Toll Free 1800.899.900

طراحی دکوراسیون

کافه و رستوران

همه چیز در مورد طراحی و دکوراسیون رستوران و کافه را در این مقاله بخوانید  

چرا می خواهید در مورد دکوراسیون و معماری رستوارن و کافه بدایند ؟بتازگی تصمیم به تاسیس یک کافه و رستوارن گرفته اید ؟

آیا در مرحله ای هستید که می خواهید تصمیم بگیرید و بدانید در این تصمیم چه مسیری را باید طی کنید ؟
یا اینکه سالها مشغول به رستوران داری و کافه داری بوده اید و حالا نیاز به تغییرات را حس کرده اید ؟

در هر مقطعی که باشید در این مقاله سعی شده تا توضیحات کاملی در مورد دکوراسیون داخلی رستوران و کافه ارائه شود .

دانستنی های دکوراسیون داخلی کافه

کافه فضایی متفاوت از رستوران است ،فضایی دنج برای گذران اوقات برای دوستان و عشاق و...مخاطبین کافی شاپ ها را معمولا نوجوانان و جوانان تشکیل میدهند بنابراین در طراحی معماری داخلی آن باید به روانشناسی این مخاطبین توجه ویژه کرد .با توجه به کاربری این نوع فضاها بهتر است محیط گرم و صمیمی باشد با استفاده از فرم های ساده و استفاده ار متریالهای و رنگهای گرم مثل چوب و همینطور استفاده از نور لایت و نورپردازی هوشمندانه یک محیط ویژه ایجاد کرددر استفاده از رنگ و متریالها باید طراحی ویژه ای داشت.

دکوراسیون رستوران

دانستنی های دکوراسیون رستوران

رستوران فضایی متفاوت از کافه است که مخاطبین آن میتوانند علاوه بر جوانان خانواده ها هم باشند .نوع غذا و سرویس یک رستوران تعیین کننده نوع مخاطبین خواهد بود.
در طراحی دکوراسیون یک رستوران موارد زیل تاثیر گذار خواهند بود:
*محل و موقعیت رستوران
*مخاطبین رستوران
*منو رستوران (سنتی ،ملل،ایتالیایی)
*اهداف تجاری و برند سازی
*بودجه بندی و هزینه ها
*پیشینه و سوابق رستوران
*فرم ها و رنگ ها
*مفرح و لذت بخش بودن فضا
موارد فوق از جمله موارد مهم هستند که طراحان دکوراسیون و معماری داخلی باید به آنها توجه نمایند به طور مثال اگر شما در حال برنامه ریزی و راه اندازی یک رستوران فرانسوی هستید و یک منوی فرانسوی سرو خواهید کرد طراحی داخلی شما باید به گونه ای باید باشد که مخاطبین شما وقتی داخل رستوران غذای فرانسوی میل می کنند حس کنند در قسمتی از پاریس یا جنوب فرانسه هستند و در دکوراسیون داخلی شما با تصاویر،فرم ها و...گوشه هایی از فرهنگ فرانسه را هم ببینندو حس کنند.

 

کافه و رستورانکافه رستوران چیست ؟

فضاهایی که هم کافه هستند و هم رستوران در واقع سخترین طراحی های داخلی هستند .فضا هم باید دنج و گرم باشد و هم شاد و مفرح چراکه در جامعه امروزی ایران رستوران محلی برای صرف غذا نیست بلکه یک مکان تفریحی است .
طراحی اینگونه بسیار هوشمندانه و دقیق انجام شود بدلیل اینکه خدمات گوناگونی ارائه می شود و همچنین مخاطبین از گروهای سنی کاملا متفاوت به این نوع فضاها مراجعه خواهند کرد که همه آنها باید حس خوبی را تجربه کنند.


در مورد طراحی پلان رستورانها برای معماری داخلی بیشتر بدانید 

برنامه فیزیکی در طراحی پلان رستوران

در طراحی پلان رستورانها مساحت ،دسترسی ها ،میزان خدمات ،محل قرار گیری آشپزخانه باید مشخص شود .قبل از طراحی پلان رستوران باید برنامه فیزیکی یک رستوران تهیه شود و فضاهای مرتبط باهم مشخص شوند،به طور مثال سردخانه باید نزدیگی آماده سازی و آشپرخانه است قرار گیرند محل اقامت کارکنان آشپزخانه با رختکن و سرویس در کنار هم در اشرافیت در ورودی فرعی قرارگیرند .

