Toll Free 1800.899.900

دکوراسیون داخلی اداری

در دکوراسیون داخلی اداری نوع کاربری ،برنامه فیزیکی فضا بسیار اهمیت دارد. نوع دکوراسیون داخلی اداری هم باید کاملا کاربردی باشد و هم در بیزینس و تجارت کمک کننده باشد.
در طراحی دکوراسیون داخلی فضای اداری موارد زیر صورت میگیرد:
·  بررسی نیاز های شرکت و یا اداره از فضای خود و طراحی مناسب معماری داخلی اداری
·  طراحی دکوراسیون داخلی متناسب با بیزینس شرکت و اداره مربوطه
·  تعریف بودجه مناسب و هزینه دکوراسیون اداری
·  برنامه زمانبندی مناسب برای اجرای دکوراسیون داخلی اداری

هتل ها و مهمانسراها

هتل ها HOTEL معمولا در قلب شهرها و مناطق مهم توریستی قرار می گیرند. ارزش گذاری هتل ها در چند بخش ماندند فضاهای مناسب خدمات خاص و مناسب و یک بخش مهم دکوراسیون داخلی هتل ها می باشد. درمشتریان یک هتل در بدو ورود به یک هتل جذاب،  بلافاصله باید احساس کنند در یک فضای خاص و ویژه قرار گرفته اند و حس کنند که هر یک از جزئیات انتخاب شده و دقیق هستند  و هر اتاق ارزش دیدن دارد. هتل بخشی از یک سفر و یک تجربه برا ی هرمسافر است که طراحی داخلی مناسب و دکوراسیون ویژه می تواند بخشی ار این تجربه و جذابیت باشد.
 
هتل ها و مهمانسراها

دکوراسیون داخلی یک هتل و طراحی داخلی هتل علاوه بر رعایت استانداردهای فضایی می تواند بیانگر فرهنگ و ارزش های منطقه و کشور خود باشد و مسافرین با اقامت کوتاه خود میتوانند به کمک دکوراسیون و معماری داخلی هتل تجربه ای ویژه را کسب کنند. هتل ها با طراحی معماری و معماری داخلی مناسب بخشی از ارزشهای گردشگری هر منطقه محسوب می شوند.

مسکونی

دکوراسیون داخلی فضاهای مسکونی
در این سالها دپارتمان معماری داخلی شرکت زانا در عرصه طراحی و اجرای فضاهای مسکونی بسیار موفق عمل کرده است خدمات شرکت زانا در این زمینه شامل موارد ذیل میباشد.
1-بررسی و بازدید از محل پروژه
2-گفتگوی دقیق با کارفرما و بررسی نیاز ها و خواسته های آن در مورد پروژه
3-طراحی تمامی فضاها به صورت دو بعدی و سه بعدی
4-ارائه آلترناتیو های مختلف برای طراحی
5-تهیه نقشه های اجرایی طراحی تصویب شده توسط کارفرما
6-برآورد هزینه و متره و برآورد
7-اجرای پروژه طراحی شده توسط تیم اجرایی

تجاری و فروشگاهی

دکوراسیون داخلی تجاری
دکوراسیون یک فروشگاه به دو بخش دکوراسیون و معماری داخلی فروشگاه یا مغازه و طراحی ویترین مغازه تقسیم شده است . طراحی و چیدمان ویترین، اولین گام در راستای جلب توجه مشتری است و بعد از ورود مشتری به داخل مغازه، این دکور مغازه است که باعث شده علاوه بر زیبایی، مشتریان بتوانند به راحتی از محصولات دیدن و انتخاب کنند. دکوراسیون داخلی تجاری، فقط بدین معنا نیست که شما یک مغازه زیبا و لوکس داشته باشید، بلکه علاوه بر زیبایی, می بایست راحتی مشتریان نیز در نظر گرفته شده باشد . امروزه در طراحی دکوراسیون مغازه از راحتی مشتری نیز فراتر رفته و با تحلیل رفتارهای آنان سعی دارند که به گونه ای دکوراسیون فروشگاه را طراحی کنند تا بتوانند نیازهای آتی مشتریان را مرتفع سازند. دکوراسیون داخلی تجاری یک فروشگاه، جدا از کیفیت کالایی که عرضه می نماید، عامل بسیار مهمی جهت جذب مشتریان است، که می تواند تاثیر مثبت و یا حتی منفی بر بیننده داشته باشد. بنابراین دکوراسیون داخلی یک مکان تجاری از اولویت های صاحبان کالا ها مباشد. فروشگاه (و به طور کلی هر فضای تجاری) بايد جذابيت موثر و كافي را در نگاه اول و هنگام عبور خريدار داشته باشد و اين امر با وجود طرحي كه طراح آن راآفریده است ، به دست مي آيد. نحوه طراحی دکوراسیون داخلی تجاری یک مکان، ارتباط مستقیمی با نوع محصولاتی که در آن ارائه می شود، دارد. 

