .
  در طراحی محوطه ویلا به سبک کلاسیک، استفاده از آلاچیق های کلاسیک ،سبک های انگلیسی و رومی هم چنین آبنماهای کلاسیک ،استفاده از گونه های گیاهی مختلف و چیدمان متنوع بافت گیاهی در محوطه ،استفاده از نور پردازی در این سبک مناسبتر خواهد بود.
 

طراحی و ساخت ویلا در شمال به سبک کلاسیک

برای داشتن خانه ویلایی شیک چه سبکی مناسب است ؟
سلیقه و زیبایی شناسی در انتخاب نوع و سبک دخالت دارد اینکه خانه ویلایی یک طراحی ویلا مدرن را داشته باشد یا یک طراحی کلاسیک یک امر سلیقه ای است و نمی توان برتری به هیچ کدام داد.سبک طراحی به اقلیم و منطقه نیز بستگی دارد بسیاری معتقد هستند در شمال ایران قسمتهایی که طبیعت خودنمایی بیشتری میکند بخصوص بخشهایی که بافت روستایی دارد سبک کلاسیک در ویلاسازی مناسب نیست و بهتر است به سبک بومی و یا مدرن ویلاسازی انجام شود .در بافتهای شمال ایران در بخش هایی که بافت شهری تر دارد سبک ویلاسازی کلاسیک مناسبتر خواهد بود . 

     
المانهای طراحی درویلای کلاسیک

در طراحی ویلای کلاسیک از المانهای سنتی و رومی ،تخت جمشید و... استفاده می شود .این سبک معماری تجملی و فاخر و در عین حال پر هزینه می باشد .بسیاری طراحان و ارشیتکت ها در استفاده از المانهای سبک کلاسیک به طور خلاقانه عمل میکنند و گاها با استفاده از متریالهایی چون آجر سعی در خلق آثار جدید و تلفیقی هستند .استفاده از نور پردازی در ویلای کلاسیک در ارتقا زیبایی آن نقش مهمی دارد .

نقشه خانه ویلایی کلاسیک

نقشه معماری کلاسیک ،همانند پلان ویلای مدرن می باشد ولی در طراحی دکوراسیون داخلی متفاوت است .در دکوراسیون داخلی و معماری داخلی کلاسیک از طرح ها و المانهای سنتی و رومی استفاده می شود .گچبری ،آینه کاری و... نیز در ویلاهای کلاسیک انجام می شود .ولی بصورت سنتی نقشه خانه ویلایی در فرم کلی بصورت قرینه طراحی می شود و المانهای این سبک بصورت پوسته در جداره ها و نمای ویلا خودنمایی می کنند.طراحی نمای کلاسیک رومی در ویلاهای کلاسیک

نمای کلاسیک اولین مشخصه یک ویلای کلاسیک است.نمایی پر کار و گاها پر هزینه .در نمای رومی از سنگ و یا سیمان بری استفاده می شود مهمترین مشخصه نمای رومی و یا همان نمای کلاسیک ستونها و سر ستونهاست برشهای ظریف و چند گانه ،پایه ستونهای متفاوت ،ستونهای گرد و یا مربعی ،سرستونهای ساده و یا پر کار با نق برجسته های انسان نما و یا گیاهی و یا نمادی از سر حیوانات اجرا می شود .طره ها و قاب بندی ها با ترکیب بندی مناسب کلیت یک نمای رومی را ایجاد می کنند .نماهای رومی به دلیل اینکه در تمامی معماری فرهنگ های گذشته در مدل های مختلف از بناهای رومی ،تخت جمشید ساختمانهای معروف اروپایی و...وجود دارد حس اصالت و تجمل را القا می کند و به همین دلیل طرفداران زیادی دارد . 
 

نمای ساختمان ویلایی (کلیک کنید )

توجه به نمای ساختمان ویلایی

نمای ساختمان ویلایی بسته به نوع ویلا و منطقه ای که ویلا در آن قراردارد نمای ساختمان ویلا متناسب با اقلیم و منطقه خود باید طراحی باشد .طراح نمای ویلا با خلاقیت و تخصص معماری می بایست انجام دهد .