فضاهای مجزا در پلان رستوران

فضاهای کثیف و تمیز باید در طراحی پلان رستوران مجزا از هم در پلان رستوران قرار گیرند .نوع دسترسی پرسنل و دسترسی مشتریان در معماری داخلی یک رستوران بسیار اهمت دارد.

 

کافه و رستوران


استاندارهای طراحی رستوران حرفه ای چیست ؟


استانداردهای فضایی در طراحی داخلی

در طراحی هر فضا با کاربری خاص باید استاندارهای فضایی راعایت شود در طراحی داخلی یک رستوران ابتدا موضوع رستوران ،نوع و تعداد خدمات ارائه شونده ،تعداد غذا ها و...باید مشخص شود .

استاندار دهای مهم در طراحی داخلی رستوران

استاندارهای مهم در طراحی یک رستوران :
 • استاندار ابعاد میزها و صندلی های رستوران
 • استاندارد فضای اشغالی در رستوران
 • استاندارد نورپردازی رستوران،استاندراد های مربوط به تجهیرات آشپزخانه رستوران
 • استانداردهای انبار و نگه داری مواد غذایی 
 • استاندارهای سرخانه های رستوران
یشتر این استانداردها را میتوان از کتاب نویفرت معماری استخراج کرد و طراحی رستوران را با دقت بیشتری انجام داددکوراسیون داخلی کافه و رستوران


دکوراسیون داخلی رستوران خاص

تخصص طراحی دکوراسیون داخلی رستوران

طراحی دکوراسیون رستوران بسیار تخصصی و با اهمیت است چراکه دکوراسیون رستوران بخش مهمی در بیزینس رستوران محسوب میشود . دکوراسیون رستوران باید با منو و نوع رستوران هماهنگ باشد مثلا  دکوراسیون رستوران ایتالیایی باید به نوعی بیانگر فرهنگ و هویت غذای ایتالیایی باشد و یا وقتی وارد یک رستوران فرانسوی می شوید باید دکوراسیون رستوران فرانسوی به شما کمک کند تا حس کنید در خود پاریس مشغول میل یک غذای فرانسوی هستید این حس و حال را یک طراحی خوب دکوراسیون رستوران به شما خواهد .

دکوراسیون داخلی کافه و رستورانعوامل مهم و مئوثر در دکوراسیون داخلی رستوران چیست ؟

در یک رستوران سنتی جدا از اینکه یک غذای سنتی میل می شود باید مشتریال آن حس کنند در یک بنای تاریخی یا در ایران قدیم و یا تهران قدیم و... به سر میبرند و دکوراسیون رستوران و فضا سازی مناسب رستوران حال و هوای مشتری های خود را عوض کند .
در طراحی دکوراسیون رستوران سبکهای مختلف طراحی اعمال می شود از جمله این سبکها سبک دکوراسیون رستوران لاکچری است .در طراحی و اجرای دکوراسیون رستوران باید به فضا سازی ها و چیدمان صحیح و برنامه فیزیکی توجه شود .

طراحی داخلی رستوارن مدرن در تهران

در تهران به عنوان یک کلانشهر رستوران برای ساکنین شهر تهران فقط فضایی برای صرف غذا نیست وبلکه یک فضای تفریحی مهم در کلانشهر تهران محسوب می شود .با توجه به اینکه زندگی و سلایق مدرنیته در شهر تهران بیشتر از شهر های دیگر در زندگی و تفکر مدرم نهادینه شده مردم برای انتخاب یک رستوارن در تهران به سراغ مدرنترین ها می روند .
دکوراسیون داخلی در رستوارنهای تهران حتی در مناطق نچندان لوکس تهران نیز اهمیت زیادی دارد پس صرف نظر از اینکه رستوارن شما در چه منطقه ای و با چه منویی فعالیت خواهد کرد به دکوراسیون آن توجه ویژه داشته باشید.