تجاری و فروشگاهی

دکوراسیون داخلی تجاری یک فروشگاه، شامل چه آیتم هایی می باشد؟
از قبیل طراحی قفسه ها, طراحی سقف, نورپردازی داخلی (نور مخفی، نور موضعی، نور عریض و …), طراحی ویترین, انتخاب رنگها و … است. در طراحی دکوراسیون فروشگاه ها باید همواره توجه
 داشته باشیم که فضاهای تجاری، فضاهای بسیار گرانی هستند و استفاده حساب شده از آنها اهمیت دارد. یکی از مهمترین بخش های یک فروشگاه، ویترین آن است، که نقش مهمی در داد و ستد تجاری و سود اقتصادی  دارد. فروشگاه شما هر چه باشد، ارزش آن را دارد که برای افزایش جلوه محصولات خود و تزئین ویترین آن، وقت و هزینه صرف کنید چون این هزینه برا شما سود اوری خواهد داشت و در مدت زمان اندکی به شما باز خواهد گشت . اگر یک ویترین به خوبی تزئین شده باشد، می تواند مشتری ها را جذب کند و فروش را بالا ببرد. یکی از نکاتی که در طراحی یک ویترین اهمیت دارد، خلوت کردن محیط اطراف کالاهای برگزیده است. قرار دادن انبوهی از اجناس بر روی یک استند یا درون یک ویترین، کمکی به خریدار و در نتیجه به فروشنده نخواهد کرد. رنگها و فرم ها نیز تاثیر جدی در حس مشتری دارند. به عنوان مثال طیف های ملایم و نیز رنگ های روشن برای ویترین فروشگاه کیف و کفش زنانه که اصولا با اجناس نسبتا براق مانند چرم سر و کار دارند، مناسب تر هستند. ضمن اینکه رنگ های خنثی همیشه گزینه خوب و امنی هستند که در مجاورت آنها می توان کالاهای رنگین را با اطمینان بیشتری به نمایش گذاشت.
عوامل مهم در طراحی دکوراسیون فروشگاه
نوع اجناس و خدمات ارائه شده
برند و رنگ سازمانی محصولات
هزینه و بودجه بندی
زمان بندی
برنامه ها و چشم اندازهای اقتصادی فروشگاه
گروه سنی و طبقه اجتماعی مخاطبین فروشگاه

تجاری و فروشگاهی
 
خدمات شرکت زانا در این بخش
بازدید از محل پروژه بصورت رایگان توسط کارشناسان دپارتمان دکوراسیون داخلی انجام می شود .بعداز کسب اطلاعات تجاری و اهداف کارفرما طراحی صورت گرفته و پس از تایید توسط کارفرما بودجه بندی بر اساس متره و برآورد صورت گرفته و در صورت تمایل کارفرما دپارتمان اجرا پروژه طراحی شده را طبق جدول زمانبندی تنظیم شده انجام میدهد.
جهت مشاهده پروژه های شرکت زانا در زمینه دکوراسیون فروشگاه بخش گالری رجوع شود.
مهندس زهرا رستمی 