متریالهای استفاده شده در نمای ساختمان ویلایی

در طراحی نمای ساختمان ویلا میتوان از متریالهایی چون چوب در نمای ساختمان ویلا ،سنگهای صخره ای و محلی در ساخت نمای ویلا استفاده کرد .نوع آجرای نمای ساختمان ویلا نیز میتواند به ارزشهای نمای ساختمان ویلا بکاهد یا افزایش دهد .

سبک طراحی نمای ساختمان ویلایی

شرکت های طراحی نمای ساختمان ویلا به سبک معماری ویلا و سبک طراحی محوطه ویلا نیز باید توجه داشته باشند .سبک طراحی نمای ساختمان ویلا خط مش معمارن را طراحی مشخص میکنند .مثلا در سبک کلاسیک جززیات بیشتری در طراحی نما مشخص میشود .سبک کلاسیک نمای ویلا تجملات و شکوه را نمایان میکند .سبک مدرن سادگی و تکنولوژی را در ویلا مشخص می کند نمای ساختمان ویلا متناسب با اقلیم و منطقه خود باید طراحی باشد .

 

طراحی ویلا


 


 دکوراسیون داخلی خانه ویلایی

اهمیت دکوراسیون داخلی خانه ویلایی

در دکوراسیون داخلی خانه ویلایی بسته به آنکه موضوع دکوراسیون داخلی ویلای دوبلکس است یا معماری داخلی ویلا ساده ویا دکوراسیون داخلی ویلاهای شمال (طراحی داخلی ویلا شمال)و یا دکوراسیون داخلی ویلا های کوچک برای ان طراحی صورت مییرد در معماری داخلی ویلا ها سبک طراحی و دکوراسیون داخلی ویلا مهم است ،اگر دکوراسیون داخلی ویلا سبک کلاسیک باشد زمانم و هزینه بیشتری نسبت به دکوراسیون ویلا مدرن خواهد داشت .

 رابطه طراحی دکوراسیون داخلی ویلا و طراحی پلان ویلا

در طراحی دکوراسیون داخلی ویلا پلان داخلی ویلا و نمای ویلا توجه شود .بهتر است اگر نمای ویلا کلاسیک است حداقل دکوراسیون داخلی  طبقه همکف نیز کلاسیک باشد .گاهی سلایق در دکوراسیون داخلی ویلا به سمت مدل خانه های ویلایی روستایی میرود که میتوان این نوع دکوراسیون سنتی را به طور مدرن ولی با رویکرد سنتی انجام داد .

هزینه دکوراسیون داخلی ویلا

تعرفه قیمت طراحی دکوراسیون داخلی ویلا

قیمت دکوراسیون به عوامل مختلفی بستگی دارد :
 • سبک طراحی دکوراسیون داخلی
 • میزان بودجه بندی و هزینه در نظر گرفته شده برای دکوراسیون داخلی
 • مدت زمان اجرای دکوراسیون داخلی ویلا

قیمت طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی منزل و ویلا ها

بعداز انجام طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی منزل میتوان به کمک متخصصین دکوراسیون و شرکت های دکوراسیون داخلی برآرود دقیق اجرای دکوراسیون داخلی منزل و ویلا را محاسبه کرد .این امر مستلزم آن است که اطلاعات معماری بخوبی توسط ارشیتکت و گروه مهندسی معماری ویلا مشخص شده باشد .
 

بهترین دکوراسیون داخلی ویلا 

در گفتگو با معمار پروژ ویلا و گروه مهندسین آن خواسته های خود از دکوراسیون داخلی ویلا را مطرح کنید .دکوراسیون ویلا باید متناسب با روحیات شما باشد .آیا شما دکوراسیونی میخواهید که حالت روستایی و کلبه های قدیمی را داشته باشد .؟آیا شما ویلایی می خواهید که پر از تجملات باشد و فضاهایی فاخر داشته باشد ؟آیا شما ویلایی مدرن میخواهید که همراه با تکنولوژی های روز ساخته شده باشد و لی عاری از تجملات باشد ؟واقعیت اینست که خواسته شما کمک خواهد کرد تا بهترین دکوراسیون داخلی ویلا را داشته باشید .