چیدمان در دکوراسیون داخلی رستوران


با انواع سبک دکوراسیون رستوران و کافی شاپ آشنا شوید:

موضوعات مختلف در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران
در طراحی و اجرای دکوراسیون موضوعات مختلفی در مورد طراحی رستوران وجود دارد :
 • طراحی داخلی رستوران مدرن
 • دکوراسیون رستوران سنتی ایرانی 
 • دکوراسیون رستورانهای عربی و مراکشی 
 • دکوراسیون رستوران ملل
 • دکوراسیون رستوران ایتالیایی
 • دکوراسیون رستوارن فرانسوی 
 • دکوراسیون رستوارن چینی 
 • دکوراسیون رستوارن هندی 

 

رستوارن سنتی

 

دکوراسیون داخلی رستوران هندی


1-دکوراسیون رستورانهای سنتی ایرانی(طراحی داخلی رستوران سنتی )

توجه به ارزش های معماری سنتی در رستوران سنتی ایرانی

ایده پردازی در دکوراسیون داخلی رستورانهای سنتی ایرانی و طراحی داخلی رستورانهای سنتی ایرانی توجه به ارزشهای معماری و المانهای سنتی معماری ایرانی می شود ..استفاده از سکو ،فضاهای طاق دار و قوس دار و استفاده از متریالها و مصالح سنتی پر کاربرد در معماری سنتی ایرانی که کمک به حس سنتی بودن فضای رستوران سنتی را افزایش دهد ماندند استفاده زا آجر قزاقی در دکوراسیون داخلی رستوران سنتی ،

استفاده از متریالهای سنتی در رستوران ایرانی

استفاده از کاشی با رنگهای پر کاربرد در معماری ایرانی برای متنوع کردن و رنگین کردن فضای رستوران سنتی ایرانی همینطور استفاده از شیشه های رنگی برای بازتاب نور به فضای داخلی رستوران میتواند مطلوبیت فضایی جالبی در دکوراسیون داخلی رستوران سنتی ایرانی و طراحی داخلی رستوران سنتی ایرانی داشته باشد.

مدل های مختلف رستوران ایرانی 

دکوراسیون داخلی یک رستوران ایرانی دو حالت دارد یکی رستوران ایرانی که میخواهد دکوراسیون داخلی آن حالت رستوران سنتی را داشته باشد و یا رستوران ایرانی که میتواند دکوراسیون داخلی رستوران به شکل مدرن ایجاد شود و درآن فقط غذاهای ایرانی سرو میشود اما بهتر است در هر نوع رستوران چه رستوران ایرانی ،رستوران ایتالیایی ،رستوران فرانسوی ورستوران چینی ،رستوران عربی و...

طراحی داخلی رستوران نمایش فرهنگ غذایی ایرانی 

دکوراسیون رستوارن ایرانی

طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی هم نمایشی از فرهنگ آن منطقه باشد و دکوراسیون داخلی رستوران ایرانی هم نمایش دهنده فرهنگ غذایی ایرانی و نشان دهنده هنر و معماری ایرانی باشد .شرکت دکوراسیون داخلی رستوران زانا.

رستوران عربی

2-دکوراسیون داخلی رستورانهای سنتی عربی و مراکشی 

این نوع از رستوارنها نیز جز رستوارنهای سنتی محسوب می شوند و در ابتدا باید توضیح داد که رویکرد ها در طراحی داخلی رستوران سنتی چیست ؟؟
در خلق یک دکوراسیون سنتی رستوران میتوان رویکردهای مختلف در طراحی داخلی رستوران سنتی داشت :
استفاده ازارزشهای معماری و معماری داخلی کشورهای عربی ،مراکشی و مصری میتواند نوع جدید و متفاوتی از رستورانهای سنتی را در ایران ایجاد کند .
در دکوراسیون داخلی رستوران سنتی غیر ایرانی میتوان از رنگهای پر کاربرد عربی و مراکشی و...استفاده از مجسمه ها و المانهای سنتی فرهنگهای کشورهای عربی ،مراکشی و مصری و...استفاده کرد .

دکوراسیون رستوارن عربی


نگرش طراحان حرفه ای در طراحی رستوران سنتی عربی

طراحان حرفه ای دکوراسیون داخلی رستوران قبل از اقدام به طراحی دکوراسیون داخلی و طراحی داخلی رستوران سنتی با توجه به درخواست کارفرما در مورد طراحی داخلی رستوران سنتی مطالعات و الگور برداری های مناسب از فرهنگ سنتی و دکوراسیون سنتی انجام می دهند تا بتوانند بهترین ایده ها را در خلق دکوراسیون سنتی رستوران داشته باشند .