کافه و رستوران

دکوراسیون داخلی کافه
کافه فضایی متفاوت از رستوران است ،فضایی دنج برای گذران اوقات برای دوستان و عشاق و...مخاطبین کافی شاپ ها را معمولا نوجوانان و جوانان تشکیل میدهند بنابراین در طراحی معماری داخلی آن باید به روانشناسی این مخاطبین توجه ویژه کرد .با توجه به کاربری این نوع فضاها بهتر است محیط گرم و صمیمی باشد با استفاده از فرم های ساده و استفاده ار متریالهای و رنگهای گرم مثل چوب و همینطور استفاده از نور لایت و نورپردازی هوشمندانه یک محیط ویژه ایجاد کرد .در استفاده از رنگ و متریالها باید طراحی ویژه ای داشت.
دکوراسیون رستوران
رستوران فضایی متفاوت از کافه است که مخاطبین آن میتوانند علاوه بر جوانان خانواده ها هم باشند .نوع غذا و سرویس یک رستوران تعیین کننده نوع مخاطبین خواهد بود.
در طراحی دکوراسیون یک رستوران موارد زیل تاثیر گذار خواهند بود:
*محل و موقعیت رستوران
*مخاطبین رستوران
*منو رستوران (سنتی ،ملل،ایتالیایی)
*اهداف تجاری و برند سازی
*بودجه بندی و هزینه ها
*پیشینه و سوابق رستوران
*فرم ها و رنگ ها
*مفرح و لذت بخش بودن فضا
موارد فوق از جمله موارد مهم هستند که طراحان دکوراسیون و معماری داخلی باید به آنها توجه نمایند به طور مثال اگر شما در حال برنامه ریزی و راه اندازی یک رستوران فرانسوی هستید و یک منوی فرانسوی سرو خواهید کرد طراحی داخلی شما باید به گونه ای باید باشد که مخاطبین شما وقتی داخل رستوران غذای فرانسوی میل می کنند حس کنند در قسمتی از پاریس یا جنوب فرانسه هستند و در دکوراسیون داخلی شما با تصاویر،فرم ها و...گوشه هایی از فرهنگ فرانسه را هم ببینندو حس کنند.
کافه رستوران
فضاهایی که هم کافه هستند و هم رستوران در واقع سخترین طراحی های داخلی هستند .فضا هم باید دنج و گرم باشد و هم شاد و مفرح چراکه در جامعه امروزی ایران رستوران محلی برای صرف غذا نیست بلکه یک مکان تفریحی است .طراحی اینگونه بسیار هوشمندانه و دقیق انجام شود بدلیل اینکه خدمات گوناگونی ارائه می شود و همچنین مخاطبین از گروهای سنی کاملا متفاوت به این نوع فضاها مراجعه خواهند کرد که همه آنها باید حس خوبی را تجربه کنند.
 خدمات شرکت زانا در زمینه معماری داخلی کافه و رستوران
*بازدیدرایگان از محل پروژه
*بررسی و ارائه راهکارهای طراحی
*عقد قرارداد طراحی
*ارائه نقشه های دوبعدی کل فضا و ارتباطات فضایی
*متره و برآورد هزینه اجرای پروژه
*ارائه جدول زمان بندی مدت انجام پروژه
 مهندس رستمی

تالاروسالنها

تالار ها 
تالارهای داخل شهر معمولا شامل سالن هایی جهت برگزاری مراسم و جشن ها می باشد در طراحی دکوراسیون آنها نمایش تجمل و ایجاد یک فضای تشریفاتی بسار اهمیت دارد.نما ،محوطه سازی ،ورودی ها و نورپردازی از جمله موارد مهم در طراحی هستند.
سالن های تشریفاتی
سالن های تشریفاتی معمولا شامل سالن هایی با محوطه های باغ و بسیار بزرگ هستند که طراحی محوطه انها جهت ایجاد سکانسهایی خاص برای عکاسی و نمایش تشریفات بسیار اهمیت داشته .توحه به نما و نور پردازی روز و شب ،ایجاد فضاهای جانبی خدماتی ،دکوراسیون داخلی سالن ،طراحی نور و صوت و موارد مهم در طراحی این پروژه ها می باشد.
خدمات شرکت زانا در زمینه معماری داخلی تالار ها و سالن های تشریفاتی
*بازدیدرایگان از محل پروژه
*بررسی و ارائه راهکارهای طراحی
*عقد قرارداد طراحی
*ارائه نقشه های دوبعدی کل فضا و ارتباطات فضایی
*طراحی محوطه
*طراحی نور شب و روز
*طراحی نما تشریفاتی 
*متره و برآورد هزینه اجرای پروژه
*ارائه جدول زمان بندی مدت انجام پروژه 