بازسازی ویلا

در بسیاری از نقاط جهان داشتن خانه دوم در محیطی به دور از شلوغی شهر های بزرگ مرسوم است و گاها مردم به مناطقی می روند که دارای طبیعتی خاص و آب و هوای متفاوت با اقلیم و منطقه زندگی آنها داشته باشد،همچنین محیطی که بتوان درآنجا آرامش داشته و تجربه محیطی خاص را بدست آورد.در ایران نیز در بسیاری از نقاط ساخت و بازسازی خانه های ویلایی رونق بسیار دارد؛مثلا در اطراف تهران مناطقی چون کردان ،کرج،منطقه لواسانات،دماوند و...بیشترین خانه های ویلایی ساخته و یا نوسازی می شوند.
 خانه های ویلایی قدیمی معمولا همخوانی بیشتری با اقلیم منطقه و هم چنین معماری بومی تری دارند؛مثلا خانه های ویلایی شمال ،چوب و معماری برون گرای منطقه خود را دارند و درصورت یک بازسازی مناسب مکان مناسبی برای گذران اوقات خوب و خوش خواهد بود.

مراحل بازسازی ویلا:

بازسازی خانه ویلایی قدیمی در کدام قسمت ها صورت میگیرد؟!این امر معمولا در بخش های زیر انجام می شود :
1-تغییر و بازسازی نمای ویلا،که در ویلاهای بومی شامل ترمیم و یا تعویض بخش هایی از متریال نما می شوند.
2-طراحی و یا تغییر دکوراسیون داخلی ویلا ،تغییر معماری و احیای فضاهای داخلی جهت بهره برداری بیشتر.

 مشاوره طراحی ویلا

مشاوره طراحی ویلای دوبلکس

ویلای دوبلکس متناسبترین نوع طراحی ویلا میباشد .که در آن اصول طراحی ویلا؛طراحی داخلی ویلا،سبک طراحی ویلا (طراحی ویلا مدرن،طراحی ویلای کلاسیک و...) و نحوره طراحی و ساخت ویلا مشاوره داده می شود.

طراحی ویلا ی ایرانی

بخش مهمی از یک طراحی معماری مربوط به فرهنگ و جامعه شناسی است .در طراحی ویلا نیز در ایران باید با روحیات –فرهنگ  ایرانی توجه شود .توجه ب فرهنگ بخصوص در بخس معماری داخلی اهمیت زیادی دارد ازجمله موراد زیر :
 • توجه به سالن پذیرایی به عنوان یک فضای  جمعی و مهمانی ایرانی 
 • آشپزخانه ویلا .فضایی برای هنر نمایی کد بانوی ایرانی 
 • اتاق خواب ،حریم خصوصی ایرانی که توجه به جانمایی ،تهویه و نور ،آن توجه شود 
 • محوطه و حیاط ویلا ی ایرانی ،فضایی برا یتفریح و گپ و گفت خانواده ایرانی و دوستان 

 

 

دکوراسیون داخلی ویلا


 


نمونه طراحی ویلا

نمونه های طراحی ویلا در مشاوره طراحی ویلا- با بهترین های ویلاسازی  میتوان در افت و مشاهده نمود در مشاوره ویلا سازی و طراحی ویلا به کمک مشاوران می توان نمونه های موفق اجرایی را از نزدیک مشاهده نمون و بهتر در مورد مشاوره طراحی ویلا- با بهترین های ویلاسازی ،قضاوت نمود .

طراحی و ساخت ویلا در شمال

طراحی و ساخت ویلا در شمال بیشتر ین طرفدار را در بین ایرانی ها دارد بنابر این مشاوره طراحی ویلا- با بهترین های ویلاسازی ،در این بخش فعال بوده و نمونه های موفق زیادی را طراحی و اجرا نموده اند .

طراحی ویلا در کردان

طراحی ویلا در کردان در بین ساکنین ،تهران ،کرج و قزوین به دلیل نزدیکی به این منطقه ییلاقی و خوش آب و هوا ،محبوب می باشد . مشاوره طراحی ویلا- با بهترین های ویلاسازی در کردان نیز می توان همره شد و بهترنی مشاوره ا را دریافت نمود .به کمک مشاوران  شرکت زانا بهترین گزینه ها انتخاب خواهد شد .