 

رستوارن ملل

3-دکوراسیون داخلی رستورانهای ملل

دکوراسیون رستوران ملل بیانگر کاربری رستوران

رستوران ملل در واقع یک رستوران چند منظوره و سروغذاهای ایرانی و فرنگی است و بهترین نوع طراحی دکوراسیون داخلی طراحی داخلی و دکوراسیون به سبک مدرن است ولی ایجاد سکانسها و نقاط تاکید در دکوراسیون داخلی رستوران ملل مرتبط با فرهنگ های مختلف نیز میتوند مورد توجه قرار گیرد .

دکوراسیون رستوارن ملل


متریالها و نور پردازی در دکوراسیون رستوران ملل

نوع متریالها و نورپردازی و تشریفاتی بودن و لاکچری بودن با موضوعیت رستوران ملل همخوانی بیشتری دارد .دکوراسیون داخلی ملل میتواند جز جذابترین و پر مخاطبترین دکوراسیون های رستوران باشد.شرکت دکوراسیون رستوران

 

دکوراسیون رستوران ملل


 

4-دکوراسیون داخلی رستوران فرانسوی(طراحی داخلی رستوران فرانسوی)

رستوران فرانسوی ،دکوراسیون ویژه ،غذای ویژه

فرانسه مهد غذا در اروپا محسوب می شود غذاها و چاشنی ها معروف و دیزاینهای خاص در غذاها شهره هستند پس اگر قصد افتتاح یک رستوران فرانسوی دارید باید به دکوراسیون داخلی رستوران و معماری داخلی آن توجه ویژه داشته باشد .مشتریان یک رستوران فرانسوی باید احساس کنند که در قسمتی از جنوب فرانسه یا مرکز پاریس نشسته اند و غذای فرانسوی میل می کندد.

طراحی و ساخت دکوراسیون رستوران فرانسوی 

در طراحی و ساخت دکوراسیون داخلی رستوران فرانسوی میتوان از تصاویر معروف و شناخته شده از فرانسه ،تابلوهایی از تصاویر هنرمندان فرانسه ،ایجاد فضایی از هنر فرانسه مثل آرت دکو ایجاد کرد استفاده از معماری سنتی فرانسوی و تلفیق آن با عناصر دیگر دکوراتیو در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران فرانسوی میتواند جذاب باشد.

دکوراسیون رستوارن چینی

 5- دکوراسیون داخلی رستوارن چینی 

ان چیزی که در فضا و دکوراسوین داخلی رستوارن چینی حاکم است رنگ و فرهنگ غذایی چینی است .رنگ عنصر معرف و هویتی رستوارن محسوب می شود و همین طور نوع میلمان و سرو غذا .بنابراین یک طراح دکوراسیون داخلی می بایست با این مسائل آشنایی داشته تا هم یک طراحی دکوراسیون خلاقانه انجام دهد و همینطور عناصر هویتی در رستوارن چینی حفظ شود .

 

دکوراسیون رستوارن چینی

 

6-دکوراسیون داخلی رستوارن هندی 

تمامی توضیحاتی که در مورد رستوارن چینی داده شد در مورد رستوارن هندی نیز صدق می کند با این تفاوت که شلوغی در دکوراسیون داخلی رستوارن هندی و چند رنگی بیشتر از رستوارن چینی است و جز رستوارنهای پر زرق و برق محسوب می شود .

 

رستوارن هندی

 

کافه رستوارن هندی


دکوراسیون رستورانهای کوچک

طراحی دکوراسیون خاص برای رستورانهای کوچک

درطراحی دکوراسیون داخلی رستورانهای کوچک باید دقت بسیار کرد چراکه ابعاد و مساحت کم محدودیت بزرگی در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران محسوب می شوند .برای ایجاد یک طراحی خاص برای رستورانهای کوچک از فضای رستوران نهایت استفاده می شود و پرتی فضایی به حداقل خود میرسد .

مسائل مهم در طراحی داخلی رستوران کوچک

مسئله بسیار مهم در طراحی داخلی رستورانهای کوچک استفاده از مبلمان و چیدمانهای مناسب است .مبلمانها ،میزها و صندلی های کم جا و چند حالته بهترین گزینه در طراحی دکوراسیون داخلی رستورانهای کوچک می باشند .رنگ و نورپردازی مناسب در دکوراسیون داخلی و طراحی داخلی رستورانهای کوچک عامل مهمی در بزرگنمایی فضای رستوران کوچک دارند .