مهندس رستمی

درمانی و بهداشتی

اهمیت معماری داخلی و دکوراسیون در طراحی فضاهای درمانی
برنامه فیزیکی در طراحی یک کلینیک یا بیمارستان ،با توجه به اوضاع اقلیمی و نیاز های بهداشتی و منطقه ای طرح تا حدودی متفاوت است ولی استاندارد های ثابتی وجود دارد که منشاء اقتصادی و عملکردی دارند و روابط فضاها تحت یک نظام کلی در بیمارستان و کلینیک قرارمی گیرند.
یک طرح خوب باید بهترین شکل تقسیم بندی و سازماندهی را داشته باشد.قبل از شروع طراحی باید یک برنامه معماری وعملکردی داشت که در آن فضاها و مساحت های آنها مشخص شده است.در برنامه های کاملتر مشخصات تجهیزات داخل و میزان دما و فشار هوا و روشنایی وجنس مصالح وغیره نیز ذکر شده است.معمار داخلی می تواند تحقیقات لازم را انجام دهد و در این مرحله در شرح معیارهای خاص هر فضا وتهیه چیدمان داخل آنها با ابعاد واندازه های دقیق همکاری کند. طراحی پلان طراحی پلان شماتیک با توجه به برنامه فیزیکی شروع می شود. معمولا برای هر بخش یک بلوک در نظر گرفته می شود و اشکال مختلف ترکیب آنها بررسی می شوند.به طور مثال ترکیب بخشهای مختلف پرستاری از جنبه های مدیریتی واقتصادی (اقتصاد سرویس دهی پزشکی) بسیار اهمیت دارد. در تمام مسیرهای افقی و عمودی یک عملکرد منطقی چه از نظر بهداشتی وچه از نظر سرویس دهی پزشکی و تدارکاتی وپرسنلی باید وجود داشته باشد، مانند تمایز مسیرها (کثیف وتمیز)، مسیر بیمار سرپایی ،بستری و ملاقات کنندگان بیمار اورژانس وغیره.به نظر میرسد این مراحل کاری فقط مختص فضاهای بزرگ درمانی در واقع در فضاهایی که ما با مساحت کمتری مواجه هستیم طراحی پلان و طراحی داخلی اهمیت بیشتری پیدا میکند چرا که طراح با محدودیت مواجه هست و از تمامی فضای درمانی بادی به نحو احسن استفاده کند . پس ازمطالعه کلی وآنالیز پلان های شماتیک، روی یک پلان معین کار ادامه می یابد. پلان مقدماتی، بسط وگسترش پلان شماتیک خواهد بود که با مقیاس ترسیم می شود. تهیه پلان مقدماتی کار مشترک تیم خواهد بود. یک معمار داخلی با توجه به تمام آنچه گفته شد و با توجه به اطلاعات و تحقیق هایی که در شروع کارش انجام داده، آلترناتیو هایی را برای قسمت های مختلف پیشنهاد می کند. با انتخاب و ترکیب مناسب آنها، طرح مقدماتی شکل می گیرد. ممکن است که درارتباطات کلی پلان های شماتیک هم نظراتی داشته باشد. گاه ممکن است جزئیات داخلی در ارتباط با سازه بنا قرار گیرند. که هماهنگی آن یک کار برتر است. در چنین روشی، جزء به جزء فضا درک می شود وهنگامی که کلیه فعالیت های درون آنها کاملاً روشن باشد، طراحی با خلاقیت بیشتری صورت می گیرد.پلان مقدماتی تجهیزات ثابت را نشان می دهد. این خیلی مهم است که بدانیم تجهیزات متحرک در درون اتاق ها جای می گیرد و با ابعاد فضاها مطابقت می کند یا نه. آگاهی ازتجهیزات وعملکردهای داخل بیمارستان ،کلینیک ،مطب و فعالیت هایی که داخل فضاها انجام می گیرد، به معمار داخلی امکان می دهد که شکل جدید فضاهای درون بخش ها را طراحی کند. تمام قسمت های طراحی شده جزء به جزء ترسیم می شوند که در این ترسیمات نیز معمار داخلی با آگاهی از تجهیزات و عملکردهای داخل فضای درمانی ،با آرشیتکت همراهی می کند. سپس، مشاوران و مدیران و کمیته ساختمانی آلترناتیوها را مرور می کنند.و هم پایان. پلان، پیش بینی علمی و هنری کار است. چون همه پلانهای خوب ارگانیک اند واین پلان، ریتم ها، حجم ها و اجزاء یک دکوراسیون خوب را هم در خود خواهد داشت ." "با توجه به افزایش روز افزون کاربرد دستگاههای پزشکی در مراحل مختلف درمان، همکاری مهندس پزشکی و یا مشاورانی از تیم پزشکی باآگاهی که از تجهیزات و فعالیت هایی که داخل فضاها انجام می گیرددارد بسیار مفید می باشد."