ایده طراحی ویلا

ایده طراحی ویلا به کمک مشاوره طراحی ویلا- با بهترین های ویلاسازی  در سبک ها و رویکرد های مختلف سورت گرفته است ایده های طراحی ویلا میتواند بصورت گزینه های زیر صورت گیرد :
ایده طراحی ویلا با توجه به تاریخ و پیشنه ویلا سازی در منطقه (ویلای بومی )
ایده از اصول معماری ایرانی 
ایده از طبیعت و اقلیمی که ویلا در ان قرار دارد 
ایده های فرمی و هندسی 
ایده های مفهومی  و فلسفی

هزینه طراحی ویلا

هزینه های طراحی ویلا بعداز طراحی توسط مهندسین و کارشناسان قابل متره و برآورد اولیه می باشد .بدون طراحی به طور تقریبی بر اساس متراژ هزینه ساخت ویلا مشخص می شود .جهت کسب اطلاعات بیشتر با واحد کارشناسی  شرکت زانا تماس بگیرید .

طراحی و ساخت ویلا

طراحی اولین قدمی در یک پروژه ویلاسازی است اگر این مرحله با دقت و بدرستی توسط شرکت های معتبر معماری و ویلاسازی صورت بگیرد مرحله ساخت نیز مرحله سهلی خواهد بود .طراحی شامل :طراحی محوطه ویلا ،طراحی ویلا و باغ ، طراحی حیاط ویلا ، طراحی پلان ویلا ،طراحی ویلای دوبلکس ،طراحی ویلا معماری ،طراحی ویلا مدرن

چگونه طراح و شرکت مناسب برای ویلای خود بیابیم.؟

آیا با بودجه ای که داریم می توانیم ویلای دلخواهمان را بسازیم ؟

مراحل مهم  ساخت ویلا چیست ؟

به عنوان کارفرما چه اطلاعاتی را باید در پروژه ویلاسازی داشته باشیم؟

هزینه طراحی و ساخت ویلا چقدر است ؟

بهتر است برای پاسخ گویی به سئوالات فوق و در یافت مشاوره رایگان با متخصصین شرکت زانا تماس بگیرید :

09125081981     021-26711689

رعایت اصول طراحی و ساخت ویلا  

مطالعات طراحی ویلا بخش مهمی است که به کمک متخصصین و خواسته های کارفرما صورت میگیرد . استانداردهای طراحی خانه ویلایی و استاندارد طراحی ویلا نیز در مطالعات مشخص و در طراحی ویلا رعایت میشوند .
بعداز طراحی پلان ویلا و با رعایت ضوابط طراحی ویلا ودر نظر گرفتن ابعاد فضاهای ویلا ،مرحله بعد طراحی محوطه ویلا،طراحی نمای ویلا و دکوراسیون داخلی ویلا صورت میگیرد .

طراحی و ساخت ویلا در شمال

بیشتر نقاط ایران و شهر های ایران دارای آب و هوای خشک است و در منطقه خشک واقه شده اند وشمال ایران همچون تکه ای بهشتی است در سرزمین ایران .در شمال ایران به دلیل تنوع بالای گونه های گیاهی و آب هوایی (شرجی و معتدل ،کوهستانی )طرفداران بسیاری از تمامی نقاط ایارن برای اقامت هر چند کوتاه وجود دارد .ویلاهای شمال شامل چند بخش می شوند :

ویلاهای کنار دریا :

این نوع ویلاها بیشتر جنبه تفریحی و اقامت کوتاه دارند و همینطور جنبه بیزینسی انها اهمیت بالایی دارد .
 در این نوع ویلاها اشرافیت به دریا و ساحل آن و لذت بردن ازمنظره دریا اهمیت بالایی دارد .در طراحی وساخت ویلا ی کنار دریا به جزرو مد ،حریم دریا ،و ایمنی ویلا اط طغیان و موجهای دریا ،توجه می شود .

ویلاهای شهری و روستایی :

این نوع ویلا ها در بافت داخلی شهر ها و روستاها قرار دارد و بشتر جهت اقامت طولانی مدت ساخته می شوند.

ویلاهای کوهستانی :

ویلاهای منطقه ییلاقی و کوهستانی شمال نیز بیشتر جنبه تفریحی دارند و برای لذت بردن از طبیعت کوهستان ساخته می شوند.

 
جواز ساخت ، محوطه سازی ، محوطه سازی باغ ، محوطه سازی ویلا ، روف گاردن ، طراحی روف گاردن ، روف گاردن ، هزینه طراحی
مشاهده تمامی پروژه ها