طراحی نمای رستوران

طراحی نمای رستوران چگونه باید باشد ؟

نمای یک رستوران اولین دید را مشتریان و عابرین می دهد ،نمای بیرونی رستوران هویت ،ارزش و کلاس یک رستوران را در نگاه اول مشخص می کند .پس همانقدر که به دکوراسیون داخلی رستوران و معماری داخلی رستوران خود اهمیت می دهید به اصول طراحی نمای بیرونی رستوران  نیز اهمیت دهید ،گاها تمامی تمرکز، هنر  و خلاقیت در طراحی داخلی رستوران مصرف می شود و باعث غفلت از بخش اصلی می شود .
.چند مسئله در مورد ساختمان رستوارن و کافه مهم است :
 •  نمای خوب و شکیل بودن رستوران،کافی شاپ و کافه تریا و...
 •  ایجاد دعوت شوندگی وایجاد کشش در مشتریان رستوران و کافی شاپ .
 • تمامی این موارد بستگی به طراحی نمای رستوران  دارد
 •   منحصر به فرد بودن نمای رستوران .  

متریال و مصالح در نمای رستوران

استفاده از متریالهای شفاف مانند شیشه در سطوح بزرگ ، باعث ایجاد دید مناسب از بیرون به سمت رستوران و کافه می شود .متریالها باید با توجه به موضوع رستوران ،موقعیت قرار گیری آن انتخاب شوند .
نوع طراحی گرافیکی و علایم و نوشته ها نیز بسیار مهم است به عنوان مثال طراحی نمای رستوارن می تواند به گونه ای باشد که مثل یک نشان شهری یا محلی در ذهن مشتریان و عابرین حک شود .

نمای رستوارن در رستوارنهای زنجیره ای و خاص 

معمولا در رستورانهای زنجیره ای لوگو و علامت تجاری رستوران در سردر مشخص است و بسیار ی از مشتریان با دیدن لوگو آرم و رنگ مخصوص نمایندگی های دیگر را سریع شناسایی می کنند .ویا در رستورانهای خاص مثل رستوران های چینی و هندی نوع خطاطی ،رنگ و نور منجر به معرفی سریع رستوران می شود .

دکوراسیون رستوارن و کافه


همین طور سر در رستوران جزیی مهم و با اهمیت در طراحی نمای رستوران است . 
در طراحی نمای رستورانهای برند و زنجیره ای توضیحی در قسمتهای قبل داده شد .موارد مهم در طراحی نمای این نوع رستورانها وجود دارد همچون:
 • اهداف تجاری و اقتصادی رستوران 
 • لوگو و آرم تجاری و شناسه تصویری 
 •  رنگ سازمانی و هماهنگی نما با طراحی های گرافیکی که برای آنها برنامه ریزی شده است 
 •  موقعیت و لوکیشن قرار گیری رستوران 
 • مودولار بودن طراحی تا قابلیت اجرا در هر ابعاد و اندازه ی مختلف، همینطور انعطاف بالایی  در اجرا داشته باشد .
 • طراحی به صورت یک نشان قوی و تصویر مهم در ذهن مشتریان حک شود .
 • سادگی اما پختگی بالا و خلاقیت و منحصر به فرد بودن طراحی نما اهمیت بالایی دارد .

نور پردازی در نمای خارجی رستوران

وقتی صحبت در مورد نمای بیرونی رستوران می کنیم صرفا منظور جداره ورودی رستوران نیست.سردر ،دیواره ها وهمه عناصری که در بیرون از رستوران نمایان است ، بخشی از نما می باشند.بنابر این وقتی در مورد نور پردازی نمای رستوران بحث می شود منظور عناصر نوری وچراغ هایی که در جداره قرار دارند،
نور پردازی داخلی که به واسطه پنجره ها و جداره های شفاف ازبیرون مشخص است و هم نورپردازی که در کف قرار میگیرد است .
در مجموع نور پردازی مهمترین مسئله در دید شب یک رستوران است که باز هم با توجه به موضوع رستوران و هویت آن طراحی و اجرا می شود .
در طراحی نور پردازی گاها اشتباهات بزرگی صورت میگیرد یا آنقدر کم نور و بی اهمیت به این مسئله پرداخته شده که نور پردازی هیچ نقشی در معرفی و دید شب رستوران ندارد و یا آنقدر افراطی و بدون منطق این کار صورت گرفته که در نگاه مشتریان زننده است . 