خدمات شرکت زانا در زمینه معماری فضاهای درمانی
*بازدیدرایگان از محل پروژه
*بررسی و ارائه راهکارهای طراحی
*عقد قرارداد طراحی
*ارائه نقشه های دوبعدی کل فضا و ارتباطات فضایی
 *تطبیق طراحی با استاندارهای وزارت بهداشت
*تعریف متریالهای استاندار فضاهای درمانی (مطب،کلینیک،آزمایشگاه)
*متره و برآورد هزینه اجرای پروژه
*ارائه جدول زمان بندی مدت انجام پروژه

سالن های زیبایی

دکوراسیون و معماری داخلی سالن های زیبایی
به احتمال زیاد برایتان پیش آمده بعداز یک هفته اقامت در یک هتل لوکس و شیک ، احساس خستگی یا بی حوصلگی می کنید .هیچ تعلق خاطری به آن فضا ندارید چراکه هیچ نشانه ای از شما در آن نیست ، هیچ نشان یا امضای شخصی .((آدمهای متفاوت ، با نگرش های متفاوت ، فضاهای متفاوت را می طلبند پر از تفاوت و متنوع بودن .مثل طبیعت که سر شار از تنوع است. )) جمله بالا یک شعار نیست یک واقعیت است شما یک زن هنرمند هستید که یک سالن زیبایی دارید .فضای کاری شما باید یک حس تعلق ایجاد کند .معماری داخلی سالن شما باید امضایی از شما و هنر و سلیقه شما را نمایش دهد .مشتریان شما همانگونه که به هنر شما اعتماد کرده و وارد سال شما می شوند و سالیان سال وفا دار به شما می مانند باید لحظات و احساسات خاصی را هم در سالن شما تجربه کنند.معماری ودکوراسیون شما باید خاص شما باشد .نباید تقلید ی و کپی باشد .مشتری شما باید حس فضایی خاص سالن شما را تجربه کند.
خدمات شرکت زانا در زمینه معماری داخلی سالن های زیبایی
*بازدیدرایگان از محل پروژه
*بررسی و ارائه راهکارهای طراحی
*عقد قرارداد طراحی
*ارائه نقشه های دوبعدی کل فضا و ارتباطات فضایی
*طراحی نور پردازی
*متره و برآورد هزینه اجرای پروژه
*ارائه جدول زمان بندی مدت انجام پروژه
مهندس رستمی