دکوراسیون رستوارن


طراحی نمای بیرونی کافی شاپ

کافی شاپ جز فضاهای تفریحی که امروزه در شهر های بزرگ جز فضاهای مهم بخصوص برای جوانها محسوب می شود و محلی برای گپ های دوستانه ،قرار های کاری و دیدارهای مهم است.در طراحی کافی شاپ موقعیت و محلیت و همین طور مخاطبین آن بسیار اهمیت دارد .
مثلا در طراحی یک کافی شاپ که در نزدیکی دانشگاه هنر تهران قرار دارد رویکرد طراحی با یک کافی شاپ که درکنار یک موزه  است،بسیار متفاوت می باشد.بعضی از کافه ها فقط مخاطبین جوان دارن و بعضی مخاطبین روشنفکر و یا از یک طبقه اجتماعی خاص  .
رویکرد طراحی در کافی شاپ را مخاطبینش مشخص می کنند در طراحی نما و دکوراسیون داخلی یک کافی شاپ که مخاطبین رسمی دارد استفاده از رنگ های تیره ،محیط آرام و ایجاد یک محیط رسمی مهم است ولی در کافی شاپ ی که در اشرافیت دانشگاه است به راحتی می توان از رنگهای شاد و خلاقیتهای ویژه در طراحی ها بهره برد..نمای یک کافی شاپ مخاطبین خود را پیدا کرده و به داخل می کشاند. 

 نقاط قوت در طراحی سردر رستوران

سردر نقطه قوت طراحی یک نماست .حتی اگر هیچ فرم واتفاق خاصی در معماری یک نما رخ نداده با الحاق و تفکرو خلاقیت در مورد سردر گام مهمی در معرفی و هویت یک رستوران و مشتریانش برداشته اید .فرم سردر ،تابلو سردر و نور پردازی از یک انسجام و پیویستگی می بایست بهره مند شوند .

چیدمان و نمای رستوران

بهتر است میزهای دو نفره یا لوکیشنهای جذاب در رستوران نزدید به دید نمای اصلی رستوران و کافه تریا و کافی شاپ ها قرار گیرند .لوکیشن های جذاب در اشرافیت نمای رستوران خود عامل مهمی در جذب مشتریان و ترقیب انها برای ورود به رستوران میباشند .

 

رستوارن لاکچری

دکوراسیون رستوران خلاق و لاکچری برای بهترینها

دکوراسیون رستوران ،خلاقیت و نوآوری

دکوراسیون رستوران خلاق ،همانطور که هنر آشپزی پر از خلاقیت و نو آروی است و همیشه با استقبال مواجه می شود در رستورانهای موفق با اهداف و چشم اندازه های بلند مدت نیز دکوراسیون داخلی خلاق میتواند مکمل منو و غذاها و خدمات ارائه شده به مشتریان رستوران باشد .

دکوراسیون چه رستورانی خلاقانه است ؟

در درکوراسیون رستوران خلاق نو آوری و تفاوت کاربردی در مبلمان رستوران ،نور پردازی رستوران و چیدمان رستوران بخوبی دیده می شود .

دکوراسیون رستوارن ایتالیایی


گام های مهم در شهرت یک رستوران با طراحی داخلی مناسب 

دکوراسیون داخلی یک رستوران می بایست با موارد زیر همخوانی داشته باشد :
 • موضوع رستوران
 (دکوراسیون رستوران سنتی،طراحی داخلی رستوران مدرن،رستوران ایتالیایی ،رستوران چینی و...)
 • اهداف تجاری و بلند مدت رستوران 
در طراحی دکوراسیون داخلی و معماری داخلی رستورانهایی که اهداف برندینگ را پیش رو دارند طراحی باید به صورتی باشد که در نمایندگی های مختلف رستوران قابل اجرا باشد و رنگ سازمانی ،نماد ها و ...در دکوراسیون داخلی رستوران مشهود باشد که لازمه آن یک طراحی خلاقانه رستوران می باشد .
 • همخوانی همه عناصر معماری رستوران 
در هر متراژی (دکوراسیون رستوران کوچک،دکوراسیون رستوران مدرن و..) نمای داخلی رستوران ونمای بیرونی رستوران وطراحی پلان رستوران همگی باید از یک سبک و روش طراحی و اجرا تبعیت داشته باشند
 