هوشمند سازی

هوشمند سازی ساختمان بر چه اساسی شکل میگیرد ؟
هوشنمد سازی یک ساختمان با توجه به کاربری آن (مسکونی ،تجاری ،خدماتی و...)و با خواسته های ساکنین آن صورت میگیرد .و امکان کنترل آن برای کاربران بسیار ساده و قابل دسترس است .به طور مثال شما مدیر یک شرکت هستید که در بسیار از ساعت ها کارمندان شما در پشت میز کاری خود و یا اتاق خود نیستند و لی سیستم تهویه و سیستم روشنایی فعال است به کمک سناریو نویسی ،هوشمند سازی میشود که وقتی حرکتی در زیر چراغها توسط سنسورها در یافت نشود سیستم روشنایی خاموش شده و سیسیتم سرمایش و یا گرمایش کاهش یابد .
و یا اینکه شما صاحب ویلاو باغی در خارج از شهر هستید که گاها چندین ماه امکان سفر و حضور در ویلای خود را ندارید با هوشمند سازی ویلای خود میتوانید هر روز آبیاری آنرا از راه دور به کمک اپلیکیشن موبایل خود و یا تبلت انجام دهید و بازدیدی از ویلا را روزانه انجام دهید و یا قبل از رسیدن به ویلای خود سیستم گرمایش و سرمایش خود را فعال کنید و فضا را برای حضور خود و خانواده آماده کنید .
مثال دیگر اینکه شما صاحب یک رستوران و یا کافه هستید تلاش کرده اید دکوراسیون جذاب و پر هزینه ای برای مشتری های خود فراهم کنید اما بعداز مدتی مشتریان ثابت شما جذابیت دکوراسیون را به دلیل تکراری بودن آن درک نمیکنن و لی شما میتوانید با هوشمند سازی تنوع فضایی ایجاد کنید مثلا چند نوع نورپردازی مختلف داشته باشد و ماهانه ویا هفتگی آنرا به کمک سنسورهای ساده تغییر دهید. 
هزینه های هوشمند سازی ساختمان
سوالی که برای بسیاری از کاربران پیش میاید هزینه هوشنمند سازی است هزینه هوشند سازی به تعداد آبتم های آن بستگی دارد متلا شما سیستم روشنایی و تهویه ساختمان خود را انتخاب کرده اید یعنی فقط دو آیتم ولی اگر سیستم حفاظت از حریق و امنیتی را هم اضافه کنید هزینه شما افزایش می یابد و همچنین بستگی به تعداد سناریو های درخواستی داشته .واقعیت اینست که در هوشند سازی هیچ سقف و انتهایی وجود ندارد و شما به عنوان کار فرما و ساکن یک بنا بی نهایت میتوانید خواسته از سیستم هوشمند سازی داشته باشید ولی این مسله موجب افزایش هزینه شما خواهد بود .چون به تعداد سنسورهای مصرفی اضافه میشود .
مسله مهم دیگر برند اجناس و تجهیزات لازم در هوشمند سازی است که معروفترین آنها مربوط به کشور آلمان میباشد و لی قطعات مختلف با قیمتهای مختلف در بازار موجود است که خود تاثیر بسیار مهمی در هزینه هوشمند سازی داشته . مسله بعدی متراژ فضا و تعداد طبقا ت میباشد که با افزایش متراژ و طبقات هزینه هوشمند سازی افزایش میباید . ولی در کل اگر یک واحد 100 متری را در نظر بگیریم با آبتم های اصلی و یک برند متوسط حداقل هزینه هوشمند سازی 4 میلیون تومان میباشد .که همانطور که نخست توضیح داده شد با افزایش خواسته ها ،آیتم ها ،این هزینه افزایش می یابد .نتیجه هزینه هوشمند سازی در طولانی مدت برای شما محسوس خواهد بود چون کمک بسیاری درآسایش محیطی شما کاهش هزینه های انرژ ی خواهد داشت . دپارتمان هوشمند سازی زانا این امکان را فراهم کرده تا با بازدید رایگان از فضاو ساختمانها ،برآورد و پیشنهادات اولیه برای هوشمند سازی را به مشتریان ارائه نماید.

اجرای پروژه ها

اجرای پروژه ها ی دکوراسوین در شرکت زانا در سه فاز متفاوت اجرا میشود:
1-اجرای پروژه های دکوراسیون به صورت مدیریت پیمان
2-مشاوره در اجرای پروژه های دکوراسیون داخلی 
3-تغییر کاربری و بازسازی 
4-طراحی و اجرای مبلمان داخلی
5-خرید و تهیده تجهیزات داخلی