کافه و رستوارن


رویکرد های دکوراسیون رستوارن و کافی شاپ مدل 2020 


مدل های دکوراسیون داخلی رستوران 

در مدل های جدید دکوراسیون رستوران در موضوعات مختلف همچون :دکوراسیون رستوران کوچک ،دکوراسیون رستوران سنتی ،دکوراسیون رستوران مدرن مدل های مختلف وجود دارد .دلیل برتری یک طراحی دکوراسیون داخلی رستوران و یا معماری داخلی رستوران رویکرد خاص در طراحی و اجرای رستوران می باشد .

دکوراسیون داخلی رستوارن مدرن


رویکردهای مختلف در طراحی دکوراسیون رستوران در سال 2020

مثلا در طراحی نمای داخلی رستوران از متریالهای بازیافتی استفاده شده است .و یا در طراحی داخلی رستوران مدرن از گیاهانی که برای محیط زیست مفیدترن استفاده شده ویا کشت گیاهانی که مصرف خوراکی در همان رستوران دارند دیزاین شده است ،و یا در طراحی نمای رستوران یک متریال خاص با اجرای خاص انجام شده است . طراحی و اجرای دکوراسیون رستوران در دنیا رویکردهای متفاوت دارد که در سال 2020 مدل های خاص بسیاری در سایتهای معتبری همچون دیزان بوم معرفی شده اند .

 طراحی و اجرای دکوراسوین رستوران 
در هر اجرای موفقی بهتر است در ابتدا یک طراحی موفق صورت گیرد و تمای جوانب سنجیده شود و سپس توسط یک تیم اجرایی و با تجربه برنامه ریزی برای اجرا صورت گیرد تیم اجرا باید به موارد زیر توجه کند :
 • مدت زمان اجرای دکوراسیون رستوران 
 • متریالهای مورد نیاز اجرای دکوراسیون 
 • برنامه شروع و پایا ن پروژه 

هزینه دکوراسیون رستوارن و کافی شاپ شامل چه مواردی است ؟

دبعداز انجام طراحی می توان هزینه های کلی دکوراسیون رستوارن را محاسبه کرد در کل هزینه های اجرای دکوراسیون رستوارن شامل موارد زیر می شود .
 • هزینه های مربوط به متریال و دستمز های اجرای دکوراسیون 
 • هزینه های مربوط ّه تجهیز آشپزخانه رستوران با توجه به منوی آن 
 • هزینه مربوط به مبلمان رستوارن 
 • هزینه های آموزش و راه اندازی رستوارن  

 

رنگ در دکوراسیون داخلی

 


 دکوراسیون رستوارن بیرون بر 

طراحی رستوارن بیرون بر کمی ساده تر از رستوارنهای دیگر می باشد چراکه بخش مشتریان که بخش مهمی در طراحی دکوراسیون داخلی است حذف شده است موارد مهم در طراحی این گونه از رستوارنها موارد زیر می باشد :
 • توجه به بخش آشپزخانه و تجهیز مناسب آن
 • توجه به بخش آماده سازی و بسته بندی غذا 
 • توجه به بخش کارگران و فضاهای جانبی رستوارن 
 •  توجه به نوع مصالح و متریالهای مصرفی در دکوراسوین داخلی 

دکوراسیون داخلی رستوارن


خدمات شرکت زانا در زمینه معماری داخلی کافه و رستوران


*بازدیدرایگان از محل پروژه
*بررسی و ارائه راهکارهای طراحی
*عقد قرارداد طراحی
*ارائه نقشه های دوبعدی کل فضا و ارتباطات فضایی
*متره و برآورد هزینه اجرای پروژه
*ارائه جدول زمان بندی مدت انجام پروژه


جواز ساخت ، محوطه سازی ، محوطه سازی باغ ، محوطه سازی ویلا ، روف گاردن ، طراحی روف گاردن ، روف گاردن ، هزینه طراحی
مشاهده تمامی پروژه ها